نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: PEBC امتحان معادل سازی داروسازی در کانادا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    islamic azad university of pharmacy

پیش فرض PEBC امتحان معادل سازی داروسازی در کانادا

سلام داروسازان عزیزی که میخوان مدرک خود را در کانادا معادل کنند باید به سایت PEBC.CA مراجعه کنند
    قدم اول Document Evaluation است که بسیار هم سخت گیر هستند.من خودم جهت معادل سازی مدرکم خیلی اذیت شدم برای همین همه اطلاعتی که دارم رو این جا مینویسم که بقیه دوستان بتونن استفاده کنند.:
    مرحله اول باید در سایت http://www.pharmacistsgatewaycanada.ca ثبت نام کنید مبلغ 323 دلار پرداخت کنید و به شما یک شماره به نام National Identifier Number داده میشه و تا زمانی که این شماره رو نداشته باشید بقیه مراحل قابل انحام نیست.
    قدم اول Document Evaluation است که بسیار هم سخت گیر هستند.من خودم جهت معادل سازی مدرکم خیلی اذیت شدم برای همین همه اطلاعتی که دارم رو این جا مینویسم که بقیه دوستان بتونن استفاده کنند.:
    در مرحله Document Evaluation ا مدارک زیر را به نحوه ای که ذکر کردم تهیه کنید.
    Document evaluation application form:
    -فرم اپلیکشن را به صورت انلاین پر میکنید و مبلغ 515 دلار پرداخت میکنید. فرم اپلیکشن به صورت پی دی اف برای شما ایمیل میشه.
    -پی دی اف رو پرینت کنید .
    - دو تا عکس عین هم که تازه گرفته باشید(اگر عکس جدید نباشد قبول نمیکنند) و پشتش مهر و تاریخ خورده باشه.
    - فرم اپلیکشن رو به پابلیک نوتری ببرید در کانادا و دو تا عکس رو در جاهای مشخص شده بچسبانید و در عکسی که در قسمت پایین سمت راست اپلیکشن قرار گرفته باید مهر برجسته پابلیک نوتری به گونه ای زده بشه که نصف مهر روی عکس و نصف دیگه مهر روی اپلیکش باشه.
    - اسم ، شهر ،تاریخ توسط پابلیک نوتری نوشته شود .و امضا یا مهر بخورد.
    برگه دوم اپلیکشن تمام گزینه ها تیک خورده و در نهایت توسط خودتون امضا بشه.
    Submitting necessary identification
    در این مرحله شما باید یا کارت سیتیزنی کانادایی خودتون و یا شناسنامه رو براشون بفرستید. توجه داشته باشید PR card و پاسپورت ایرانی شما قابل قبول نیست.
    برای شناسنامه : باید کپی فارسی شناسنامه حتما توسط پابلیک نوتری کپی برابر است شود و سپس توسط مترجم رسمی ترجمه شود .
    توجه: در ایران کپی شناسنامه باید در دفتر اسناد با مهر انگلیسی کپی برابر اصل شود و ترجمه آن توسط دادگستری و وزارت امور خارجه مهر خورده باشد. مهر مترجم باید به زبان انگلیسی روی تمام صفحات خورده باشد.
    Submitting university degree certificate
    کپی فارسی دانشنامه باید برابر اصل شده باشد و ترجمه آن دارای مهر دادگستری مهر وزارت امور خارجه و مهر انگلیسی مترجم باشد. هر دو در یک پاکت قرار گرفته و پست میشود.
    University transcripts
    ریزنمره ای که از دانشگاه میگیرید باید ارجینال باشد و حتما داری تاریح و مهر دانشگاه باشد. ریر نمرات بدون ترجمه باید درون پاکت جداگانه و سیل شده از طرف دانشگاه فرستاده شود.
    توجه: درون پاکت پستی هیچ چیری به جز ریز نمره نباشد.
    توجه:ادرس فرستنده روی پاکت باید ادرس دانشگاه باشد و تحت هیچ شرایطی ادرس ، اسم و ID numberخودتون رو درج نکنید.
    توجه: قبض پستی مربوط به ارسال ریز نمره رو حتما نگه دارید.
    توجه: از زمانی که مهر دانشگاه خورده میشود فقط یک ماه فرصت دارید تا به دست PEBC برسد.
    قبل از ارسال ریز نمره اورجینال ،در یک دفتر اسناد یک کپی برابر اصل تهیه کرده و ترجمه رسمی که دارای مهر وزارت امور خارجه دادگستری و مهر انگلیسی مترجم است رو بهش پرس کرده و در پاکت جداگانه ای با آدرس فرستنده خودتان پست کنید.
    Licensing statements
    در تهران به سازمان نظام پزشکی در خیابان کارگر شمالی مراجعه میکنید .در طبقه اول کارت نظام پزشکی خود رو نشان میدید . و در خواست نامه GOOD STANDING LETTER میکنید . این نامه به زبان انگلیسی نوشته میشه و در داخل پاکتی سیل میشه و تحول شما داده میشود.
    توجه: روی پاکت پستی ادرس فرستنده باید ادرس نظام پزشکی باشد توجه داشته باشید که به هیچ عنوان ادرس و اسم و ID number روی پاکت درج نشود.
    توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما باید بدون اشکال تا قبل از deadline به دستشون برسه . در صورتی که میخواین در امتحان Evaluating Exam شرکت کنید به صورت آنلاین اپلیکشن دوم رو پر میکنید و مبلغ 515 دلار اضافه بر موارد بالا پرداخت می کنید.
    فرم پی دی اف برای شما ایمیل میشه پرینت کرده با دو قطعه عکس جدید در اندازه پاسپورت کانادایی به پابلیک نوتری برده و دقیقا به شکلی که بالا گفت فرم را تهیه میکنید.

نکات مهم: در سایت PEBC در بسیاری از جاها ذکر شده که certified copy لازم است این بدین معنا است که کپی فارسی مدرگ شما باید توسط دفتر اسناد کپی برابر اصل شود. و مهر انگلیسی خورده شود. کپی برابر اصل توسط مترجم قابل قبول نیست.
    دفتر خانه ای در هفت تیر این کار رو انجام میده.
    در صورتی که مدرک خود را در کانادا به همراه دارید اینجا خیلی راحت پابلیک نوتری ها نوترایز میکنند .
    توجه مدارک خود را همه رو با هم در یک پاکت نفرستید. ریز نمره و نامه نظام پزشکی حتما در پاکت های جدا و به تنهایی پست شوند.
    نامه نظام پزشکی از زمان صدور فقط یک ماه فرصت هست که بهPEBC برسد.
    از من به شخصه به دلیل ایم که مهر پابلیک نوتری نصف عکس و نصف اپلیکشن رو کاور نکرده بود ایراد گرفتند.
    تمام قبض های پستی Waybill ها رو نگه دارید چون به شما هیچ اطلاعی راجع به این که مدرک رسیده یا نه نمیدهند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : PEBC امتحان معادل سازی داروسازی در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdis1 نمایش پست ها
    اينم ادرس دفتر اسنادي كه با مهر انگليسي نوترايز ميكنه.
    ميدان هفت تير ضلع جنوبي مسجد الجواد كهشيار پلاك دوم طبقه اول هادي عبداللهي تلفن:
    88309316
    دوست عزیز ممنون به خاطر اطلاعات دقیقتون یه سوال دارم پرینت فرم PDF ایا باید حتما در کانادا به دفتر اسناد رسمی برده بشه تا مهر روی عکسها زده بشه؟ یعنی من از ایران نمیتونم مدارکم رو بفرستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)