صفحه 5 از 29 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 286

موضوع: پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_Ag نمایش پست ها
    بابت پاسخ مفصل ممنون!
    پس عملا برای MS در ایران علوم کامپیوتر یا هوش مصنوعی رو پیشنهاد می کنی؟
    راستش بدجوری ترجیح می دادم که فوق رو ریاضی بخونم چون دستم رو برای مدتی باز می گذاره که گزینه های دیگه ای رو هم که ازشون حرف زدم حداقل تا قبل از قبولی در کنکور همچنان بررسی کنم و با شناخت بیشتری تصمیم بگیرم.

متوجه تاکیدت روی میزانی از شناخت از سخت افزار هستم و می بینم که خودت هم داری EE میخونی و می دونم که تکنیکهای DSP در DIP بسیار اساسی اند اما دروس AI بی اندازه برام هیجان انگیز تر از دروس برق (حتی مخابراتش) هستند و از اهمیت این انگیزه و علاقه نمیتونم بگذرم.ضمن اینکه گفتم هنوز logic based AI و مباحث بسیار زیادی در AI (در کنار DIP) مثل computational linguistics و knowledge representation برام خیلی هیجان انگیزن و اگه بدونم که ضرری نداره برای MS در ایران AI یا cs می خونم که هنوز رفتن به سمت اون مباحث برام ممکن باشه.نظرت چیه؟
    I believe you are a theorist. So, it's better to continue your studies in pure science rather than applied science. I guess you have not been employed yet; because this is the view of many fresh students in Iran.

Junior Member

مرسی از توجهتون
    به عنوان سوال آخر می خوام بدونم اگر من به خاطر علاقه بیشتر به ریاضیات این مبحث که باعث میشه Morphological image processing رو به مراتب بیشتر بپسندم فوق رو در ایران ریاضی بخونم خیلی فرصتهای کاری در خارج کشور رو از خودم گرفتم یا نه؟ اگر این قضیه درست باشه در مقابل آیا نمیشه گفت تعداد اشخاصی که روی مبانی ریخت شناسی اون کار میکنن کمتر از آدمهاییه که روی مباحث الگوریتمی و مربوط به DSP اونها و از دریچه CS , EE متمرکز هستند.اگر همه اینها درسته به نظرتون برآیند ایندو مولفه چه تاثیری در شانس کار یابی در پردازش تصویر داره؟
    ضمنا می خوام بدونم من و شما که برق خوندیم اگه همون برق رو به صورت آکادمیک ادامه بدیم و بریم سمت DIP باید بنا مون بر این باشه که در Pattern recognition به طور کلی کار کنیم یا روی تکنیکهای DSP related در DIP ? و اگه اولی صحیحه پس مهارت ها و اصول طراحی الگوریتم و برنامه نویسی رو بالکل باید شخصا فرابگیریم؟ من ابدا و ابدا آسان طلب نیستم و اتفاقا خودم المپیاد کامپیوتری (برنز کشوری ) بودم و برحسب مشکلات مقطعی سر از تهران مرکز در آوردم. فقط می خوام با احتیاط بیشتری تصمیم بگیرم.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_Ag نمایش پست ها
    مرسی از توجهتون
    به عنوان سوال آخر می خوام بدونم اگر من به خاطر علاقه بیشتر به ریاضیات این مبحث که باعث میشه Morphological image processing رو به مراتب بیشتر بپسندم فوق رو در ایران ریاضی بخونم خیلی فرصتهای کاری در خارج کشور رو از خودم گرفتم یا نه؟ اگر این قضیه درست باشه در مقابل آیا نمیشه گفت تعداد اشخاصی که روی مبانی ریخت شناسی اون کار میکنن کمتر از آدمهاییه که روی مباحث الگوریتمی و مربوط به DSP اونها و از دریچه CS , EE متمرکز هستند.اگر همه اینها درسته به نظرتون برآیند ایندو مولفه چه تاثیری در شانس کار یابی در پردازش تصویر داره؟
    ضمنا می خوام بدونم من و شما که برق خوندیم اگه همون برق رو به صورت آکادمیک ادامه بدیم و بریم سمت DIP باید بنا مون بر این باشه که در Pattern recognition به طور کلی کار کنیم یا روی تکنیکهای DSP related در DIP ? و اگه اولی صحیحه پس مهارت ها و اصول طراحی الگوریتم و برنامه نویسی رو بالکل باید شخصا فرابگیریم؟ من ابدا و ابدا آسان طلب نیستم و اتفاقا خودم المپیاد کامپیوتری (برنز کشوری ) بودم و برحسب مشکلات مقطعی سر از تهران مرکز در آوردم. فقط می خوام با احتیاط بیشتری تصمیم بگیرم.
    Morphological image processing does not demand sophisticated mathematics. It uses simple filtering, and most of its operators are implemented and available. So, basing your education on a topic is not logical. DSP Algorithms and image processing are deeply correlated, so you need to know both of them to some extent to be able to fulfill a PhD project in this category. You also need to be familiar with parallel processing.
    I remember a very famous professor abroad told me that specialization is different from narrowing your activities to merely theory or practical issues. You need to broaden your activities to increase your chance for admission.
    P.S. It's good that you wanna search about different aspect of the issue, but honestly, when decided, the best solution is to attack it! Good luck

Junior Member

Cool پاسخ : پذیرش در کدام زمینه مهندسی برق؟

that's is .and you know in your sense I'm so aggressive right know.There are many options still open to me and it makes deciding terribly hard.I once started working passionately on an idea of a computational metaphysics based on computational modal logic but it failed to look possible ,thus here I am with lots of reasons to be conservative in choosing the next and also the last one to attack to.
    anyway,many thanks dude

