صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65

موضوع: نمونه کار متناسب با رشته پس از گرفتن PhD در امریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نمونه کار متناسب با رشته پس از گرفتن PhD در امریکا

برخلاف نظر دوستمون به نظر من محیط آکادمی برای کسی که از ایران میاد فاسد و غیرحرفه ای نیست و دکترا خوندن وقت تلف کردن محسوب نمیشه چون اولا شما وارد کشوری شدید که اطلاعاتی ازش ندارید. با هیچ کس آشنا نیستید از بازار کار و مهارتهای مورد نیاز بی اطلاعید و این یه فرصت خوبه تا با محیط آمریکا آشنا بشید و دوست و آشنا پیدا کنید. در سمینارها و کنفرانسهای مختلف شرکت کنید، از برنامه های متنوعی که در دانشگاه برگزار میشه استفاده کنید و روابط اجتماعی و زبان انگلیسیتونو تقویت کنید و همچنین مهارتهای لازمه رو یاد بگیرید. به هر حال شما اگه دکترا نخونید سه سال باید فوق بخونید یعنی در هیچ حالت امکان نداره که بلافاصله بتونید کار پیدا کنید و اصلا نباید بهش به عنوان اتلاف وقت و انرژی نگاه کرد بله برای فردی که لیسانسشو تو آمریکا گرفته شاید ادامه تحصیل وقت تلف کردن باشه ولی برای کسی که از ایران میاد تجربه محیط دانشگاهی آمریکا یه تجربه عالی میتونه باشه به شرط اینکه دانشجو هم خودش فعال باشه و محدود نباشه فعالیتش و فقط با کلونی ایرانیا نگرده. در مورد مقالات هم فکر نمیکنم بی استفاده بمونن مگر اینکه بعدا سر کاری برید که با اونچه در دکترا انجام دادید متفاوت باشه که من نمیدونم چطوری اصلا فرد اون جاب رو میگیره وقتی در موردش هیچ کار انجام نداده. به هر حال شاید رشته با رشته فرق کنه. در مورد environmental engineeringمن میدونم که مقالات به کار میاد.
    این حرفا برای کسانی هست که فوقشونو ایران گرفتن وگرنه اگه فردی پولشو داره که برای لیسانس یا ارشد بیاد آمریکا که چه بهتر. اینم بگم که تعداد مسترها به شدت بیشتر از دکترا هست و همیشه نمیشه گفت که با مدرک مستر بهتر میشه کار پیدا کرد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    با این کاملا موافقم که کار صنعتی پتانسیل ترقی بیشتری داره. ولی یک سئوالی که همیشه در بک گراند ذهنم وجود داشته اینست که آیا یک مهاجر میتواند مثل یک شهروند آمریکایی ترقی کند؟ جاهای زیادی تو همین فروم خوندم که امکان ترقی و پیشرفت برای مهاجرین یک سقفی دارد و از آن بیشتر نمی شود، زیرا مهاجران شهروند درجه دو یا سوم هستند. مثلا آیا این امکان وجود دارد که یک مهاجر خیلی باهوش بتواند با ایده تاپ خودش یک شرکت غول راه اندازی کند؟ طی بررسی ای که کردم، اکثر شرکت ها (منظور کمپانی های مطرح) در آمریکا یا کانادا دارای مدیران بومی هستند. یادمه خودتون یک جا گفته بودید این تبعیض ها در محیط آکادمیک خیلی کمتر است. تا جایی که من میدونم، مثلا، رئیس دپارتمان مکانیک دانشگاه تورنتو یک خانم چینی نه چندان با سابقه هستند.
    من نمیدانم کجای فروم چنین چیزی گفته شده ولی تعداد مدیران خارجی منجمله ایرانی در شرکتهای غول امریکایی و کانادایی اینقدر زیاد است که کلا این حرف را که مدیر ارشد باید بومی باشد رد میکند. همین الان CEO مایکروسافت و گوگل هر دو هندی هستند. امثال پی یر امیدیار، حسین اسلامبولچی و ایرانی های دیگری هم در رده های تاپ مدیریتی در شرکتهای بزرگ امریکایی کم نیستند یا مثلا حسن خسروشاهی و شهرام بلوری در کانادا. در کانادا که الان وزیر مهاجر ایرانی هم در دولت داریم (دکتر رضا مریدی).
    ویرایش توسط ghlobe : October 1st, 2015 در ساعت 10:32 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanial engineering

