صفحه 44 از 54 نخستنخست ... 3435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 540

موضوع: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mangool نمایش پست ها
    منظور من بورس (به معنی کمک هزینه تحصیلی به دانشجو) بود که می تونه هم برای PhِD باشه هم Master.
    دانشگاههای سوئد همگی مجانی هستند و شهریه وجود نداره.
    دوست عزیز دانشگاههای سوئد برای مقطع دکترا شهریه نداره وگرنه از سال 2011 پولی شد.
    بورس برای دکترا لازم نیست چون مثل کارمند دولت حقوق خوب میگیرن
    دانشجوهای مستر هم اپلای میکنن برای اسکالر شیپ که بسته به رزومه حتی میتونه کل شهریه رو کاور کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

پیش فرض پاسخ : کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط emadi1989 نمایش پست ها
    Last year, there were 5 Iranians, As I know 3 of them had a master degree and the other two had 3-4 papers. So there were some academic evaluation. If someone did not succeed it's better to try more instead of disappointing the others. The point is that this scholarship is mostly for social sciences but last year there were many Engineering students. Another important point is that you should write a good motivation letter.
    اینی که شما دارید میگید رو که من در جریان نبودم تا این لحظه! اون موقع که جوابها اومد خیلی از بچه ها اینجا بودن و توی همین تاپیک صفحات قبل کلی سوال کردیم که کسی هست یا نه! ولی هیچ کی جواب نداد!!!!

اون حرفی که من زدم بر مبنای مشاهدات خودم و باقی بود به حساب آماری که در اوردیم! تنها چیزی که پس از اعلام نتایج اومد بیرون یک لیست بود بدون هیچ اطلاعات خاصی! فقط نام و کد جای قبولی! ما هم چون هیچ کدوم رو نمی شناختیم و کلی هم گفتیم ای ملت کسی هست گرفته باشه بدونیم داستان چیه هیشکی جواب نداد! حداقل تا اون موقع نبود! من فقط تونستم یک آقایی (...) رو پیدا کنم که کد LIU-91116 رو قبول شده بودند و الان که چک کردم ایشون لینکداین عضو شدن! اون زمان تنها چیزی که ازشون بود این بود که ایشون هم مثل بنده از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده بودند همین! نه مقاله ای ازشون من دیدم و نه چیز دیگری!

در ضمن از بعد علمی! من از دانشگاه KTH برای SOC پذیرش داشتم اون با نمره خام اولیه 42! که اینطوری که بچه هایی قدیمی نوشتن که سقف 45 برای دکترا هست و احتمالا سقف فوق پایین تر باید باشه! فکر نمی کنم مسئله علمی ای توی اپلیکیشن من باشه! اهان راستی یه چیزی! فیلد طراحی IC و SOC اصلا فیلدی نیست که توش کسی مفاله بده! معمولا پتنت میدن که اونم مال دکتراست! کسی در اسکیل فوق هم در شرایط عادی نمی تونه داشته باشه! حالا چون دو تا رشته (مثلا توی همین رشته برق فیلد مخابرات و کنترل مقاله دادن یک لیسانس یه کار عادیه! ولی توی رشته ما یک نفر پاشد از چین مقاله بده! خودش رو کشت Help نرم افزار رو کرد مقاله!!! ما اخرش نفهمیدیم این چی بود! به قول بچه ها می گفتن رفته کل فروم Altium رو خونده با سوالات و جوابا یک تکست درست کرده که فرمتش فرمت مقاله است!) توی لیسانس مقاله دادن دلیل بر این نیست که همه ملاک ها برای تمام رشته ها مقاله است!

(...) من توی اسکیل خودم (یک لیسانس الکترونیک!) اسکیلهایی توی رزومه ام دارم و ساپورتهایی براشون دارم که خیلی از بچه های فوق هم رشته خودم هم ندارند! این از بابت علمی!