Junior Member

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان
    من یه مشکل خیلی بزرگ دارم که شدیدا ذهن منو مشغول کرده ! والا من برای کارشناسی ارشد در رشته های قدرت و مخابرات پذیرش گرفتم ولی من در کارشناسی الکترونیک خوندم و الان دیگه داره کم کم فرصتم برای فکر کردن تموم میشه ! من خیلی ادامه تحصیل در کشورهای شناخته شده برای دکترا واسم مهم هست و تا جایی که متوجه شدم (از گفته های دوستان) ظاهرا مخابرات شرایط بهتری داره !!! ولی من نمیدونم که چه فیلد کاری رو در مخابرات انتخاب کنم که دستم باز بشه واسه دکترا !!! و از اونجایی که در کارشناسی چندان تکیه ای روی مخابرات نداشتیم تصمیم دارم از همین الان کار کردن روی پروژه رو شروع کنم ! دوستان خواهش میکنم بحث علاقه رو وسط نکشید و فقط مباحث پر کاربرد و به روزه مخابرات و در صورت امکان اگه مراجع مفیدشون رو هم میشناسید برام بنویسید ! لطفا سریع تر جواب من رو بدین تا من هرچه زود تر بتونم اطلاعاتمو تکمیل و نهایتا توی اون بخشی که ببینم بهتر هستم فعالیتم رو شروع کنم ! باور کنید نمی دونید چقدر ازتون سپاسگزار میشم اگه کمکم کنید !

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط sobi نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان
    من یه مشکل خیلی بزرگ دارم که شدیدا ذهن منو مشغول کرده ! والا من برای کارشناسی ارشد در رشته های قدرت و مخابرات پذیرش گرفتم ولی من در کارشناسی الکترونیک خوندم و الان دیگه داره کم کم فرصتم برای فکر کردن تموم میشه ! من خیلی ادامه تحصیل در کشورهای شناخته شده برای دکترا واسم مهم هست و تا جایی که متوجه شدم (از گفته های دوستان) ظاهرا مخابرات شرایط بهتری داره !!! ولی من نمیدونم که چه فیلد کاری رو در مخابرات انتخاب کنم که دستم باز بشه واسه دکترا !!! و از اونجایی که در کارشناسی چندان تکیه ای روی مخابرات نداشتیم تصمیم دارم از همین الان کار کردن روی پروژه رو شروع کنم ! دوستان خواهش میکنم بحث علاقه رو وسط نکشید و فقط مباحث پر کاربرد و به روزه مخابرات و در صورت امکان اگه مراجع مفیدشون رو هم میشناسید برام بنویسید ! لطفا سریع تر جواب من رو بدین تا من هرچه زود تر بتونم اطلاعاتمو تکمیل و نهایتا توی اون بخشی که ببینم بهتر هستم فعالیتم رو شروع کنم ! باور کنید نمی دونید چقدر ازتون سپاسگزار میشم اگه کمکم کنید !
    خوب در اینکه زمینه کاری تو مخابرات بیشتر هست که شکی نیست. برای اینکه دستتون برای دکترا بازتر باشه برای گرفتن فاند من مخابرات سیستم رو پیشنهاد می کنم و منظورم بیشتر شبکه های مخابراتی هستش که تقریبا بین رشته برق و کامپیوتر هستش. اگرچه که مخابرات میدانی رو خیلی جذاب تر و شیرین تر می دونم ولی برای شما که الکترونیک خوندید مسلما کار در زمینه سیستم به مراتب راحت تر از میدان هستش.

سلام دوستان
    من سال آخر کارشناسی برق قدرت رو میگذرونم.زمینه کاریم در ابطه با آسانسور هستش!می خواستم بدونم رشته ای در مقطع فوق در رابطه با آسانسور هست؟
    اگه در آلمان دانشگاهی در این رابطه بهم معرفی کنید ممنون میشم.

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا راجع به اینده شغلی رشته الکترونیک در کشور های اروپایی به ویزه المان توضیح بدید ممنونم

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

به نظر من یکی از چرند ترین رشته های گرایش برق الکترونیکه(خودم الکترونیک می خونم.که ای کاش دستم می شکست انتخاب نمیکردم!!!!).میشه از تعداد دانشگاههایی که این رشته رو ارائه می کنن حدس زد که وضعیت چطوره!مثلا تو نروپ اصلا ارائه نمیشه! تو المان فکر کنم 2تا دانشگاه باشه. کلا رو اکترونیک زیاد زوم نمیکنن.اینم نیست که چون دانشگاه ها کم هستن پس فارغ التحصیل زیاد نیست و بازار کار خوبه.چون نیاز زیادی بهش ندارن سعی هم نمیکنن مخ ملت رو کار بگیرن این واحد های بی خود الکترونیک رو بگذرونن!
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

ممنونم از جوابتون.معلومه که شما علاقه ای به این گرایش ندارید اما خب من دارم و دنبال اطلا عات دقیقتری هستم.جالبه که تو نروز این گرایش اصلا ارائه نشده.ممنون میشم بگید شما برای چه گرایشی اقدام کردید و معیارتون چی بوده؟و اگر تغییر گرایش بدیم باید دروس جبرانیه زیادیو بگزرونیم؟دوستان دیگه هم اگه اطلاعی از گرایش الکترونیک و بازار کار و ایندهی این گرایش در اروپا و امریکا دارن لطفا راهنماییم کنند ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)