صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49

موضوع: حمل و نقل عمومی در کانادا

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    I'm just gonna clarify something here... I've seen this across lower mainland and in Victoria... If it's different in other cities in BC, I don't know
    Please refer to this page:
    It's a bit different in Victoria comparing to the Metor Vancouver

Transfers are proof of payment that tells the transit operator you have paid your fare.

• Your transfer allows one-directional travel on any route for up to 60 minutes from the time of issue
    PR : NOV 2013

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط FATIMA_FATIMA نمایش پست ها
    سلام کسی در مورد پست ۳۹۲۵ اطلاعات داره؟ من هنوز با شارژ کارت مترو مشکل دارم و سر در نیاورده ام!
    تا حالا چند بار این سوال پرسیدید ، خودمن چند بار توضیح کامل راجع به بلیط اتوبوس دادم ، لطفا صفحات قبل بخونید یا سایت زیر :
    http://www.stm.info/en/info/fares/op...her-fare-media

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض حمل و نقل عمومی در کانادا ( اتوبوس، مترو، تاکسی )

با سلام به همه دوستان
    یکی از مواردی که در ابتدای ورود برای دوستان تازه وارد ممکنه مبهم باشه چگونگی استفاده از حمل و نقل عمومی در کانادا است. جهت پیوستگی بهتر مطالب و راحت بودن دسترسی به اون برای دوستان این تاپیک به این منظور ایجاد شده.
    لطفا کلیه موارد مربوط به حمل و نقل عمومی از قبیل تاکسی، اتوبوس، مترو و همه موارد پیرامون اون ازقبیل چگونگی تهیه بلیط و قوانین تغییر مسیر و گزینه های مختلف بلیط و ... رو در این تاپیک مطرح فرمایید.
    ممنون از همکاری شما
    ویرایش توسط sepehr_5566 : October 15th, 2015 در ساعت 12:02 PM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : حمل و نقل عمومی در کانادا

سلام دوستان من دانشجوی رایرسون در تورنتو هستم. اونطور که شنیدم دانشجوها برای خرید کارت مترو میتونن با داشتن کارت دانشجویی از تخفیف استفاده کنن. من اخر سپتامبر میام تورنتو.
    حالا یک سوال،کسی میدونه میزان تخفیف دانشجویی چقدر هست؟
    آیا این تخفیف هر ماه وجود داره؟
    من 28 ام سپتامبر میرسم تورنتو. آیا برای خرید کارت قطعا باید تا 1 اکتبر صبر کنم؟
    پروسه دریافت کارت دانشجویی چقدر هست که تا اون موقع خرید کارت رو به تعویق بندازم؟
    آیا میشه یک کارت رو برای دونفر استفاده کرد؟ من قبلا در یک کشور دیگه تجربه کردم که با یک کارت نمیشه برای دو نفر کارت زد.
    اگر لازمه برای چندروز اول بلیط تهییه کنم، با توجه به اینکه دو نفر هستیم یک دانشجو و یک همراه،پیشنهادتون اینه که بلیط هایی با چه ویژگی هایی تهییه کنیم؟ (ما احتمالا میایم اونجا بعد دنبال خونه میگردیم.)
    خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون.
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but
    rather a lack of will

Senior Member mehran23 آواتار ها

دفتری تو ساختمون کتابخونه دانشگاه رایرسون هست که Monthly Pass به شما میده. ارزونتر هست. فکر کنم بجای حدود 140 دلار حدود 100 دلار میدید. کارت دانشجویی که بهش One میگن رو میرید یک دفتری تو همون ساختمون کتابخونه آخر راهرو همونجا ازتون عکس میگیرن و بیست دلار هم میدید و کارتو میگیرید. همش 5 دقیقه هم نمیشه. کارت فقط برای یک نفره. بهتره توکن به تعداد بخرید و یا از کارت Presto استفاده کنید که ارزونتر در میاد. موفق باشد و از رایرسون زیبا لذت ببرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sana02 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی رایرسون در تورنتو هستم. اونطور که شنیدم دانشجوها برای خرید کارت مترو میتونن با داشتن کارت دانشجویی از تخفیف استفاده کنن. من اخر سپتامبر میام تورنتو.
    حالا یک سوال،کسی میدونه میزان تخفیف دانشجویی چقدر هست؟
    آیا این تخفیف هر ماه وجود داره؟
    من 28 ام سپتامبر میرسم تورنتو. آیا برای خرید کارت قطعا باید تا 1 اکتبر صبر کنم؟
    پروسه دریافت کارت دانشجویی چقدر هست که تا اون موقع خرید کارت رو به تعویق بندازم؟
    آیا میشه یک کارت رو برای دونفر استفاده کرد؟ من قبلا در یک کشور دیگه تجربه کردم که با یک کارت نمیشه برای دو نفر کارت زد.
    اگر لازمه برای چندروز اول بلیط تهییه کنم، با توجه به اینکه دو نفر هستیم یک دانشجو و یک همراه،پیشنهادتون اینه که بلیط هایی با چه ویژگی هایی تهییه کنیم؟ (ما احتمالا میایم اونجا بعد دنبال خونه میگردیم.)
    خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