از نظر نوشتن انگیزه نامه! دیگه بعد از 4 سال و n حا اقدام کردن فکر می کنم بلد باشم بنوسیم! ضمن اینکه خدمت شما باید عرض کنم دو تا از دوستای من (یکی امریکا ادبیات انگلیسی می خونه و دیگری توی سوئد حدود 5 ساله کارمنده! لیسانس الکترونیک داره و کلی تخصص های مختلف از Cisco داره! شغلش هم همین رهبری تیم برای طراحی شبکه زیر ساخت هست و پیاده سازی اون! این رو میگم محض اطلاع!) اون متن رو به دقت خوندن و روش 4 تا ریویژن خورد تا من بفرستمش! فکر نکنم مشکلی توی متن بوده باشه!!!

از همه اینها گدشته! اصلا آقا فرمایش متین! توی 4000 تا اپلیکیشن چطور با معیار علمی 12 نمی تونن انتخاب کنن! فقط من نبودم! باقی بچه های اینجا هم افرادی قوی ای بودن! مسخره است که شما بگی از بین 4000 نفر نشده 200 نفر انتخاب بشن فقط و فقط بر اساس معیار علمی! مغیار غلمی چیزی نیست که شما بگی ایشون صفره ایشون صده! یک طیف پیوسته است مگر کمیته گزینش هم مثل شما فقط مقاله معیارش باشه! اون مقاله ای که جهانی نباشه! چون اون دوستمون که اسمشون رو بردم من ازشون پیپری روی اینترنت ندیدم! توی سرچ گوگل که نمی اومد! مگر پیپر داخلی داشته باشن!

طبق تجربه بدی که پارسال ما داشتیم! یه چند مورد محتمل هست!
    1) براشون زمان فارغ التحصیلی مهم هست! یعنی افرادی که از زمان فارغ التحصیلی شون می گذره شانسی ندارن! از بچه های پارسال خیلیامون این طوری بودیم و قبول نشدیم!
    2) براشون یک نکته ای توی اون نامه مهم هست که ما ها ننوشتیم! من خیلی متنم علمی بود! و بیشتر روی سطخ علمی و پیشرفت های مملکتشون زوم کردم که نشون بدم هم مشقم رو خوب انجام دادم و هم می دونم واسه چی دارم میرم! شاید پیش خودشون فکر کردن این بیاد احتمالا می خواد موندگار شه راهش ندیم بهتره!
    3) احتمالا طبق فرمایش شما یا باید فوق لیسانسی باشن که بخوان دوباره فوق بخونن و یا باید مقاله داشته باشن!

تهش یه عذرخواهی بکنم!

دوستانی که این رو می خونید! خواهشا از ذهنتون پاک کنید! این فقط یک بجث یک مقداری ناشی از عصبانیت من بود! نتیجتا روحیه تون رو از دست ندید! اصلا دلم نمی خواست از این بحث ها بکنم چون می دونم فایده ای برای افرادی که دارن اقدام می کنند نداره! من هنوز بر این باورم که اینا ممکنه رندوم سلکت کرده باشن! پس شانس هست!
    با ارزوی موفقیت برای همگی!
    ویرایش توسط behzadsharif : December 20th, 2013 در ساعت 04:19 AM دلیل: حذف کردن مباحث غیرعمومی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط omiga نمایش پست ها
    اینی که شما دارید میگید رو که من در جریان نبودم تا این لحظه! اون موقع که جوابها اومد خیلی از بچه ها اینجا بودن و توی همین تاپیک صفحات قبل کلی سوال کردیم که کسی هست یا نه! ولی هیچ کی جواب نداد!!!!

