صفحه 2 از 93 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 928

موضوع: راهنماي خريد در كانادا

Senior Member sama7452 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی - الکترونیک

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1532 نمایش پست ها
    سلام
    فرمایش شما درسته ولی فکر کنم اگر فروشگاه مربوطه حاضر نباشه که اختلاف قیمت رو بپردازه باید جنس رو برد و پس داد و گرنه میشه فقط فاکتور رو برد به جای جنس.
    مثلا دوستان ما از The Brick جنس خریدند و هفته بعد جنس رفت رو حراج و 600 دلار ارزونتر شد اونها هم رفتند و درخواست مابه التفاوت رو کردند و اونها قبول نکردند و مجبور شدند از روش فشار و تهدید استفاده کنند که جواب داد ( مثلا ما به همه میگیم شما تقلب میکنید و جنساتون رو میاریم میریزیم دم در مغازتون و اینها ... ).
    من حتی یکبار تو Home Outfitters یه توستر دیدم 30 دلار و بهشون گفتم این توستر رو والمارت داره میده 21 دلار و شما چرا اینقدر گرونتر میدید؟ و اون فروشنده رفت منیجر رو صدا زد و منیجر گفت شمامطمینی؟ من هم گفتم بله، و اون توستر رو به ما 20 دلار داد!!!!! قدرتشون تو تخفیف زیاده هاااااا
    البته یکسری فروشگا ها مثل Future Shop قیمت پایین رو ضمانت میکنند( البته در بعضی جنسها) و اگر جنسی رو با قیمت پایینتر پیدا کردید همون جنس رو با 10% قیمت کمتر از اونی که پیدا کردید را بهتون میفروشند.
    به این روش اخیری که اشاره کردین، price match میگن. بعضی فروشگاها این کارو میکنن. مثلا شما فلایر والمارتو میگیرین دستتون و میرین از نوفریلز خرید میکنینن. همون فلایر رو نشون کشیر میدین و بهش میگین که میخواین پرایس مچ کنین. اونا هم همون قیمت فلایر فروشگاه رقیب رو براتون میزنن.

درمورد اجاستمنت، من منظورم این بود که اگه مهلتش تموم شده بود، باید زحمت برد و آورد جنس رو بکشین تا بتونین مابه التفاوتش رو بگیرین. وگرنه که منطقی اینه که با همون رسید و توی مهلتش اینکار رو با زحمت کمتری انجام بدین.
    و اما باز بودن دست کشیرها: البته بازم بستگی به پالیسی هر فروشگاهی داره ولی تصمیم گیرنده منیجره. بعضیاشون خیلی سختگیرن و سریع به فروشگاهی که شما میگین زنگ میزنن و قیمت رو چک میکنن ولی بعضیا هم به گفته شما اعتماد میکنن. ولی خلاصه خرید کردن اینجا خودش به اندازه یک کورس سه واحدی دانشگاه حجم اطلاعات داره. انشالله که همگی با نمره خوب پاسش کنن!
    به سلامتی زندگی ، که اگه خوش بگذره اسمش میشه " خاطره " اگه پدرت دربیاد اسمش میشه " تجربه " !!

Senior Member reza1532 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sama7452 نمایش پست ها
    به این روش اخیری که اشاره کردین، price match میگن. بعضی فروشگاها این کارو میکنن. مثلا شما فلایر والمارتو میگیرین دستتون و میرین از نوفریلز خرید میکنینن. همون فلایر رو نشون کشیر میدین و بهش میگین که میخواین پرایس مچ کنین. اونا هم همون قیمت فلایر فروشگاه رقیب رو براتون میزنن.

درمورد اجاستمنت، من منظورم این بود که اگه مهلتش تموم شده بود، باید زحمت برد و آورد جنس رو بکشین تا بتونین مابه التفاوتش رو بگیرین. وگرنه که منطقی اینه که با همون رسید و توی مهلتش اینکار رو با زحمت کمتری انجام بدین.
    و اما باز بودن دست کشیرها: البته بازم بستگی به پالیسی هر فروشگاهی داره ولی تصمیم گیرنده منیجره. بعضیاشون خیلی سختگیرن و سریع به فروشگاهی که شما میگین زنگ میزنن و قیمت رو چک میکنن ولی بعضیا هم به گفته شما اعتماد میکنن. ولی خلاصه خرید کردن اینجا خودش به اندازه یک کورس سه واحدی دانشگاه حجم اطلاعات داره. انشالله که همگی با نمره خوب پاسش کنن!
    سلام
    تو رو خدا حرف از پاس کردن نزنید من در کل دوران پر افتخار تحصیلم بالاتر از 12 نیاوردن یکی از افتخاراتم بوده
    البته من تاحالا تو خوار بار فروشیها !!!!!!! از این کارها نکردم چون کلا گیج میشم از حجم زیاده قیمتها بالاخره IQ هر آدمی هم حدی داره دیگه
    ولی اگر درست برخورد کنیم و با کمی اعتماد به نفس میشه از این بازار رقابتی فروشگاه ها حسابی به نفع خودمون استفاده کنیم
    یه روز اومدی یه روزم میری , به همین سادگی!

