صفحه 19 از 57 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 566

موضوع: مقالات ISI

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

باسلام.
    من یه مقاله درزمینه برق الکترونیک نوشتم که البته مباحث کامپیوتری هم داره.
    میخواستم برای ISI ارسال کنم.
    دوستان کسی لیستی از جاهایی که ISI باشه میشناسه تا بتونم ارسال کنم؟
    ممنون میشم کمک کنید

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط myiran نمایش پست ها
    باسلام.
    من یه مقاله درزمینه برق الکترونیک نوشتم که البته مباحث کامپیوتری هم داره.
    میخواستم برای ISI ارسال کنم.
    دوستان کسی لیستی از جاهایی که ISI باشه میشناسه تا بتونم ارسال کنم؟
    ممنون میشم کمک کنید
    سلام
    سوال سختی هست اما دوست دارم یکمی چرت و پرت بگم
    بستگی به سطح مقاله ای که نوشتین داره. یا مثلا به مدت زمانی که می خواهین اکسپتش رو بگیرین داره. بسته به مقاله تون هم می تونین تو ژورنال های مرتبط با کامپیوتر هم چاپ بکنید.
    صد البته خودتون می تونین تشخیص بدین کاری که انجام دادین در سطح کدوم کمپانی چاپ مقالات هست؟ (به ترتیب IEEE، الزویر، اشپرینگر، وایلی، تیلور و فرانسیس )
    بعد اینکه کمپانی رو مشخص کردین باید ژورنال هاش رو پیدا بکنید و بعد اینکه پیدا کردین می تونین تو فروم قرار بدین. هیچ وقت هم، سطح مقاله تون رو دست کم نگیرید و با کار کردن زیاد روی متن و ساختار مقاله می تونین شانس پذیرشش رو بیشتر بکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من تابحال ندیدم فایل پیاده سازی بخواهند، ولی معمولا الگوریتم را باید کامل توضیح بدهید که دیگران بتوانند پیاده سازی اش کنند. کلا باید نتایج تون قابل باز تولید باشه. البته نکته مورد نظر شما کاملا صحیح است و تضمینی نیست که همیشه متدهای مقاله ها درست کار کنند. نه اینکه لزوما خیالبافی باشه بلکه حتی ممکنه نویسنده مقاله در پیاده سازی الگوریتمش اشتباهی کرده باشه. این در مورد رشته های دیگر و مثلا نتایج آزمایشگاهی هم صحیح است.
    ممنون ghlobe عزیز
    الان تازه میفهمم چرا برخی بچه های دانشگاه میگفتن مقاله نوشتن کاری نداره! (بیشتر توضیح نمیدم بدآموزی نشه!!)
    الان اینم متوجه میشم که چرا مقاله ی چاپ شده و یا مقاله ارایه شده در یک کنفرانس معتبر خیلی با ارزشتر از مقاله ای هست که فقط اکسپت شده(چون مقاله چاپ شده تعداد ارجاعاتش معلومه و یا مقاله ای که در کنفرانسی معتبر ارایه شه نمیتونه از پرسش های دیگران قصر(؟) در بره!)
    البته چیزی که در مورد کنفرانس نوشتم رو زیاد مطمپن نیستم!
    همچنین نمیدونم چطور میشه تعداد ارجاعات به یک مقاله رو فهمید؟

ولی به هرحال من الان یک مقاله ی هندی با ۶ تا نویسنده ی دکتر!! دستمه که شاید ۲۰ بار من کل ۱۵ صفحه رو خوندم(بعضی قسمتها ۱۰۰ بار!) اما متوجه نشدم این چکار داره میکنه! یعنی اصلا چیزایی که نوشته غیرمنطقیه(شبیه این شکلهای خطای دید که مثلا یه پلکانه از همه طرف به هم میرسه).
    به هر ۶ تای این پروفسورها هم ایمیل زدم اما هیچکدوم جواب ندادن!