اون حرفی که من زدم بر مبنای مشاهدات خودم و باقی بود به حساب آماری که در اوردیم! تنها چیزی که پس از اعلام نتایج اومد بیرون یک لیست بود بدون هیچ اطلاعات خاصی! فقط نام و کد جای قبولی! ما هم چون هیچ کدوم رو نمی شناختیم و کلی هم گفتیم ای ملت کسی هست گرفته باشه بدونیم داستان چیه هیشکی جواب نداد! حداقل تا اون موقع نبود! من فقط تونستم یک آقایی با نام Mahdi Morsali رو پیدا کنم که کد LIU-91116 رو قبول شده بودند و الان که چک کردم ایشون لینکداین عضو شدن! اون زمان تنها چیزی که ازشون بود این بود که ایشون هم مثل بنده از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده بودند همین! نه مقاله ای ازشون من دیدم و نه چیز دیگری!

در ضمن از بعد علمی! من از دانشگاه KTH برای SOC پذیرش داشتم اون با نمره خام اولیه 42! که اینطوری که بچه هایی قدیمی نوشتن که سقف 45 برای دکترا هست و احتمالا سقف فوق پایین تر باید باشه! فکر نمی کنم مسئله علمی ای توی اپلیکیشن من باشه! اهان راستی یه چیزی! فیلد طراحی IC و SOC اصلا فیلدی نیست که توش کسی مفاله بده! معمولا پتنت میدن که اونم مال دکتراست! کسی در اسکیل فوق هم در شرایط عادی نمی تونه داشته باشه! حالا چون دو تا رشته (مثلا توی همین رشته برق فیلد مخابرات و کنترل مقاله دادن یک لیسانس یه کار عادیه! ولی توی رشته ما یک نفر پاشد از چین مقاله بده! خودش رو کشت Help نرم افزار رو کرد مقاله!!! ما اخرش نفهمیدیم این چی بود! به قول بچه ها می گفتن رفته کل فروم Altium رو خونده با سوالات و جوابا یک تکست درست کرده که فرمتش فرمت مقاله است!) توی لیسانس مقاله دادن دلیل بر این نیست که همه ملاک ها برای تمام رشته ها مقاله است!

در ضمن نمی خوام از خودم تعریف کنم و اینجا هم جاش نیست ولی فرمایش شما به حدی توهین امیز و گمراه کننده است که نمی تونم سکوت کنم و ازش بگذرم! من توی اسکیل خودم (یک لیسانس الکترونیک!) اسکیلهایی توی رزومه ام دارم و ساپورتهایی براشون دارم که خیلی از بچه های فوق هم رشته خودم هم ندارند! این از بابت علمی!

از نظر نوشتن انگیزه نامه! دیگه بعد از 4 سال و n حا اقدام کردن فکر می کنم بلد باشم بنوسیم! ضمن اینکه خدمت شما باید عرض کنم دو تا از دوستای من (یکی امریکا ادبیات انگلیسی می خونه و دیگری توی سوئد حدود 5 ساله کارمنده! لیسانس الکترونیک داره و کلی تخصص های مختلف از Cisco داره! شغلش هم همین رهبری تیم برای طراحی شبکه زیر ساخت هست و پیاده سازی اون! این رو میگم محض اطلاع!) اون متن رو به دقت خوندن و روش 4 تا ریویژن خورد تا من بفرستمش! فکر نکنم مشکلی توی متن بوده باشه!!!

از همه اینها گدشته! اصلا آقا فرمایش متین! توی 4000 تا اپلیکیشن چطور با معیار علمی 12 نمی تونن انتخاب کنن! فقط من نبودم! باقی بچه های اینجا هم افرادی قوی ای بودن! مسخره است که شما بگی از بین 4000 نفر نشده 200 نفر انتخاب بشن فقط و فقط بر اساس معیار علمی! مغیار غلمی چیزی نیست که شما بگی ایشون صفره ایشون صده! یک طیف پیوسته است مگر کمیته گزینش هم مثل شما فقط مقاله معیارش باشه! اون مقاله ای که جهانی نباشه! چون اون دوستمون که اسمشون رو بردم من ازشون پیپری روی اینترنت ندیدم! توی سرچ گوگل که نمی اومد! مگر پیپر داخلی داشته باشن!

