صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: موقعیت های تدریس در ایران برای افرادی که می خواهند TA شوند

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

پیش فرض موقعیت های تدریس در ایران برای افرادی که می خواهند TA شوند

سلام دوستان. من در مورد این موضوع بحثی پیدا نکردم و به همین دلیل این بحث رو ایجاد کردم. من درسم تموم شده و حدود یه سال اگه خدا بخواد کارم درست شه برای رفتن وقت دارم. از نظر منطقی که فکر کردم به نظرم میاد اگر بتونم توی یک جایی به زبان انگلیسی یه چیزی( نه لزوما خود انگلیسی و ترجیحا موضوعات علمی) رو گروهی تدریس کنم خیلی خوب میشه هم سرم گرم میشه و هم تجربه ی بسیار مفیدی برای TA بودن در آینده هست و هم یک پولی به دست می یارم . دو تا ایده ای که خودم دارم یکی تدریس تو موسسات زبان انگلیسیه و یکیم تدریس تو مدرسه های بین المللی. در مورد دومی تا حالا نتونستم موقعیتی پیدا کنم. اگه دوستان با تجربه موقعیت هایی رو میشناسن یا ایده ی دیگه ای دارند که به درد من و افراد مثل من می خوره، خوشحال میشم اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارن.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : موقعیت های تدریس در ایران برای افرادی که می خواهند TA شوند

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_faz نمایش پست ها
    سلام دوستان. من در مورد این موضوع بحثی پیدا نکردم و به همین دلیل این بحث رو ایجاد کردم. من درسم تموم شده و حدود یه سال اگه خدا بخواد کارم درست شه برای رفتن وقت دارم. از نظر منطقی که فکر کردم به نظرم میاد اگر بتونم توی یک جایی به زبان انگلیسی یه چیزی( نه لزوما خود انگلیسی و ترجیحا موضوعات علمی) رو گروهی تدریس کنم خیلی خوب میشه هم سرم گرم میشه و هم تجربه ی بسیار مفیدی برای TA بودن در آینده هست و هم یک پولی به دست می یارم . دو تا ایده ای که خودم دارم یکی تدریس تو موسسات زبان انگلیسیه و یکیم تدریس تو مدرسه های بین المللی. در مورد دومی تا حالا نتونستم موقعیتی پیدا کنم. اگه دوستان با تجربه موقعیت هایی رو میشناسن یا ایده ی دیگه ای دارند که به درد من و افراد مثل من می خوره، خوشحال میشم اطلاعاتشون رو به اشتراک بذارن.
    اگر رشتتون مترجمی زبان هست و می خواید سابقه کاری داشته باشید کار توی دار الترجمهها هم بد نیست دوست عزیز
    ویرایش توسط sunrise84 : October 13th, 2015 در ساعت 04:46 PM

ApplyAbroad Hero

اگر بخواهید تدریس کنید و مکالمه راجع به مسایل علمی داشته باشید فکر نمی کنم مدارس بین الملل خیلی برای هدفتون مناسب باشه بهتره بیشتر روی کار در زبانکدهها و البته تدریس در لول های بالا فکر کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

تدریس اتلاف وقت است
    به فکر نمره تافل وجی اریی بالایی باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    تدریس اتلاف وقت است
    به فکر نمره تافل وجی اریی بالایی باشید
    خیلی ممنون از مشارکتتون. راستش هر دو امتحان رو دادم و نتیجه ی هر دو اون طور که می خواستم شده. صادقانه بخوام بگم الان دلم نه می ره به این سمت که کلمه های GRE رو مرور کنم که یادم نره و نه انگیزه ای دارم که انگلیسی صحبت کنم. دارم به موقعیتی فکر می کنم که منو یه خورده فعال تر از این نگه داره. چرا به نظرتون تدریس گزینه ی خوبی نیست؟

Junior Member

سلام
    یعنی برای کسی که مهندسی خونده، تدریس تو آموزشگاه ها (زبانکده ها) جزو سابقه ی TA محسوب میشه؟
    اگه این طور باشه ه خوبه. شما هم خوشبختانه با داشتن مدرک تافل میتونید یه آموزشگاه پیدا کنید و اونجا یه سری پروسه رو طی کنید و تدریس کنید.(پروسه ی سختی نیست)
    سعی کنید همه ی آموزشگاه ها یه سری بزنید الان خیلی از معلم های زبانکده مدرک تافل رسمی ندارن، که این مورد رو نسبت به خیلیا بالاترید.