یه مقاله دیگه هم بود مال ۲-۳ تا اروپایی بود که من هرچی فکر کردم اینها چکار کردن نفهمیدم که نفهمیدم!! ایمیلشونم اصلا نتونستم پیدا کنم!

خلاصه که نمیخوام درصد بگم ولی خیلی از مقاله ها به نظرم قابل پیاده سازی نیستن و حتی غلط هست راهی که رفتن(اینو فقط برپایه ۲ مقاله نمیگم،بر پایه مشاهداتم از کسایی که استاد مقاله نویسی شدن هم میگم)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

تعداد ارجاعات به مقاله رو هم از طریق google scholar و هم از طریق دیتابیس های ایندکس کننده مثل ISI میتوانید پیدا کنید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال دارم. رشته ما کامپیوتره و شاید تمام ایده هایی که(حداقل در زمینه غیر سخت افزار) مطرح میشه، میتونه به صورت برنامه نویسی پیاده سازی بشه. حالا واسم سوال مطرح شده که اگر من بگم مثلا فلان الگوریتم جستجو را ابداع کردم و یا فلان متود رو در شناسایی فلان چیز در تصویر پیدا کردم، آیا ممکنه مجله ای که مقالمه میفرستم از من فایل پیاده سازی(برنامه یا کدهای اجرایی) بخواد؟!

این سوال از اینجا در ذهن اینجانب شکل گرفت که به دنبال پیاده سازی روشی در یک مقاله بودم ولی هرچقدر خوندم دیدم به جز اشارات کلی هیچ راهنمایی برای پیاده سازیش نکرده! تا جایی که به نظرم رسید طرف تخیلاتش رو نوشته و هیچ تضمینی نیست متودی که ارایه کرده کار کنه!
    در چند مقاله دیگرم به مورد مشابههی برخوردم!

دارم اینطور نتیجه میگیرم که نوشتن مقاله(اگر کسی فایل پیاده سازی رو از ما نخواد) کاری شبیه نوشتن انشای مدرسه میمونه و فقط قوه تخیل قوی نیاز داره!!

**اینم بگم که مقالات مورد اشاره همگی ISI و با ایمپکت های بالا بودن!
    ممنون ghlobe عزیز
    الان تازه میفهمم چرا برخی بچه های دانشگاه میگفتن مقاله نوشتن کاری نداره! (بیشتر توضیح نمیدم بدآموزی نشه!!)
    الان اینم متوجه میشم که چرا مقاله ی چاپ شده و یا مقاله ارایه شده در یک کنفرانس معتبر خیلی با ارزشتر از مقاله ای هست که فقط اکسپت شده(چون مقاله چاپ شده تعداد ارجاعاتش معلومه و یا مقاله ای که در کنفرانسی معتبر ارایه شه نمیتونه از پرسش های دیگران قصر(؟) در بره!)
    البته چیزی که در مورد کنفرانس نوشتم رو زیاد مطمپن نیستم!
    همچنین نمیدونم چطور میشه تعداد ارجاعات به یک مقاله رو فهمید؟

ولی به هرحال من الان یک مقاله ی هندی با ۶ تا نویسنده ی دکتر!! دستمه که شاید ۲۰ بار من کل ۱۵ صفحه رو خوندم(بعضی قسمتها ۱۰۰ بار!) اما متوجه نشدم این چکار داره میکنه! یعنی اصلا چیزایی که نوشته غیرمنطقیه(شبیه این شکلهای خطای دید که مثلا یه پلکانه از همه طرف به هم میرسه).
    به هر ۶ تای این پروفسورها هم ایمیل زدم اما هیچکدوم جواب ندادن!

یه مقاله دیگه هم بود مال ۲-۳ تا اروپایی بود که من هرچی فکر کردم اینها چکار کردن نفهمیدم که نفهمیدم!! ایمیلشونم اصلا نتونستم پیدا کنم!

