صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: حمل و نقل عمومی در کانادا

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    یه سوال در مورد نحوه کار SkyTrain در ونکوور:
    این بلیط single fare که از Ticket Machine خریداری میشه، نه موقع ورود به ایستگاه مبدا و نه موقع خروج از ایستگاه مقصد استفاده نمیشه!
    Gate کلا بازه و نه نیاز به insert هست و نه نیاز به flash، همینجوری میریم و میایم.
    خیلی ساده اما به نظر کمی عجیب میاد، من اشتباهی کردم احیانا؟ یا کلا سیستم مبتنی بر اعتماد به شهروندان هست!؟

سپاس
    در بسیاری از سیستمهای حمل و نقل شهری دنیا اصل بر اعتماد است با اینحال ماموران قطار بصورت روزانه و رندوم بلیط مسافران را چک میکنند که در صورت بهمراه نداشتن آن جریمه بسیار سنگینی در بر خواهد داشت

ApplyAbroad Superstar

باور کنید که اصلا نمی خواهید اون کسی باشید که چک می کنن و بلیت نداره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Senior Member

یه سوال در مورد نحوه کار SkyTrain در ونکوور:
    این بلیط single fare که از Ticket Machine خریداری میشه، نه موقع ورود به ایستگاه مبدا و نه موقع خروج از ایستگاه مقصد استفاده نمیشه!
    Gate کلا بازه و نه نیاز به insert هست و نه نیاز به flash، همینجوری میریم و میایم.
    خیلی ساده اما به نظر کمی عجیب میاد، من اشتباهی کردم احیانا؟ یا کلا سیستم مبتنی بر اعتماد به شهروندان هست!؟

سپاس
    بعد از خرید بلیط باید روی دستگاهی اون رو نگه دارید تا بلیط مارک استفاده شده داشته باشه.مثل وقتی که میرید مترو و بلیط رو روی اون قسمت نگه میدارید تا یک بوق بزنه.راستش اسمش رو نمیدونم.
    اما بار اول ما همینطوری خریدیم و یکی گفت سریع برید اسکن کنید یا هر اسم دیگه.
    چون اگه مامور بلیط رو بخواد و ببینه چک نکردید جریمه زیادی داره

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mfz نمایش پست ها
    بعد از خرید بلیط باید روی دستگاهی اون رو نگه دارید تا بلیط مارک استفاده شده داشته باشه.مثل وقتی که میرید مترو و بلیط رو روی اون قسمت نگه میدارید تا یک بوق بزنه.راستش اسمش رو نمیدونم.
    اما بار اول ما همینطوری خریدیم و یکی گفت سریع برید اسکن کنید یا هر اسم دیگه.
    چون اگه مامور بلیط رو بخواد و ببینه چک نکردید جریمه زیادی داره
    ممنون از پاسختون، منظورتون validate هست؟
    اگر اشتباه نکنم توی سایتش نوشته که monthly pass ها و weekly pass ها نیاز به validate شدن دارند اما single fare ها نیاز ندارند.
    سپاس
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Senior Member

ممنون از پاسختون، منظورتون validate هست؟
    اگر اشتباه نکنم توی سایتش نوشته که monthly pass ها و weekly pass ها نیاز به validate شدن دارند اما single fare ها نیاز ندارند.
    سپاس
    بله منظورم validate بود متشکرم.حقیقت این هست که ما یک بار فقط سوار شدیم و بعد از خرید بلیط از یک خانم مسن روی سکو ی قطا ر پرسیدیم که این قطار به فلان مقصد میره؟ و بلیطش درست هست؟ گفت بله اما ایا validate کردید؟ما گفتیم validate چی هست؟کجا باید انجام بدیم؟گفت پایین سکو بعد از خرید بلیط مثل بلیط مترو باید validate کنید و فراموش نکنید هیچ وقت
    ما هم دوباره رفتیم و validate کردیم. و بلیط یک طرفه هم بود
    این چیزی بود که به ما در محل گفتند حالا شاید همون طور که میفرمایید برای بلیط های یک طرفه لازم نباشه.من نمیدونم کاملا
    موفق باشید

پیش فرض حمل و نقل عمومی در کانادا ( اتوبوس، مترو، تاکسی )

سلام
    شارژ کارت مترو اگه ماهیانه نباشه و محدود باشه با هر بار عبور از اعتبارش کم میشه یا زمان داره مثلا من از گیت رد میشم و قبل نیم ساعت برمی گردم از اعتبار کارت بازم کم میشه؟
    ممنون

سلام کسی در مورد پست ۳۹۲۵ اطلاعات داره؟ من هنوز با شارژ کارت مترو مشکل دارم و سر در نیاورده ام!

نقل قول نوشته اصلی توسط FATIMA_FATIMA نمایش پست ها
    سلام
    شارژ کارت مترو اگه ماهیانه نباشه و محدود باشه با هر بار عبور از اعتبارش کم میشه یا زمان داره مثلا من از گیت رد میشم و قبل نیم ساعت برمی گردم از اعتبار کارت بازم کم میشه؟
    ممنون
    کدوم استان هستید؟
    با هر بار عبور، حتی ۵ دقیقه شما پول یه بلیط رو می‌دین
    توی BC وقتی یه بار کارتتون رو اسکن می‌کنید تا یک ساعت و نیم می‌تونید با همون بلیط از اتوبوس یا اسکای‌ترن استفاده کنید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط FATIMA_FATIMA نمایش پست ها
    سلام کسی در مورد پست ۳۹۲۵ اطلاعات داره؟ من هنوز با شارژ کارت مترو مشکل دارم و سر در نیاورده ام!
    مونترال هم تا جایی که من خبر دارم وقتی یک بار بلیط رو استفاده کنید دیگه تموم هست و تا دو ساعت میتونید باهاش اتوبوس سوار شید. البته نمیتونید با اون کارت با اتوبوس یک مسیری رو برید و دوباره با همون کارت برگردید .
    با یک بلیط بروید دیگه نمیتونید با همون بلیط برگردید
    تا جایی که میدونم فقط بلیط نا محدود هست که هرچقدر بخواهید میتونید باهاش برید و بیاید
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    کدوم استان هستید؟
    با هر بار عبور، حتی ۵ دقیقه شما پول یه بلیط رو می‌دین
    توی BC وقتی یه بار کارتتون رو اسکن می‌کنید تا یک ساعت و نیم می‌تونید با همون بلیط از اتوبوس یا اسکای‌ترن استفاده کنید
    I'm just gonna clarify something here... I've seen this across lower mainland and in Victoria... If it's different in other cities in BC, I don't know

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)