صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: حمل و نقل عمومی در کانادا

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_fr نمایش پست ها
    در مونترال اتفاق جالبي افتاد که نفهميدم چطور شد: من با يک بليط رفت و برگشت در يک مسير به سمت شمال 1 بار سوار اتوبوس و 2 بار سوار مترو شدم..در مسير برگشت بليط من غير فعال شده بود..
    بلیط رفت و برگشت نداریم دو مسیره است که درسته ، شما دو بار سوار مترو شدی

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    بلیط رفت و برگشت نداریم دو مسیره است که درسته ، شما دو بار سوار مترو شدی
    من هنوز کامل متوجه نشدم..چون من در بازه زماني حدود 2 ساعت با اين بليط 1 بار اتوبوس و 2 بار مترو سوار شدم ...يعني 3 دفعه استفاده کردم ..اما دفعه دوم اتوبوس (يا مرتبه چهارم استفاده ) رو اجازه نداد. البته از 120 دقيقه زمانش رد شده بود..شايد به اين هم ربط داشته باشه

Junior Member

من هنوز کامل متوجه نشدم..چون من در بازه زماني حدود 2 ساعت با اين بليط 1 بار اتوبوس و 2 بار مترو سوار شدم ...يعني 3 دفعه استفاده کردم ..اما دفعه دوم اتوبوس (يا مرتبه چهارم استفاده ) رو اجازه نداد. البته از 120 دقيقه زمانش رد شده بود..شايد به اين هم ربط داشته باشه
    بله به 120 دقیقه مربوط میشه

Senior Member

در مونترال اتفاق جالبي افتاد که نفهميدم چطور شد: من با يک بليط رفت و برگشت در يک مسير به سمت شمال 1 بار سوار اتوبوس و 2 بار سوار مترو شدم..در مسير برگشت بليط من غير فعال شده بود..
    سلام
    این اتفاق برای ما بسیار افتاده تا بالاخره متوجه ی دلیل واقعی شدیم.البته الان دیدم که شما با بلیط رفت و برگشت این اتفاق براتون افتاده و شاید تجربه ی ما و شما متفاوت باشه اما به هرحال دونستن این ماجرا هم بد نیست
    جدای از 2 ساعت اعتباری که بلیط شما داره،با هر بلیط فقط یک بار میتونید از یک مسیر استفاده کنید. برای مثال شما سوار اتوبوس میشید از شرق شربروک میرید به سمت غرب. کارتون رو انجام میدید و قبل از دو ساعت،میخواهید از غرب دوباره برگردید به شرق،همونجا که بودید. در ایم مسیر دیگه نمیتونید از همون بلیطی که باهاش از شرق به غرب امدید استفاده کنید.چرا؟من هم نمیدونم.
    این رو من از راننده اتوبوس پرسیدم چون برام قابل درک نبود چرا هنوز نیم ساعت نشده باید بلیط جدید بخرم. خلاصه اما با همون بلیط اگر بخواهید دوباره مسیر غرب رو ادامه بدید،میشه
    موفق باشید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mfz نمایش پست ها
    سلام
    این اتفاق برای ما بسیار افتاده تا بالاخره متوجه ی دلیل واقعی شدیم.البته الان دیدم که شما با بلیط رفت و برگشت این اتفاق براتون افتاده و شاید تجربه ی ما و شما متفاوت باشه اما به هرحال دونستن این ماجرا هم بد نیست
    جدای از 2 ساعت اعتباری که بلیط شما داره،با هر بلیط فقط یک بار میتونید از یک مسیر استفاده کنید. برای مثال شما سوار اتوبوس میشید از شرق شربروک میرید به سمت غرب. کارتون رو انجام میدید و قبل از دو ساعت،میخواهید از غرب دوباره برگردید به شرق،همونجا که بودید. در ایم مسیر دیگه نمیتونید از همون بلیطی که باهاش از شرق به غرب امدید استفاده کنید.چرا؟من هم نمیدونم.
    این رو من از راننده اتوبوس پرسیدم چون برام قابل درک نبود چرا هنوز نیم ساعت نشده باید بلیط جدید بخرم. خلاصه اما با همون بلیط اگر بخواهید دوباره مسیر غرب رو ادامه بدید،میشه
    موفق باشید
    نمیتونی با یک بلیط هم بری هم برگردی ، تو یک مسیر هر چقدر اتوبوس سوار بشی میتونی و لی نمیتونی اتوبوس برگشت سوار بشی ، اگر شما رو گوگل مپ هم بزنی مسیر با هزینه نشون میده اگر دو تا اتوبوس هم نشون بده قیمت 3.25 زده چون تو یک مسیر رفت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mfz نمایش پست ها
    سلام
    موفق باشید
    تا جایی که من دیدم در همه شهرها همینطوره. یعنی ترانسفرها علاوه بر محدودیت زمانی محدودیت جهت هم داره. نمیتونید با همون اتوبوس یا مترویی که رفتید برگردید ولی میتونید دایره ای از یک مسیر دیگر برگردید. بعضی شهرها (فکر کنم اتاوا) از ترانسفر فقط یکبار میشود استفاده کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation -Azad University Central Branch

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تا جایی که من دیدم در همه شهرها همینطوره. یعنی ترانسفرها علاوه بر محدودیت زمانی محدودیت جهت هم داره. نمیتونید با همون اتوبوس یا مترویی که رفتید برگردید ولی میتونید دایره ای از یک مسیر دیگر برگردید. بعضی شهرها (فکر کنم اتاوا) از ترانسفر فقط یکبار میشود استفاده کرد.
    البته این مطلب تو ونکوور صدق نمی کنه. فقط ما اینجا سه تا zone یا منطقه داریم که شما بلیطی که می خری با توجه به مناطقی است که داری سفر می کنی ولی با همون بلیط تا 1:30 می توانی همون مسیری را که رفتی برگردی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Vicutopia نمایش پست ها
    البته این مطلب تو ونکوور صدق نمی کنه. فقط ما اینجا سه تا zone یا منطقه داریم که شما بلیطی که می خری با توجه به مناطقی است که داری سفر می کنی ولی با همون بلیط تا 1:30 می توانی همون مسیری را که رفتی برگردی.
    سامانه viva توی تورنتو هم فقط محدودیت زمانی داره. یک الگوی مشخص برای همه وجود نداره.
    آدمی چون کشتی است و بادبان////تا کی آرد باد را آن بادران

Senior Member mehran23 آواتار ها

بستگي به سياستگذاري هر شركت داره. توي مناطق تحت پوشش ويوا مسافتها طولانيتره بنابراين به نفعشون بوده كه زمانيش كنند.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

پیش فرض حمل و نقل عمومی در کانادا ( اتوبوس، مترو، تاکسی )

یه سوال در مورد نحوه کار SkyTrain در ونکوور:
    این بلیط single fare که از Ticket Machine خریداری میشه، نه موقع ورود به ایستگاه مبدا و نه موقع خروج از ایستگاه مقصد استفاده نمیشه!
    Gate کلا بازه و نه نیاز به insert هست و نه نیاز به flash، همینجوری میریم و میایم.
    خیلی ساده اما به نظر کمی عجیب میاد، من اشتباهی کردم احیانا؟ یا کلا سیستم مبتنی بر اعتماد به شهروندان هست!؟

سپاس
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)