صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

Junior Member zarya آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

با درود
    مختصر بگم که تو رشته ی الکترونیک چه شاخه ای از لحاظ بازار کار در آمریکا یا اروپا بهتره که انتخاب کنیم
    من دانشجوی ارشد الکترونیک هستم و برای دکترا میخواستم اپلای کنم
    علاقه اینارو بذاریم کنار
    فقط بازار کار
    با سپاس

سلام دوستان. لطفا راهنماییم کنید بدجور فکرم درگیر شده
    من ارشد قدرت از دانشگاه آزاد دارم. لیسانس هم آزاد بودم و معدلم پایینه. حدود 15 در ارشد
    پایان نامه در زمینه عایق کار کردم. قبلاً به فکر ادامه تحصیل در خارج نبودم واسه همین این موضوع پایان نامه رو انتخاب کردم که شاید در ایران بیشتر بکار بیاد
    تصمیم دارم برای دکتری و زندگی برم خارج کشور. همونطور که میدونید کشورهای اروپایی برای رشته قدرت مخصوصاً عایق فرصتهای زیادی هست. ولی بنا به دلایلی میخام برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم.ترجیحاً آمریکا!
    خیلی از دانشگاه های آمریکا رو بررسی کردم.اکثر اساتید interest در زمینه power electronic, image processing, VLSI, و DSP دارن. مخصوصاً دانشگاه های تگزاس بدلیل وجود کمپانی هایی مثل texas instruments و ایستگاه ناسا در هوستون. چند مورد renewable energy و electric vehicle هم توشون بود.
    من الان 26 سالمه و با احتساب 1سال خدمتی که باید برم، برای حدود 2 تا 3 سال دیگه برای اپلای برنامه ریزی کردم. تا الان مقاله ندادم. میخام در این مدت تمام تلاشم رو برای ارائه چند مقاله و یادگیری زبان انجام بدم. IELTS 7 میتونم بگیرم. یک پروژه کسر خدمت برای وزارت دفاع انجام دادم.
    اما الان موندم که چه فیلدی برای مقاله انتخاب کنم بهتره و شانس بیشتری برای اپلای آمریکا یا کانادا با فاند دارم. فاند یا RA-TA خیلی برام مهمه و نسبت به رنک دانشگاه حساس نیستم 250-300 هم باشه مشکلی نداره
    زمینه هایی که هم علاقه دارم و هم شرایطش برای ارائه مقاله موجوده(از نظر اینکه استادی باشه که باهاش کار کنم):
    1- میکروکنترلرها ( به AVR زبان c مسلط هستم و بزودی ARM رو شروع میکنم).PLC هم آشنایی دارم. اما مطمئن نیستم بشه مقاله از این درآورد
    renewable energy -2
    electric vehicle -3
    smart grid-distributed generation -4 (کمتر از موارد بالا)
    5- پردازش تصویر ( بعنوان آخرین گزینه )
    (برای موارد 2و3و4 استاد مربوطه خودش داور IEEE هست اگر تاثیر داره)
    به برنامه نویسی علاقه دارم و مشکلی باش ندارم. با visual basic,matlab,labview کار کردم.

برای دانشگاههای university of texas شانس پذیرش دارم؟
    لطفا برای انتخاب فیلد با بیشترین شانس پذیرش و بازار کار راهنماییم کنید
    ممنونم
    -------
    ***ببخشید خیلی طولانی شد

Junior Member

سلام دوستان .. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... اصلا فرصت واسه انتخاب ندارم.. من لیسانس برق-کنترل هستم از دانشگاه آزاد معدل 14.30 الان هم میخوام اماده شم برای کنکور ارشد و واقعا نیاز به راهنمایی شما عزیزان دارم .. رشته ارشد رو میخوام مهندسی پزشکی بخونم (بیوالکتریک ) . 1 . پذیرش این رشته در کشوری مثل آمریکا چگونه هست آیا در این رشته فاند به دانشجو تعلق میگیره ؟ 2 چه کشور هایی به این رشته پذیرش با فاند خوب میدن ؟ 3. آینده کاری و شغلی این رشته چگو نه هست ؟ 4.دادن مقاله در این رشته امکان پذیر هست یا کار دشواری هست ؟ خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید . با تشکر فراوان .

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطفا راهنماییم کنید بدجور فکرم درگیر شده
    من ارشد قدرت از دانشگاه آزاد دارم. لیسانس هم آزاد بودم و معدلم پایینه. حدود 15 در ارشد
    پایان نامه در زمینه عایق کار کردم. قبلاً به فکر ادامه تحصیل در خارج نبودم واسه همین این موضوع پایان نامه رو انتخاب کردم که شاید در ایران بیشتر بکار بیاد
    تصمیم دارم برای دکتری و زندگی برم خارج کشور. همونطور که میدونید کشورهای اروپایی برای رشته قدرت مخصوصاً عایق فرصتهای زیادی هست. ولی بنا به دلایلی میخام برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم.ترجیحاً آمریکا!
    خیلی از دانشگاه های آمریکا رو بررسی کردم.اکثر اساتید interest در زمینه power electronic, image processing, VLSI, و DSP دارن. مخصوصاً دانشگاه های تگزاس بدلیل وجود کمپانی هایی مثل texas instruments و ایستگاه ناسا در هوستون. چند مورد renewable energy و electric vehicle هم توشون بود.
    من الان 26 سالمه و با احتساب 1سال خدمتی که باید برم، برای حدود 2 تا 3 سال دیگه برای اپلای برنامه ریزی کردم. تا الان مقاله ندادم. میخام در این مدت تمام تلاشم رو برای ارائه چند مقاله و یادگیری زبان انجام بدم. IELTS 7 میتونم بگیرم. یک پروژه کسر خدمت برای وزارت دفاع انجام دادم.
    اما الان موندم که چه فیلدی برای مقاله انتخاب کنم بهتره و شانس بیشتری برای اپلای آمریکا یا کانادا با فاند دارم. فاند یا RA-TA خیلی برام مهمه و نسبت به رنک دانشگاه حساس نیستم 250-300 هم باشه مشکلی نداره
    زمینه هایی که هم علاقه دارم و هم شرایطش برای ارائه مقاله موجوده(از نظر اینکه استادی باشه که باهاش کار کنم):
    1- میکروکنترلرها ( به AVR زبان c مسلط هستم و بزودی ARM رو شروع میکنم).PLC هم آشنایی دارم. اما مطمئن نیستم بشه مقاله از این درآورد
    renewable energy -2
    electric vehicle -3
    smart grid-distributed generation -4 (کمتر از موارد بالا)
    5- پردازش تصویر ( بعنوان آخرین گزینه )
    (برای موارد 2و3و4 استاد مربوطه خودش داور IEEE هست اگر تاثیر داره)
    به برنامه نویسی علاقه دارم و مشکلی باش ندارم. با visual basic,matlab,labview کار کردم.

