صفحه 58 از 93 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 928

موضوع: راهنماي خريد در كانادا

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنماي خريد در كانادا

دوستان شعبات والمارت و سوپراستور نسبتا از داونتاون تورانتو دورن
    دیگه چه مراکز فروشی برای نیازهای روزمره زندگی مثل بالایی ها هست که مثلا حوالی خیابان اسپاداینا در داونتاون باشه؟؟؟
    (مثلا یه بست بای حوالی خیابون bay هست ولی اون بیشتر تجهیزات الکتریکی داره)

ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط farbod900 نمایش پست ها
    دوستان شعبات والمارت و سوپراستور نسبتا از داونتاون تورانتو دورن
    دیگه چه مراکز فروشی برای نیازهای روزمره زندگی مثل بالایی ها هست که مثلا حوالی خیابان اسپاداینا در داونتاون باشه؟؟؟
    (مثلا یه بست بای حوالی خیابون bay هست ولی اون بیشتر تجهیزات الکتریکی داره)

ممنون
    فروشگاه های خواروبار در داون تاون مثل مناطق بالایی نیستند چون اصلا فضایی به اون شکل در داون تاون نیست.
    کجای اسپاداینا؟ اسپاداینا و کویین یک لابلاز هست. در گوگل مپ بزنید اسپاداینا و گروسری بهتون نشون می ده.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

سلام دوستان. دو سه تا سوال داشتم.
    1. ممنون میشم از عزیزان یک نفر پست صفحه قبل بنده رو جواب بدن.
    2. من امروز از یکی از اشناهامون شنیدم که سبزی قورمه سبزی فریزری رو بسته بندی میکنن و با خودشون میبرن. حالا یک سوال، اونجا مثل سبزی فروشی نیست که بریم سبزی تازه بگیریم سبزی قورمه سبزی بر فرض اماده و فریز کنیم؟
    3. پیروی سوال قبل برام جالب شد بدونم مثل ایران که یه فصل به خصوصی لیمو میاد و همه میرن ابلیمو میگیرن اونجا چنین چیزی وجود داره؟ میشه مطمئن بود مثلا ادم داره ابلیموی طبیعی استفاده میکنه؟
    4. اونجا چه روغن هایی وجود داره نزدیک به روغن های ایران. روغن کنجد هست؟ میشه قیمتش رو بفرمایید؟
    5. عرق چهل گیاه و گلاب اونجا موجوده؟ اصلا اونجا عطاری هست؟
    6. لواشک هم اونجا هست؟
    7. من و همسرم میتونیم جمعا چهارتا چمدون 23 کیلویی و دوتا 8 کیلویی بیاریم. من همه لباسای مورد نیاز، قابلمه و ظرف و ظروف،دوتا پتو و بالش و ملافه و روفرشی رو تا الان پک کردم. ادویه جات و سبزی خشک و داروها رو هم در حد نیاز نسبتا بلندمدت برداشتم. حدود 17 کیلو جا دارم، پیشنهاد میکنید چی بیارم؟ میدونم همه چی اونجا هست. میخوام یه چیزی بردارم که بدونم یا اونجا نسبتا گرونه و برداشتنش برای چند ماه کمک هزینه خوبیه و یا هم اینکه موجود نیست.
    خودم فقط میدونم خوبه یه 5 کیلو گردو، دو کیلو الو بخارا و دو کیلو پسته، یک دو کیلو برنج بردارم. بقیش رو چی بیارم؟ برنج بردارم؟ یا نه مثلا روغن کنجد یا ابلیموی طبیعی و گلاب؟ یا حبوبات؟

از دوستانی که وقت میذارن ممنون میشم.

