صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: پژوهش در زمینه ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت با هدف چاپ مقاله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

پیش فرض پژوهش در زمینه ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت با هدف چاپ مقاله

سلام

دوستانی که در زمینه های تحقیقاتی ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت تمایل به تبادل نظر دارند اینجا مطالبشونو بیان کنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : پژوهش در زمینه ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت با هدف چاپ مقاله

زمینه تحقیقاتی من condition monitoring and fault diagnosis of electric machine هستش، از دوستان مشتاق برای تحقیق و چاپ مقاله در سطح ژورنالهای IEEE دعوت به همکاری می آید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پژوهش در زمینه ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت با هدف چاپ مقاله

سلام.
    کارشناسی ارشد برق-قدرت از دانشگاه شهید بهشتی هستم. در زمینه کنترل ریز شبکه و پاور الکترونیک کار کردم. تافل 97 دارم. به لاتکس مسلطم. یک مقاله سابمیت شده دارم. دوستانی که نتایج آماده دارن و میخوان مقاله رو آماده کنند، پیام خصوصی بدن بهم.

با تشکر.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

بنام خدا
    قابل توجه دوستانی که مایلند روی دیتاهای عملی کار کنند و دوست دارند مقاله با کیفيت در حد ژورنالهای بسیار معتبر IEEE Transaction چاپ کنند:
    خوشبختانه پس از حدود 2 سال تلاش مستمر در زمینه تشخیص عیب و پایش وضعیت موتور القایی و انجام تست های عملی گسترده در محیط صنعتی و بررسی مقالات معتبر چاپ شده در زمینه تشخیص عیب بیرینگ (به عنوان متدولترین عیب) به نتایج بسیار ارزشمندی دست یافته ایم. تا کنون چند مقاله کنفرانس و یک مقاله ژورنال
    IEEE TRANSACTION ON IDUSTRIAL ELECTRONIC ---Impact Factor=6.5
    به چاپ رسیده است. دوستانی که با مجلاتی در این سطح کار کرده اند اطلاع دارند که چاپ کردن یک مقاله در همچین ژورنال هایی نیازمند کار بسیار زیاد و خلاقانه می باشد. خوشبختانه ما روشی را ابداع کرده ایم که نتایج بسیار خوبی در پی داشته است و به عنوان یک روش NOVEL پذیرفته شده است. حال برای توسعه روش به یک تیم قدرتمند نیاز می باشد. افراد با توانایی های زیر میتوانند با ارسال رزومه (به صورت پیام خصوصی) اعلام آمادگی نمایند تا جزئیات کار به آنها اعلام گردد:
    1- زمینه ماشین های الکتریکی
    دینامیک حالت گذرا، شبیه سازی در محیط matlab، قابلیت تحلیل نتایج به صورت فیزیکی، تابع سیم پیچی
    2- زمینه پردازش سیگنال:
    پردازش سیگنالهای non stationary، پردازش سیگنالهای تصادفی، wavelet، و روشهای دیگر برای پیدا کردن سیگنال عیب در محیط نویزی (نویز گوسین)، انواع روشهای نویز کنسلینگ
    3- سیستمهای هوشمند :
    شبکه های عصبی و فازی برای تصمیم گیری و مدلسازی
    دوستانی که علاقه مند بوده و میتوانند وقت کافی بگذارند میتوانند اعلام آمادگی کنند. در صورت لزوم میتوانید درخواست کنید تا مقالات چاپ شده قبلی برای شما ارسال گردند.
    هدف ما فقط چاپ مقاله برای تقویت رزومه در فرآیند اپلای می باشد و هیچگونه انگیزه ی مالی وجود نداشته و ندارد. دوستان باید دارای روحیه بالای کار تیمی و انگیزه بالا باشند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

قابل توجه دوستانی که مایلند روی دیتاهای عملی کار کنند و دوست دارند مقاله با کیفيت در حد ژورنالهای بسیار معتبر IEEE Transaction چاپ کنند:

خوشبختانه پس از حدود 2 سال تلاش مستمر در زمینه تشخیص عیب و پایش وضعیت موتور القایی و انجام تست های عملی گسترده در محیط صنعتی و بررسی مقالات معتبر چاپ شده در زمینه تشخیص عیب بیرینگ (به عنوان متدولترین عیب) به نتایج بسیار ارزشمندی دست یافته ایم. خوشبختانه ما روشی را ابداع کرده ایم که نتایج بسیار خوبی در پی داشته است و به عنوان یک روش NOVEL در ژورنال (IEEE TRANSACTION ON INDUSTRIAL ELECTRONIC (Impact Factor=6.5 پذیرفته شده است. حال برای توسعه روش به یک تیم قدرتمند نیاز می باشد. افراد با توانایی های زیر میتوانند با ارسال رزومه (به صورت پیام خصوصی) اعلام آمادگی نمایند تا جزئیات کار به آنها اعلام گردد:

