نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
سلام. ORCID iD چی هست؟ و چه کاربردی دارد؟
خیلی از محقق ها و استاد ها برای این که یه پروفایل بین المللی درباره خود و تحقیقاتشون داشته باشن و مستقل از رزومه و ... بتونن به کل دنیا تحقیقاتشون و سابقه شون رو نشون بدن، در سایت هایی متعلق به سازمان Thomson Reuters عضو میشن و یه شماره شناسه میگیرن که میتونه Researcher ID و یا اگه یه پروفایل اورسید داشته باشین ORCID ID نامیده بشه. در نتیجه این محقق این ور اونور هر کجا لازم باشه خودشو معرفی و یا اثبات کنه، به جای این که بگه برین رزوممو از فلان جا دانلود کنین و اینجور چیزای بی اعتبار، میگه آقا من شماره ارسیدم فلانه. یا شماره ریسرچر آی دیم فلانه. هر کسی که می خواد ببینه من چه تحقیقاتی انجام دادم و کی هستم، بره به سایت ORCID و Researcher ID و سایت Thomson Reuters شمارمو سرچ کنه ببینه. در حقیقت یه شماره شناسنامه آکادمیک بین المللی محسوب میشه. واسه باز کردن و تولید کردن هم هیچی لازم نیست. الان من خودمم دانشجوی کارشناسی ام و نه مقاله دارم و نه چیزی... ولی هم Researcher ID دارم هم ORCID ID !!!
خیلی راحت همه میتونن بگیرن! هر چی هم مقاله و اینا نوشتین برین تو سایت ارسید و ریسرچر آی دی وارد کنین تا جزئی از سابقه تحقیقاتیتون بشه و تو اون سایت ذخیره بشه.