صفحه 4 از 29 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

سلام دوستان
    از بچه هایی که الان اپلای کردن خواهشمندیم(همه) که نظرشونو درباره این تاپیک بفرمایند...کدوم گرایش برق بهتره واسه پذیرش در مستر؟
    ممنون

پ.ن:من که قدرت خوندم می تونم واسه یه گرایش دیگه اپلای کنم؟ واسه واحدام گیر نمی دن؟
    دکترای پیوسته واسه آمریکا کدوم گرایش بهتر می گیره؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    renew able energyبا انرژي هاي نو فرقي داره؟
    كسي از واحد هاي درسي كه بايد تو renew able energyپاس كنيم خبري داره؟چه درس هايي هست؟ اخه تو سايت يكي از دانشگاه هاي فنلاند بود كه نوشته بود ازرشته هاي مهندسي و فيزيك و شيمي هم مي تونن بيان. اگه درس هاي پايه زياد داشته باشه كه سخت ميشه! اگه لينكي از درس هاش رو بذارين اينجا ممنون ميشم
    چون این زمینه تازه و به شدت بین رشته ای هم هستش ، بهترین راه اینه که ببنید دانشگاه مقصد رو چه بخشی از اون کار میکنه . ترجمه اصلی این عبارت انرژی های تجدید پذیره اما فکر کنم تو ایران به انرژی های نو هم ترجمه شده . بازم میگم بسته به اینکه رو چه بخشی از اون کار کنید میتونه خیلی از شاخه های علم رو پوشش بده . باید ببینید دانشگاه مقصد رو چه بخشی از اون کار میکنه و چقدر به علایق و تواناییهای شما نزدیکه .
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-كنترل ابزار دقيق--شهاب دانش

دورود.ممنون از اطلاعاته خوبتون!
    من فوق ديپلم برق-قدرت دارم با معدل 14/17 و الان كارشناسي ام.و كنترل ابزار دقيق مي خونم!
    به نظرتون اگه كارشناسي ارشد و ايران بخونم بهتره يا مالزي؟
    در هر حال واسه دكتري بايد خارج از كشور باشم!
    و با توجه به اينكه شما هم برق خوندين اوضاع كاري برق كنترل چطوره خارج از ايران؟
    در كل شما كدوم گرايش برق رو بهم پيشنهاد ميكنيد؟
    ممنون مي شم پاسخ بدين!

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

همکلاسی ما مالزی خونده. هم ویزاشو راحت گرفته هم تو یه سیستم آموزشی نسبتا بهتری درس خونده. اگه می تونی مالزی خرجتو بدی بنظرم برو مالزی بعد دکترا هم ایشالله میری خارج!
    کنترل سیستمهای قدرت بهترین گزینه واسه شماست. برق-قدرت یا برق کنترل فرقی نمی کنه. پژوهش یکی خواهد بود ولی درس هات متفاوت.

موفق باشی

Member

خسته نباشید به همه ی فرومی ها!
    دوستان من اینجا برق-کنترل می خونم با معدل خوب.و می خوام واسه کانادا واسه فوق اقدام کنم.منتها اطلاعات کاملی ندارم راجع به اینکه غیر از کنترل و روباتیک چه رشته های مرتبطی رو میشه انتخاب کرذ.
    شما چه رشته هایی رو می شناسین و اینکه کدومشون واسه فاند گرفتن راحتتر ومناسب تره؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط s_maryam نمایش پست ها
    دوستان من اینجا برق-کنترل می خونم با معدل خوب.و می خوام واسه کانادا واسه فوق اقدام کنم.منتها اطلاعات کاملی ندارم راجع به اینکه غیر از کنترل و روباتیک چه رشته های مرتبطی رو میشه انتخاب کرذ.
    شما چه رشته هایی رو می شناسین و اینکه کدومشون واسه فاند گرفتن راحتتر ومناسب تره؟
    شما می تونید:
    برق، مکانیک، شیمی، رباتیک و هر زمینه ای که توش پروژه های مربوط به کنترل باشه اپلای کنید. سوالتون خیلی کلی هست. فاند گرفتن به خیلی از فاکتورها بستگی داره و نمیشه گفت کدوم رشته راحتتر هست!

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط s_maryam نمایش پست ها
    Many positions on automation are opened yearly. You would have a good chance to be admitted if you had satisfactory academic background.
    Don't forget that receiving financial aid for MS is not easy, especially in Canada.