1-
    زمینه ماشین های الکتریکی
    شبیه سازی ماشین القایی 2 قطب در فضای MATLAB با استفاده از تابع سیم پیچی در حالت سالم و در حالتی که بیرینگ معیوب باشد. تمام ایده کار و نتایج عملی مشخص است. این کار قسمتی از یک مقاله است که قرار است در ژورنال بسیار سطح بالا سابمیت شود. بسته به میزان مشارکت شخص در انجام شبیه سازی و نگارش قسمت شبیه سازی مقاله، اسم ایشان به عنوان اسم دوم یا سوم در مقاله ذکر می شود. (تعداد کل اسامی 3 نفر). زمان انجام کار تا پایان آذر ماه می باشد. سابمیت مقاله در اوایل دیماه صورت می پذیرد و ان شالله بین 4.5 تا 6 ماه فرآیند داوری طول خواهد کشید. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای مهندسی برق قدرت در صورت تمایل و داشتن وقت کافی می توانند با پیام خصوصی تا پایان آبان ماه با بنده در تماس باشند.

2- زمینه مهندسی مکانیک:

یکی از عیوب بسیار متداول در الکتروپمپ ها، نا هم محوری بین محور های موتور و پمپ است. یک کار تحقیقاتی رو الکتروپمپ ها صورت گرفته است که در آن عیوب ناهم محوری موازی و زاویه ای و ترکیبی با شدت های مختلف روی الکتروپمپ ایجاد شده است. سیگنالهای ارتعاشات مکانیکی (در سه جهت افقی، عمودی و محوری) و سیگنالهای ولتاژ (3 فاز) و جریان (2 فاز) با فرکانس نمونه برداری 52 kHz و دقت 24 بیت توسط یک کارت حرفه ای NI در محیط MATLAB ذخیره سازی شده است. هدف تشخیص میزان نا هم محوری با استفاده از این سیگنالها (به خصوص سیگنالهای جریان و ولتاژ موتور برای پیاده سازی یک سیستم بدون سنسور) است. ایده کار آماده است. در این قسمت از کار به یک دانشجوی کارشناسی ارشد و یا دکترای مکانیک برای بررسی اثر نا هم محوری روی گشتاور بار ایجاد شده روی موتور نیاز است. علائم و تاثیرات عیب در سیگنالهای موتور (نتایج تجربی) کاملا مشهود است. قسمت تحلیل مکانیکی کار نا تمام مانده است. برنامه زمان بندی برای سابمیت مقاله تا پایان دیماه 1394 می باشد. ژورنال هدف برای این مقاله دارای ایمپکت بالای 6 می باشد. بسته به میزان مشارکت شخص اسم ایشان به عنوان نفر دوم یا سوم در مقاله ذکر می گردد. در ضمن با انجام این پروژه زمینه بسیار خوبی برای همکاریهای بعدی ایجاد می گردد.

3- زمینه پردازش سیگنال:

در این قسمت از کار به یک دانشجوی کارشناسی ارشد و یا دکترای مخابرات سیستم برای کار کردن با یک سیگنال نسبتا پیچیده (که می توان آنرا تصادفی مدل کرد) نیاز است. فضای کار بسیار کاربردی و جذاب است زیرا سیگنال مورد نظر بسیار غنی بوده و اطلاعات مفید بسیاری دارد. به نوعی نسبت سیگنا به نویز آن خیلی خوب می باشد. این سیگنال در حالت عادی دارای توزیع گوسین است. در حالت معیوب رقتار آن از حالت گوسین خارج می شود. در یک کار قوی پیشین که در یک ژورنال ترانسکشن آیتریپل ای با ایمپکت 6.5 توسط این تیم چاپ شد، از اندیس kurtosis استفاده شده است. اما بجث اینجاست که بعضی عوامل و عیوب دیگر نیز باعث افزایش مقدار کرتوزیس می شوند. هدف بررسی pdf سیگنال در حالت عیوب مختلف و پیدا کردن اندیس مناسبتری با قابلیت اطمینال بالا می باشد.
    یک قسمت دیگر از کار استفاده از روش Blind source seperation برای جداسازی اثر دو یا چند موتور از همدیگر است. این کار بسیار پر اهمیت و کاربردی است و حتی امکان patent نیز وجود دارد.