پ.ن: اول فقط دوسه تا سوال داشتم. نمیدونم چی شد شدن 6،7 تا!
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but
    rather a lack of will

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    2. من امروز از یکی از اشناهامون شنیدم که سبزی قورمه سبزی فریزری رو بسته بندی میکنن و با خودشون میبرن. حالا یک سوال، اونجا مثل سبزی فروشی نیست که بریم سبزی تازه بگیریم سبزی قورمه سبزی بر فرض اماده و فریز کنیم؟
    3. پیروی سوال قبل برام جالب شد بدونم مثل ایران که یه فصل به خصوصی لیمو میاد و همه میرن ابلیمو میگیرن اونجا چنین چیزی وجود داره؟ میشه مطمئن بود مثلا ادم داره ابلیموی طبیعی استفاده میکنه؟
    4. اونجا چه روغن هایی وجود داره نزدیک به روغن های ایران. روغن کنجد هست؟ میشه قیمتش رو بفرمایید؟
    6. لواشک هم اونجا هست؟
    7. من و همسرم میتونیم جمعا چهارتا چمدون 23 کیلویی و دوتا 8 کیلویی بیاریم. من همه لباسای مورد نیاز، قابلمه و ظرف و ظروف،دوتا پتو و بالش و ملافه و روفرشی رو تا الان پک کردم. ادویه جات و سبزی خشک و داروها رو هم در حد نیاز نسبتا بلندمدت برداشتم. حدود 17 کیلو جا دارم، پیشنهاد میکنید چی بیارم؟ میدونم همه چی اونجا هست. میخوام یه چیزی بردارم که بدونم یا اونجا نسبتا گرونه و برداشتنش برای چند ماه کمک هزینه خوبیه و یا هم اینکه موجود نیست.
    خودم فقط میدونم خوبه یه 5 کیلو گردو، دو کیلو الو بخارا و دو کیلو پسته، یک دو کیلو برنج بردارم. بقیش رو چی بیارم؟ برنج بردارم؟ یا نه مثلا روغن کنجد یا ابلیموی طبیعی و گلاب؟ یا حبوبات؟

سلام
    سبزي تو فروشگاه ها هست ولي بسيار گرونه. سبزي فروشي جدا من تا حالا نديدم
    سيستم ابليمو و ابغوره گيري وجود نداره. ابليمو بطري گير مياد همه جا. ابغوره من فقط تو فروشگاه هاي ايراني ديدم
    همه مدل روغن گير مياد بيشتر از ايران
    عرقيات فقط فروشگاه هاي ايراني يا به ندرت بخشي از فروشگاه هاي خارجي كه مختص اجناس خاورميانه هست
    لواشك هم مثل مورد بالا
    اگه علاقه و جا داريد همون لواشك و ابغوره (ممكنه نشت كنه وسايل چمدون رو نابود كنه) و انواع سبزي خشك اضافه كنيد
    كلا اگر شهر بزرگ زندگي كنيد فروشگاه ايراني دم دست خواهد بود. همه چي اينجا هست بيشتر و بهتر از ايران.

