صفحه 88 از 93 نخستنخست ... 3878798081828384858687888990919293 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 928

موضوع: راهنماي خريد در كانادا

پیش فرض پاسخ : راهنماي خريد در كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    دوستان من کمی تعجب کردم از این قیمت هایی که شما اکثرا برای کالاها میگید. و چون این تفاوت قیمت ها رو از کاربرانی که سالهاست کانادا تشریف دارند شنیدم تعجب کردم و فکر می کنم من یک جای خرید کردنم احتمالا اشتباه هست (همینطوره؟!).
    این قیمت هایی که شما در مورد شیر و برنج و غیره میگید من اصلا ندیدم. از نظر من اتفاقا اینجا محصولات لبنی و میوه خیلی گرون هست. من الان مثل شماها قیمت دقیق یادم نیست ولی یه پاکت شیر فکر کنم یه لیتری رو حدودا بین 4 تا 5 دلار می خرم. پنیر هم خیلی گرونتر و البته برنج 4 کیلویی باسماطی 16 دلار. و میوه هم که خدا دلار! یعنی من زیادی دارم برای این کالاها میدم؟
    جدا از این که شما هم مثل من از لابلاز خرید می کنید که مشهوره به گرون فروشی، بعضی موارد ممکنه اختلاف وزنی باشه. مثلاً برنجی که کمیستری گفت فکر نمی کنم بسته های چهار کیلویی باشه. در مورد شیر نظری ندارم چون مصرف آنچنانی ندارم. میوه هم که فکر می کنم بستگی داره چی باشه، مثلاً موز به نظرم اینجا ارزونه، هر چند دیگه الان از اوضاع قیمت تو ایران اطلاعی ندارم. اما یه نکته دیگه هم این که مرجع مقایسه تون اگه ایران هست، اختلاف قیمت خیلی عجیب نیست. چون معمولا سطح قیمت ها به سطح درآمد و رفاه هم بستگی داره. اینجا مثلاً به عنوان TA من ساعتی ۴۰ دلار دستمزد می گیرم، به عنوان RA یه مقداری کمتر. حالا اینو تبدیل کنید به ریال مبلغ عجیبی میشه واسه کار دانشجویی...
    لطفا اگه پیام خصوصی میدین توجه کنید صندوق پیام هاتون پر نباشه...

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نه اصلا با قیمت های ایران مقایسه نکردم، با قیمت هایی که دوستان می گفتن مقایسه کردم و دیدم خیلی تفاوت هست بین چیزی که من می خرم و دوستان می گن. برا همین تعجب کردم و پرسیدم.
    اتفاقا باهاتون موافقم. از نظرم موز تنها میوه ارزون اینجاست ولی مسلما تنها نیاز بدن نیست و خوب میوه های دیگه خیلی گرون میشه ولی لازمه و باید خرید.
    فکر کردم شاید من دارم خریدهام رو اشتباه انجام میدم مخصوصا قیمت شیر که دوستان گفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    جدا از این که شما هم مثل من از لابلاز خرید می کنید که مشهوره به گرون فروشی، بعضی موارد ممکنه اختلاف وزنی باشه. مثلاً برنجی که کمیستری گفت فکر نمی کنم بسته های چهار کیلویی باشه. در مورد شیر نظری ندارم چون مصرف آنچنانی ندارم. میوه هم که فکر می کنم بستگی داره چی باشه، مثلاً موز به نظرم اینجا ارزونه، هر چند دیگه الان از اوضاع قیمت تو ایران اطلاعی ندارم. اما یه نکته دیگه هم این که مرجع مقایسه تون اگه ایران هست، اختلاف قیمت خیلی عجیب نیست. چون معمولا سطح قیمت ها به سطح درآمد و رفاه هم بستگی داره. اینجا مثلاً به عنوان TA من ساعتی ۴۰ دلار دستمزد می گیرم، به عنوان RA یه مقداری کمتر. حالا اینو تبدیل کنید به ریال مبلغ عجیبی میشه واسه کار دانشجویی...

یه نکته دیگه این که مواد غذایی فاسد نشدنی رو می تونین آنلاین از آمازون یا وال مارت بخرین و بعضی مواقع قیمتاشون حداقل در مقایسه با لابلاز بهتره. هر چند که من خیلی دوست ندارم تشویق کنم به خرید از آمازون، به خاطر رفتارهای غیر انسانی که میگن با کارمندای انبارش داره و همین طور به این خاطر که از شخصیت بزوس هم خوشم نمیاد!
    لطفا اگه پیام خصوصی میدین توجه کنید صندوق پیام هاتون پر نباشه...