خلاصه که نمیخوام درصد بگم ولی خیلی از مقاله ها به نظرم قابل پیاده سازی نیستن و حتی غلط هست راهی که رفتن(اینو فقط برپایه ۲ مقاله نمیگم،بر پایه مشاهداتم از کسایی که استاد مقاله نویسی شدن هم میگم)
    ببینید شما وقتی حرف جدید میزنید یا ادعا میکنید که حرفتون جدیده، باید جدید بودن ایده ثابت بشه؛ در غیر این صورت، ژورنال های تاپ عمدتاً به مقاله تون بهای خاصی نمیدند. خب این اثبات نو بودن، چطور میسر هست؟ یکیش مقایسه با کارهای قبلی از طریق پیاده سازی. شما اگر پیاده سازی نداشته باشید، تنها میتونید به طور کیفی و شهودی ادعا کنید که کارتون بهتره. خودتون هم بهتر از من میدونید که توی مهندسی نرم افزار، ادعای شهودی نمیتونه بار علمی خاصی داشته باشه. شما همیشه باید در محافل علمی، ادعاهای قابل اثبات رو مطرح کنید، نه اینکه فقط مکنونات ذهنی خودتون رو به عنوان ایدۀ جدید بیان کنید.

اما اینکه اون مقالات مورد نظر شما، غلط هست یا درست، من نمیتونم نظر قطعی بدم. شاید غلط باشند؛ شاید هم اونها درسته ولی شما نمیتونید عمق کار رو درک کنید. ولی یک نکته رو فراموش نکنید: زیاد هستند مقالاتی که همۀ فوت و فن رو توضیح ندادند ولی کار انجام شده، کاملاً درست و منطقی هست. خود من هم توی مقالات خودم، الزاماً تمام جزئیات رو ممکنه درج نکنم. یک دلیل این کار میتونه محدودیت صفحات مقاله باشه و یکی هم رفتار رندانۀ نویسندۀ مقاله

ضمناً شاید اون ادعاهایی که میگید، از نظر داور مقاله، منطقی بوده ولی من و شمای خواننده هنوز به اون درجه از اشراف علمی نرسیده باشیم که درک کنیم. کما اینکه یک سری از بدیهیات ذهنی استاد پایان نامۀ خودم، برای من خیلی غامض بود!

اون گزارۀ دوستان شما که میگند "مقاله نوشتن کار نداره." هم درسته هم غلط. درسته چون نوشتن مقاله، چیزی جز یک ریپورت علمی نیست. غلطه چون مقاله داریم تا مقاله. مقاله ای که محافل علمی دنیا رو تکون میده، قطعاً عقبۀ علمی و تحقیقاتی وسیعی داره که با حرف زدن به دست نیامده و لازمۀ اون، عمل کردن هست.

اگر می خواید به کیفیت یک مقاله پی ببرید، اولاً ببینید که یک مقاله به طور میانگین چند بار در سال مورد ارجاع قرار گرفته؛ ثانیاً بررسی کنید که مقالاتی که به مقالۀ مورد نظر، ارجاع دادند، خودشون کجا منتشر شدند.

ضمناً با این گزارۀ شما که میگید "خیلی از مقاله ها به نظرم قابل پیاده سازی نیستن و حتی غلط هست راهی که رفتن" مخالفم. توصیۀ دوستانه و برادرانه بهتون میکنم که برای موفقیت در زندگیتون، از پاک کردن صورت مسئله بپرهیزید؛ باشد که رستگار شوید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ممنون از راهنماییتون
    ولی در مورد ۲ مقاله ای که مثال زدم به حرفم مطمپنم. اگر از پردازش تصویر و الگوریتم ژنتیک و SVM سردرمیارید لینک دانلود میدم و سرش بحث میکنم که چرا غلط هستند.

در مورد نظر کلی دادن حرف شمارو قبول دارم خودمم گفتم با ۲ تا مقاله نمیشه راجع به همه مقالات نظر داد ولی غالبا وقتی بحث مقاله بین دانشجوهای ایرانی اطراف من! میشه ، چیزی که من برداشت میکنم اینه که خیلی هاشون الکی یه چیزی مینویسن و میفرستن و چاپ هم میشه و جزو مقالات ISI هم(طبق ادعای خودشون) چاپ میشه.