طبق تجربه بدی که پارسال ما داشتیم! یه چند مورد محتمل هست!
    1) براشون زمان فارغ التحصیلی مهم هست! یعنی افرادی که از زمان فارغ التحصیلی شون می گذره شانسی ندارن! از بچه های پارسال خیلیامون این طوری بودیم و قبول نشدیم!
    2) براشون یک نکته ای توی اون نامه مهم هست که ما ها ننوشتیم! من خیلی متنم علمی بود! و بیشتر روی سطخ علمی و پیشرفت های مملکتشون زوم کردم که نشون بدم هم مشقم رو خوب انجام دادم و هم می دونم واسه چی دارم میرم! شاید پیش خودشون فکر کردن این بیاد احتمالا می خواد موندگار شه راهش ندیم بهتره!
    3) احتمالا طبق فرمایش شما یا باید فوق لیسانسی باشن که بخوان دوباره فوق بخونن و یا باید مقاله داشته باشن!

تهش یه عذرخواهی بکنم!

دوستانی که این رو می خونید! خواهشا از ذهنتون پاک کنید! این فقط یک بجث یک مقداری ناشی از عصبانیت من بود! نتیجتا روحیه تون رو از دست ندید! اصلا دلم نمی خواست از این بحث ها بکنم چون می دونم فایده ای برای افرادی که دارن اقدام می کنند نداره! من هنوز بر این باورم که اینا ممکنه رندوم سلکت کرده باشن! پس شانس هست!
    با ارزوی موفقیت برای همگی!
    This the biggest mistake in writing that Motivation letter. They are doing this to help other countries to grow. You must mention that you are coming to Sweden in order to help your own country.
    Competition is every where. It's clear that they cannot accept all the people. There were some limitations in selection. since they will not accept more that 4-5 students from each country. Maybe its not fare that they don't choose Iranians more than some other countries because we are really better, but its their goal. I just made it clear for others that if 5 students are accepted from Iran, they were qualified enough to get that scholarship. E.g. I am one of them and even last year I was accepted in the 10th university in QS ranking in my major with partial scholarship which can be a benchmark for my qualifications. The others also have similar situation.
    To the students: The point is that, successful students do not come and write in this Forum, mostly the others who did not succeeded come and write their experiences. Thus, please do not trust whatever you see or whatever you hear. (...) I have read and compared many topics and discussions here. there are many untrue ideas.
    ویرایش توسط behzadsharif : December 20th, 2013 در ساعت 04:17 AM دلیل: حذف مباحث غیرعمومی