Junior Member

سلام
    من تهران مرکز در مقطع کارشناسی برق الکترونیک خوندم با معدل 14.44 و به خاطر عدم علاقه به دروس سخت افزاری و کار کردنم در حین تحصیل اخذ مدرکم 7 سال طول کشید.ضمن اینکه قبل از اینکه کارم رو رها کنم معدل های ترم ایم و آمار گذراندن واحد های ماخوذم افتضاح بودن و در عوض 2 سال و نیم آخر هر چی گرفتم پاس کردم و معدل های 5 ترم آخرم زیر 16.5 نبودن.الان می خوام برای پردازش تصویر apply بکنم ولی می خوام جای خوبی برم و ابدا و ابدا و ابدا قصد برگشتن ندارم. حالا می خوام بدونم:
    1.در ارزشیابی رزومه من برای دادن پذیرش اینکه معدل 5 ترم آخر من وضعیت نسبتا خوبی به طور مستمر داشتن نمرات افتضاح ترمهای قبل من رو توجیه میکنه؟
    2.برای اینکه شانس پذیرش در top 20 امریکا رو داشته باشم به نظرتون یه مدرک فوق لیسانس با یه کارنامه خیلی خوب اینجا بگیرم میزان افزایش احتمال این امر ارزش وقتی که تلف میشه (البته خوب نه همش) رو داره؟
    2-من داشتم برای کنکور ارشد ریاضی می خوندم که وسط کار به دلایل نگرانی از کم بون فرصتهای کاری دست کشیدم و ضمنا هنوز گزینه هایی که در اونها ریاضیات نقش پررنگی داره (مثل اقتصاد و symbolic AI - که البته به هم بی ربط هم هستند) بدجوری وسوسم میکنه .به دلایل مذکور منضم بر اینکه بیزاری من از سخت افزار برق احتمالا باعث خواهد شد که محتملا نتونم خیلی نمرات خوبی در ارشد بابتشون بگیرم و اینکه رقابت در کنکور ارشد برق سر مخابرات خیلی شدیده و ریسک رو بالا می بره ترجیح خودم برای فوق ام در ایران اول بر ریاضی و بعد بر علوم کامپیوتره و اینکه خودم هم پردازش تصویر رو مطالعه کنم و بعد برای Phd پذیرش بگیرم.من باید هر چه زودتر تصمیم بگیرم و ضمنا سن ام هم یه ذره بالاست(28 سال) بنابراین از این چند دوستی که دارن پردازش تصویر کار می کنن یا قصدش رو دارن و از این جزئیات مطلع ترند می خوام بپرسم پیشنهادشون برای من اقدام برای اخذ پذیرش با همین مدرک لیسانسه یا اخذ مدرک فوق در ایران ؟ و اگر این دومی رو پیشنهاد میکنن با توجه به نکاتی که ذکر کردم کدوم یک از ریاضی یا علوم کامپیوتر یا همون برق-مخابرات در مقطع ارشد برای من مناسب تره؟
    بابت طولانی شدن مطلب هم می بخشین!

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

@ Alireza_Ag
    Despite your view, image processing is not limited to software design. Especially, as you're going to apply abroad, having knowledge about hardware is mandatory. Working with cameras and camcorders, design and fabricating hardware platforms for image processing, and many other skills are musts to succeed in this field.
    Your research strength will definitely have great effect in getting admission for PhD, but with that GPA, you don't have much chance in countries like Canada. However, in Us, they pay more attention to your abilities and persistence in research, not merely your grades and test scores.
    Besides, the only application of image processing is not with communication. It is used in bio-science, security systems, medicine, missile technology, targeting, space science, mass production units, etc.
    It's good that you're interested in mathematics. It could help you succeed in designing image processing algorithms which is highly appreciated in high-ranked academic environments.
    Finally, I offer you to get your MS in Iran. Try to focus on courses on image processing, pattern recognition, neural networks, machine vision, and speech processing. That was was I did in my MS. I avoided device manufacturing courses; because I wanted to make my studies directed to artificial intelligence. That helped me too much, and made me somewhat successful thereafter.
    Good luck

Junior Member

بابت پاسخ مفصل ممنون!
    پس عملا برای MS در ایران علوم کامپیوتر یا هوش مصنوعی رو پیشنهاد می کنی؟
    راستش بدجوری ترجیح می دادم که فوق رو ریاضی بخونم چون دستم رو برای مدتی باز می گذاره که گزینه های دیگه ای رو هم که ازشون حرف زدم حداقل تا قبل از قبولی در کنکور همچنان بررسی کنم و با شناخت بیشتری تصمیم بگیرم.

متوجه تاکیدت روی میزانی از شناخت از سخت افزار هستم و می بینم که خودت هم داری EE میخونی و می دونم که تکنیکهای DSP در DIP بسیار اساسی اند اما دروس AI بی اندازه برام هیجان انگیز تر از دروس برق (حتی مخابراتش) هستند و از اهمیت این انگیزه و علاقه نمیتونم بگذرم.ضمن اینکه گفتم هنوز logic based AI و مباحث بسیار زیادی در AI (در کنار DIP) مثل computational linguistics و knowledge representation برام خیلی هیجان انگیزن و اگه بدونم که ضرری نداره برای MS در ایران AI یا cs می خونم که هنوز رفتن به سمت اون مباحث برام ممکن باشه.نظرت چیه؟
    ویرایش توسط aminp30 : November 14th, 2010 در ساعت 08:08 PM دلیل: Merging

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)