صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 149

موضوع: مباحث مربوط به فريت بار به سوئد

پیش فرض مباحث مربوط به فريت بار به سوئد

tornado: در اين قسمت مي توانيد سوالات خود درباره فريت بار را مطرح كنيد و هماهنگي هاي لازم جهت فريت بار بصورت مشترك به سوئد را انجام دهيد.

دوستان مسئله اضافه بار را كمي جدي بگيرند
    حتما" از الان شروع به بستن ساك هاي خود كنند و ببينند كه چند كيلو مي شود
    چون ممكن هست اضافه بار خيلي داشته باشيد و به صرفه نيست كه پول اضافه بار بديد و معقولش فريت FREIGHT كردن بارها هست

به ايران اير زنگ زدم بابت اضافه بار گفت كيلوئي 18000 تومان (خورده اي هم داشت) :'(

اينم شماره براي اطلاعات بيشتر بار : 021-51001 قسمت مالي براي اطلاع از قيمت اضافه بار هست

ولي براي فريت كيلويي 4000 تومان براي زير 100 كيلو و 1250 تومان براي بالاي 100 كيلو ميافتد!
    (این نرخ يكي از اين شركتها هست و هنگامي كه به قسمت بار ايران اير مراجعه مي كنيد حتما" به خود قسمت فروش بار ايران اير مراجعه كنيد كه نرخ آن كمتر است. همانطور كه وحيد جان گفت كيلويي 2870 تومان زير 100 كيلو و بالاي 100 كيلو ، 1250 تومان به مقصد استكهلم)

اين بالاي 100 كيلو براي دوستاني كه در شهرهاي استكهلم و گوتنبرگ درس مي خوانند مناسبتر هست چون ديگه مثل من و بعضي از دوستان ديگر لازم نيست بار اضافي را جابه جا كنند(براي ترن و ... )

براي فريت هم بايد بريد فرودگاه امام خميني 2-3 روز قبل از پرواز و اصل بليط و پاس و همچنين خود شخص هم بايد باشه . وسايل را در جعبه هايي قرار مي دهند و چسب ميزنند و مي فرستند و فكر كنم زماني كه برسيد مي توانيد بريد و از قسمت انبار تحويل بگيريد

اين اطلاعاتي بود كه من جمع كردم كسي اطلاعات بيشتري داره؟

Spiro:
    قیمتهای ایران ایر اضافه شد.

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به فريت بار به سوئد

در مورد Freight کردن ظاهراً در فرودگاه مقصد هزینه اندکی هم بابت انبار داری می گیرند . بعد هم ممکنه بارتون بعد شما برسه و یکروز دیگه باید برید فرودگاه و بارها رو تحویل بگیرید .

حالا که صحبت بار شد من دیروز از یه دفتر پستی در مورد ارسال بار با پست پرسیدم حدوداً کیلویی 10000 تومان درمیاد . شاید برای بارهای زیر 10 کیلو به صرفه باشه .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

سلام. کسی از دوستان میدونه قیمت اضافه بار هواپیمایی تورکیش کیلویی چنده؟
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking
    در مورد Freight کردن ظاهراً در فرودگاه مقصد هزینه اندکی هم بابت انبار داری می گیرند . بعد هم ممکنه بارتون بعد شما برسه و یکروز دیگه باید برید فرودگاه و بارها رو تحویل بگیرید .

حالا که صحبت بار شد من دیروز از یه دفتر پستی در مورد ارسال بار با پست پرسیدم حدوداً کیلویی 10000 تومان درمیاد . شاید برای بارهای زیر 10 کیلو به صرفه باشه .
    من پرسيدم و كسي كه اين كار را انجام ميداد گفت اگر خيلي زود بفرستيد بله بايد پول انبار داري را بديد
    درباره اينكه ديرتر برسه بله اين احتمال هم هست(ولي چند روز و نه هفته)(با اولين پرواز به شهر مورد نظر مي فرستند) كه مي توانيد بعدا" بريد بگيريد
    براي كساني كه 15-30 كيلو اضافه بار دارند بهترين راه فكر كنم همين باشه چون شما راحت سوار هواپيما مي شويد(با يك كيف دستي) و بعد از گرفتن فريتها مي توانيد در ساك يا كوله پشتي خود قرار بديد چون ترن هاي سوئد اضافه بار نمي گيرند !(از كسي كه در استكهلم بود پرسيدم)

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

بطور کلی منظور از فریت (Freight) کردن بار فرستادن بار با هواپیماهایی غیر از اون هواپیماییه که شما باهاش سفر میکنید !!