Junior Member

سلام دوستان
    من هم موقعیت مشابه دوستمان دارم . اگر من نمره بالای ایلتس و جی ار ایی خوب بگیرم . در مدت زمان انتظار جهت پروسه اپلای بنظرتون مثلا با ایلتس 7 میتونم موسسات و یا جایی مشغول باشم که هم زبان از یادم نره و هم تجربه جدیدی کسب کنم

البته اگر پیشنهاد بهتری هم داردید که ممنون میشم بفرمائید

رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

امروز یک موسسه برای مصاحبه رفتم. مسئولش اولش گفت که چون سابقه ی تدریس زبان نداری و رشتتم مهندسیه من معمولا می گم مستقیم برن TTC اما چون تو کچلی بهت یه فرصت می دم. 5 دقیقه وقت داری آماده شی second conditional رو توضیح بدی. منم نهایت خلاقیتمو به کار گرفتم اما متاسفانه در نهایت وقتی تدریسم تموم شد گفت که روش تدریس شما خیلی old fashined هست و باید بری TTC که دو ماه طول می کشه و 180 برات آب می خوره. نیازی به گفتن نداره که منم بی خیال شدم. حالا ببینم جاهای دیگه چی میشه.

Junior Member

امروز یک موسسه برای مصاحبه رفتم. مسئولش اولش گفت که چون سابقه ی تدریس زبان نداری و رشتتم مهندسیه من معمولا می گم مستقیم برن TTC اما چون تو کچلی بهت یه فرصت می دم. 5 دقیقه وقت داری آماده شی second conditional رو توضیح بدی. منم نهایت خلاقیتمو به کار گرفتم اما متاسفانه در نهایت وقتی تدریسم تموم شد گفت که روش تدریس شما خیلی old fashined هست و باید بری TTC که دو ماه طول می کشه و 180 برات آب می خوره. نیازی به گفتن نداره که منم بی خیال شدم. حالا ببینم جاهای دیگه چی میشه.
    من یکی دو سال پیش تو یه موسسه واسه تدریس امتحان دادم و اونجا کلاسهای TTC رایگان بود
    متاسفانه جزوه ای چیزی ندارم ازش. اما تا جایی که یادمه برای تدریس گرامر میگفتن اول باید یه خاطره (تخیلی یا واقعی) تعریف کنی که از اون مبحث گرامر توش استفاده بشه.خاطره هرچی جذابتر باشه بهتر. بعد یکی دوتا جمله از اون داستانی که تعریف کردی رو تخته مینویسی بعد گرامر رو توضیح میدی و بعد از بچه ها میخوای که چندتا مثال بگن.
    به جای خاطره گاهی وقتا میشه از متنی که گاها بعضی کتابا کنار همون درس گرامر دارن هم استفاده بشه.
    برای TTC مطمئنا میتونی یه کتابی چیزی پیدا کنی. از بچه هایی که دانشجو زبان (خصوصا teaching ) هستن بپرسی حتما میتونن کمکت کنن.(البته اگه حوصله داری اینو بخونی).

Junior Member

البته اینم بگم اینجور که من فهمیدم چندتا روش برای TTC هست. مثلا یکی تدریس لیسنینگ رو به روش فلان قبول داره یکی نه. ممکنه تو هر آموزشگاه روشها با هم فرق داشته باشه. اما مطمئنا اساتید (supervisor ها) میدونن چی به چیه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)