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط emadi1989 نمایش پست ها
    This the biggest mistake in writing that Motivation letter. They are doing this to help other countries to grow. You must mention that you are coming to Sweden in order to help your own country.
    Competition is every where. It's clear that they cannot accept all the people. There were some limitations in selection. since they will not accept more that 4-5 students from each country. Maybe its not fare that they don't choose Iranians more than some other countries because we are really better, but its their goal. I just made it clear for others that if 5 students are accepted from Iran, they were qualified enough to get that scholarship. E.g. I am one of them and even last year I was accepted in the 10th university in QS ranking in my major with partial scholarship which can be a benchmark for my qualifications. The others also have similar situation.
    To the students: The point is that, successful students do not come and write in this Forum, mostly the others who did not succeeded come and write their experiences. Thus, please do not trust whatever you see or whatever you hear. (...) I have read and compared many topics and discussions here. there are many untrue ideas.
    (...)
    اول اینکه شما خودتون هم اذعان کردید که این فاند ربطی به شرایط علمی نداره!
    دوم اینکه ظاهرا یک بخشی از تفکر ما درست بوده! من و خیلیای دیگه بعد از نتیجه فاند به این نکته پی بردیم که احتمالا چون این فاند از طرف دولت سوئد ساپورت شده برای ایجاد ارتباط با مدیران اینده هست ولی این اطلاعات توی صفحه اصلی نیست! باقی دولتهای دنیا هم همچنین فاندی دارند ولی اونا مستقیم ذکر می کنن که باید نشون بدید دوست دارید توی کشور حودتون Leader بشید تا فاند بگیرید! ولی فاند SI توی سایتش میگه ذکر کنید چرا سوئد نه کشور دیگه! این یک متن بسیار گم راه کننده هست در صفحه اصلی سایت! چون شما یک چیزی می خواهید در حد متنی که برای فاند سفارت انگلیس تهیه میشه! نه اون چیزی که توی سایتتون نوشته!
    سوم عطف به نکته بالا نتیجه می گیریم که فرمایش قبلی شما در مورد اختصاص کلی این فاند به رشته های علوم پایه درست تره! درست ترش اینه باید باشه که احتمالا این فاند یا به افزادی تعلق می گیره که رشته های چون علوم انسانی، حقوق و ... رو دارن می خونن! نتیجتا دوستان فنی روی این فاند زیاد حساب باز نکنید! این یکی دو مورد هم از دستشون در رفته!
    چهارم من بیشتر به این مشکوکم که شما از طرف خود SI ماموریت پیدا کردید که به خاطر مسئله پارسال کمی مشتری برای فاندتون جور کنید! لازمه این رو خدمتتون عرض کنم که سوئد تا اونجایی که من اطلاع دارم به لحاظ علمی توی این چند سال افت شدیدی کرده و یکی از دلایل گذاشته شدن این فاند هم همین جذب افراد قوی با فاند بود! اما متاسفانه این طوری که از حرفهای شما بر می اید جهت گیری سیاسیش خیلی بیشتر از اونه که بشه روی این فاند حساب باز کرد!

در پایانه لازمه خدمتتون بگم که دوستان من و خیلی از افرادی که پارسال با هم اینجا اشنا شدیم نیازی نمی بینن که جرفهای ما رو تایید یا تکذیب کنن! مطمئنا خیلی بهتر از شما شخصیت و افکار ما رو می شناسن که بخوان به یک ایدی موهوم که ممکنه فرد حقیقی ای نباشه اطمینان کنن تا به فردی که سالهاست می شناسنش! متاسفانه من خور شخصیت خودم و باقی بچه های این فروم هم نمی بینم که جواب این توهین شما رو بدم! امیدوارم عزیزان مدیران این فروم خودشون از خجالت شما بابت توهینی که به همه ما کردید در بیایند!

اما در مورد فاند SI!
    راستش فاند SI یکی از پر هزینه ترین فاندهایی بود که من براش اقدام کردم! البته برام در بادی امر این هزینه مهم نبود چون سطح دانشگاههای خوب کشور سوئد مثل KTH رو در حد این هزینه می دیدم! اما متاسفانه و یا خوشبختانه فیدبک شما بعد از یک سال کاری کرد که من تونستم بالاخره این سیستم رو Closed Loop کنم و متوجه بشم چرا ما ها هیچ کدوم قبول نشدیم! از قرار معلوم نوشته های توی سایت همگی غلط هستند و یه جورایی بعضی موارد عکس در خواست کمیته تصمیم گیری نوشته شدن! کمیته علاقه ای به پذیرش افراد بسیار قوی نداره و بیشتر سعی می کنه روی دانشگاههای ضعیف و افراد متوسط سرمایه گذاری کنه که مطمئن باشه حتما بر می گردند کشورشون! (البته این قابل حدس بود! چون ما پارسال وقتی دیدیم از 188 نفر 3 نفر KTH بودن متوجه این نکته شده بودیم!) کمیته سعی می کنه روی رشته های انسانی سرمایه گذاری کنه تا بتونه یک شبکه ارتباطی رو میان اعضا توی مدیران اینده ایران بسازه شبیه کاری که باقی سفارتها و دولتها (نظیر انگلیس و ژاپن و ....!!!) می کنند! ممنون از این همه اطلاعات! بالاخره ما تونستیم این سیستم رو ریورز کنیم!

