صفحه 18 از 29 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nanock نمایش پست ها
    اتفاقا یه درس میکروماشین خوندم و یکی ترم بعد میخوام بخونم(میکروسنسور)...ولی علاقه من به آی سی هست.... حالا اگه آنالوگ یا دیجیتال نباشه Data converter فکر کنم اوضاع بهتری داشته باشه بخصوص اگه واسه High speed communication باشه! به نظرتون درست فکر میکنم؟
    کلا بیخیال آی سی بشید! براش هیچ فاندی نیست! مشکل اینه که برای هر موضوعی که شما در نظر دارید باید سرمایه گذاری بشه و از اونجایی که این چند ساله اقتصاد به هم ریخته فاند برای این حوزه نیست!

الان سه تا حوزه اکتیو هستند!
    1) Device چون دانش پایه حساب میشه و خود NSF سرمایه گذاری می کنه!
    2) Mems چون کاربرد پزشکی داره و شرکتهای بیمه و .... سرمایه گذاری می کنند!
    3) Software Development که باز خود NSF سرمایه گذاری می کنه!

برای آی سی باید امسال Freescale , AD و ... سرمایه گذاری کنند که اینقدر اوضاع مالی خراب شده که دارن ادغام میشن! :|

اصلا روش حساب نکنید! من حتی یه مورد برای Software توی دانشگاه درکسل اوکی گرفتم که داشتن روی پیاده سازی نرم افزاری بهینه ترکهای کلاک کار می کردن که وقتی جواب پذیرش دانشگاه اومد و با استاد اومدم مچ کنم دیدم قبل از من هزاران نفر دیگه هم برای این موضوع اوکی کردن و استاد هم برگشت گفت نرم افزاری ها در ارجحیت هستند و .....!!! کلا فیلد آی سی خیلی ریسکش رفته بالا! خودتون برید توی سایت اساتید و تاریخ آپدیت پیج هاشون رو چک کنید متوجه میشید چه خبره! خیلی از اساتیدی که من باهاشون تماس گرفتم بعد از حدود 2 ماه پاسخم رو دادن و گفتن که اصلا دانشگاه رو ول کردن و وارد اسمال بیزینس خودشون شدن! :|

سلام
    ارشد الکترونیک دارم.قصد تحصیل در مقطع دکترای در کانادا دارم. اما از گرایشهای ان اطلاع ندارم میشه اطلاع رسانی بفرمایید. در ارتباط با دریافت فاند توی چه گرایشی بهتر داده میشود. توی سایت اطلاعات بدرد بخور پیدا نکردم. با تشکر

Junior Member

سلام.کارشناسی برق قدرت خوندم.میخوام برای ارشد مخابرات بخونم.به نظرتون برای پذیرش دکترا ،قدرت بودن لیسانسم مشکل ساز میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asdfghjk نمایش پست ها
    سلام.کارشناسی برق قدرت خوندم.میخوام برای ارشد مخابرات بخونم.به نظرتون برای پذیرش دکترا ،قدرت بودن لیسانسم مشکل ساز میشه؟
    نه لزوما. اگر زمینه های مشترک قدرت و مخابرات (مثلا سنسورها، اسمارت گرید و نظیر آن) را انتخاب کنید که امتیاز هم هست چون با هر دو زمینه آشنا هستید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید: کدام رشته؟

سلام
    من دارم کارشناسی الکترونیک میخونم قصد دارم ارشد رو ایران بخونم اما واسه دکترا برم خارج از کشور و ترجیحا آمریکا
    برای گرایش ارشدم راهنمایی میخوام که الکترونیک بهتره یا مخابرات؟از لحاظ فهمشون مشکلی ندارم درسای مربوط به هر دو گرایش را با نمره بالای 17 گذروندم اما درسای الکترونیکی را بیشتر دوست دارم با این وجود اگر مطمئن باشم آینده کاری و بورس برای مخابرات بهتره مشکلی ندارم مخابرات بخونم میشه راهنماییم کنید؟