دوستان سلام

من یکمی دو دل شدم الان.
    من علاقه مندم که به سورت دکتری مستقیم اقدام کنم. با این شرایطی که شما گفتین به شک افتادم که این کارو بکنم یا برای مستر اقدام کنم (به خاطر وضعیت کار)
    یه مورد دیگه اینکه الان مثلا تو ایران خیلی از اساتید هستند که هم تو دانشگاه درس می دهند هم خودشون شرکت دارن یا تو ی شرکت دیگه هم کار می کنند. این کار شدنیه تو آمریکا؟ (با فرض اینکه بخوام دکتری بگیرم بعد برم سر کار)
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmarwee نمایش پست ها
    دوستان سلام

من یکمی دو دل شدم الان.
    من علاقه مندم که به سورت دکتری مستقیم اقدام کنم. با این شرایطی که شما گفتین به شک افتادم که این کارو بکنم یا برای مستر اقدام کنم (به خاطر وضعیت کار)
    یه مورد دیگه اینکه الان مثلا تو ایران خیلی از اساتید هستند که هم تو دانشگاه درس می دهند هم خودشون شرکت دارن یا تو ی شرکت دیگه هم کار می کنند. این کار شدنیه تو آمریکا؟ (با فرض اینکه بخوام دکتری بگیرم بعد برم سر کار)
    خیلی ممنون
    بستگی به قوانین استخدامی دانشگاه دارد ولی معمولا شما نمیتوانید رسما کارمند دو جا باشید. البته میتوانید بصورت قراردادی مشاوره بدهید یا شرکت خودتون رو داشته باشید. بعضی دانشگاهها در قراردادهایشان با هیئت علمی قید میکنند که چند ساعت در هفته مجازید کار بیرون دانشگاه انجام بدهید. در هر حال کار دانشگاه برخلاف ایران خیلی وقت گیر است و فرصت زیادی برای کار زیاد در بیرون دانشگاه نمیگذارد. حقوق استادهای مهندسی هم به اندازه کافی خوب هست که احتیاج به کار بیرون نداشته باشند.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

دوستان سلام

من یکمی دو دل شدم الان.
    خیلی ممنون
    با سلام،

بنظر من برای PhD اقدام کنید. چرا، به دو دلیل: 1) شانس گرفتن فاند براتون خیلی بیشتر از مستر هست؛ 2) خیلی از شرکت های معتبر مانند Google بیشتر PhD استخدام می کنند، حتی برای یک کار که متناسب با مستر و یا حتی لیسانس باشد. بنظر میرسه که همه شرکت ها تمایل دارند که سطح بالاتری از تحصیلات بکار بگیرند. البته اینی که گفتم مزتبط با رشته مهندسی کامپیوتر بود. مورد داشتیم با PhD از کنکوردیا که خیلی هم مطرح نیست، رفته گوگل و به عنوان Software Engineer مشغول بکار شده! PhD پیوسته اگر بتونید بیارید که دیگه خیلی خوب هست.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من نمیدانم کجای فروم چنین چیزی گفته شده ولی تعداد مدیران خارجی منجمله ایرانی در شرکتهای غول امریکایی و کانادایی اینقدر زیاد است که کلا این حرف را که مدیر ارشد باید بومی باشد رد میکند. همین الان CEO مایکروسافت و گوگل هر دو هندی هستند. امثال پی یر امیدیار، حسین اسلامبولچی و ایرانی های دیگری هم در رده های تاپ مدیریتی در شرکتهای بزرگ امریکایی کم نیستند یا مثلا حسن خسروشاهی و شهرام بلوری در کانادا. در کانادا که الان وزیر مهاجر ایرانی هم در دولت داریم (دکتر رضا مریدی).
    بله، حرفتون کاملا درسته. اخیرا در یک مستند هم متوجه شدم که رییس شرکت eBay هم یک ایرانی الاصل هستند. پس واقعا همه چیز ممکنه!
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