من البته پیشتر هم به باقی دوستان پیشنهاد کرده بودم که اگر دانشگاههای سوئد رو به عنوان یک جای صرفا بهتر از رنک 50 به بالای امریکا که فاند میده می زنید بهتره که روی همون امریکا سرمایه گذاری کنید چون هزینه سوئد در حد دو تا از اون دانشگاههاست و احتمال گرفتن فاندشون هم خیلی پایینه ولی با این فرمایش شما متوجه شدم که نه تنها کار اشتباهی نکردم بلکه حدسم کاملا درست بوده! سوئد برای اکثر رشته ها اصلا صرفه ای به چهت اپلای نداره مگر در موارد خاص که بعضی ها خیلی دوست دارن حتما سوئد باشند! این فاند بیشتر به درد افرادی می خوره که اگر نتونن فاند بگیرن با هزینه شخصی برن! بهتر هم هست که روی دانشگاههای ضعیف مانور داده بشه برای فاند تا دانشگاههای قوی!
    ویرایش توسط behzadsharif : December 20th, 2013 در ساعت 04:15 AM دلیل: حذف مباحث غیر عمومی

Banned

دوستان همونطوری که همه می دونیم نظریه پردازی در مورد SI و نحوه تخصیص اون صرفا در حد حدس و گمانه... حتی پذیرفته شدگان این بورس هم ایده محکمی در مورد شرایط پذیرش اون ندارن.
    لطف کنید در فضایی به دور از توهین و تشنج آفرینی نظراتتون رو بیان کنید و قضاوت در مورد اون ها رو به اعضا محول کنید.
    ممنون

سلام دوستان عزیز.
    یه سوال در مورد فرستادن مدارک لازم جهت فوق لیسانس برای دانشگاه KTH داشتم. تو سایت گفته مدارک باید حسابی مهر و امضا داشته باشن تا Certificated تلقی بشن!!
    می خواستم بدونم این مهر و امضاها شامل چی می شه ؟ ینی ریز نمرات حتماً باید بره وزارت علوم و بعد دادگستری یا نه فقط مهر و امضا دارالترجمه پایین ترجمه اصل ریز نمرات کافیه ؟؟!!

ممونم ازتون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    دوستان همونطوری که همه می دونیم نظریه پردازی در مورد SI و نحوه تخصیص اون صرفا در حد حدس و گمانه... حتی پذیرفته شدگان این بورس هم ایده محکمی در مورد شرایط پذیرش اون ندارن.
    لطف کنید در فضایی به دور از توهین و تشنج آفرینی نظراتتون رو بیان کنید و قضاوت در مورد اون ها رو به اعضا محول کنید.
    ممنون
    (...)
    احتمال این فرمایشات ایشون بسیار زیاده! بسیار زیاد!
    من و خیلی از بچه های دیگری که اینجا پارسال حضور داشتن همگی رزومه های خوبی داشتیم! خیلیامون از KTH پذیرش داشتیم ولی به هیچ کدوم فاند تعلق نگرفت! به هیچ کدوم! افرادی که فاند رو گرفتن هیچ اطلاعاتی ازشون روی اینترنت نبود! (البته سه تا از اسم ها کاملا مشخص بود ایرانی هستند! ظاهرا طبق اطلاعات دقیق ایشون 2 تا دیگه هم ایرانی هستند!) حتی یک مقاله بین المللی هم نداشتند وگرنه اسمشون توی سرچ گوگل می اومد! :| البته اینکه ما انتظار داشته باشیم که به همگی ماها فاند می دادند بحث بی ربطیه! ولی یاداوری می کنم کمیته 12 نفر خالی نگه داشت! یعنی مشکل ماهایی که نگرفتیم رقابت نبود! ما اصلا توی گود نرفتیم! معیارهای کمیته چیزی بود که ما نداشتیم و من بعید می دونم معیار درسی بوده باشه! همه خیلی جاهای دیگه هم برای فاند شرکت کرده بودن و خیلیا هم گرفتند و جاهایی که نگرفتیم حداقلش این بود که رفته بودیم توی Waiting List! اینجا نه!!!