ApplyAbroad Hero

6. لواشک هم اونجا هست؟

بر فرض هم كه شما هزينه كني و تمام سبزي هاي قورمه سبزي را اينجا بگيري و درست كني، طعمش و عطرش مثل ايران نميشه، حالا يا خشك بياريد كه قاطي كنيد با سبزي اينجا يا به روش دوستتون عمل كنيد كه البته ما هم خودمون دقيقا به همين روش مياريم.
    ٢-ليمو هميشه هست ولي به سبك ايران كه آبليمو بگيريد نيست ، ليمو سبز درشت هايي كه جديدا تو ايران اومده و قبلا نبود اينجا بسته به فصل دانه اي بيست تا سي سنت هست ، حدودي بگم چهارتاش ميشه يك دلار.ولي يك بطري آبليمو آماده تو همه فروشگاه ها هست و قيمت چنداني هم نداره حدود دو دلاره.
    ٣-من روغن كانولا ميگرم هميشه و با روش فلاير نهايت شش دلار ميگيرم.
    ٤- اگر تورنتو بيايد كه عطاري هست ولي اين كه چي داره من اطلاع ندارم، گلاب هم تو قسمت اينترنشنال سوپر ها پيدا ميشه .
    من خودم الان اگر جا داشتم و ميخواستم چيزي بيارم برنج دودي را به تمام اونهايي كه شما نوشتيد ترجيح ميدادم چون يك پيمانه برنج دودي را قاطي هر كدوم از اين برنج هاي اينجا كه بكنيد عطر و طعم خوبي بهش ميده. حبوبات هم اينجا همه چيز هست فقط لپه خيلي زود له ميشه و معمولا همه از فروشگاه ايراني لپه دير پز ميخرن. مثلا بد نيست يك شيشه نعنا و يك شيشه گلاب باهاتون بياريد. بهتره اول ببينيد كدام شهر ميخواهيد بريد ، مثلا تو يه شهري مثل تورنتو فقط كافيه پول بياريد همه چيز پيدا ميشه و لي تو شهر هاي كوچكتر اينجوري نيست.
    جهت اطلاع اون دوستاني كه گفته بودن ممكنه مايعات مثل آبغوره و گلاب بريزه ، تو بطري آبمعدني بريزيد و درش را محكم كنيد و بعد دورش را سلفون بپيچيد و بزاريد تو يه كيسه و چسب بزنيد ، هيچيش نميشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    بر فرض هم كه شما هزينه كني و تمام سبزي هاي قورمه سبزي را اينجا بگيري و درست كني، طعمش و عطرش مثل ايران نميشه، حالا يا خشك بياريد كه قاطي كنيد با سبزي اينجا يا به روش دوستتون عمل كنيد كه البته ما هم خودمون دقيقا به همين روش مياريم.
    ٢-ليمو هميشه هست ولي به سبك ايران كه آبليمو بگيريد نيست ، ليمو سبز درشت هايي كه جديدا تو ايران اومده و قبلا نبود اينجا بسته به فصل دانه اي بيست تا سي سنت هست ، حدودي بگم چهارتاش ميشه يك دلار.ولي يك بطري آبليمو آماده تو همه فروشگاه ها هست و قيمت چنداني هم نداره حدود دو دلاره.
    ٣-من روغن كانولا ميگرم هميشه و با روش فلاير نهايت شش دلار ميگيرم.
    ٤- اگر تورنتو بيايد كه عطاري هست ولي اين كه چي داره من اطلاع ندارم، گلاب هم تو قسمت اينترنشنال سوپر ها پيدا ميشه .
    من خودم الان اگر جا داشتم و ميخواستم چيزي بيارم برنج دودي را به تمام اونهايي كه شما نوشتيد ترجيح ميدادم چون يك پيمانه برنج دودي را قاطي هر كدوم از اين برنج هاي اينجا كه بكنيد عطر و طعم خوبي بهش ميده. حبوبات هم اينجا همه چيز هست فقط لپه خيلي زود له ميشه و معمولا همه از فروشگاه ايراني لپه دير پز ميخرن. مثلا بد نيست يك شيشه نعنا و يك شيشه گلاب باهاتون بياريد. بهتره اول ببينيد كدام شهر ميخواهيد بريد ، مثلا تو يه شهري مثل تورنتو فقط كافيه پول بياريد همه چيز پيدا ميشه و لي تو شهر هاي كوچكتر اينجوري نيست.
    جهت اطلاع اون دوستاني كه گفته بودن ممكنه مايعات مثل آبغوره و گلاب بريزه ، تو بطري آبمعدني بريزيد و درش را محكم كنيد و بعد دورش را سلفون بپيچيد و بزاريد تو يه كيسه و چسب بزنيد ، هيچيش نميشه.
    خیلی ممنونم نیواپلیکنت جان. خب الان خیلی چیزا روشن تر شد برام. اگرچه فعلا باید به سبزی خشک بسنده کنم چون معلوم نیست روزای اول کجا باشم دسترسی به یخچالم چطور باشه که سبزی فریزری بیارم. به علاوه که در این حد محدودیت جا میخورم. ولی یه سوال بپرسم، سبزی فریزری هایی که میبرید رو به روش خاصی فریز میکنید؟ سبزی فریزری های من که همیشه 3 ساعت بعد کاملا یخ زدایی شده.

من عازم تورنتو هستم.

یه سوال، برنجای اونجا واقعا بده؟ یعنی حتی برنج پاکستانی های ایران هم نیست؟ نهایت برای عطرش یه ذره گلاب بزنیم درست نمیشه؟

و یه سوال هم درباره پوشاک، من از ایران شال گردن و کلاه بافتنی تهییه کنم اونجا جوابگو هست؟ ویژگی خاصی نیازه؟ خیلی ممنونم.
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but
    rather a lack of will

