صفحه 17 از 93 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 928

موضوع: راهنماي خريد در كانادا

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط FATIMA_FATIMA نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    امروز یه سر رفته بودم Super C
    میوه ها و سبزیجاتی مثل سیب زمینی و پیاز و ... رو میشه دونه ای خرید؟
    دو تا قیمت براشون مشخص شده یکی به کیلو گرم و یکی LB
    دقیقا نفهمیدم وقتی نوشته کیلوگرم یعنی نمی شه دونه ای گرفت؟
    گفتم از دوستان بپرسم یه وقت موقع خرید ضایع نشم
    شما هر چقدر می خواهید می توانید خرید کنید ولی وقتی قیمت به کیلو گرم یا پوندlb (نزدیک نیم کیلو) باشه وزنی حساب می کنند. اگر مثلا" پوندی 2 دلاره می کشه اگر یک پوند بشه 2 دلار می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Vicutopia نمایش پست ها
    شما هر چقدر می خواهید می توانید خرید کنید ولی وقتی قیمت به کیلو گرم یا پوندlb (نزدیک نیم کیلو) باشه وزنی حساب می کنند. اگر مثلا" پوندی 2 دلاره می کشه اگر یک پوند بشه 2 دلار می شه.
    شرمنده دوست عزیز زیاد خوب متوجه نشدم
    یعنی اگه قیمت مثلا سیب زمینی به کیلوگرم مشخص شده باشه و من یه دونه فقط بردارم و وزنش کمتر از یک کیلو باشه هزینه اش فقط چند سنت میشه؟
    کلا عرفه که دونه ای بردارن یا نه؟ من نگاه می کردم همه می ریختن تو کیسه پلاستیکی و می بردن؟
    ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط FATIMA_FATIMA نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    امروز یه سر رفته بودم Super C
    میوه ها و سبزیجاتی مثل سیب زمینی و پیاز و ... رو میشه دونه ای خرید؟
    دو تا قیمت براشون مشخص شده یکی به کیلو گرم و یکی LB
    دقیقا نفهمیدم وقتی نوشته کیلوگرم یعنی نمی شه دونه ای گرفت؟
    گفتم از دوستان بپرسم یه وقت موقع خرید ضایع نشم
    دونه ای هم میشه برداشت. براتون وزنش میکنند و هرچی وزنش باشه قیمتش رو حساب میکنند. ولی بهرحال بندرت کسی یکدونه سیب زمینی میخره.
    LB یعنی پوند که حدود 453 گرم میشه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چيز درباره تلفن، موبایل و اينترنت در كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ta9740 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    اگه امکان داره در خريد لپ تاپ لطفاً من رو راهنمايي کنين:
    نميدونستم اين سوال رو کجا مطرح کنم. من تا به حال با لپ تاپي که از ايران آورده بودم کار ميکردم ولي تصميم دارم که يکي در تورنتو با محدوديت هاي زير بخرم:
    1-حدوداً 600 دلار 100+_ دلار
    2-سيستم عامل WINDOWS
    3- intel cor i 5 يا بالاتر
    4- ضخامت کم
    5-ترجيحاً DVD-ROM داشته باشه
    آيا با اين محدوديت ها ميتونم بخرم؟ آيا جديداً جايي رو سراغ داريد که پروموشن خو ب گذاشته باشه ؟
    با تشکر
    چند توصیه به دوستانی که قصد خرید لپ تاپ دارن :

در خرید لپ تاپ همون طور که همه میدونیم برند میتونه نقش مهمی چه در قیمت و چه در میران دوام داشته باشه.

برای اینکه بدونیم چه برندی خرید کنیم یه معیاری تعریف شده به نام Laptop Reliability Chart که میزان رضایت مشتری ها از برنده های مختلف رو هر در سال نشون میده و این میتونه به ما کمک خیلی ریادی در انتخاب برند لپ تاپ مون کنه.جدول مربوط به 2014 در ادامه نشون داده شده ( سایت PcMag و گزارش SquareTrade )

بحث اپل به کنار، در مورد ویندوزی ها همون طور که میبینین ASUS و Lenovo در بالاهای جدول از نظر رضایت مندی قزار میگیرند. هچنین، برخلاف سالهای دور دیگه لپ تاپ های Dell خیلی هم قابل اعتماد نیستند و در مورد Dell و HP من به شخصه مورد های خرابی توشون زیاد دیدم و الان مخصوصا HP رو اصلا توصیه نمیکنم.

Sony هم که دوستان اطلاع دارن برند VAIO رو فروخت و دیگه این لپ تاپ ها توسط Sony تولید نمیشه و اگه الان هم میبینین تو بازار شاید خریدش درست نباشه جون دیگه پشتیبانی ظولانی مدت رو احتمالا نحواهید داشت.

نتیجه اینکه من به شخصه َAsus و Lenovo رو پیشنهاد میکنم.در این بین Lenovo لپ تاپ های خوبی تولید کرده و پیشرفت چشمگیری داشته و در حال حاضر بزرگترین فروشنده کامپیوتردر جهان محسوب میشه[ گارتنر]همچنین ASUS هم در اکثر بررسی ها در دسته لپ تاپهای دارای کمترین میران خرابی قرار میگیره.