من کماکان بر این عقیده هستم که ایشون اطلاعات درستی دادند! به بقیه هم پیشنهادم اینه که با توجه به راهی که ما تست کردیم و نتیجه نداد و با توجه به حرفهای ایشون راه ایشون رو امتحان کنند!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ortafux نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    یه سوال در مورد فرستادن مدارک لازم جهت فوق لیسانس برای دانشگاه KTH داشتم. تو سایت گفته مدارک باید حسابی مهر و امضا داشته باشن تا Certificated تلقی بشن!!
    می خواستم بدونم این مهر و امضاها شامل چی می شه ؟ ینی ریز نمرات حتماً باید بره وزارت علوم و بعد دادگستری یا نه فقط مهر و امضا دارالترجمه پایین ترجمه اصل ریز نمرات کافیه ؟؟!!

ممونم ازتون.
    هیچ کشوری مدارک شما رو بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه مدرک Official تلقی نمی کنه! هیچ کشوری!
    اکثر کشورهای دنیا اسناد رسمی ایران رو با مهر وزارت خارجه قبول می کنند! حتی مهر دادگستری رو هم خیلی جاهای محدود می شناسند! شما اگر مدارکتون مهر وزارت خارجه نداشته باشه سند رسمی نیست! در ضمن ترجمه اش هم قابل تایید نیست! پس یررسی کردنش یک کار دلبخواه هست و برش ایراد وارده!
    مهر وزارت خارجه روی مهر دادگستری می خوره! یه جورایی دادگستری اصالت قانونی مدرک فارسی (برابر اصل کردن سند ایرانی!) و وزارت خارجه اصالت ترجمه رو تایید می کنه! شما اگر مدرکتون رو بدون مهر وزارت خارجه بفرستید اون دانشگاه اول ترجمه اش رو میبره زیر سوال! بعد به شما میگه بده کمیته مترجمان قانونی کشورشون براتون ترجمه کنند که هم هزینه بالاتر از ترجمه رسمی داخل کشوره و هم اونا هم باید مهر دادگستری رو ببینند تا به اصالت کپی مدارک فارسی که ضمیمه کردید پی ببرند! و ترجمه تایید شده براتون بکنند! البته گویا زیاد هم روی مهر دادگستری بعضا گیر نبودند این کمیته مترجمان خارجی ولی خوب کارشون نقص داره و از نظر حقوقی ظاهرا درست نیست!

در هر حال یک نسخه ترجمه توی کشورهای دیگه توی اردر 200 دلار هزینه میبره که با مدل وطنیش اصلا قابل مقایسه نیست! کسی این کار رو نمی کنه!

از طرفی فرستادن مدرکتون با ارزون ترین پست ممکن (پارسال TNT از همه ارزون تر می گفت! البته پست دولتی یه ریزه بازی در اورده بود که نمی فرستیم اسناد رو! ولی من سه سال پیش فرستاده بودم امریکا با زمان سه هفته و کلا 6تومن شد!) توی اردر 60 تومن هزینه ور میداره! نتیحتا در مقایسه با مدارک ترجمه شده که توی اردر 50 تومن هر نسخه براتون در میاد دوباره فرستادن مدارک صرف نزدن مهر یه اشتباه تاریخی به شمار میاد! شما ممکنه بتونید با نزدن مهرها و قبول کردن اولیه مدارک توسط سوئد (که بعید می دونم!) حدود 20 تومن سود کنید! ولی چه قبول بشوید و یا اونا دوباره ازتون مدارک بخوان اون وقت علاوه بر پول مهر یک قیمت پست هم دوباره ضرر می کنید! اصلا از نظر اقتصادی حرکت درستی نیست! ضمن اینکه همین طوری فرستادن مدارک و تایید رسیدنش کلی استرس داره وای به اینکه این وسط یه همچین بازی ای هم برای خودتون درست کنید! که دوباره بفرستید! دیر نشه! اینا هواسشون باشه مدارک قبلی رو دیسکارد کنن و ....!!!
    ویرایش توسط behzadsharif : December 20th, 2013 در ساعت 04:12 AM دلیل: عمومی کردن مطالب