ممنونم دوست عزیز. آیا کارت مترو رو باید ماهیانه شارژ کرد یا نه هر ماه باید یکی جدیدشو از دانشگاه گرفت؟
    من تعریف توکن و کارت presto رو ندیدم توی گروه. میشه لطف کنید یه توضیح خلاصه بدید؟
    ما دو نفریم. یک نفرمون دانشجو نیست.
    آیا توکن و کارت رو برای نفر دوم پیشنهاد کردید یا
    چون خرید کارت برای همراه و کارت برای دانشجو به صرفه نیست پیشنهاد دادید کلا به جای کارت بریم سراغ توکن و کارت prestro

خیلی ازراهنماییتون ممنونم.

پی نوشت: خوشحال شدم میگید رایرسون زیباست. من هنوز نرسیدم و از اینجا فقط میتونم چک کنم که خیلی کوچکه. و فکرام خیلی درباره رایرسون بهم ریختست.

راستی اگه رایرسون هستید یه سوال دیگه هم داشتم. من همسرم دارن برای ازمون زبان اماده میشن. آیا میتونن بامن بیان دانشگاه و در سالن مطالعه مطالعه کنن؟ یا چون کارت دانشجویی ندارن مشکل ورود به دانشگاه رو دارن؟
    و اینکه آیا رایرسون یا اصلا دانشگاه ها برای همراه های دانشجو ها کلاس رایگانی یا تسهیلات رفاهی چیزی قائلن؟
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but
    rather a lack of will

ممنونم دوست عزیز. آیا کارت مترو رو باید ماهیانه شارژ کرد یا نه هر ماه باید یکی جدیدشو از دانشگاه گرفت؟
    من تعریف توکن و کارت presto رو ندیدم توی گروه. میشه لطف کنید یه توضیح خلاصه بدید؟
    ما دو نفریم. یک نفرمون دانشجو نیست.
    آیا توکن و کارت رو برای نفر دوم پیشنهاد کردید یا
    چون خرید کارت برای همراه و کارت برای دانشجو به صرفه نیست پیشنهاد دادید کلا به جای کارت بریم سراغ توکن و کارت prestro

خیلی ازراهنماییتون ممنونم.

پی نوشت: خوشحال شدم میگید رایرسون زیباست. من هنوز نرسیدم و از اینجا فقط میتونم چک کنم که خیلی کوچکه. و فکرام خیلی درباره رایرسون بهم ریختست.

راستی اگه رایرسون هستید یه سوال دیگه هم داشتم. من همسرم دارن برای ازمون زبان اماده میشن. آیا میتونن بامن بیان دانشگاه و در سالن مطالعه مطالعه کنن؟ یا چون کارت دانشجویی ندارن مشکل ورود به دانشگاه رو دارن؟
    و اینکه آیا رایرسون یا اصلا دانشگاه ها برای همراه های دانشجو ها کلاس رایگانی یا تسهیلات رفاهی چیزی قائلن؟
    هر موقع مراجعه کنید بهتون میدن. ولی تا آخر ماه اعتبار داره. زیاد فکرتونو مشغول این داستانها نکنید. اینجا همه چی راحتتر از اون چیزی که فکرشو بکنید انجام میشه. همه چیز برنامه ریزی شده است و آدمها اکثرا مثبت و کار راه بنداز. بنظرم بهتره بای خودتون پاس ماهیانه بگیرید و برای همسرتون پرستو. البته همونجا هم سوال کنید شاید راهنمایی بهتری بکنن. حقیقتش چون من از ماشین خودم استفاده میکنم خیلی دنبالش نبودم.
    رایرسوتن از اون دانشگاههایی هست که ساختموناش پراکنده اند مثا کنکوردیا توی مونترآل. رایرسون ساختمونای زیادی داره و کوچک هم نیستن. خوبیش اینه که بهترین جاهای داون تاون هستن. عمدتا حول و حوش میدون دانداس. بسیار زیبا و فرح انگیزه. مخصوصا زمستونها که برف میاد و لامپ های رنگی دانشگاه نورشون توی برفها میوفته و دانشجوها در حال خندیدن و خوش و بش تو محوطه قدم میزنن. ساختمونای سبک ویکتورن زیاد داره و کلا دانشگاه دوست داشتنی هست. یکی از چند فرهنگی ترین دانشگاههای کاناداست و از تمام اقوام دانشجو میبینید. مطالعه در کتابخونه واسه همه آزاده و ورود به دانشگاه هم همینطور. کلا محیطی خیلی دوستانه است و اون بگیر و ببندهای تو ذهن ماهارو نداره. بنظرم اصلا نگران چیزی نباشید و بیشتر تمرکز کنید روی درستون و لذت بردن از امکانات بی نهایت زیاد دانشگاه و شهر تورنتو.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