دقت داشته باشیم، اینکه پسر خاله یا پسر عمه یا دوست من فلان لپ تاپ رو داشته و ازش کاملا راضیه ملاک خوبی برای قابل اعتماد بودن یک برند نیست. تو موارد اینچنینی جامعه اماری باید نسبتا بزرگ باشه تا مشکلات احتمالی اون مشخص بشه.

مثلا اگه درصد خرابی تو مخصولات یه برند 10 درصد و تو یکی دیگه 30 درصد باشه . ممکنه پسر خاله یا دوست من بدلیل خوش شانسی شون جز اون 10 یا 30 درصد قرار نگرقته باشن و خوب طبیعیه از اون برند راضی باشن. اما اگه من بخوام بین این دو یکی رو انتخاب کنم شانس اینکه لپ تاپ من دچار مشکل احتمالی بشه در حالت برند 30 درصد بیشتره و خوب بنابراین منطقی تر اینکه که از برند های با درصد خرابی بالا آدم خرید انجام نده.

همچنین همیشه این ایده خوبیه که در مورد وسابل الکترونیکی قبل خرید، از سایتهایی مثل آمارون استقاده کرد و نظر خریداران قبلی اون کالا، رو که تعدادشون هم معمولا زیاده مطالعه کرد و از مشکلات احتمالی یه دستگاه یا برند خاص قبل خرید آگاه شد.

چند نکته فنی :

1-ترجیحا Core i3 نباشه جون برای کارهای روزمزه هم کمی کنده.
    2- حداقل Core i5 باشه به نظر من خوبه و میشه گقت به راحتی همه کارهای روزمزه رو جواب میده
    3- ترجیحا پردارنده نسل Haswell داشته باشه بهتره، چون مصرف انرزی کمتر و بنابراین طول عمر باتری بیشتری دارند و بنابراین کمتر هم داغ میکنن( اینها با i5-4xxx یا i7-4xxx مشخص میشن.)
    4- الان دیگه کم کم، 4 GB باید رم داشته باشن هرچند 8 باشه بهتره و 16 عالیه.
    5-اگه داری هارد SSD باشن که عالیه ( نسل حدید هارد که قطعات متحرک ندارند و سرعت اونا فوق العاده بالاست و برنامه ها رو حیلی سریعتر از هارد معمولی اجرا میکنند)
    6- خیلی نگران دی وی دی درایو نباشین، احتمالن به زودی این نکنولوزی منقرض میشه ;-) نهایتا تو سال یکی دوباز پیش بیاد نیاز به DVD پیدا کنین که فوقش تو اداره یا یه جا کپی میکنین رو فلش )
    7-اگه نمایشگرش هم full HD باشه که خیلی بهتره.
    ویرایش توسط sepehr_5566 : March 13th, 2015 در ساعت 10:35 PM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

من یک مشکل اساسی با فروم داشتم و دارم.
    اونم اینکه وقتی مطلبی رو سرچ میکنم برام توی گوگل میاره ولی اطلاعات سرچ قدیمیه و وقتی روی لینکش میزنم صفحه ای که میاره اون مطالب توش نیست. معلومه جابجا شده. یعنی هی اطلاعات اضافه شده و صفحه تغییر کرده. مثلا من الان میخوام بدونم دوچرخه از کجا بخرم. سرچ میکنم دوچرخه کلی مطلب میاد ولی عملا به اون مطالب دسترسی ندارم.

کسی میدونه چطوری میتونم جستجو کنم که اینجوری نشه؟

و اما سوال اینه که دوچرخه با قیمت معمولی و کیفیت خوب از کجا بخرم؟!

فصل حراجش کی میشه؟
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    اونم اینکه وقتی مطلبی رو سرچ میکنم برام توی گوگل میاره ولی اطلاعات سرچ قدیمیه و وقتی روی لینکش میزنم صفحه ای که میاره اون مطالب توش نیست. معلومه جابجا شده. یعنی هی اطلاعات اضافه شده و صفحه تغییر کرده. مثلا من الان میخوام بدونم دوچرخه از کجا بخرم. سرچ میکنم دوچرخه کلی مطلب میاد ولی عملا به اون مطالب دسترسی ندارم.

فصل حراجش کی میشه؟
    دوچرخه معمولی: والمارت، کندین تایر
    دوچرخه خوب: MEC

ApplyAbroad Guru

برای وسائل ورزشی مغازه هایی هستند که مخصوص فروش وسائل ورزشی دست دوم هستند و کیفیت و قیمت شان عموما مناسب است. `garage sale ها هم جای مناسبی برای پیدا کردن دوچرخه های دست دوم است.

ApplyAbroad Senior Veteran
    soroush88 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها

فصل حراجش کی میشه؟
    من از کی جی جی خریدم دست دوم.
    نگرانی یک اتلاف وقت تمام عیار است. چون چیزی را تغییر نمی دهد. تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند.

ApplyAbroad Superstar

به فروشگاه play it again sports سر بزنید. یکیش در پلازای کامر و یانگ هست، درست چسبیده به فود بیسیک. دوچرخه های دست دوم خوبی داره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

دوستان عزیز
    به غیر از سوپر سی مارکت که یکی از دوستان معرفی کردن چه مراکزی برای خرید مواد غذایی به صرفه تره؟
    ممنون از راهنمایی دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)