صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: نوشتن SOP برای سفارت خانه استرالیا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض نوشتن SOP برای سفارت خانه استرالیا

نوشتن یک SOP خوب تاثیر بسزایی در گرفتن ویزا دارد. درباره سفارت خانه استرالیا تفاوتی که با سفارت امریکا دارد اینه که شما به طور مستقیم با کیس افیسرتون مصاحبه نمی کنید بنابراین تنها تیر شما همین SOP می باشد. خب اگر اینقدر SOP مهمه چه نکاتی می تونه برای تقویت اون تاثیر گذار باشه؟

یادمه حوالی صبح ساعت 9 بود که نامه فاند و پذیرشم به دستم رسید و اونوقت بود که خودم را در مقابل پروسه زمان بر تهیه مدارک ویزا دیدم و در این بین تنها قسمتی که اطلاعات خیلی کمی در موردش وجود داشت SOP بود. تهیه تمام مدارک ده روز وقت برد و می تونم به جرات بگم نوشتن یک SOP قوی واقعا طاقت فرسا بود و زمان زیادی از من گرفت با این حال بعد از پایان کار از نتیجه کار راضی بودم. خب تعریف از اهمیت SOP کافیه!!!!

در ادامه قصد دارم نکاتی را درباره نوشتن SOP توضیح بدم.

البته دوستانی نیز که تجربه دارند می تونند این نکات را کامل کنند تا به یک مجموعه نکات کامل برسیم
    ویرایش توسط chemosabi : September 25th, 2015 در ساعت 08:10 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نوشتن SOP برای سفارت خانه استرالیا

خب اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشین این است که نوشتن SOP برای ویزا گرفتن اساسا و پایه ای با SOP برای پذیرش گرفتن از دانشگاه فرق داره. به پست زیر که توسط یکی از دوستان که ویزاشون بار اول ریجکت شده نوشته شده است توجه کنید:

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    در مورد اولین دفعه ای که من تقاضای ویزا دادم، صرف نظر از اینکه دلایل آفیسر برای ریجکت ویزام واقعا مضحک و غیر قابل قبول بود، فکر میکنم عاملی که باعث شد که آفیسر ترغیب بشه که ویزای من رو ریجکت کنه این بود که من اساسا از این معیار GTE اطلاعی نداشتم و فکر میکردم که من هم مثل بقیه دوستان بدون دردسر ویزام رو خواهم گرفت و کلا فکر میکردم که چندان لارم نیست که توی تهیه مدارک و نوشتن SOP به خودم زحمت بدم. بزرگترین اشتباه من این بود که SOP که برای سفارت فرستادم همون نمونه SOP بود که معمولا همیشه برای دانشگاهها و استادا میفرستادم و توش یه سری چیزای کلی در مورد رشتم و تحصیلاتم و دانشگاهی که میخوام توش درس بخونم نوشته شده بود! غافل از اینکه SOP که میتونه به عنوان جواب سوال 38 فرم 157A ارائه بشه، مدرک بسیار مهمی هست و در واقع به جای اینکه شما توی یه مصاحبه آفیسر رو قانع بکنین (مثل ویزای دانشجویی آمریکا که مصاحبه حضوری داره) باید بتونین با نوشتن SOP قانعش بکنین. شما باید بتونین تک تک آیتم های اشاره شده توی سوال 38 فرم 157A رو پوشش بدین.
    پس واقعا در اینجا توجه کنید که بر خلاف SOP که برای دانشگاه نوشتین و چندتا کپی پیست ساده سر هم شد اینجا باید وقت بذارید و یک SOP کاملا جدید و بر اساس اون چیزی که هستین بنویسید.

SOP دانشگاه معمولا شامل موارد زیر میشه :
    1- ارتباطتتون به رشته مورد نظر چیه
    2-چرا به رشته مقصود علاقه دارین.
    3- تجربه درسیتون چبه
    4- چرا اون دانشگاه
    5-چرا اون استاد

در صورتی که SOP برای ویزا این اطلاعات (که در بالا برای SOP دانشگاه گفتم ) حدود 25 درصد مطلب را تشکیل میده و 75 درصد ما بقی شامل موارد زیر میشه :
    1-GTE
    2-چرا ایران برای ادامه تحصیل انتخاب نکردین؟
    3-چرا دانشگاه مد نظر و دانشگاه های دیگه خیر
    4-چرا استرالیا
    5-بعد گرفتن مدرک می خواید چکار کنید
    6- مدرکتون چه کمکی به کشورتون می کنه
    7- در اینده با این مدرک چکار می کنید.