Junior Member

سلام.
    من رشته م کنترل هست ... و برای دکترا میخوام برای آلمان اقدام کنم ... به نظرتون برای ارشد چه رشته ای بخونم ؟؟؟ کنترل رو ادامه بدم یا اینکه ارشد رو قدرت بخونم؟؟؟ هر جوری فکر میکنم کنترل بدون دونستن یه رشته ی دیگه و ترکیبش با یه رشته ی دیگه بی فایده ست ... من خیلی علاقه دارم توی کارهای کنترلی خودرو سازی وارد بشم ولی چون حوصله ی خوندن یه رشته ی دیگه رو ندارم ، میخوام برم سراغ قدرت.... که بتونم وارد کارخونه ها و اینا بشم....

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samsoon نمایش پست ها
    سلام.
    من رشته م کنترل هست ... و برای دکترا میخوام برای آلمان اقدام کنم ... به نظرتون برای ارشد چه رشته ای بخونم ؟؟؟ کنترل رو ادامه بدم یا اینکه ارشد رو قدرت بخونم؟؟؟ هر جوری فکر میکنم کنترل بدون دونستن یه رشته ی دیگه و ترکیبش با یه رشته ی دیگه بی فایده ست ... من خیلی علاقه دارم توی کارهای کنترلی خودرو سازی وارد بشم ولی چون حوصله ی خوندن یه رشته ی دیگه رو ندارم ، میخوام برم سراغ قدرت.... که بتونم وارد کارخونه ها و اینا بشم....
    سلام
    كنترل و قدرت با هم همبستگي خوبي دارند. الان دنيا طوري شده كه باد در كنار رشته ي خودتون رشته هاي ديگه رو هم تا حدي آشنا باشيد كه بتونيد از تلفيق اينها كار خوبي گير بياريد. قطعا مهندسي كه كنترل و قدرت رو بدونه خيلي كاراتر از كسيه كه فقط به الگوريتم هاي كنترلي اشراف داره. با اين اوصاف فكر ميكنم تو حيطه ي قدرت سمت و سوي كارتون به مفاهيمي باشه كه با كنترل درگير خواهد بود.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

دوستان سلام. می خوام برای کارشنای ارشد اینجا انتخاب رشته بکنم. الکترونیک و مخابرات چه گرایش هایی برای پذیرش خوبه؟ من به همه چی علاقه دارم مهم نیست. برای شریف و تهرانم می خوام. بنظرتون فوتونیک شریف برای پذیرش آینده داره؟ یا مخابرات رمز مشکل ویزا داره؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط whathaveIdone نمایش پست ها
    دوستان سلام. می خوام برای کارشنای ارشد اینجا انتخاب رشته بکنم. الکترونیک و مخابرات چه گرایش هایی برای پذیرش خوبه؟ من به همه چی علاقه دارم مهم نیست. برای شریف و تهرانم می خوام. بنظرتون فوتونیک شریف برای پذیرش آینده داره؟ یا مخابرات رمز مشکل ویزا داره؟
    سلام
    من نظرم روی گرای شهای DSP و پردازش تصویر و صدا هست. برای اینکه بدونید چرا این رو میگم به پروژه های دانشگاه ها سر بزنید خیلی ابعاد کار پردازشی وسیع شده و فاند های خوبی میگیره.
    بازم بهتره خودتون یک لیستی از دانشگاه ها رو بررسی کنید. فتو هم خوبه ولی من DSP رو توصیه میکنم.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سلام
    دوست عزیز
    ا زشما تقاضا دارم منو راهنمایی کنید
    کارشناسی الکترونیک با معدل 17
    کارشناسی ارشد الکترونیک(طراحی مدارات مجتمع آنالوگ ) از دانشگاه ازاد با معدل 17.21 بدون هیچ مقاله...هیچ مدرک زبانی هم ندارم...
    لطفا منو راهنمایی کنید اصلا امکان فاند گرفتن برای من در یک کشور دیگر وجود دارد...
    چون تمام مقاطع تحصیلی من در دانشگاه آزاد بوده...متاسفانه دیگه پولی برام نمونده که بخوام برا خارج از کشور هزینه کنم...
    از شما تقاضا دارم لطفا منو راهنمایی کنید..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)