البته اون فرد حتی متولد ایران هم نیست. به دلایل معلوم تفاوت بین کسانی که سال های ابتدایی زندگی شان را در کشورهای متمدن سپری کرده اند با ما بسیار زیاد است. حتی کسانی که از لیسانس شرایط تحصیل در خارج را پیدا کردند به نسبت به موفقیت های خیلی بزرگتری رسیده اند.

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    با سلام،

بنظر من برای PhD اقدام کنید. چرا، به دو دلیل: 1) شانس گرفتن فاند براتون خیلی بیشتر از مستر هست؛ 2) خیلی از شرکت های معتبر مانند Google بیشتر PhD استخدام می کنند، حتی برای یک کار که متناسب با مستر و یا حتی لیسانس باشد. بنظر میرسه که همه شرکت ها تمایل دارند که سطح بالاتری از تحصیلات بکار بگیرند. البته اینی که گفتم مزتبط با رشته مهندسی کامپیوتر بود. مورد داشتیم با PhD از کنکوردیا که خیلی هم مطرح نیست، رفته گوگل و به عنوان Software Engineer مشغول بکار شده! PhD پیوسته اگر بتونید بیارید که دیگه خیلی خوب هست.

دوست عزیز بنده با نظر شما موافق نیستم. بحث فاند جای خود داره و در این هیچ بحثی نیست که بسیاری از دوستان ایرانی تنها به شرط گرفتن فاند قادر به اومدن به آمریکا هستن. ولی اگر فرض رو بر این بزاریم که مشکل پول نباشه من شخصا فقط و فقط دکتری رو به کسی پیشنهاد می کنم که عاشق درس، تدریس، تحقیق، مقاله و محیط کار آکادمیک باشه چون در غیر این صورت دکتری یک فرآیند طولانی خسته کننده می شه و برای شخص زجرآور.

بر خلاف نظر شما شرکت هایی بزرگی مثل گوگل بیشتر PhD استخدام نمی کنن. اتفاقاً خیلی از همین شرکت ها تعداد بی شماری فارغ التحصیل مستر استخدام می کنن و تعداد PhD ها همیشه کمتره. واقعیت اینه که PhD خوندن راه شما رو برای صنعت باز نمی کنه و حتی در بسیاری از موارد مزیت رقابتی هم ایجاد نمی کنه. بنارباین اگر هدف بیزینس و پول در آوردن هست راهش PhD نیست. اگر هدف کار در شرکت های بزرگ حوزه IT هست هم راهش PhD نیست. همینطور این تصور هم غلطه که این شرکت ها فقط فارغ التحصیلان دانشگاه های خیلی معتبر رو استخدام می کنن. درسته که شخصی از دانشگاهی مثل استنفورد راحت تر از اونی که در دانشگاه خیلی متوسطی درس خونده مصاحبه می گیره. اما در نهایت کسی استخدام می شه که بتونه ثابت کنه نیازهای اون ها رو به بهترین نحو پاسخگو هست.

در بازار کار آمریکا رقابت حرف اول رو می زنه. چه برای شرکت ها و چه برای افرادی که می خوان به اون شرکت ها وارد بشن. زمانی که شما شروع به اپلای کردن برای کار می کنید می بینید چقدر رقابت سنگینی با فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف برای هر پوزیشن کاری دارید.