هدف اولیه چاپ مقاله در ژورنال های سطح بالا signal processing و یا industrial electronic می باشد. برنامه زمانبندی انجام این کار تا پایان بهمن 94 می باشد. بسته به میزان مشارکت فرد، اسم ایشان به عنوان نفر اول و یا دوم در مقاله ذکر می گردد. (کل اسامی 3 نفر می باشند)

3- سیستمهای هوشمند :

در این قسمت از کار هدف جدا سازی عیوب از هم دیگر است. بعد از تشخیص وجود عیب در سیستم الکتروپمپ بحث diagnosis مطرح می باشد. مقالات 2014 و 2015 مختلفی در ژورنالهای بسیار معتبر وجود دارند که روشهای خوبی ارائه کرده اند. نوآوری کار ما در این قسمت استفاده از یک سیگنال جدید است که دارای اطلاعات بسیار غنی می باشد. پیاده سازی هر کدام از الگوریتم های قبلی روی سیگنال جدید و مقایسه نتایج می تواند ایده بسیار خوبی برای چاپ مقاله ژورنالی باشد. همچنین یک فرد با تجربه در این زمینه می تواند از الگوریتم های جدیدی نیز استفاده کند. دانشچویان کارشناسی ارشد و دکترای برق و کامپیوتر در صورت آشنایی با شبکه های عصبی، منطق فازی و یا سایر الگوریتم های هوشمند ، feature extraction و ... می توانند در این زمینه کار کنند. بسته به میزان مشارکت اسم ایشان در مقاله ذکر می شود.

دوستانی که علاقه مند و خوش قول بوده و میتوانند وقت کافی بگذارند میتوانند اعلام آمادگی کنند. در صورت لزوم میتوانید درخواست کنید تا مقالات چاپ شده قبلی برای شما ارسال گردند.
    هدف ما فقط چاپ مقاله برای تقویت رزومه در فرآیند اپلای می باشد و هیچگونه انگیزه ی مالی وجود نداشته و ندارد. دوستان باید دارای روحیه بالای کار تیمی ، انگیزه بالا و ملزم به رعایت اخلاق علمی باشند.

***********در صورت توافق با استاد راهنمای دوستان در مورد اسم نفرات در مقاله، موضوعات مطرح شده می توانند به عنوان پایان نامه تعریف شوند.***********

با سلام
    در حال تکمیل مقاله ای درمورد عملکرد یکسو کننده سه فازی تایریستوری با کنترلری نوین هستم. در شبیه سازی با استفاده از مدلسازی مقدار متوسط یکسو کننده جوابهای خوبی رو دریافت کردم ولی متاسفانه قادر به کنترل دقیق یکسو کننده در حالت واقعی نیستم. عزیزانی که تمایل به همکاری دارند اطلاع بدن تا اسمشون رو تو مقاله بیارم.

سلام
    بنظرتون برای کسی که کارشناسی و کارشناسی ارشدش قدرت بوده بیاد سمت الکترونیک قدرت سخت نیست؟

من فقط درسشو پاس کردم(در همین حد)

نقل قول نوشته اصلی توسط foad77 نمایش پست ها
    سلام.
    کارشناسی ارشد برق-قدرت از دانشگاه شهید بهشتی هستم. در زمینه کنترل ریز شبکه و پاور الکترونیک کار کردم. تافل 97 دارم. به لاتکس مسلطم. یک مقاله سابمیت شده دارم. دوستانی که نتایج آماده دارن و میخوان مقاله رو آماده کنند، پیام خصوصی بدن بهم.

با تشکر.
    سلام

کنترل ریز شبکه سخت نیست؟
    و بنظرتون موضوع خوبی هست برای ارشد؟
    باتشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس و فوق لیسانس برق/ لیسانس زبان فرانسه

سلام دوستان.من در زمینه الکترونیک قدرت کار کردم.یک مبدل dc/dc جریا بالا ساختم و بزودی مقاله ش را در ieee industrial چاپ میکنم.علاقه مندم با کسانیکه که در زمینه تمایل به دادن مقاله دارن همکاری کنیم و مقاله های بیشتری را ارائه بدهیم.لطفا اگر کسی مایل هست پیغام بده

Junior Member

Post خطایابی ماشین شارمحور دو وجهی هست

موضوع تصویب شده ی من خطایابی ماشین شارمحور دو وجهی هست
    با این توضیح که شبیه سازی ماشین در نرم افزار ماکسول انجام شده و دیتا در حالت خطادار و بی خطا گرفته شده و کار ساخت ماشین نیز در حال انجام است
    مسئله ای که من می خواهم تحلیل دیتا و سیگنال هست با چند روش مختلف جهت یافتن خطا همرا با تحلیل ماشین در حالت خطا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)