صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60

موضوع: دوره ها و خدمات مختص تازه واردین

Junior Member

پیش فرض دوره ها و خدمات مختص تازه واردین

سلام دوستان یه سوال دارم نمیدونم کجا بپرسم اگه میشه کمک کنید ممنون.welcome center کارش چیه و چطوری باید شمارشو پیدا کرد برای ادمنتون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط sama19 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال دارم نمیدونم کجا بپرسم اگه میشه کمک کنید ممنون.welcome center کارش چیه و چطوری باید شمارشو پیدا کرد برای ادمنتون
    از لينك زير استفاده كنين :
    http://www.cic.gc.ca/english/newcomers/map/services.asp

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of civil eng. Shiraz uni

پیش فرض دوره های بدو ورود برای تازه واردان

سلام دوستان،
    من در مورد کلاس های زبان کلگری سوال داشتم یکبار پرسیدم اما به نتیجه ای نرسیدم. صفحات قبل رو هم که خوندم دوستان نظرات متفاوتی داشتند. میشه کسی که تجربه ی شرکت در این کلاس ها رو داشته و تونسته از وام و بورس ان استفاده کنه من رو راهنمایی کنه؟
    ممنون
    فایل نامبر کبک : Oct 2010, مصاحبه در استانبول: june 2012, فایل نامبر فدرال Aug 2012, اضافه کردن همسر: Sep 2013, مدیکال : Dec 2013, پاس ریکوست: JAN 2015 ویزا: JAN 2015 لندینگ: FEB 2015

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadobita نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من در مورد کلاس های زبان کلگری سوال داشتم یکبار پرسیدم اما به نتیجه ای نرسیدم. صفحات قبل رو هم که خوندم دوستان نظرات متفاوتی داشتند. میشه کسی که تجربه ی شرکت در این کلاس ها رو داشته و تونسته از وام و بورس ان استفاده کنه من رو راهنمایی کنه؟
    ممنون
    در کلگری دو نوع کلاس زبان داریم

اول بزارید یه مقدمه بگم
    اول که شما میایید باید امتحان تعیین سطح بدید. در ساختمان ایلوارک
    از 8 نمره
    اگه نمراتتون بالای 5 باشه میتونید برید کلاسهای ESL
    اگه نمراتتون از 1 تا 7 باشه میتونید برید کلاسهای لینک

کلاسهای LINK:
    این کلاسها رو دولت کلا پولشو میده و مجانیه . اولویت با پناهنده هاست و در درجه دوم با مهاجرین . صف انتظار داره بعضی وقتها چون کاملا رایگانه
    هزینه LIVING COST هم نمیدن . فقط شهریه نمیدید . پولی به شما نمیدن . بنابراین نیازی به استفاده از وام و بورس و ... ندارید . چون کلاسها رایگانه.
    این کلاسها سطح زبان رو تا سطح 7 میرسونه . بعد از 7 یا دیگه میرید خودتون میخونید یا ادامه رو میرید ESL

کلاسهای ESL :
    این کلاسها رو آموزشگاهها و کالج ها برگزار میکنند. هزینه اش هم ترمی حدود 750 دلاره . هزینه ثبت نامش هم حدود 70 دلار
    رایگان هم نیست
    اما به شرطها و شروطها دولت بهتون فاند میده .
    فاندش دو نوعه
    فاند تحصیلی که کلا شهریه و هزینه ثبت نام رو میده
    فاند زندگی
    که دولت علاوه بر هزینه تحصیل به ازا خانواده سه نفره 1800 دلار هم حقوق بهتون میده.

برای اینکه بتونید دولت رو متقاعد کنید بسته به شرایط روز و تعداد متقاضی و شرایط خودتون سختگیری هایی وجود داره . مثلا میگن به کساییکه زیر 6 ماهه که اومدن این فاند رو نمیدن . چون دولت میگه شما وظیفه داشتی هزینه 6 ماهتو بیاری با خودت . اما ما دوستانی داریم که بعد از 3 ماه گرفتن . دوستانی هم داریم که بعد از 8 ماه هنوز بهشون ندادن و لینک مجبورن برن.
    باز اگه سئوالی هست در خدمتم.
    تاریخ ارسال فرمها : 26/2/2010رسیدن فرمها به اداره مهاجرت:2/3/2010 فایل نامبر اول: 14/4/2010رسيدن مدارك به دمشق11/7/2010دريافت فايل نامبر دوم26/10/2010ورشو20/12/2011 استارت پروسه13/02/2012 مديكال: 13/02/2014 پاس ریکوئست:2014/07/29 ويزا:2014/08/14

