صفحه 4 از 57 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 566

موضوع: مقالات ISI

پیش فرض پاسخ : مقاله ی ISI ؟

davoudi:

اولین نکته ای که به نظرم می رسه همین لغت ISI است. بارها از اساتید معتبر داخلی (و حتی سردبیر یکی از دو مجله ی عضو ISI ایران) شنیده ام که ISI فقط در ایران مطرح است و بسیاری از اساتید خارجی ISI را نمی شناسند. ISI که موسسه ی تامسون عهده دار آن است راهی است برای ایندکس نمودن مقاله ها و ردیابی علم در جهان و هیچ ارزش دیگری ندارد.

پاسخ:

من کاملا با بحث شما موافق نیستم. اگر واقعا ISI هیچ ارزشی نداشت و فقط برای ما مهم بود باید به تمام مجلات ایرانی خیلی راحت ایران درجه اعتبار را میدادند. اما این موضوع در عمل اتفاق نیفتاده است.

حالا یک مثال میزنم. چون ظاهرا شما دانشجوی دانشگاه شریف هستید از همان دانشگاه که تمام اعتبار آن به خاطر دانشجویان ذیقیمت آن است مثال می زنم. چطوریه که مجلات این دانشگاه هیچ کدام هنوز ISI نیست. مجله انگلیسی اش که خیلی با نمکه همین طوری بر میدارند اسم افراد مختلف دنیا را فقط به عنوان هیات تحریریه مینویسند. حالا یکی نیست بپرسه آقا جان یک برنده جایزه نوبل در زمینه فیزیک به مقالات شما که خیلیهاش اصلا فیزیکی نیست چیکار داره. نمیدونم ولی فکر میکنم هر کدام از این برنده های نوبل که جدیدا می آید و در دانشگاه صحبت میکنه اسمش را در هیات تحریریه مینوسند. شاید هم هیات تحریریه فقط برای دورهم بودنه.

خوب حالا فرض کنیم که این مجله خیلی با اعتباره. پس باید بعد از این همه مدت (نزدیک به دو دهد از چاپ آن)از انتشار آن خیلی راحت مدرک ISI را میگرفت. مگر نه اینکه این مدرک فقط برای ما مهم است. خوب ما چه چیز دیگری به غیر از اعتبار بالای این مجلات دانشگاه شریف لازم داشته ایم تا حالا که نداریم!! (هیات تحریریه قوی و چاپ خوب و سابقه دو دهه - من اصلا نمیدونم پول این مجله ها را کی میدهد)

به نظر من نمیشود به این راحتی مدرک ISI را چون به بعضی مجلات مثل همین مجله شریف نمیدهند زیر سوال برد. آدرس این مجله را هم برای دوستان در ادامه قرار داده ام.

http://www.scientiairanica.ir

او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

من در چند دوره مقاله نویسی ISI شرکت کردم و تاثیر بسیر زیادی در نوشتن مقالاتم داشت. این دوره توسط دکتر آخوند زاده برگزار شد و وابسته به دانشکده علوم پزشکی تهران بود. چند وقتی است که کتابی هم با عنوان "مبانی نگارش علمی" چاپ کرده اند که فکر میکنم کتاب خوبی باشد. وب سایت این مرکز http://www.farzaninstitute.com است و می توانید اطلاعات خوبی را در مورد مقالات ISI و دوره های آموزشی آنها پیدا کنید.

قصد من تبلیغ نبوده و فقط میخواستم تجربه خوبی رو که با اونها داشتم با شما در میان بگذازم

با آرزوی موفقیت
    نعیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala

پاسخ:

من کاملا با بحث شما موافق نیستم. اگر واقعا ISI هیچ ارزشی نداشت و فقط برای ما مهم بود باید به تمام مجلات ایرانی خیلی راحت ایران درجه اعتبار را میدادند. اما این موضوع در عمل اتفاق نیفتاده است.
    شما جواب خودت را خودت داده ای. مجله ی ساینتیا که عضو ISI است و اعتبار ندارد! خب من هم همین را گفته ام که صرف این که یک مجله ای عضو ISI باشد نمی شود گفت که مجله ی خوبی است و اصلا استادهای خارج نمی روند لیست تامسون را نگاه کنند و ببینند آیا عضو آن هست یا نه.

یک مطلب دیگر هم این که عضو ISI شدن ربطی به اعتبار مجله ندارد و این طور نیست که یک مجمعی بنشینند و بررسی کنند که آیا مقالات فلان مجله آن قدر ارزشمند هستند که عضو بشود یانه. بلکه عضویت در ISI بیشتر تابع شرایط چاپ مجله است. یعنی طبق مقرراتی باید مجله در طی دوران مخصوصی به طور پیوسته چاپ شود. البته الزامات دیگری هم دارد.

