صفحه 40 از 57 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 566

موضوع: مقالات ISI

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser_Akbari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال فنی ...
    وقتی کارت کاملا جدیده و هیچ کار مشابهی وجود نداره که نتایجت رو باهاش مقایسه کنی و رفرنس بدی، برای validation کار باید چیکار کنیم؟
    مثلا فرض کنید باید یه پارامتری افزایش پیدا کنه، حالا من روشمو اعمال کردم و به خوبی اون پارامتر افزایش پیدا کرده (تا اینجا خودش کلی خوبه چون افزایش اون پارامتر کار ساده ای نیست)... حالا من ادعا دارم که علاوه بر این، مقدار افزایش به ازای یه حالت خاص از هزار حالت ممکن که از طریق محاسبات و روابط بدست میارم در واقع بیشترین مقدار افزایشیه که میتونیم داشته باشیم. اگه بخوام تمام برای تمام حالت ها نتایج رو بدست بیارم بالای هزار حالت میشه که امکان پذیر نیست. لذا فقط میتونم چند حالت رندم رو انتخاب کنم و نشون بدم بیشترین مقدار همون مقداریه که ابتدا با روش خودم بدست آوردم . آیا این ولیدیت میکنه کارمو؟
    البته میدونم تا وقتی با موضوع و کار و حیطه کاری من آشنا نیاشید، واقعا نمیشه نظری داد، ولی خب تا همین جا ممنون میشم نظراتتون رو ببینم.
    بطور کلی اگر بخواهید اثبات کنید که فلان حالت خاص بیشترین مقدار افزایش ممکن را نتیجه میده باید به روش ریاضی اثبات کنید. یعنی تغییرات آن پارامتر رو بصورت یک معادله ریاضی فرموله کنید و مقدار بهینه اش را بدست بیاورید. در غیر اینصورت معمولا نمیشه ادعای globally optimal کرد. فقط میتونید بگید که random spot check نشون میده که فلان مقدار نتایج مناسبی میده.

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بطور کلی اگر بخواهید اثبات کنید که فلان حالت خاص بیشترین مقدار افزایش ممکن را نتیجه میده باید به روش ریاضی اثبات کنید. یعنی تغییرات آن پارامتر رو بصورت یک معادله ریاضی فرموله کنید و مقدار بهینه اش را بدست بیاورید. در غیر اینصورت معمولا نمیشه ادعای globally optimal کرد. فقط میتونید بگید که random spot check نشون میده که فلان مقدار نتایج مناسبی میده.
    این قسمت معادله ریاضی رو خوب اومدید. در واقع در چنین مسئله ای مهمترین قسمت کار همون بدست آوردن اون معادله هست. و بعد از بدست آوردن اون معادله، از روشهای اثبات شده ریاضی (که قبلا بدست اومده) برای حل استفاده میشه. اون روش و متد جدید که یکی از کاربرها اشاره کرده بودن در اینجا استفاده نمیشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser_Akbari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال فنی ...
    وقتی کارت کاملا جدیده و هیچ کار مشابهی وجود نداره که نتایجت رو باهاش مقایسه کنی و رفرنس بدی، برای validation کار باید چیکار کنیم؟
    مثلا فرض کنید باید یه پارامتری افزایش پیدا کنه، حالا من روشمو اعمال کردم و به خوبی اون پارامتر افزایش پیدا کرده (تا اینجا خودش کلی خوبه چون افزایش اون پارامتر کار ساده ای نیست)... حالا من ادعا دارم که علاوه بر این، مقدار افزایش به ازای یه حالت خاص از هزار حالت ممکن که از طریق محاسبات و روابط بدست میارم در واقع بیشترین مقدار افزایشیه که میتونیم داشته باشیم. اگه بخوام تمام برای تمام حالت ها نتایج رو بدست بیارم بالای هزار حالت میشه که امکان پذیر نیست. لذا فقط میتونم چند حالت رندم رو انتخاب کنم و نشون بدم بیشترین مقدار همون مقداریه که ابتدا با روش خودم بدست آوردم . آیا این ولیدیت میکنه کارمو؟
    البته میدونم تا وقتی با موضوع و کار و حیطه کاری من آشنا نیاشید، واقعا نمیشه نظری داد، ولی خب تا همین جا ممنون میشم نظراتتون رو ببینم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    این روش و متد جدید اگه بخواد بوجود بیاد، باید روشهای گذشته، جوابهای قبلی رو follow بکنه. همینجوری نیست که من بیام بگم این روش درست نیست و این جوری باید باشه! وگرنه که سنگ رو سنگ بند نمیشه. اگه کسی میخواد روش جدید ارائه کنه، مثلا بجای استفاده از بسط سری فوریه از یه چیز دیگه در حل استفاده کنه باید اول درستی روش خودش رو نشون بده.

