صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 60

موضوع: دوره ها و خدمات مختص تازه واردین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

[QUOTE=reza1100;1885868]در کلگری دو نوع کلاس زبان داریم

اول بزارید یه مقدمه بگم
    اول که شما میایید باید امتحان تعیین سطح بدید. در ساختمان ایلوارک
    از 8 نمره
    اگه نمراتتون بالای 5 باشه میتونید برید کلاسهای ESL
    اگه نمراتتون از 1 تا 7 باشه میتونید برید کلاسهای لینک

کلاسهای LINK:
    این کلاسها رو دولت کلا پولشو میده و مجانیه . اولویت با پناهنده هاست و در درجه دوم با مهاجرین . صف انتظار داره بعضی وقتها چون کاملا رایگانه
    هزینه LIVING COST هم نمیدن . فقط شهریه نمیدید . پولی به شما نمیدن . بنابراین نیازی به استفاده از وام و بورس و ... ندارید . چون کلاسها رایگانه.
    این کلاسها سطح زبان رو تا سطح 7 میرسونه . بعد از 7 یا دیگه میرید خودتون میخونید یا ادامه رو میرید ESL

کلاسهای ESL :
    این کلاسها رو آموزشگاهها و کالج ها برگزار میکنند. هزینه اش هم ترمی حدود 750 دلاره . هزینه ثبت نامش هم حدود 70 دلار
    رایگان هم نیست
    اما به شرطها و شروطها دولت بهتون فاند میده .
    فاندش دو نوعه
    فاند تحصیلی که کلا شهریه و هزینه ثبت نام رو میده
    فاند زندگی
    که دولت علاوه بر هزینه تحصیل به ازا خانواده سه نفره 1800 دلار هم حقوق بهتون میده.

برای اینکه بتونید دولت رو متقاعد کنید بسته به شرایط روز و تعداد متقاضی و شرایط خودتون سختگیری هایی وجود داره . مثلا میگن به کساییکه زیر 6 ماهه که اومدن این فاند رو نمیدن . چون دولت میگه شما وظیفه داشتی هزینه 6 ماهتو بیاری با خودت . اما ما دوستانی داریم که بعد از 3 ماه گرفتن . دوستانی هم داریم که بعد از 8 ماه هنوز بهشون ندادن و لینک مجبورن برن.
    باز اگه سئوالی هست در خدمتم.[/QU
    سلام دوستان ،من وهمسرم تا يكماه ديگه به تورنتو ميريم،سال گذشته لند كرديم وpr را گرفتيم و به ايران برگشتيم وماه اينده ميخواهيم برلي هميشه به كانادا بريم
    ميخواستم بدونم چطوري ميتونيم از فاند كلاسهاي esl استفاده كنيم؟همسرم زبانش خوبه و ميتونه امتياز لازم را بياره، ميخواستم ببينم راهي هست كه از الان كه ايران هستيم ثبت نام كنيم ؟چون اينطور كه متوجه شدم بايد تو ليست انتظار قرار بگيريم ،ميخواستيم زودتر اقدام كنيم كه وقتي رسيديم بتونيم از اين فاند استفاده كنيم لطفا اگر كسي ميدونه در چه سايتي ميشه اينترنتي ثبت نام كرد و براي فاند بايد چكار كرد ،راهنمايي كنه .ممنون

ApplyAbroad Superstar

[QUOTE=Marrry;2409367]
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
    در کلگری دو نوع کلاس زبان داریم

اول بزارید یه مقدمه بگم
    اول که شما میایید باید امتحان تعیین سطح بدید. در ساختمان ایلوارک
    از 8 نمره
    اگه نمراتتون بالای 5 باشه میتونید برید کلاسهای ESL
    اگه نمراتتون از 1 تا 7 باشه میتونید برید کلاسهای لینک