جدای از بحث مدرک تحصیلی موردی که متاسفانه افراد تا به آمریکا نیان به عمق اهمیتش پی نمی برن اقامت هست. شما به عنوان ایرانی 2 مشکل بزرگ پیش روتون هست. اول ملیتتون که متاسفانه به دلیل ایرانی بودن شرکت های معتبر زیادی هستن که شما رو استخدام نمی کنن و دوم بحث اسپانسر شدن برای ویزا. خیلی از شرکت ها ترجیح می دن یا آمریکایی استخدام کنن یا کسی که اقامت دائم داشته باشه و مجبور نباشن براش هزینه کنن تا بتونه بمونه و براشون کار کنه. یک سری از موقعیت های شغلی آمریکا به خاطر همین 2 مورد خیلی راحت از دست می ره و شما حتی نمی تونید رقابت کنید.

در مورد تعداد کار حداقل در مورد رشته کامپیوتر و تمام دانش های مرتبط با IT با قطعیت می تونم بگم انقدر کار زیاد هست که حتی فکرش رو هم نمی شه کرد اما فقط در موارد خاص پیش نیاز PhD برای اون ها هست. متاسفانه اسم شرکت هایی مثل گوگل، مایکروسافت، اپل، آمازون و... خیلی بزرگتر از چیزیه که هستن. درسته که این شرکت ها معتبرترین های دنیا هستن ولی نباید از اون ها بت ساخت. وقتی با یکی از اون ها انشالله در آینده مصاحبه کنید این قضیه رو از نزدیک درک می کنید.

در ضمن در کشوری مثل آمریکا واقعاً همه خارجی های با استعداد راهشون برای پیشرفت بازه و اصلاً اینطور نیست که مدیران فقط بومی ها باشن.

موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanial engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده با نظر شما موافق نیستم. بحث فاند جای خود داره و در این هیچ بحثی نیست که بسیاری از دوستان ایرانی تنها به شرط گرفتن فاند قادر به اومدن به آمریکا هستن. ولی اگر فرض رو بر این بزاریم که مشکل پول نباشه من شخصا فقط و فقط دکتری رو به کسی پیشنهاد می کنم که عاشق درس، تدریس، تحقیق، مقاله و محیط کار آکادمیک باشه چون در غیر این صورت دکتری یک فرآیند طولانی خسته کننده می شه و برای شخص زجرآور.

بر خلاف نظر شما شرکت هایی بزرگی مثل گوگل بیشتر PhD استخدام نمی کنن. اتفاقاً خیلی از همین شرکت ها تعداد بی شماری فارغ التحصیل مستر استخدام می کنن و تعداد PhD ها همیشه کمتره. واقعیت اینه که PhD خوندن راه شما رو برای صنعت باز نمی کنه و حتی در بسیاری از موارد مزیت رقابتی هم ایجاد نمی کنه. بنارباین اگر هدف بیزینس و پول در آوردن هست راهش PhD نیست. اگر هدف کار در شرکت های بزرگ حوزه IT هست هم راهش PhD نیست. همینطور این تصور هم غلطه که این شرکت ها فقط فارغ التحصیلان دانشگاه های خیلی معتبر رو استخدام می کنن. درسته که شخصی از دانشگاهی مثل استنفورد راحت تر از اونی که در دانشگاه خیلی متوسطی درس خونده مصاحبه می گیره. اما در نهایت کسی استخدام می شه که بتونه ثابت کنه نیازهای اون ها رو به بهترین نحو پاسخگو هست.

در بازار کار آمریکا رقابت حرف اول رو می زنه. چه برای شرکت ها و چه برای افرادی که می خوان به اون شرکت ها وارد بشن. زمانی که شما شروع به اپلای کردن برای کار می کنید می بینید چقدر رقابت سنگینی با فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف برای هر پوزیشن کاری دارید.

جدای از بحث مدرک تحصیلی موردی که متاسفانه افراد تا به آمریکا نیان به عمق اهمیتش پی نمی برن اقامت هست. شما به عنوان ایرانی 2 مشکل بزرگ پیش روتون هست. اول ملیتتون که متاسفانه به دلیل ایرانی بودن شرکت های معتبر زیادی هستن که شما رو استخدام نمی کنن و دوم بحث اسپانسر شدن برای ویزا. خیلی از شرکت ها ترجیح می دن یا آمریکایی استخدام کنن یا کسی که اقامت دائم داشته باشه و مجبور نباشن براش هزینه کنن تا بتونه بمونه و براشون کار کنه. یک سری از موقعیت های شغلی آمریکا به خاطر همین 2 مورد خیلی راحت از دست می ره و شما حتی نمی تونید رقابت کنید.

