صفحه 9 از 54 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 540

موضوع: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در سوئد

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در سوئد

یک سری هم معافیت شهریه برای دانشگاه چالمرز هست که 3 تا از اسکالرشیپ هاش رو ایرانی ها می توانند استفاده کنند:
    http://www.chalmers.se/en/education/...olarships.aspx
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Gharibeh نمایش پست ها
    دوستان ، شاید خیلی ها با من موافق نباشن ولی من جای دیگه هم گفتم در همچین مواردی یه کم ریسک کنید! من برای Sweden با اینکه اپلیکیشن پولیه به همه دوستام گفتم اپلای کنن!!! ببینید من یک برداشت و حسی دارم که به من میگه امسال هنوز می شه رو SWEDEN حساب کرد!! باور کنید اگر جای شما بودم این ریسک رو می کردم!
    به نظر من چون اولین ساله که پولی می شه هیچکس حتی خود اینها نمی دونن چه شرایطی پیش می یاد.شما اگر یه نگاه به لیست قبولی های پارسال بندازی از اون حجم انبوه دانشجوی خارجی اکثرا از خطه زرخیز ایران و هند و پاکستان و چین و ویتنام و کشورای عرب و آفریقایی و تک و توک از آمریکای لاتین و جاهای دیگه هستند. خب حالا اینا می خوان این شهریه های سنگین رو بدن بیان؟ یا اگر این همه پول داشته باشن اینجا می یان؟ آیا اگر یک دانشجوی سطح بالای ایرانی اپلای کنه اینها به اون بورس نمی دن، همه رو می دن به اون کشورای اعلام شده، حتی اگر سطحشون پایین تر باشه؟ دانشجوی اروپایی هم که کمتر شهر و دیار خودشو ول می کنه بیاد اینجا با این آب و هوا کرایه خونه های بالا رو بده وقتی همتای اون دانشگاه همه جای کشورش و اروپا براش مهیاست. مگر برای دانشگاههای تاپ سوید و یا همکاری های بین دانشگاهی یا شرایط دیگه که من نمی دونم....
    از یک منبعی شنیدم که این یک طرح بلند مدته که در نهایت می خواد مشوق های بیشتری ( از جمله بخشیده شدن شهریه در صورت ادامه تحصیل در مقطع بالا تر یا اقامت در Sweden ) به دانشجوهای اینتر نشنال نخبه بده و پولشو از تعداد معدودی از دانشجو های پولدار ولی با سطح تحصیلی پایین تامین می کنه.
    شما یه لحظه تصور کن یک سال بعد خدای نکرده هیچ جا قبول نشی بعد بیای تو همین فروم یکی بگه من با معدل فلان از Sweden پذیرش با بورس گرفتم! اون وقت نمی گی چرا شانسمو از دست دادم. یک سال عمر زیادیه و به ریسکش می ارزه چون گفتم هیچ معیاری الان نیست که شما مطمین بگی قبول می شی یا نمی شی یا بورس رو چطور میدن و به چه کسانی می دن؟ چون اولین ساله...
    اصولا همیشه تو این دوره های گذار بعضی ها شانس می آرن و بهره مند می شن و بعضی دیگه قربانی می شن، شاید شما همونی باشی که قراره از این گذار سود ببره!
    پس اگر معدلتون بالاست و رزومه پرباری دارید پس شانستونو امتحان کنید، اگر هم معدل خیلی پایین و جیب پر پول و عشق Sweden (!!) بازم خدا رو شکر!
    اگر جای شما بودم اپلای می کردم و اگر از بورس مطمین می شدم قبول می کردم بیام. نیاز به تکرار نیست که همه انچه گفته شد تحلیل و تجربه شخصی است.
    موفق باشید
    عزیم شما نباید براساس احتمالات و فرضهای شخصیت به نتیجه گیری برسی یکم واقع گرا باش اگه ما ارانیها قراره که یه همچین شهریه سنگینی رو متحمل بشیم بهتره که دنبال موقعیتهای بهتری از نظر آینده شغلی و اقامتی باشم.بنده عمه خودم سالهاست اونجا زندگی میکنی و میگه که داره شرایط برای اقامت دادن به خارجیها سخت تر میشه در ضمن از لحاظ کاری سوئد توی وضعیت مناسبی نیست.پس بهتره ما به عنوان کسی که قبول کردیم حتی با پرداخت شهریه سنگین ادامه تحصیل بدیم دنبال بهترین ها باشیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    یک سری هم معافیت شهریه برای دانشگاه چالمرز هست که 3 تا از اسکالرشیپ هاش رو ایرانی ها می توانند استفاده کنند:
    http://www.chalmers.se/en/education/...olarships.aspx
    این scholashipهایی که می گین chalmers گذاشته اگه برین تو قسمت application formمی بینین که گفته که به کشور هایی که USتحریمشون کرده مثل ایران scholarshipتعلق نمی گیره...اینجا رو بخونین لطفاhttp://www.chalmers.se/en/education/...plication.aspx