در ادامه این نکات را بررسی می کنیم

Junior Member

GTE
    Genuine temporary entrant

The genuine temporary entrant requirement (GTE) is an integrity measure to ensure that the Student visa Programme is used as intended and not used by international students as a way of maintaining de facto permanent residency in Australia.
    The GTE requirement has improved integrity in the student visa program and ensures that only genuine applicants are granted a student visa. To be granted any student visa, applicants must satisfy us that they have a genuine intention to stay in Australia temporarily. When assessing the GTE requirement, we will consider the requirements set out in Ministerial Direction 53. This requires us to be satisfied that the student visa applicant genuinely intends to stay in Australia temporarily having regard to:

• the applicant's circumstances
    • the applicant's immigration history
    • if the applicant is a minor – the intention of a parent, legal guardian or spouse of the applicant
    • any other relevant matter.

The GTE requirement provides a useful way to help identify those applicants who are using the student visa programme for motives other than gaining a quality education. The GTE requirement is not designed to exclude those students who, after studying in Australia, go on to develop the skills required by the Australian labour market and apply to obtain permanent residency.

خیلی خلاصه بیان کنم شما باید نشون بدید که از درس خوندنتون به عنوان فرصتی برای موندن در استرالیا نمی خواید استفاده کنید. مثلا باید نشون بدید که اینجا کار داشتین و بعد از تموم شدن درستون در استرالیا، به ایران بر می گردید برای کار کردن (جاب افر بعد از تحصیل) و اینکه وابستگی مالی (مانند سند اپارتمان ) دارید یا اینکه خانواده تون تعداد کم فرزند دارند 1 یا 2 و بعد از تحصیل شما مجبورین برگردید پیششان خلاصه باید نشون بدید که بر می گردید.

Junior Member

بعد گرفتن مدرک می خواید چکار کنید
    مدرکتون چه کمکی به کشورتون می کنه
    در اینده با این مدرک چکار می کنید.

این قسمت شما در کل باید نشون بدید که با مدرکتون تو ایران می خواید چکار کنید؟؟ اون دانشی که بدست میارید کجا به دردتون می خوره؟

بعد گرفتن مدرک می خواید چکار کنید؟ خب بر خلاف ایران که لشکر مدرک بدستان زرهی را داره و اکثرا بی کارند توی استرالیا شخصی وارد تحصیلات تکمیلی میشه که واقعا دوستدار علم و تحقیق باشه و گرنه اکثرا با لیسانس یا دیپلم وارد بازار کار میشند افیسر از اوضاع ایران خبر داره و شما باید نشون بدید این مدرک را برای در کوزه نمی خواید. پس نشون بدید استفاده از مدرکتون را در اینده کاریتون و اینکه چه کمکی از این مدرک برای کشورتون ساخته است.

Junior Member

فایل زیر یک نمونه SOP خوبه که یک پاکستانی نوشته و گرنت ویزاش را گرفته. من این فایل را تفسیر کردم پاراگراف به پاراگراف و فکر کنم نمونه خوبی برای ایده گرفتن هست. توجه کنید کپی پیست (plagiarism ) نکنید که شر میشه براتون.
    Sample of SOP.docx

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemosabi نمایش پست ها
    خب اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشین این است که نوشتن SOP برای ویزا گرفتن اساسا و پایه ای با SOP برای پذیرش گرفتن از دانشگاه فرق داره. به پست زیر که توسط یکی از دوستان که ویزاشون بار اول ریجکت شده نوشته شده است توجه کنید:

پس واقعا در اینجا توجه کنید که بر خلاف SOP که برای دانشگاه نوشتین و چندتا کپی پیست ساده سر هم شد اینجا باید وقت بذارید و یک SOP کاملا جدید و بر اساس اون چیزی که هستین بنویسید.

SOP دانشگاه معمولا شامل موارد زیر میشه :
    1- ارتباطتتون به رشته مورد نظر چیه
    2-چرا به رشته مقصود علاقه دارین.
    3- تجربه درسیتون چبه
    4- چرا اون دانشگاه
    5-چرا اون استاد

در صورتی که SOP برای ویزا این اطلاعات (که در بالا برای SOP دانشگاه گفتم ) حدود 25 درصد مطلب را تشکیل میده و 75 درصد ما بقی شامل موارد زیر میشه :
    1-GTE
    2-چرا ایران برای ادامه تحصیل انتخاب نکردین؟
    3-چرا دانشگاه مد نظر و دانشگاه های دیگه خیر
    4-چرا استرالیا
    5-بعد گرفتن مدرک می خواید چکار کنید
    6- مدرکتون چه کمکی به کشورتون می کنه
    7- در اینده با این مدرک چکار می کنید.

در ادامه این نکات را بررسی می کنیم
    SOP دانشگاه از سفارت جداست دیگه درسته؟ چون دانشگاه از من SOP خواسته برای اپلای و پذیرش، و من میخوام یه مدرکمو تو اونجا تو sOP دانشگاه نگم به دانشگاه ولی به سفارت بگم. میخوام ببینم جداست و مشکلی پیش نمیاره؟

Junior Member

چرا ایران برای ادامه تحصیل انتخاب نکردین؟
    چرا دانشگاه مد نظر و دانشگاه های دیگه خیر
    چرا استرالیا؟
    خب این سه تا سوال تقریبا توی یک زمینه هستند ولی جواب دادنشون مهمه اگر جدول روادید استرالیا را نگاه کنید می بینید که افیسر به یکی از اپلای کنندگام گفته که more explanations about my future, why Australia
    چون توضیح نداده بودند این را در SOP ازشون خواسته که اینها را توضیح بدند و باز حداقل ریجکت نکرده ویزا را شما ممکنه این شانس را نداشته باشین پس کامل توضیح بدین.