کلاسهای LINK:
    این کلاسها رو دولت کلا پولشو میده و مجانیه . اولویت با پناهنده هاست و در درجه دوم با مهاجرین . صف انتظار داره بعضی وقتها چون کاملا رایگانه
    هزینه LIVING COST هم نمیدن . فقط شهریه نمیدید . پولی به شما نمیدن . بنابراین نیازی به استفاده از وام و بورس و ... ندارید . چون کلاسها رایگانه.
    این کلاسها سطح زبان رو تا سطح 7 میرسونه . بعد از 7 یا دیگه میرید خودتون میخونید یا ادامه رو میرید ESL

کلاسهای ESL :
    این کلاسها رو آموزشگاهها و کالج ها برگزار میکنند. هزینه اش هم ترمی حدود 750 دلاره . هزینه ثبت نامش هم حدود 70 دلار
    رایگان هم نیست
    اما به شرطها و شروطها دولت بهتون فاند میده .
    فاندش دو نوعه
    فاند تحصیلی که کلا شهریه و هزینه ثبت نام رو میده
    فاند زندگی
    که دولت علاوه بر هزینه تحصیل به ازا خانواده سه نفره 1800 دلار هم حقوق بهتون میده.

برای اینکه بتونید دولت رو متقاعد کنید بسته به شرایط روز و تعداد متقاضی و شرایط خودتون سختگیری هایی وجود داره . مثلا میگن به کساییکه زیر 6 ماهه که اومدن این فاند رو نمیدن . چون دولت میگه شما وظیفه داشتی هزینه 6 ماهتو بیاری با خودت . اما ما دوستانی داریم که بعد از 3 ماه گرفتن . دوستانی هم داریم که بعد از 8 ماه هنوز بهشون ندادن و لینک مجبورن برن.
    باز اگه سئوالی هست در خدمتم.[/QU
    سلام دوستان ،من وهمسرم تا يكماه ديگه به تورنتو ميريم،سال گذشته لند كرديم وpr را گرفتيم و به ايران برگشتيم وماه اينده ميخواهيم برلي هميشه به كانادا بريم
    ميخواستم بدونم چطوري ميتونيم از فاند كلاسهاي esl استفاده كنيم؟همسرم زبانش خوبه و ميتونه امتياز لازم را بياره، ميخواستم ببينم راهي هست كه از الان كه ايران هستيم ثبت نام كنيم ؟چون اينطور كه متوجه شدم بايد تو ليست انتظار قرار بگيريم ،ميخواستيم زودتر اقدام كنيم كه وقتي رسيديم بتونيم از اين فاند استفاده كنيم لطفا اگر كسي ميدونه در چه سايتي ميشه اينترنتي ثبت نام كرد و براي فاند بايد چكار كرد ،راهنمايي كنه .ممنون

از راه دور نمی تونید. وقتی اومدید به یکی از ولکام سنترها مراجعه می کنید و امتحان تعیین سطح زبان می دید. در صورت نیاز شما را به کلاس های LINK معرفی می کنند. فاند به این صورت نیست که پولی در اختیار شما قرار بگیره. صرفا تا تعداد ساعت مشخصی می توانید به رایگان از کلاس های LINK استفاده کنید. کلاس های ESL هم در بسیاری از مراکز مثل آموزش و پرورش تورنتو (TDSB) به رایگان برای مهاجران برگزار می شه و می تونید استفاده کنید. نمره شما در امتحان تعیین سطح از حدی بالاتر باشه اصولا کلاس بهتون نخواهند داد چون نیاز ندارید. در اونتاریو فاند یا هزینه زندگی یا حقوق و امثالهم بابت شرکت در کلاس زبان به شما نمی دن.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

ممنون از پاسختون
    ولي علاوه بر متني كه يكي از دوستان نوشته بود كه من بهش اشاره كرده بودم ،جسته گريخته شنيدم كه مبلغي را بابت شركت در كلاسهاي esl ميدن ولي نميدونم به چه شكل ميشه اين مبلغ را گرفت