ApplyAbroad Senior Veteran

لطفا مباحث را شخصی نکنید.
    با توجه به اینکه در مباحث مطرح شده مطالب مفیدی هم برای عموم وجود دارد، جملات و مباحث شخصی، یعنی جملاتی که دارای مطالب مفید برای سایر کاربران نیست و فقط به صورت جواب شخصی داده شده، ویرایش (حذف) می شود. لطفا مباحث شخصی را به صورت پیام خصوصی انجام دهید.
    تمام مواردی که قانونهای نوشته شده نیست، نظرات شخصی کاربران است.

با سپاس / مدیریت

Junior Member

سلام به دوستان

من میخوام امسال برای ارشد مکانیک در دانشگاه های سوئد اقدام کنم. میخواستم دوستانی که اطلاع دارن شانس بنده رو در مورد گرفتن پذیرش و کمک هزینه بررسی کنن. با توجه به اینکه برای پذیرش ارشد انتخاب اول برای فاند بررسی میشه میخواستم نظرتون رو بدونم درباره اینکه اول KTH رو بزنم یا Chalmers؟

لیسانس مکانیک امیر کبیر
    معدل 17.87
    تافل 94
    سابقه T.A
    مقاله هنوز ندارم ولی سابقه پژوهشی بدی ندارم و یک مقاله در شرف سابمیت (البته میدونم که خیلی تاثیر نداره )
    ریکامندیشن هام هم به نظرم خوب یا خیلی خوبه

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط mhf110 نمایش پست ها
    سلام به دوستان

من میخوام امسال برای ارشد مکانیک در دانشگاه های سوئد اقدام کنم. میخواستم دوستانی که اطلاع دارن شانس بنده رو در مورد گرفتن پذیرش و کمک هزینه بررسی کنن. با توجه به اینکه برای پذیرش ارشد انتخاب اول برای فاند بررسی میشه میخواستم نظرتون رو بدونم درباره اینکه اول KTH رو بزنم یا Chalmers؟

لیسانس مکانیک امیر کبیر
    معدل 17.87
    تافل 94
    سابقه T.A
    مقاله هنوز ندارم ولی سابقه پژوهشی بدی ندارم و یک مقاله در شرف سابمیت (البته میدونم که خیلی تاثیر نداره )
    ریکامندیشن هام هم به نظرم خوب یا خیلی خوبه

ممنون
    شرایطتون خوبه! از بهترین جای سوئد هم پذیرش رو می گیرید!

اما برای فاند اگر برای فاندهای داخلی دانشگاه می خواهید اقدام کنید، طبق اطلاعات باقی شانس زیادی برای گرفتن کسر شهریه هست! اما اگر می خواهید کامل فاند بگیرید که هم هزینه رو براتون پوشش بده و هم کل پول شهریه رو فقط فاند SI هست که اصلا برای چالمرز پارسال فاند نمی داد و برای KTH هم تقریبا میشه گفت نمیده! باید بیایید سراغ دانشگاه های پایین تر مثل lund و لیکوپینگ و .... و اونم ریسک بالایی داره! اطلاعات بیشتر می تونید پست های قبلی رو بخونید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)