ممنونم دوست عزیز.
    اگر کسی در خصوص پرستو کارد سوالی داشت اینجا توضیحاتی هست:
    https://www.prestocard.ca/en-US/Page...outPresto.aspx

آقا مهران فقط یه سوال، ما روزای اول که از صبح 29 سپتامبر شروع میشه خیلی درگیر پیداکردن خونه هستیم. خیلی اضطراری به کارتی برای حمل و نقل نیاز داریم. میشه فقط چک کنید ببینید درست میگم یا نه؟

1. من کارت پاس ماهیانمو باید بعد از شروع اکتبر بگیرم. تا کارت دانشجوییم رو بگیرم و براش اقدام کنم سه چهاذر روزی زمان میبره. پس یه هفته اول به یه روش دیگه ای برای پرداختام نیاز دارم.

2. وقتی که کارتمو هم بگیرم، چون کارتم قابلیت استفاده برای دو نفرو نداره برای همسرم کارت جداگانه ای نیازه.

3. برای همسرم کارت پرستو میگیرم.
    برای ماه اول چقدر شارژ کنم؟
    آیا با پرستو میشه برای دو نفر کارت کشید؟
    اعتبار کارت در آخر ماه نمیسوزه و به ماه بعد انتقال پیدا میکنه.

4. اگه میشه با پرستو برای دو نفر کارت کشید که خداروشکر قضیه تموم میشه. اگر نه برای خودم و برای روزای اول یک پرستوی دیگه بگیرم؟ هزینش البته زیاد نیست. هزینه کارت فقط یه شش دلاره فکر میکنم. درسته؟ پیشنهادتون برای یه هفته اینه که چقدر شارژش کنم؟

5. پرستو به جز تاکسی برای همه چیز قابل استفادست درسته؟

خیلی ممنونم ازتون.
    rather a lack of will

1) بهتره دو تا پرستو بگیرید ولی مال خودتونو قاعدتا زیاد استفاده نمیکنید از هفته دوم به بعد.

2) کارت برای یک نفره و همسر محترمتون هم به یک کارت نیاز دارن.

3) بنظرم پنجاه دلار شارژ کنید هر کدومو و همیشه میتونید ازش استفاده کنید. اعتبارش نمیسوزه و آنلاین هم میتونید اعتبارتون رو چک کنید.

4) روشهایی هست که بدون هزینه کارت بگیرید . از مراکزش سوال کنید راهنماییتون میکنن.

5) برای سیستم تی تی سی (ساب وی، اتوبوس و استریت کار ) و همچنین در شرکت ویوا قابل استفاده هست. تاکسی داستانش جداست. فکر نکنم بجز موارد اندکی از تاکسی استفاده کنید. البته یه اشتراک اوبر رو گوشیتون بگیرید واسه مواقع اضطراری خوبه.

موفق باشید.

ممنونم دوست عزیز.
    اگر کسی در خصوص پرستو کارد سوالی داشت اینجا توضیحاتی هست:
    https://www.prestocard.ca/en-US/Page...outPresto.aspx

آقا مهران فقط یه سوال، ما روزای اول که از صبح 29 سپتامبر شروع میشه خیلی درگیر پیداکردن خونه هستیم. خیلی اضطراری به کارتی برای حمل و نقل نیاز داریم. میشه فقط چک کنید ببینید درست میگم یا نه؟

1. من کارت پاس ماهیانمو باید بعد از شروع اکتبر بگیرم. تا کارت دانشجوییم رو بگیرم و براش اقدام کنم سه چهاذر روزی زمان میبره. پس یه هفته اول به یه روش دیگه ای برای پرداختام نیاز دارم.

2. وقتی که کارتمو هم بگیرم، چون کارتم قابلیت استفاده برای دو نفرو نداره برای همسرم کارت جداگانه ای نیازه.

3. برای همسرم کارت پرستو میگیرم.
    برای ماه اول چقدر شارژ کنم؟
    آیا با پرستو میشه برای دو نفر کارت کشید؟
    اعتبار کارت در آخر ماه نمیسوزه و به ماه بعد انتقال پیدا میکنه.

4. اگه میشه با پرستو برای دو نفر کارت کشید که خداروشکر قضیه تموم میشه. اگر نه برای خودم و برای روزای اول یک پرستوی دیگه بگیرم؟ هزینش البته زیاد نیست. هزینه کارت فقط یه شش دلاره فکر میکنم. درسته؟ پیشنهادتون برای یه هفته اینه که چقدر شارژش کنم؟

5. پرستو به جز تاکسی برای همه چیز قابل استفادست درسته؟

خیلی ممنونم ازتون.

Junior Member

دوستان برای ترانزیت، رفت و آمد با اتوبوس چه گزینه هایی واسه ونکوور موجوده که قیمتش مناسب باشه؟ و از کجا میتونم کارت UPass رو تهیه کنم؟ اگه هر ماه باید تمدید شه چه کارتی رو بگیرم که هزینش مقرون به صرفه تر باشه واسه رفت و آمدهای روزانه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)