Junior Member

no frills یک ادرس دارد یا شعبه های دیگری هم هست؟

Senior Member reza1532 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamana نمایش پست ها
    no frills یک ادرس دارد یا شعبه های دیگری هم هست؟
    باز هم علیک سلام جناب hamana!!!!!!
    بفرمایید:

یه روز اومدی یه روزم میری , به همین سادگی!

Junior Member

با سلام
    علیرغم تاکید تمامی دوستان مبنی بر خرید سوکت تبدیل فیش برق ایران به سیستم کانادا بدلیل عجله روزهای آخر من این سوکت رو اینجا نیاوردم رفتم کانادیان تایر و فیوچر اونا داشتند ولی حدود 10 - 12 دلار بود آیا دوستان اینجا تو کلگری جائی رو سراغ دارند ارزونتر باشه - ممنون

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض راهنماي خريد در كانادا

دوستان نمیدونم اینجا جاش هست یا نه:
    آیا مارکتی برای خرید TV دست دوم هست؟بنظرتون بصرفه اینه که نو بخریم یا دست دوم یا حتا از ایران فریت کنیم!؟
    برای س*لایت هم میشه ایده بدید؟
    کربلایم آرزوست...

Banned

واقعا دکتر جان گل گفتی. اگه این روند رو ادامه بدیم احتمالا می گن ما مقدمات Post Doc شما رو توو آمریکا آماده می کنیم فقط دست از سر کانادا بردارید

در مورد تخفیف ها دکتر نیما عزیز کامل توضیح دادن. اگه اجازه بدن منم یک نکته رو اضافه کنم در مورد کالاهایی که میشه در دو فروشگاه بزرگ Bestbuy و Future shop خرید.
    مثلا اگه دورین دیجیتال، تلوزیون، لبتاب، اسباب بازی، تبلت، موبایل و خلاصه چیزهایی که تاحالا فکرشم نمی کردین نیاز داشتین من یک راه خوب بلدم که حالشو ببرین و به قول آقا نیما ما رو هم دعا کنید.
    یک سایت هستش که محصولات دست دوم (کاملا نو) رو می تونید ازش بخرید. این همان کالاهایی هستن که در مدت 30 روز به Customer Service دو فروشگاه فوق برگردونه می شن توسط مشتری ها (Refund) ولی این فروشگاه ها اونها رو دیگه در فروشگاه نمی فروشن.
    این سایت یک سایت Private هستش و هر کسی نمی تونه عضو اوون بشه مگر اینکه یا در این دو فروشگاه کار بکنه یا از طرف یکی از این افراد به سایت دعوت بشه (ارسال دعوت نامه).
    خلاصه من از طرف یکی از دوستان عزیز دعوت شدم و تا حالا چند تا وسیله گرفتم با یک سوم قیمت.
    درسته که بهم توصیه شده فاش اش نکنم چون دست زیاد می شه و عملا خرید از سایت رقابتی تر و دشوارتر می شه اما حالا 10 ، 20 نفر جدید در این کشور سرد و بزرگ به کجای دنیا بر می خوره؟!
    چیزهایی که در اوون دو فروشگاه هم نیست تووش پیدا می شه مثلا چمدون، تخت خواب، مبل، و ...
    این یک تصویر از صفحه اصلیشه. در منوی سمت چپ می تونین دسته بندی کالاهایی رو که داره ببینین. هر قسمت کلی زیر شاخه داره.

site.jpg

اجناس اش گاهی به 2000 تا می رسه گاهی هم 300 تا.
    می تونین اسم محصولی رو که دوست دارین بگیرین اما الان در سایت نیست به سایت بگید تا وقتی اومد بلافاصله خبرتون کنه با ایمیل یا اس ام اس.

خلاصه یک حالی میده وقتی توو Auction هاش برنده می شی و اون چیزی رو که می خوایی با قیمت خیلی کمتر میخری.
    این هم چند تا تصویر دیگه:
    1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    آقا فکر نکنم به ماها PR بدند و به زودی ما رو از کانادا بیرون می کنند اگر همینطوری پیش بره کانادا رو ورشکست میشه!!
    در کل درسته bargaining چیزی هست که اینجا خوب جواب میده. به عنوان مثال ما زمانی که brick آف زده بود یه سوفا و loveseat رو که قیمتش 1400 بود رو حدود 900 دلار خریدیم و اون هم با ضمانت 5 ساله روکش. در ضمن دلیوریش هم به جای 80 دلار برای ما شد 40 دلار.(البته اولش صفر کردیم اما منیجرش اومد دیگه قاطی کرده بود و گفت که اصلا نمیشه و حداقل 40 دلار باید بدید) اما داستانش خیلی مفصله و اگر بخوام بنویسم شاید 1 صفحه بشه فقط برای ما دو بار رفت آمد و 2 بار زنگ زدن مایه داشت. البته به قول شما چونه زدن هم تکنیک میخواد و کلا من یکی که در این زمینه کم نمیارم.