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

دوستان من کمی تعجب کردم از این قیمت هایی که شما اکثرا برای کالاها میگید. و چون این تفاوت قیمت ها رو از کاربرانی که سالهاست کانادا تشریف دارند شنیدم تعجب کردم و فکر می کنم من یک جای خرید کردنم احتمالا اشتباه هست (همینطوره؟!).
    این قیمت هایی که شما در مورد شیر و برنج و غیره میگید من اصلا ندیدم. از نظر من اتفاقا اینجا محصولات لبنی و میوه خیلی گرون هست. من الان مثل شماها قیمت دقیق یادم نیست ولی یه پاکت شیر فکر کنم یه لیتری رو حدودا بین 4 تا 5 دلار می خرم. پنیر هم خیلی گرونتر و البته برنج 4 کیلویی باسماطی 16 دلار. و میوه هم که خدا دلار! یعنی من زیادی دارم برای این کالاها میدم؟
    ما شیر بسته ۳ تایی را از والمارت یا سوپراستور می خریم حدود ۴.۵ دلار. (فکر کنم ۳ تا ۱ لیتری هست).
    برنج ۱۰ پوندی مارک تیلدا هم قیمتش ۱۶ دلاره ولی پیش میاد تخفیف بخوره تو والمارت و بشه ۱۲ دلار.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

دوستان حالا که بحث شاپرز دراگ مارت شد، من یه سؤال دارم: اصولا محصول(ات) خاصی هست که خریدش از شاپرز دراگ مارت خیلی به صرفه تر از لابلاز باشه؟ نزدیک تر فروشگاه به خونه من لابلاز هست (متأسفانه!) و من اغلب از اونجا خرید می کنم (البته فقط روزهای سه شنبه که تخفیف دانشجویی داره). با فاصله نه چندان بیشتر هم یه شاپرز هست و چون می دونم شاپرز و لابلاز زیر مجموعه یک شرکتن و مثلا با کارت اپتیموم میشه از هر دو پوینت گرفت، کنجکاوم بدونم واسه یه مرد مجرد که خرید دارویی خاصی هم نداره خرید از شاپرز منفعتی داره؟
    شیر و تخم مرغ و بستنی شنبه ها ارزون تر از بقیه جا ها

ApplyAbroad Guru

بله خیلی دارید گرون میخرید. احتمالا در حجم کم خرید میکنید و برای همین گرون درمیاد. شیر بسته 4 لیتری اش نهایت حدود 4-5 دلاره. همون لابلاز باید داشته باشه. از فروشگاههای فود بیسیک و نو فریلز خرید کنید که قیمتهای خیلی ارزونتری نسبت به لابلاز دارند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    ما شیر بسته ۳ تایی را از والمارت یا سوپراستور می خریم حدود ۴.۵ دلار. (فکر کنم ۳ تا ۱ لیتری هست).
    برنج ۱۰ پوندی مارک تیلدا هم قیمتش ۱۶ دلاره ولی پیش میاد تخفیف بخوره تو والمارت و بشه ۱۲ دلار.
    بسته های شیر والمارت سه تا بسته 1.33 لیتریه و مجموع 4 لیتر.
    https://www.walmart.ca/en/ip/neilson.../6000075838900

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بسته های شیر سه تا بسته 1.33 لیتریه و مجموع 4 لیتر.
    https://www.walmart.ca/en/ip/neilson.../6000075838900
    زده ۴.۲۵ !
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    زده ۴.۲۵ !
    بله والمارت 4.25 دلاره. عرض کردم شاپرز 3.99 میگیریم.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

تاکسیک جانم
    شاپرز دراگ مارت و لابلاس و مترو گرونن. شاپرز واقعا گرونه! تنها چیزی که من میخرم از شاپرز (اگه ادم دارو این چیزا نیاز نداشته باشه) دفترای دو دلاریشونه! فقط و فقط دفتر!
    به نظرم فقط کاسکو (اونم برای خانواده سه چهار نفره چون در حجم بالا ارائه میدن) و بعدش والمارت ارزش داره ادم خرید کنه.
    لابلاس مواد غذایی fancy داره.
    بهترینش (اگه استانتون داره) food basics هست.
    فودبیسیکز هم ارزونتره هم همه مواد غذایی رو داره. با اختلاف خیلی زیادی فودبیسیکز اوله.
    ولی وقتی یه نفری و هر سری میری خرید بیشتر از بیست دلار هزینه نمیکنی مترو هم بد نیست.
    مخصوصا که توی مترو میبینی یهویی میزنن: شامپوی داو که 6 دلار بوده شده 2 و نیم دلار! عمرا اگه حتی توی فودبیسیکز این تخفیف رو پیدا کنی. یا یهویی گوشت ارزون میشه. ولی فودبیسیکز دقیقااااا همون محصولات مترو رو داره فقط ارزونتر! شاید بگم تنوع نان در مترو بیشتر از فودبیسیکز هست.
    در کل: درسته کانادا تورم واضح مثل کشور خودمون نداره، ولی همچنان یه سری قیمتها هم توی مترو هم توی فودبیسیکز توی این یه سال و هفت ماهی که اینجا بودم بالا رفته.
    جواب سوالت: اون برنجی که من میخرم فکر کنم یه کیلویی باشه یا حتی کمتر!
    و اینکه موز توی تمام این سوپرمارکتها از فودبیسیکز بگیر تا لابلاز همه ارزونه!! چرا؟

دوستان یه سوالی: شما از پوینتهای Airmiles تون کجاها استفاده میکنین معمولا؟ میخوام یه ذره ایده داشته باشم.
    ویرایش توسط chemistrymaste : July 17th, 2018 در ساعت 06:53 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)