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
    در کلگری دو نوع کلاس زبان داریم

اول بزارید یه مقدمه بگم
    اول که شما میایید باید امتحان تعیین سطح بدید. در ساختمان ایلوارک
    از 8 نمره
    اگه نمراتتون بالای 5 باشه میتونید برید کلاسهای ESL
    اگه نمراتتون از 1 تا 7 باشه میتونید برید کلاسهای لینک

کلاسهای LINK:
    این کلاسها رو دولت کلا پولشو میده و مجانیه . اولویت با پناهنده هاست و در درجه دوم با مهاجرین . صف انتظار داره بعضی وقتها چون کاملا رایگانه
    هزینه LIVING COST هم نمیدن . فقط شهریه نمیدید . پولی به شما نمیدن . بنابراین نیازی به استفاده از وام و بورس و ... ندارید . چون کلاسها رایگانه.
    این کلاسها سطح زبان رو تا سطح 7 میرسونه . بعد از 7 یا دیگه میرید خودتون میخونید یا ادامه رو میرید ESL

کلاسهای ESL :
    این کلاسها رو آموزشگاهها و کالج ها برگزار میکنند. هزینه اش هم ترمی حدود 750 دلاره . هزینه ثبت نامش هم حدود 70 دلار
    رایگان هم نیست
    اما به شرطها و شروطها دولت بهتون فاند میده .
    فاندش دو نوعه
    فاند تحصیلی که کلا شهریه و هزینه ثبت نام رو میده
    فاند زندگی
    که دولت علاوه بر هزینه تحصیل به ازا خانواده سه نفره 1800 دلار هم حقوق بهتون میده.

برای اینکه بتونید دولت رو متقاعد کنید بسته به شرایط روز و تعداد متقاضی و شرایط خودتون سختگیری هایی وجود داره . مثلا میگن به کساییکه زیر 6 ماهه که اومدن این فاند رو نمیدن . چون دولت میگه شما وظیفه داشتی هزینه 6 ماهتو بیاری با خودت . اما ما دوستانی داریم که بعد از 3 ماه گرفتن . دوستانی هم داریم که بعد از 8 ماه هنوز بهشون ندادن و لینک مجبورن برن.
    باز اگه سئوالی هست در خدمتم.
    سلام ممنون از شما،
    با این تفاسیر پس ما باید دولت را متقاعد بکنیم و اون صحبتی که الان پیدا نمیکنم اما یادمه نوشته بودن باید پول شما از یک مبلغی کمتر باشه تا این فاند به شما تعلق بگیره چه قضیه ای داره؟
    آدرس سایتی که مربوط به این دوره ها هست رو هم اگر بدید ممنون میشم.
    با سپاس
    فایل نامبر کبک : Oct 2010, مصاحبه در استانبول: june 2012, فایل نامبر فدرال Aug 2012, اضافه کردن همسر: Sep 2013, مدیکال : Dec 2013, پاس ریکوست: JAN 2015 ویزا: JAN 2015 لندینگ: FEB 2015