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rozhin88 نمایش پست ها
    این scholashipهایی که می گین chalmers گذاشته اگه برین تو قسمت application formمی بینین که گفته که به کشور هایی که USتحریمشون کرده مثل ایران scholarshipتعلق نمی گیره...اینجا رو بخونین لطفاhttp://www.chalmers.se/en/education/...plication.aspx
    فقط بورس اریکسون اینگونه هست, همانطور که نوشته.
    به نظر می رسه برای دو بورس اول مشکلی نباشه.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال کلی‌ داشتم می‌خوام بدونم اگه کسی‌ واسه بورس اقدام کنه و ندن بهش آیا روی پذیرش پولیش هم تاثیر میذاره یعنی‌ میگن شما که بورس نداری پولی‌ هم نمیتونی‌ بخونی یا اینکه بورس یه امتیاز جداست و تأثیری روی پذیرش فرد نداره و شخص در صورت پذیرش میتون پولی‌ بره و رشتشو بخونه؟
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط G_S نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال کلی‌ داشتم می‌خوام بدونم اگه کسی‌ واسه بورس اقدام کنه و ندن بهش آیا روی پذیرش پولیش هم تاثیر میذاره یعنی‌ میگن شما که بورس نداری پولی‌ هم نمیتونی‌ بخونی یا اینکه بورس یه امتیاز جداست و تأثیری روی پذیرش فرد نداره و شخص در صورت پذیرش میتون پولی‌ بره و رشتشو بخونه؟
    ممنونم
    نه فرقی نمی کنه؛ مشکلی ایجاد نمی کنه.

Junior Member

سلام
    برای کارشناسی اگه کسی بخواد بخونه آیا هیچ کمک هزینه ای وجود داره؟ ..اگه نه کسی می دونه خرجش سالیانه حدودا چقدر میشه؟
    مرسی

من یه دانشجوی رشته تکنولوژی آموزشی تو دانشگاه تربیت معلم تهران هستم
    خیلی دام میخاد برای Masterبرم خارج از کشور
    من از یه خانواده خیلی ضعیف از نظر مالی هستم یعنی اصلا بدون گرفتن کمک هزینه نمی تونم حتی بهش فکر کنم
    از نظر خروج مشکل ندارم کارت معافیت از خدمت دارم//رزومه قوی هم ندارم //2سال هم عضو انجمن علمی رشته بودم // یه سالم دبیر برگزاری یه کنفرانس بودم// آشنایی با نرم افزارهای فلش و ساخت نرم افزار آموزشی دارم//تا حالا 1 مقاله هم تو یه کنفراس داخلی دارم// البته نمره 600تافل PBTدارم //یه کتاب هم ترجمه کردم.// 2تا کلاس آموزشی هم داشتم یکی در زمینه اینترنت در آموزش و دیگری در زمینه تولید چند رسانه آموزشی تو دانشگاه تربیت معلم // یه کارگاه آموزشی هم در زمینه تولید فیلم آموزشی و میکس فیلم تو همون دانشگاه داشتم .
    با این رزومه میتونم به یه کمک هزینه درست و حسابی که خرج تحصیل و زندگی منو پوشش بده امیدوار باشم // جاش برام مهم نیست//لطفا یکی کمکم کنه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس در سوئد

سلام.
    من ترم پاییز 2011 مستر قبول شدم و از اونجایی که از امسال پولی شده میخام ببینم کمک هزینه رو چطوری میتونم بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بورس در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط safoooora نمایش پست ها
    سلام.
    من ترم پاییز 2011 مستر قبول شدم و از اونجایی که از امسال پولی شده میخام ببینم کمک هزینه رو چطوری میتونم بگیرم؟
    الان نمیشه؛ همون موقع اپلای باید تقاضا می دادید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)