در مورد تعداد کار حداقل در مورد رشته کامپیوتر و تمام دانش های مرتبط با IT با قطعیت می تونم بگم انقدر کار زیاد هست که حتی فکرش رو هم نمی شه کرد اما فقط در موارد خاص پیش نیاز PhD برای اون ها هست. متاسفانه اسم شرکت هایی مثل گوگل، مایکروسافت، اپل، آمازون و... خیلی بزرگتر از چیزیه که هستن. درسته که این شرکت ها معتبرترین های دنیا هستن ولی نباید از اون ها بت ساخت. وقتی با یکی از اون ها انشالله در آینده مصاحبه کنید این قضیه رو از نزدیک درک می کنید.

در ضمن در کشوری مثل آمریکا واقعاً همه خارجی های با استعداد راهشون برای پیشرفت بازه و اصلاً اینطور نیست که مدیران فقط بومی ها باشن.

موفق باشید.

آقای احمدرضا سلام

منون از اطلاعاتی که دادید

فقط اینجا الان یه مساله ای که ذهن منو درگیر کرده که ممنون می شم کمکم کنید. اونم اینه که من علاقه مند به کار آفرینی هستم اونم در ضمینه تخصصی خودم.(مکانیک )
    حالا می خوام بدونم این کار با داشتن مدرک دکترا و ایده ی اون کار راحت تر انجام نمیشه تا مثلا با مدرک مستر و یه ایده ی کاری؟؟ منظورم رو خودمونی عرض کنم دکترا برای این کار بیشتز و بهتر بهش اعتماد نمی کنه آمریکا؟ خوب به هر شکل ایده ای که یه نفر با مدرک دکترا می ده به خاطر تلاش بیشتری که در زمان تحصیل کشیده قابل اعتماد تره. (نیست؟)
    ((یا اینکه اصلا از بیخ و بن باید کار آفرینی رو بذارم کنار و شدنی نیست؟؟ اگه جوابتون اینه که شدنی نیست ممنون می شم کمی توضیح بفرمایید؟))

خیلی سپاس گذارم

ApplyAbroad Guru

آقای احمدرضا سلام

منون از اطلاعاتی که دادید

فقط اینجا الان یه مساله ای که ذهن منو درگیر کرده که ممنون می شم کمکم کنید. اونم اینه که من علاقه مند به کار آفرینی هستم اونم در ضمینه تخصصی خودم.(مکانیک )
    حالا می خوام بدونم این کار با داشتن مدرک دکترا و ایده ی اون کار راحت تر انجام نمیشه تا مثلا با مدرک مستر و یه ایده ی کاری؟؟ منظورم رو خودمونی عرض کنم دکترا برای این کار بیشتز و بهتر بهش اعتماد نمی کنه آمریکا؟ خوب به هر شکل ایده ای که یه نفر با مدرک دکترا می ده به خاطر تلاش بیشتری که در زمان تحصیل کشیده قابل اعتماد تره. (نیست؟)
    ((یا اینکه اصلا از بیخ و بن باید کار آفرینی رو بذارم کنار و شدنی نیست؟؟ اگه جوابتون اینه که شدنی نیست ممنون می شم کمی توضیح بفرمایید؟))

خیلی سپاس گذارم
    نه اینطور نیست. کسی که وقتش رو صرف دکترا کرده هم سنش بالاتر رفته، هم ذهنش به یک زمینه خاص محدودتر شده. اعتبار بیشتر دکترا هم فقط در ایران معنی داره. در امریکا شاگرد اول ها و باهوشترینها دنبال کار میروند نه دنبال دکترا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)