ApplyAbroad Hero

سلام ممنون از شما،
    با این تفاسیر پس ما باید دولت را متقاعد بکنیم و اون صحبتی که الان پیدا نمیکنم اما یادمه نوشته بودن باید پول شما از یک مبلغی کمتر باشه تا این فاند به شما تعلق بگیره چه قضیه ای داره؟
    آدرس سایتی که مربوط به این دوره ها هست رو هم اگر بدید ممنون میشم.
    با سپاس
    ببینید
    یکی از هفت هشت تا مدارکی از شما خواهند خواست برای اعلام نیاز به فاند ، موجودی بانکی شما هست . مثلا از شما پلن کاری تحصیلی میخوان (اگه شما پلن ندی که اصلا چرا میخوای زبان بخونی مشاور بهت میگه پاشو برو فاند نداریم فعلا !!! مثلا باید بگی من اومدم به این موسسه دو ترم زبان بخونم . زبانم رو به حد مثلا 8 برسونم . بعد برم دوره پراسس پایپینگ رو بگذرونم و بعد برم سرکار. نه اینکه بگی اومدم کلاس زبان که فاند بگیرم!!) و هزینه های زندگیتون رو میخوان ، و ...
    تازه ازتون میپرسن ایران چقدر دارید.
    میگن با گمرک و اداره مهاجرت چک میکنیم . که من نمیدونم راست میگن یا نمیگن اما میگن دیگه.
    البته اینم بگم اینکه کدوم مورد خیلی در دادن یا ندادن فاند تاثیرش بیشتره هنوز معلوم نیست . کلا من شخصا سر از کار اینها در نیاوردم .
    بیشتر به نظر میاد بسته به شرایط روز عوض میشه سیاستهاشون
    تاریخ ارسال فرمها : 26/2/2010رسیدن فرمها به اداره مهاجرت:2/3/2010 فایل نامبر اول: 14/4/2010رسيدن مدارك به دمشق11/7/2010دريافت فايل نامبر دوم26/10/2010ورشو20/12/2011 استارت پروسه13/02/2012 مديكال: 13/02/2014 پاس ریکوئست:2014/07/29 ويزا:2014/08/14

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
    ببینید
    یکی از هفت هشت تا مدارکی از شما خواهند خواست برای اعلام نیاز به فاند ، موجودی بانکی شما هست . مثلا از شما پلن کاری تحصیلی میخوان (اگه شما پلن ندی که اصلا چرا میخوای زبان بخونی بهت مشاور بهت میگه پاشو برو فاند نداریم فعلا !!! مثلا باید بگی من اومدم به این موسسه دو ترم زبان بخونم . زبانم رو به حد مثلا 8 برسونم . بعد برم دوره پراسس پایپینگ رو بگذرونم و بعد برم سرکار. نه اینکه بگی اومدم کلاس زبان که فاند بگیرم!!) و هزینه های زندگیتون رو میخوان ، و ...
    تازه ازتون میپرسن ایران چقدر دارید.
    میگن با گمرک و اداره مهاجرت چک میکنیم . که من نمیدونم راست میگن یا نمیگن اما میگن دیگه.
    البته اینم بگم اینکه کدوم مورد خیلی در دادن یا ندادن فاند تاثیرش بیشتره هنوز معلوم نیست . کلا من شخصا سر از کار اینها در نیاوردم .
    بیشتر به نظر میاد بسته به شرایط روز عوض میشه سیاستهاشون
    ممنون از شما
    پس شرایط متغیری داره و ممکنم هست شانسی باشه. شما از اون مینیمم حساب بانکی اطلاع دارید که باید چقدر باشه؟

ApplyAbroad Hero

ممنون از شما
    پس شرایط متغیری داره و ممکنم هست شانسی باشه. شما از اون مینیمم حساب بانکی اطلاع دارید که باید چقدر باشه؟
    کسی مینیمم رو خبر نداره . اصلا مینیمم معنی نداره .
    یکی میگه 500 تا یکی میگه 6000 تا یکی میگه دو هزارتا.
    بسته به این داره چند وقت بعداز اومدن اعلام میکنین.
    مثلا طرف بعد از دوماه از اومدن بخواد بگه 1000 تا دارم . در حالیکه با 25000 تا وارد کانادا شده ، طرف شک میکنه دیگه . البته اگه با گمرک چک کنن .
    اما طرف بعد از هشت ماه میگه من فقط 500 تا دیگه دارم به هر حال منطقی تره .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

سلام دوستان کسی میدونه آیا دولت به کسانی که ساله اولشون هت اینجا و کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار در حساب دارند آیا وام بلا عوض برای درس خوندن میده؟ و اینکه شرایطش چجوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mah1369 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی میدونه آیا دولت به کسانی که ساله اولشون هت اینجا و کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار در حساب دارند آیا وام بلا عوض برای درس خوندن میده؟ و اینکه شرایطش چجوره؟
    سه وام بدونبازگشت داریم داریم .1 گرند که خیلی محدود است 2- اسکولار شیپ که شرکتها به دانشگاه میدهند 3- فاند که مبلغش مناسب است. فکرکنم باید کمتر از 4000 تا موجودی داشته باشید

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)