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Marrry نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    ولي علاوه بر متني كه يكي از دوستان نوشته بود كه من بهش اشاره كرده بودم ،جسته گريخته شنيدم كه مبلغي را بابت شركت در كلاسهاي esl ميدن ولي نميدونم به چه شكل ميشه اين مبلغ را گرفت

شما هدف تون یادگیری زبان است یا کسب درآمد؟
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

دوستان ببخشید کسی اطلاعی داره واسه افرادی که دانشجویی میان و همراهانشون هم کلاس زبان فرانسه رایگان هست جایی؟
    در انتظار تشکیل پرونده...

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Barana66 نمایش پست ها
    دوستان ببخشید کسی اطلاعی داره واسه افرادی که دانشجویی میان و همراهانشون هم کلاس زبان فرانسه رایگان هست جایی؟
    اگه ویزا کار داشته باشن اول باید کار پیدا کنن بعد تو کلاس مجانی میتونند شرکت کنند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Marrry نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    در انتاریو برای شرکت در کلاس زبان پولی به شما نمیدهند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوره ها و خدمات مختص تازه واردین

سلام
    اگر با ویزای تحصیلی در مقطع دکترا پذیرش بگیرم و به کانادا بیاییم میتونیم در کنار همین رشته خودم طول این چهار سال تحصیلم ، یک حرفه ای را در یک کالج که مثلا طول دوره کوتاه مدت یک سال داره در یک حرفه معمولی حالا هر چی باشه بگذرانم یعنی همچین اجازه ای به فرد میدن که با ویزای تحصیلی اومده ؟؟؟
    چون خب آدم باید فکر این رو بکنه که بعد از تحصیل اونم دکترا پیدا کردن شغل یکم سخته اون اول و برای خیلی از شغل های رشته خودت overqualified هستی و خیلی خوبه که بشه یک حرفه ای رو یادگرفت از قبل و مدرکش رو داشت و رفت داخل بازار کار تا وقتی که موقعیت شغلی رشته خودت باز بشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghana نمایش پست ها
    سلام
    اگر با ویزای تحصیلی در مقطع دکترا پذیرش بگیرم و به کانادا بیاییم میتونیم در کنار همین رشته خودم طول این چهار سال تحصیلم ، یک حرفه ای را در یک کالج که مثلا طول دوره کوتاه مدت یک سال داره در یک حرفه معمولی حالا هر چی باشه بگذرانم یعنی همچین اجازه ای به فرد میدن که با ویزای تحصیلی اومده ؟؟؟
    چون خب آدم باید فکر این رو بکنه که بعد از تحصیل اونم دکترا پیدا کردن شغل یکم سخته اون اول و برای خیلی از شغل های رشته خودت overqualified هستی و خیلی خوبه که بشه یک حرفه ای رو یادگرفت از قبل و مدرکش رو داشت و رفت داخل بازار کار تا وقتی که موقعیت شغلی رشته خودت باز بشه.
    شما نمیتونید با ویزای دانشجویی دو رشته را همزمان بخونید چون باید در هر رشته فول تایم باشید. چه رشته ای را در دانشگاه میخواهید بخوانید و چه رشته ای را درکالج؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghana نمایش پست ها
    سلام
    در تکمیل فرمایش جناب ghlobe با هیج نوع ویزا یا ملیتی تحصیل فول تایم همزمان در دو پروگرام مختلف به لحاظ آکادمیک مجاز نیست و در صورت انجام ان به هرترتیب به صورت آفلاین هم تبعات و مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورد. در برخی دانشگاهها پروگرامهایی برای تحصیل همرمان در دو رشته وجود دارد و این در بطن پروگرام به صورت جوینت تعریف شده ولی اینکه در آن واحد در دوره فول تایم جداگانه شرکت کنید تعریف نشده است و باید از یکی انصراف دهید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)