از طرف دیگر هم ممکن است مجله ای به علت تازه چاپ بودن با آن که بسیار معتبر است اما عضو ISI نباشد. مثلا چند مدت پیش بین اعضای هیات تحریریه و صاحبان مجله ی Solids and Structures (از مجلات معتبر در مکانیک و عمران و تا حدودی علم مواد) درگیری پیش آمد و کل هیات تحریریه استعفا دادند و رفتند برای خود یک مجله زدند که آن را دانشگاه برکلی چاپ می کند. این مجله اگرچه تازه تاسیس است و تبعا عضو ISI هم نیست حتما همه ی اساتید بنام خارجی آن را می شناسند و ارزش چاپ مقاله در آن قطعا بیشتر از ساینتیا (و یا مجلات تایوان و یوگسلاوی و ... ) که عضو ISI هستند.

من کی گفتم ساینتیا عضو ISI هست. من گفتم چون این مجله اعتبار ندارد نمیتواند عضو ISI شود. لطفا قبل از قرار دادن پیغام جدید مطالب قبلی را با دقت بیشتر بخوانید چون صرفا برای آگاهی شما ارسال میشوند.

در ضمن برای گرفتن مدرک ISI باید مدتی از انتشار مجله بگذرد.

در ضمن IJSSکه شما نام بردید در گروه نشریاتی که در زمینه ریاضی کاربردی هستند هم قرار دارد.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

با سلام
    مسئله مهمتر از ISI بودن یک مجله I/F اون مجله است. ممکنه یه مجله نچندان قوی عضو ISI باشه ولی حتما I/F بالایی نداره. طریقه محاسبه ضریب تاثیر هم با توجه به مرجع دهی مقالات یه مجله تعیین میشه و نشون دهنده اعتبار اونه. پس به نظر من مهمتر از ISI بودن یه مجله I/F اون مجله است که تا حدود خیلی زیادی بحثی توش نیست. ;D

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

من هم با نظر آرش موافقم.
    با توجه به میزان خلاقیت و نوآوری مه در مقالتون دارین و همچنین زمانی که نیاز دارین تا اون مقالات چاپ بشن می تونین یک ژورنال رو انتخاب کنین.
    معمولا ژورنال های معتبرتر زمان انتپار طولانی تری برای چاپ مقالات دریافتی دارند.
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

با سلام
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع هستم. اخیرا روی یک موضوع در زمینه مدلسازی به وسیله SYSTEM DYNAMICS کار کردم و نتیجه تحقیقاتم رو با یکی از استاید دانشگاه مالک اشتر مظرح کردم. بسیار از مقاله ای که دارم تدوین می کنم استقبال کرده و انتشار اون رو در یک مجله علمی - پژوهشی داخلی تضمین کرده. می خواستم بدونم که اگه در یک مجله علمی - پژوهشی داخلی منتشرش کنم در مجلات خارجی معتبر هم می تونم این کار رو تکرار کنم.
    یک نکته دیگه این که بعد از این که کار مقاله به نیمه های راه رسید متوجه شدم که تعداد کمی مقاله در خصوص همون موضوعی که من کار می کردم در مجلات ISI منتشر شده و من از اون ها خبر نداشتم ولی بعد از پیدا کردن اون ها متوجه شدم حجم کاری که من انجام دادم و خلاقیت به کار رفته در مدل من بسیار بیشتر از مدل هایی است که توی اون تعداد معدود مقاله وجود داشت. می خواستم بدونم این که قبلا در مورد موضوع من کار تحقیقاتی شده چه قدر شانس انتشار مقاله من رو کاهش می ده؟
    و کلا برای چنین شرایطی چه پیشنهادی دارید؟ نمی خواهم نتیجه حداقل 6 ماه کارم رو از دست بدهم.
    راستی کلا شد سه تا سوال لطفا هر سه تا رو جواب بدید؟ ممنونم.

اينكه در موضوع شما مقاله قبلا ثبت شده باشه كه ايرادي نداره ، همين الان هم كه خيلي از بچه ها مقاله ميدن ممكنه موضوعاتي باشه كه قبلا افراد زيادي در اون مورد مقاله داده باشند. نكته اش تفاوت و خلاقيت روش شماست كه مقالتون متفاوت از قبلي ها ميكنه و شما روي اون داريد مانور ميدين.در نتيجه شانستون كم نميشه.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

Junior Member

پیش فرض پاسخ : sumbit مقاله

من یه مقاله در ژورنال علمی پژوهشی فرستادم که پذیرفته شده و در آینده نزدیک چاپ میشه از طرفی همون مقاله با یک سری تغییرات نه خیلی کلی به یه ژورنال ISI فرستادم که در حال داروی است علی القاعده باید یکی از این دو تا رو در رزومه ام بیارم کدوم معتبر است؟ سابمیت برای ژورنال ISI یا پذیرش ژورنال علمی پژوهشی داخلی؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند....

Senior Member

پیش فرض پاسخ : sumbit مقاله

مسلما سابمیت برای ISI.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)