قبلا یه جای دیگه فکر کنم توی همین فروم بحث بود که صرف ISI بودن یک مجله دلیل بر تایید مقالات داخلش نیست! و منم بحث عمومی دارم میکنم نه مقالات درست و حسابی در مجلات خیلی خاص و درست و حسابی که شاید فقط افراد خاصی میتونن اونجا مقاله بدن و احتمال داره همچین مجلاتی فایل پیاده سازی رو هم بخوان.

من فقط یه سوال به ذهنم رسید که آیا فایل اجرایی میخوان یا نه؟ و پیش فرض ذهنیم این بود که اگر نخوان میشه تقلب کرد و استنباطم این بود که خیلی ها اینکارو میکنن (همش فرضیات ذهن خودمه و حکم کلی نمیدم).

فرضا طرف میاد تو مقاله اش ادعا میکنه من یه تابعی برای شناسایی فلان چیز در تصویر پیدا کردم و روی این دیتاست ۱۰۰۰ تایی هم تست کردم و بهترین جواب هارو گرفتم! از فلان روش ها هم استفاده کردم. اما هیچ جا هیچ دیتیلی نمیده که چطوری از این روش ها استفاده کرده. اصلا تابعی که ادعا میکنه فرمولش چیه (فقط توضیح داده چکار میکنه!). داور هم که هیچوقت نمیشینه کد بزنه(برنامه بنویسه) که ببینه آیا طرف راست میگه؟ اصلا بخواد هم اونقدری دیتیل نداره که بتونه کدش رو بنویسه. پس احتمالا فقط به ظواهر ادعای طرف نگاه میکنه و اگر ببینه جور درمیاد قبول میکنه اما غافل از اینکه موقع پیاده سازی میفهمه این همون پلکانه است که تهش به هیچجایی نمیرسه!

بگذریم ...
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنون از راهنماییتون
    ولی در مورد ۲ مقاله ای که مثال زدم به حرفم مطمپنم. اگر از پردازش تصویر و الگوریتم ژنتیک و SVM سردرمیارید لینک دانلود میدم و سرش بحث میکنم که چرا غلط هستند.

در مورد نظر کلی دادن حرف شمارو قبول دارم خودمم گفتم با ۲ تا مقاله نمیشه راجع به همه مقالات نظر داد ولی غالبا وقتی بحث مقاله بین دانشجوهای ایرانی اطراف من! میشه ، چیزی که من برداشت میکنم اینه که خیلی هاشون الکی یه چیزی مینویسن و میفرستن و چاپ هم میشه و جزو مقالات ISI هم(طبق ادعای خودشون) چاپ میشه.

قبلا یه جای دیگه فکر کنم توی همین فروم بحث بود که صرف ISI بودن یک مجله دلیل بر تایید مقالات داخلش نیست! و منم بحث عمومی دارم میکنم نه مقالات درست و حسابی در مجلات خیلی خاص و درست و حسابی که شاید فقط افراد خاصی میتونن اونجا مقاله بدن و احتمال داره همچین مجلاتی فایل پیاده سازی رو هم بخوان.

من فقط یه سوال به ذهنم رسید که آیا فایل اجرایی میخوان یا نه؟ و پیش فرض ذهنیم این بود که اگر نخوان میشه تقلب کرد و استنباطم این بود که خیلی ها اینکارو میکنن (همش فرضیات ذهن خودمه و حکم کلی نمیدم).

فرضا طرف میاد تو مقاله اش ادعا میکنه من یه تابعی برای شناسایی فلان چیز در تصویر پیدا کردم و روی این دیتاست ۱۰۰۰ تایی هم تست کردم و بهترین جواب هارو گرفتم! از فلان روش ها هم استفاده کردم. اما هیچ جا هیچ دیتیلی نمیده که چطوری از این روش ها استفاده کرده. اصلا تابعی که ادعا میکنه فرمولش چیه (فقط توضیح داده چکار میکنه!). داور هم که هیچوقت نمیشینه کد بزنه(برنامه بنویسه) که ببینه آیا طرف راست میگه؟ اصلا بخواد هم اونقدری دیتیل نداره که بتونه کدش رو بنویسه. پس احتمالا فقط به ظواهر ادعای طرف نگاه میکنه و اگر ببینه جور درمیاد قبول میکنه اما غافل از اینکه موقع پیاده سازی میفهمه این همون پلکانه است که تهش به هیچجایی نمیرسه!

