صفحه 20 از 29 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

نقل قول نوشته اصلی توسط twisterjaz نمایش پست ها
    با سلام. من آخر تابستان امسال فارغ التحصیل مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب میشم. رتبه ارشد کنکور سراسری امسالم 5800 شد. کنکور آزاد هم دادم. علاقه به قدرت هم خیلی زیادتر از گرایش های دیگره.
    می خواستم بپرسم
    اولا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری در آمریکا، قدرت نسبت به گرایش های،دیگه تو چه وضعیتیه؟ اصلا مناسب هست یا اینکه باید تغییر گرایش داد؟
    دوما که به نظر شما تو مقطع ارشد اقدام کنم بهتره یا دکتری؟
    اگه دکتری جوابه ، پس ارشد در ایران از چه دانشگاهی باشه بهتره؟ آزاد تهران یا دولتی شهرستان مثل قزوین اراک زنجان ... ؟
    دوست عزیز به نظر گرایش قدرت بهتر هست.
    فوق رو ایران گرفته و بعد برای دکتری اقدام کنین. زبانتون رو در دوره فوق خیلی قوی کنین چون برای آمریکا مدرک عالی زبان مهم ترین فاکتور در پذیرشتون هست.
    در خصوص دانشگاه، حقیقتا هیچ فرقی نداره. فقط اسمهای شریف و تهران یکم واسه استادها شناخته شده تر هست. مابقی دانشگاهها و شهرها دولتی یا آزاد ابرقو ... همه یکسان هستند.
    توانایی شما، معدل و رزومه ای که اماده می کنید خیلی مهمه و اگه چندین جای مختلف اپلای کنین حتما در صورت رزومه خوب پذیرش می گیرین.

موفق باشید.

با عرض سلام من سوالاتی در مورد گرایش های رشته برق دارم
    1.بروز ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    2.سخت ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    3.گسترده ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    4.کدام گرایش ها به رشته کامپیوتر نزدی تره ؟
    5.جذاب ترین و زیبا ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    6.از لحاظ بازار کار در آمریکا به ترتیب کدام گرایش ها هستند؟
    7.می گن مخابرات و الکترونیک به هم شبه اند اگه من برم مخابرات می تونم در الکترونیک هم موفق شم و خودم الکترونیکو کار کنم ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar_0098 نمایش پست ها
    1.بروز ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    2.سخت ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    3.گسترده ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    4.کدام گرایش ها به رشته کامپیوتر نزدی تره ؟
    5.جذاب ترین و زیبا ترین گرایش به ترتیب کدام گرایش هاست ؟
    7.می گن مخابرات و الکترونیک به هم شبه اند اگه من برم مخابرات می تونم در الکترونیک هم موفق شم و خودم الکترونیکو کار کنم ؟
    سلام

سوالات 1 و 3 و 5 شما اصولا جواب مشخصی ندارند چون کلا به علائق هر فرد برخواهد گشت...ولی
    2- معمولا مخابرات رو سخت ترین گرایش می دونند... هرچند این هم دقیقا به فضای ذهنی افراد برمیگرده...
    4- مخابرات از دیدگاه شبکه و الکترونیک از منظر طراحی سخت افزار های دیجیتال با کامپیوتر overlap قابل توجهی دارند.
    6 - جواب این سوال رو نمیدونم!!!!!
    7- شما چه مخابرات میدان کار کنید چه سیستم اساسا در فاز پیاده سازی ناگزیر هستید برید سراغ الکترونیک فرکانس بالا و مدارات مخابراتی... بنابراین این ادعا صحیح هست... ولی از الکترونیک سمت مخابرات رفتن مشکل تر هست.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar_0098 نمایش پست ها
    با بفیه سوال هاتون کاری ندارم فقط در جواب این سوال باید بگم یکی از دوستانم که رشته خودش الکترونیکه یک تحقیقی کرده بود و فهمیده بود که در بازار کار آمریکا درآمد سالیانه یک مهندس برق قدرت از بقیه گرایش ها بالاتر هست.
    ولی به نظر من عوض کردن گرایش اصلا کار درستی نیست مگر در مقطع لیسانس و ترم 2 یا 3 یا 4 .ولی در ارشد یک ریسک بزرگه.
    موفق باشید.

Junior Member

با سلام و درود
    من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق الکترونیک و دانشجوی ارشد الکترونیک هستم ::::27 سالمه امسال اصلا به دکترا فکر نکردم ،میخوام خوب در مینه ثبت مقاله در زمینه پردازش تصویر کار کنم ،آخه وقتی در ارشد درس پردازش رو گذروندم کلی به این درس علاقه مند شدم ::::فکر می کنید دکترای در زمینه پردازش تصویر در ایران باید چه رشته با چه تخصصی رو بخونم ؟؟ناگفته نماند پایان نامم رو هم پردازشی برداشتم و کد هم خورده
    ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه در اختیار من بزارید

Junior Member

درود خدمت همگی.
    راهنمایی میخوام از حضورتون.
    من در حال حاضر دانشجوی کاردانی الکترونیک هستم و میخواهم برای دکتری اقدام به پذیرش در امریکا کنم.
    من این چند وقته زیاد تحقیق کردم و با این تحقیقات متوجه شدم که گرفتن فاند در گرایش الکترونیک سخت شده و دیگه بازار انچنانی هم نداره بدلیل اینکه بلطف برادران چینی دیگه حتا اپل هم در چین (فاکسکان) کارهای الکترونیکیش رو انجام میده و اشباع شده هست و به نوعی میشه گفت بازار این گرایش دیگه در امریکا نیست.
    اما گرایش هایی مثل مخابرات بیشتر تحقیقاتی هستن و چین نمیتونه بازارش رو قبضه کنه. پس بازار خوبی داره در امریکا.
    حالا من میخوام شرایطم رو شرح بدم:
    از کارهای فنی مثل الکترونیک که اساسش این هست زیاد خوشم نمیاد. البته از پروژه هایی مثل گوگل گلس و اینجور چیزا خیلی خوشم میاد. برنامه نویسی هم دوست دارم ولی کلن کارهای تجزیه و تحلیلی رو خیلی بیشتر دوست دارم.