ApplyAbroad Guru

یه سوال، برنجای اونجا واقعا بده؟ یعنی حتی برنج پاکستانی های ایران هم نیست؟ نهایت برای عطرش یه ذره گلاب بزنیم درست نمیشه؟
    .
    ما که همیشه برنج پاکستانی استفاده کرده ایم و شکایتی هم نداریم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ما که همیشه برنج پاکستانی استفاده کرده ایم و شکایتی هم نداریم.
    فکر کنم منظورتون برنج باسماتی باشه!
    واقعا خیلی خوش پخت و خوشمزه هست من هم همیشه برنج باسماتی میخرم.
    اینجا اتفاقا تنوع برنج هم خیلی زیاده.
    دوستمون که خیلی حساس روی این قضیه هستند، می تونند برنج ایرانی رو از فروشگاه ایرانی بخرند.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Hero

خیلی ممنونم نیواپلیکنت جان. خب الان خیلی چیزا روشن تر شد برام. اگرچه فعلا باید به سبزی خشک بسنده کنم چون معلوم نیست روزای اول کجا باشم دسترسی به یخچالم چطور باشه که سبزی فریزری بیارم. به علاوه که در این حد محدودیت جا میخورم. ولی یه سوال بپرسم، سبزی فریزری هایی که میبرید رو به روش خاصی فریز میکنید؟ سبزی فریزری های من که همیشه 3 ساعت بعد کاملا یخ زدایی شده.

من عازم تورنتو هستم.

و یه سوال هم درباره پوشاک، من از ایران شال گردن و کلاه بافتنی تهییه کنم اونجا جوابگو هست؟ ویژگی خاصی نیازه؟ خیلی ممنونم.
    از چند روز قبل توي فريزر بزاريد كه يخش سفت بشه و بعد هم من خودم توي دو تا از اين پاكت هايي كه تا چند ساعت نگه ميداره ميزارم و چسب ميزنم و توي چمداني ميزارم كه تو بار ميره، وقتي اينجا باز ميكنم هنوز وسطي هاش يخ داره و بارها هم گفتم ديگه اين سبزي را براي خواص و اين چيزها استفاده نميكنيم كه اين چيزهاش خيلي مهم باشه و معمولا قورمه سبزي اينجا ميشه دو سه ماهي يكبار براي مزه نه خاصيت سبزي.
    برنج هاي اينجا بد نيست و ما هميشه از همين برنج هاي اينجا استفاده ميكنيم و فقط يك پيمانه يا كمتر برنج دودي باهاش قاطي ميكنيم و نهايتا هم روش يك قاشق روغن حيواني ميديم و عطرش كل خانه را برميداره و چيزي از چلو ايران كم نداره . بيشتر جنبه نوستالژي داره تا مزه.
    بستگي داره كجا و چطوري بخوايد اين شال و كلاه را استفاده كنيد، اگر روزهاي اول هست و بدون ماشين هستيد و ميخوايد با اون كلاه تو صف اتوبوس بايستيد ، فكر نكنم بدردتون بخوره چون نياز داريد كه توي كلاه عايق حرارتي داشته باشه ولي اگر صرفا ميخواهيد براي زيبايي سرتون بزاريد و با ماشين خودتون جابجا ميشيد ، حتما بياريد.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

خیلی ممنونم. لطف کردید واقعا. حالا یک سوال دیگه. من دیدم هنوز خیلی جا دارم، تصمیم گرفتم ادویه هامو کامل بیارم. البته میدونم تورنتو هست ها! اما من عاشق آشپزیم و همیشه تو هر غذایی زیر 7، 8 تا ادویه استفاده نمیکنم. به خاطر همین گفتم شاید سخت باشه تک تک اینا رو اونجا پیدا کنم. خلاصه کنم یک کری ان 8 کیلویی رو ادویه کردم. هر کدوم توی یک بطری اسمشم روش نوشتم. فعلا فارسی، انگلیسیشم مینویسم. از هر ادویه یک بطری برداشتم. به من گفتن اگه یه ساک پر ادویه ببینن شاید مشکل ایجاد بشه، میخواستم بدونم واقعا ممکنه برام مشکل ساز بشه؟
    و بعدی اینکه، تخم شربت، خاکشیر،رازیانه و زرشک قابل کاشتن. آیا نمیشه اینارو بیاریم؟
    چطوری میخوان چک کنن؟ دونه دونه که باز نمیکنن. باز می کنن؟
    rather a lack of will

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)