اگه باراتون زیاد باشه و بخواید زیاد هم پول اضافه بار ندید بهتره باراتونو فریت کنید. مثلا اکثر شرکتای هواپیمایی واسه هر کیلو اضافه بار بین ۱۲ تا ۱۸ هزار تومن پول میگیرن ! در صورتیکه من چند روز پیش با فرودگاه امام تماس گرفتم و قیمت فریت بار واسه ۶۰ کیلو بار رو پرسیدم گفتن کیلویی ۲۸۷۰ تومن واسه زیر ۱۰۰ کیلو میشه !

البته این مساله بخصوص واسه کسانی که میخوان مهاجرت کنن دیگه خیلی حیاتی میشه چون تقریبا باید همه چیز رو با خورشون ببرن.

اما واسه فریت باید چند روز قبل از پرواز شخصا برید قسمت بار فرودگاه امام (اینطوری به من گفتن) به همراه پاسپورت و بلیط .

وسایل رو به بخش بار فرودگاه تحویل بدید (ترجیحا از قبل خوب بسته بندی کرده باشید تا پول اضافه ندید). البته مثل این که اونا خودشون هم کارتون و تسمه واسه بستن بارها و .. دارن گرچه من از قیمت این جور چیزا هیچ اطلاعی ندارم .

در موقع تحویل یه شماره تلفن در کشور مقصد واسه اینکه بخش بار فرودگاه مقصد به اون شماره زنگ بزنه و بهشون بگه باراتون رسیده و یه آدرس ثابت پستی هم میخوان .

دیگه چیز خاصی به ذهنم نمیرسه ... میتونید با بخش فریت بار فرودگاه امام هم تماس بگیرید و ازشون اطلاعات تکمیلی رو بگیرید
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام به همه دوستان
    این تاپیک رو درست کردم (چون مطمئنا همه اضافه بار خواهند داشت!) تا بتونیم با هم هماهنگ کنیم و چیزایی رو که لازم داریم با خیال راحت و بدون نگرانی فریت کنیم و با هزینه خیلی کم با خودمون ببریم. به نظر من اگه چیزی زیاد بیاد میشه انداختش دور ولی اگه کم بیاد باید کلی پول بدیم تازه اگر گیر بیاد! بالاخره ایرانیا ممکنه چیزایی بخوان ببرن که سوئدیها تو خوابم ندیدن!!!

مثلا اگه 1 پتو بخواهیم ببریم و فرضا 2 کیلو باشه پول فریتش میشه 3000 تومن در صورتی که اگه از اونجا بخریم خیلی گرونتر در میاد.
    سلاخی می گریست
    به قناری کوچکی دل باخته بود ...

Junior Member

من یه جا خوندم باری رو که فریت میکنیم همزمان با خودمون نمیرسه فرودگاه(یک دو روز دیرتر میرسه)
    اولا آیا این مطلب درسته و ثانیا مایی که شهر محل تحصیلمون تو سوئد فرودگاه نداره آیا خودمون باید بریم دوباره بار رو از فرودگاه بگیریم؟
    اگه بخان بیارن به آدرسی که ما میخایم هزینه ها چقدر فرق میکنه؟
    پیشاپیش ممنون
    real eyes realize real lies

Junior Member

اونجوری که من پرسیدم ایران ایر راحت بار رو فریت میکنه تا استکهلم.اما مسئله اصلی اینه که از استکهلم تا شهر خودمون چجوری باید بار رو ببریم.دوستانی که سوئد هستن کمک کنن.مثلا با قطار چقدر میشه حد اکثر بار برد؟وانت و این چیزا هم که اونجا نیست یا اگه باشه خدا تومن(کرون) هزینه داره.درسته؟

Junior Member

من پیشنهاد میکنم دوستان دیگه به فکر جمع کردن وسایلشون باشن تا به موقع معلوم شه که هر کس چقدر اضافه بار داره تا بتونیم به موقع همه رو باهم یکی کنیم و ببریم فرودگاه. ضمن اینکه باید قرار توی فرودگاه استکهلم هم هماهنگ شه. خلاصه خیلی کار داریم، همه رو نذارید برای روز آخر.
    سلاخی می گریست
    به قناری کوچکی دل باخته بود ...

Junior Member

آیا فریت فقط برای استکهلم دارن و یا میشه برای گوتنبرگ هم که ÷رواز داره فریت کرد

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)