برای دانشگاههای university of texas شانس پذیرش دارم؟
    لطفا برای انتخاب فیلد با بیشترین شانس پذیرش و بازار کار راهنماییم کنید
    ممنونم
    -------
    ***ببخشید خیلی طولانی شد
    الکترونیک قدرت و انرژی نو زمینه های خیلی خوبی برای دریافت پذیرش دارن

Junior Member zarya آواتار ها

سلام
    ترم دوم ارشد الکترونیک هستم و قصد آپلای برای دکتری رو دارم
    امکان پذیرش در زمینه تبدیل آنالوگ به دیجیتال در شبکه های عصبی مصنوعی در مقطع دکتری در چه حده؟
    آیا می توان رو این موضوع حساب باز کرد
    برای موضوع پایان نامه ام میخواستم اینو انتخاب کنم
    لطفا اگر اطلاعات دارید راهنمایی بفرمایید
    ممنون

سلام دوستان خسته نباشید
    عاغا چنتا سوال
    من الان قراره وارد ترم 5 بشم - مهندسی برق الکترونیک تو یه دانشگاه دولتی
    به اصرار اطرافیان برق خوندم درحالی که علاقه و استعداد من در زمینه کامپیوتر کاملا واسه همه مشهود بود
    خلاصه من عاشق برنامه نویسی ام و تاحالا هر زبانی جلوم گذاشتن راحت باهاش پیش رفتم
    الان میخوام شروع کنم واسه مقاله و . . .
    من کدوم زیر گرایش رو واسه ارشد انتخاب کنم و از الان براش تلاش کنم که کاملا مرتبط به کامپیوتر و کدنویسی و . . . باشه
    و البته به روز باشه و بتونم اپلای کنم و (به قول دوستان مقاله خیز باشه)
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون تشکر میکنم

Junior Member

سوال منم هست ممنون میشم بیشتر توضیح بدهید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hayatjou نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    عاغا چنتا سوال
    من الان قراره وارد ترم 5 بشم - مهندسی برق الکترونیک تو یه دانشگاه دولتی
    به اصرار اطرافیان برق خوندم درحالی که علاقه و استعداد من در زمینه کامپیوتر کاملا واسه همه مشهود بود
    خلاصه من عاشق برنامه نویسی ام و تاحالا هر زبانی جلوم گذاشتن راحت باهاش پیش رفتم
    الان میخوام شروع کنم واسه مقاله و . . .
    من کدوم زیر گرایش رو واسه ارشد انتخاب کنم و از الان براش تلاش کنم که کاملا مرتبط به کامپیوتر و کدنویسی و . . . باشه
    و البته به روز باشه و بتونم اپلای کنم و (به قول دوستان مقاله خیز باشه)
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون تشکر میکنم

سلام
    به نظر من اگه به برنامه نویسی علاقه داری میتونی رشته هوش مصنوعی یا بینایی ماشین رو انتخاب کنی
    فیلد پردازش تصویر هم میتونی کار کنی
    فاندهای خوبی هم میدن واسه این فیلد
    ولی ریاضیات خیلی قوی نیاز داره مثلا آمار
    در ضمن خیلی کار انجام شده تو این زمینه و باید واقعا علاقه داشته باشی
    ولی مزیتش برای شما اینه که از رشته برق فاصله میگیرین و به رشته کامپیوتر نزدیک تر میشین

سلام دوستان با توجه علاقه بنده به رشته الکترونیک و این که دوست دارم برای ارشد الکترونیک بخونم توی ایران لیسانس هم الکترونیک بخونم یا کنترل؟؟ چون احساسم اینه که دو گرایشی بهتر باشه؟ اینطور نیست؟؟
    به نظرتون با کارشناسی کنترل در ارشد الکترونیک مشکل خواهم داشت؟؟ با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید: کدام رشته؟

با سلام
    من لیسانس برق قدرت دارم از دانشگاه یزد با معدل 13.75 و فوق لیسانس مهندسی هسته ای از دانشگاه صنعتی کرمان با معدل 17.23
    بدون هیچ مقاله ای بنظرتون اگه بخوام برای دکتری برم برق قدرت توی یه دانشگاه فاندم بگیرم کجا برم ؟چیکار کنم؟ شدیدا نیازمند یاریتان هستیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)