حالا من 2 راه دارم:
    1-کاردانی الکترونیک بگیرم و برای کارشناسی و ارشد مخابرات بخونم. چون درس های مخابرات و الکترونیک در کاردانی یکسان هست. اما از طرفی شنیدم اگر رشته کاردانی و کارشناسی یکی نباشه در اینده دچار مشکل میشم از لحاظ پذیرش.
    2-کارشناسی ناپیوسته رو هم الکترونیک بخونم و به طور موازی درس های مخابرات رو هم بخونم و بعد برای ارشد تغییر گرایش بدم.
    که البته اینم شنیدم که در این حالت هم مشکلاتی به خاطر تغییر گرایش ممکنه پیش بیاد.

حالا با توجه به این شرایط پیشنهادتون چیه؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tahereh13 نمایش پست ها
    با سلام و درود
    من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق الکترونیک و دانشجوی ارشد الکترونیک هستم ::::27 سالمه امسال اصلا به دکترا فکر نکردم ،میخوام خوب در مینه ثبت مقاله در زمینه پردازش تصویر کار کنم ،آخه وقتی در ارشد درس پردازش رو گذروندم کلی به این درس علاقه مند شدم ::::فکر می کنید دکترای در زمینه پردازش تصویر در ایران باید چه رشته با چه تخصصی رو بخونم ؟؟ناگفته نماند پایان نامم رو هم پردازشی برداشتم و کد هم خورده
    ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه در اختیار من بزارید
    سلام
    کلا مباحثی در این گروه همگی در خارج از کشور با استقبال خوبی مواجه شده. کافیه مباحث تحقیقاتی دانشگاه های آمریکا در دپارتمان برق رو مرور کنید. شادی مثلا در برابر 24 استاد پردازش کار 1-2 استاد آنالوگ کار ببینید. البته استثنا هست ولی بطور کلی عرض میکنم. رشته خوبیه. از همین سایت ها میتونید ایده بگیرید کدوم متقاضیش بیشتره و تصمیم بگیرید.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IUST

سلام
    من کارشناسی برق قدرت خوندم و الان میخوام ارشد رو هم داخل ایران بخونم و برای دکترا برم (اولویت ها: کانادا-آمریکا-آلمان)
    میخوام بدونم بین دو زمینه‌ی الکترونیک قدرت و شبکه‌های هوشمند کدوم بهتره؟
    مقاله دادن تو کدوم زمینه راحت تره؟
    پذیرش و فاند کدوم بهتره؟
    بازار کار کدوم بهتره؟ (در خارج)
    شنیدم که شبکه‌های هوشمند خیلی دست زیاد شده و برای این که یه مقاله بدی باید کارت خیلی خاص باشه، درسته یا نه؟

خیلی حیاتیه و وقت زیادی ندارم، اگر دوستی که تجربه داره راهنمایی کنه ممنون میشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمایی کنید: کدام رشته؟

سلام دوستان من ترم یک ارشد الکترونیک هستم تا شنبه باید انتخاب گرایش کنم بین الک دیجیتال و الک انالوگ و ادوات نیمه هادی موندم که اخری تو ایران بازار نداره در ضمن برای دکتری هم حتما میخواهم از ایران برم ممنون میشم زودتر جواب بدین بهم که کدومو برم پذیرش یا بورسیه گرفتن برام راحت تر میشه

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedhn نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی برق قدرت خوندم و الان میخوام ارشد رو هم داخل ایران بخونم و برای دکترا برم (اولویت ها: کانادا-آمریکا-آلمان)
    میخوام بدونم بین دو زمینه‌ی الکترونیک قدرت و شبکه‌های هوشمند کدوم بهتره؟
    مقاله دادن تو کدوم زمینه راحت تره؟
    پذیرش و فاند کدوم بهتره؟
    بازار کار کدوم بهتره؟ (در خارج)
    شنیدم که شبکه‌های هوشمند خیلی دست زیاد شده و برای این که یه مقاله بدی باید کارت خیلی خاص باشه، درسته یا نه؟

خیلی حیاتیه و وقت زیادی ندارم، اگر دوستی که تجربه داره راهنمایی کنه ممنون میشم
    سلام
    جواب همه سوالاتی که پرسیدین اینه که روی هر زمینه ای وقت بذارین مطمئنن بهترین نتیجه رو می ده و مهم اینه ببینید کدوم رو شما علاقه دارین؟ کشور و فاند و بازار کار برای هر دو هست مهم اینه شما چقدر در اون زمینه قوی باشین. Be so good, they cannot ignore you

ولی به نظر شخصی خودم کار کردن در زمینه هوشمند خیلی راحت تر از الکترونیک قدرت هست. و اگر به این زمینه علاقه دارین به سمت شبکه های هوشمند برین.
    نه اصلا این طور نیست و شبکه هوشمند می تونم بگم دارای 100 تا شاخه هست و هر شاخه به چندین شاخه تقسیم می شن
    پس خیالتون راحت باشه همیشه و همیشه جا برای کار برای شبکه هوشمند هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)