چرا ایران برای ادامه تحصیل انتخاب نکردین؟ خب میشه جواب این سوال را راحت گفت حداقل جوابشو هر کس برای خودش تعیین کرده فقط یه جوری جواب بدین که طرف فکر نکنه خب این بابا این شکلی فکر می کنه دیگه بر نمی گرده مثلا بگید رشته مون توی ایران تحقیق دست اول انجام نمی داد یا تجهیزات کافی و ...

چرا دانشگاه مد نظر و دانشگاه های دیگه خیر؟ در اینجا سعی کنید بیان کنید که این رشته را در چندتا دانشگاه دیگه هم می تونستم بخونم مثلا فلان و فلان دانشگاه ولی خب یکیش درجه علمی بالایی نداشت دومی هم دقیقا اون رشته من نبود

چرا استرالیا؟ خب این هم اسونه مثلا کشور عالیه، مردم چند فرهنگی، راحت می تونم باهاشون کنار بیام، سرزمین صلح، دانشگاه های خوب و بهای به تحقیق و دانشجو غیره

در کل یادتون باشه خلاقیت داشته باشین و دلایل خودتون را استفاده کنید.

Junior Member

سلام
    واقعا ممنون بابت این صفحه ای که درست کردید. واقعا نیاز بود. چون تفاوت sop برای دانشگاه و سفارت خیلی میتونه متفاوت باشه.
    ممنون میشم اکر من رو راهنمایی کنید.

من برای خودم کم کم میخوام شروع کنم به SOP نوشتن. خواستم بدونم SOP برای همراه دانشجو هم ضرورری هست؟ چه مواردی را باید برای همراه در SOP نوشت؟ جون فکر میکنم با SOP دانشجو فرقهای زیادی در محتوی داره.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roya_123 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا ممنون بابت این صفحه ای که درست کردید. واقعا نیاز بود. چون تفاوت sop برای دانشگاه و سفارت خیلی میتونه متفاوت باشه.
    ممنون میشم اکر من رو راهنمایی کنید.

من برای خودم کم کم میخوام شروع کنم به SOP نوشتن. خواستم بدونم SOP برای همراه دانشجو هم ضرورری هست؟ چه مواردی را باید برای همراه در SOP نوشت؟ جون فکر میکنم با SOP دانشجو فرقهای زیادی در محتوی داره.
    ممنون
    نکته اصلی : نوشتن SOP واجب نیست ولی مستحبی هست که اگر انجام نشه کافر میشین من خودم SOP را به عنوان جواب سوال 38 فرم 157a نوشتم.

در مورد سوال شما اینجور که من متوجه شدم شما اپلیکنت اصلی هستین و همراه تون یک نفر هست. خب آره باید یجوری توی نوشتن SOP نشون بدید که چرا همسرتون (به گمانم) همراهتون میاد و اونجا چکار می کنه و هزینه اش چجوری تامین میشه و چکار می کنه و ...

به نظرم منطقی نباشه قرم 157A برای چند تا اپلیکنت کامل بشه ولی کسی درباره نقش نفر دوم حرفی نزنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemosabi نمایش پست ها
    نکته اصلی : نوشتن SOP واجب نیست ولی مستحبی هست که اگر انجام نشه کافر میشین من خودم SOP را به عنوان جواب سوال 38 فرم 157a نوشتم.

در مورد سوال شما اینجور که من متوجه شدم شما اپلیکنت اصلی هستین و همراه تون یک نفر هست. خب آره باید یجوری توی نوشتن SOP نشون بدید که چرا همسرتون (به گمانم) همراهتون میاد و اونجا چکار می کنه و هزینه اش چجوری تامین میشه و چکار می کنه و ...

به نظرم منطقی نباشه قرم 157A برای چند تا اپلیکنت کامل بشه ولی کسی درباره نقش نفر دوم حرفی نزنه
    ممنون از پاسختون
    بله من قصد گرفتن ویزای دانشجوی دارم و همسرم همراه من میان.
    پس تنها یک SOP من بنویسم و توش درباره خودم و همسرم و اینکه قصد برگشت داریم صحبت کنم و بقیه نکاتی که شما گفتید. و نیازی نیست که همسرم یک SOP جدا برای خودشون بنویسن و من یکی برای خودم. درست میگم؟

منظورتون رو از "ولی کسی درباره نقش نفر دوم حرفی نزنه" متوجه نشدم. میشه بیشتر توضیح بدید؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)