بگذریم ...
    از پردازش تصویر سر در میارم؛ اما نه در حدی که بتونم یک مقالۀ ISI رو زیر سؤال ببرم. پس، بگذریم.
    خاطرتون باشه که مقاله، چند صفحه تئوری هست و اصل ماجرا، پیاده سازی هست. مقالۀ ISI تئوری محض، ارزشش در همین حد تئوری هست؛ مقالۀ حاصل از پیاده سازی، یک چیز دیگست.
    من موردهایی سراغ دارم (البته در حوزۀ نرم افزار نه) که فایل های پیاده سازی کار هم خواسته میشه؛ خب ارزش مقالات این ژورنال ها، طبعاً بالاست.
    حتی اگر فایل پیاده سازی، خواسته نشه، داور حرفه ای میتونه قابلیت پیاده سازی یک ایده رو، تخمین بزنه و حتی میتونه از نویسنده بخواد که پیاده سازی کنه. شانس بیارید یکی مثل من داور مقاله هاتون نشه.

جدا از موارد بالا، هرگز هویت علمی خودت رو فدای یکی دو تا مقاله نکن؛ دوستانه میگم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام. بچه ها میخواستم بدونم واسه مقاله آی اس آی آیا حتما باید ایده کار جدید باشه؟ من اومدم رو یه ایده ای کار کردم و خروجی گرفتم حالا میبینم که مشابه با ایده من در یه ژورنال دیگه ای به چاپ رسیده. البته اعداد ورودی و خروجی متفاوتن و تعداد خروجی های من بیشترن یعنی من جامع تر کار کردم ولی ایده یکسانه! میخوام بدونم آیا در این حالت میتونم کارم واسه ژورنالی غیر اون ژونال بفرستم امیدی هست بتونم آی اس آی کنمش یا نه ؟؟ هر توضیحی در این مورد کمک بزرگی به منه ..مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط subtlety نمایش پست ها
    سلام. بچه ها میخواستم بدونم واسه مقاله آی اس آی آیا حتما باید ایده کار جدید باشه؟ من اومدم رو یه ایده ای کار کردم و خروجی گرفتم حالا میبینم که مشابه با ایده من در یه ژورنال دیگه ای به چاپ رسیده. البته اعداد ورودی و خروجی متفاوتن و تعداد خروجی های من بیشترن یعنی من جامع تر کار کردم ولی ایده یکسانه! میخوام بدونم آیا در این حالت میتونم کارم واسه ژورنالی غیر اون ژونال بفرستم امیدی هست بتونم آی اس آی کنمش یا نه ؟؟ هر توضیحی در این مورد کمک بزرگی به منه ..مرسی
    سلام

معمولا وقتی یک موضوع تحقیقاتی مطرح میشه در طی چند سال دستاوردها و پیشرفت های جزئی در قالب مقالات کنفرانس اراده میشن و وقتی اون موضوع با ارائه در اون کنفرانس ها آب دیده شد، نتایج تحقیقات که حالا دیگه به طور قابل توجهی نسبت به کارهای قبلی متمایز شده برای انتشار در ژورنال در نظر گرفته میشه...
    بنابراین توصیه اینه که اگر progressionی که در کار تحقیقاتیتون اعمال کردید چندان از لحاظ علمی پیشرونده نیست، یا اون رو برای انتشار در کنفرانس ها در نظر بگیرید یا اگر حتما دنبال ژورنال هستید، impact های پایین رو هدف بگیرید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

مقاله اي كه IMPACT Factor داشته باشه حتما ISI هست؟
    مقاله اي كه ISI باشه حتما impact factor داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)