اما یک مورد که چند نفر از دوستان در پیام خصوصی از من پرسیدن که کجا میشه آف بالای 50% درصد گیر آورد قانونهای مربوطه ار قرار زیرند
    1- آف خوب زمان، مکان یا برند خاصی رو شامل نمی شه پس باید تصادفی برخورد کنید
    2- ممکنه شما چیزی رو حال حاضر احتیاج نداشته باشید اما احتمال میدید که در آینده نزدیک لازم داشته باشید. اون موقع زمان خرید هست البته به شرطی که کف قیمت رو بدونید. به عنوان مثال ما که می خواستیم تلویزیون بگیریم 3 ماه بازار رو زیر نظر گرفتم به طوری که کف بازار رو برای یه تلویزیون خاص حدود 875 دلار بدست آوردم (در بهترین آف). زمان boxing week این مقدار به 825 رسید اما همون موقع من خریدم 800 دلار که قبلا داستانش رو تو یکی از تاپیکها گفتم بعد از اون هم دیگه به کمتر از 900 دلار نرسید!!!
    3- خوراکیها رو حتما از فروشگاههای nofrills یا superstore یا walmart خرید کنید یکی از بهترین والمارتها رو westbrook mall داره
    4- همیشه رسیدتون رو چک کنید احتمال اشتباه توش زیاده
    5- در کانادا خریدن هنر میخواد شما باید از قیمتها خبر داشته باشید و تقریبا این هنر خداقل به 6 ماه تجربه گردش نیاز داره
    6- یه سری موارد مانند سیخ و .... رو میتونید از فروشگاه های dollar tree ، dollar world و یا dollarama گیر بیارید بسیاری از دوستان با دلاراما آشنایی دارند اما dollar tree پدیده ای هست که همه چیز کمتر از 1.25 دلار هست!!! ازش غافل نشید

در آخر هم اگر از این نکات استفاده کردید و پس انداز کردید ما رو هم دعا کنید

Banned

این هم چند تا تصویر دیگه:
    6.jpg 7.jpg 8.jpg

من بیچاره باید تا کمتر از سه هفته دیگه 4 تا پروژه گردن کلفت رو حل کنم و تحویل بدم. یا خدا ساعت 3 شب هستش (چه ربطی داشت آخه )

Banned

چند نفر از دوستان در پیغام خصوصی خواستن که من دعوت نامه عضویت در اوون سایت رو براشون بفرستم.
    ایشالا امشب این کار رو انجام می دم. از همین جا به این دوستان و سایر دوستان پیغام می دم که لطفا آدرس ایمیلی که می خواهند دعوت نامه را به آن ارسال کنم با پیغام خصوصی برام بفرستن.
    امیدوارم براتو مفید باشه.

راستی یکی از دوستان هم پرسیده بود که آیا این اجناس مرجوعی، معیوب نیستن؟
    باید بگم که در سایت برای هر قلم، کلی توضیح در مورد وضعیت اوون نوشته شده که باید مطالب مربوط به هر کالا رو که قصد خرید دارید به خوبی مطالعه کنید. بعضی هاشون نو هستند، بعضی ها هم دارای خط و خش. بعضی ها جعبه اصلی و کلیه مارک ها و Label ها رو دارن اما بعضی ها ندارن. پس باید مطالعه کنید بعد تصمیم به خرید بگیرید.

نمی دانم یک چیزی رو دقت کردین در کانادا یا نه؟
    اینجا بعضی وقتها یک کت رو تن یک آقا یا خانم می بینی که مارک کارخانه اش را نکنده اند و به لباس آویزان است!!
    یا مثلا کیف دستی و ...
    وقتی که جویا شدم گفتن اینها رو به مدت یک تا سه ماه (بسته به قانون Refund فروشگاه) استفاده می کنن بعد بر می گردونن.
    این سایت لباس نداره ولی مثلا طرف می ره یک لامپ های هوشمند قابل کنترول از طریق موبایل برای منزل می گیره برای مثلا کریسمس . بعد کریسمس می ره پس می ده. نو نو هستش. و ما می تونیم با 50 درصد قیمت اصلی بگیریم. چرا که نه.
    یا مثلا Surface Pro می خرن یک ماه استفاده می کنن بعد دلشونو می زنه برمی گردونن.
    کلا زیاد پولدار بودن دیگران، این خوبی ها رو برای ما قشر فقیر فقرا داره

خدایا پول که به ما ندادی حداقل این آدم های پولدار رو ولخرج تر کن، آم ی ی ی ی ن

Member pejman55 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie Informatique à l'Université Polytechnique M.Sc

پیش فرض پاسخ : پرسشهای مربوط به شروع زندگی در کانادا (مونترال)

سلام دوستان
    بهترین زمان جهت خرید کاپشن و لباس زمستانی و استفاده از تخفیف های زمستانی چه زمانی است؟
    حواست باشه چی آرزو می کنی ! چون ممکنه بهش برسی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)