دوست عزیز
    اینی که یه کار علمی باید کارهای قبلیشو به قول شما follow کنه واضحه و نیازی به بحث نداره. خیلی از کارها هم ممکنه برای اولین بار انجام بشه و کار قبلی وجود نداشته باشه که حالا ما دنیال follow کردنش باشیم. منظور بنده اون کارهایی بود که کار قبلی رو به عنوان بک گراند ندارن. وقتی میگم کار قبلی یعنی اینکه توی اون زمینه خاص برای اون پارامتر خاص، برای اون پدیده خاص بررسی انجام نشده باشه. ولی شما بخوایید دنیال سری فوریه بگردید و بگید چون 2 در 2 شده 4 و قبلا این اثبات شده پس این دنبال کردن کار قبلی کاملا نادرسته! خیلی از چیزها وقتی برای اولین بار انجام میشه کسی نمیتونه بگه درسته یا غلطه. بعدها مقالات دیگه در تایید یا ردش میان و بحث رو گسترده میکنن. هرچند مورد گفته شده توسط دوستمون به این عمق بعید میدونم باشه فقط در راستای جواب شما عرض کردم که منظور من اونی نبوده که ممکنه شما گرفته باشین
    در این مورد هم مقاله یکی دو تا نیست. خیلی وجود داره و میتونید پیدا کنید
    اون جمله ای هم که توی پست قبلی از زبان نویسنده براتون نوشتم رو بهش توجه کنید. مقاله ای که خود نویسنده گفته من "فکر میکنم" این روش باید این جواب رو بده ولی نمیدونم چزا!!!! و دلیلی الان براش وجود نداره و ....

موفق باشید

Member Yaser_Akbari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -UT-Electrical Power Engineering

خیلی ممنونم از پاسخ های کامل و مفید دوستان
    با استفاده از نظراتتون به این جمع بندی رسیدم که صرفا می تونم برخی جاهاشو والیدیت بکنم ولی کل کار امکان پذیر نیست به قول دوستمون ممکنه اصلن ایده من درست نباشه (البته تقریبا مطمعنم درسته)
    1- در جایی از مقاله ذکر می کنم با مرجع دهی کار یه ذره مشابه که مثلن طبق گفته فلان مقاله افزایش مقدار این پارامتر امکان پذیر هست پس این خودش تا حدودی نشون میده که کار امکان پذیر هست. البته این پارامتر توی این مقاله یه ذره مشابه کلن برای یه کار دیگه بررسی شده ولی خب میشه تا حدودی بش رفرنس داد. در حد اون جمله ای که گفته
    2- درجایی دیگه روی فرمول های ریاضیاتی متمرکز می شم که این در واقع بهینه ترین حالته. اینم خودش میتونه یه جور دیگه والیدیت کنه
    3-درجایی دیگه نتایج رو به ازی حالت های رندم دیگه هم بدست میارم و میگم تعداد حالت ها خیلی زیاده این حالت ها رندم انتخاب شده لذا جواب خودم بهتره از اینا
    اما من خودم با توجه به حیطه کاریم اکثر مقاله ها رو برای ژورنال های IEEE Transaction می فرستم و این سری ژورنال ها فوق العاده به والیدیشن کار حساسن در واقع والیدیشن نداشته باشی میشه گفت اول کار رد میکنن.
    من مقاله قبلیم که توی یکی از این ژورنال ها پذیرش شد تا مرز رد شدن به خاطر عدم ولیدیشن رفت. ولی خوشبختانه تونستم داوررا رو قانع کنم.
    توی اون مقاله هم مورد مشابه همون که عرض کردم بود. کار جدید بود و برای ولیدیشن کار ، کار جدیدی نبود رفرنس بدم
    برای این مقاله این طوری داورا رو قانع کردم
    توی مقاله عینا نوشتم کار مشابهعی وجود نداره که بتونم کار خودمو والیدیت کنم.
    اومدم همون مسئله رو با چند روش بهینه سازی حل کردم بعد گفتم ببینید جوابا تقریبا نزدیک همه و یه پارمتری همواره با هر روشی حل بشه کاهش پیدا میکنه. لذا تا حدودی نشون دادم کاهش اون پارامتر امکان پذیره. در واقع نشون دادم جواب های کاهشی من به خاطر اشتباه در حل روش بهینه سازی نبوده و مسئله درسته.
    همه داورا با این استدلال قانع شدن و در نهایت مقاله پذیرفته شد.
    اما در کار جدیدم روش بهینه سازی مطرح نیست در واقع از یه نرم افزار استفاده کردم و نمی تونم با چند روش حل کنم و... البته خود نرم افزار نشون میده که اشتباه حل محاسباتی کم بوده ولی خب در هر صورت این ژورنال ها والیدیشن خوب می خوام

صرفا همون مواردیو که ذکر کردم برای والیدیشن کار میارم
    بازم دوستام اگه نکته نظری دارم ممنون میشم ارائه بدن
    با تشکر مجدد
    ویرایش توسط Yaser_Akbari : March 7th, 2016 در ساعت 03:48 PM
    NO PAIN NO GAIN

Junior Member

سلام به دوستای عزیز.یه سوال داشتم.اگه ما بیاییم یک کار تحقیقاتی رو که تو یه کشور انجام شده ( مثلا تاثیر مدت زمان خواب بر روی تحصیلات آکادمیک در دانشجویان نروژی ) رو توی جامعه آماری ایران کار کنیم ، ارزش علمی داره و تو ژورنالای ISI چاپ میشه یا نه؟ اینو بگم که من دانشجوی ترم ۵ روانشناسی بالینی هستم.ممنون میشم راهنماییم کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    The University of Queensland

سلام دوست عزیز.

بله. افرادش (که مهمترین بخششه) متفاوته دیگه!

نقل قول نوشته اصلی توسط elvin_1 نمایش پست ها
    سلام به دوستای عزیز.یه سوال داشتم.اگه ما بیاییم یک کار تحقیقاتی رو که تو یه کشور انجام شده ( مثلا تاثیر مدت زمان خواب بر روی تحصیلات آکادمیک در دانشجویان نروژی ) رو توی جامعه آماری ایران کار کنیم ، ارزش علمی داره و تو ژورنالای ISI چاپ میشه یا نه؟ اینو بگم که من دانشجوی ترم ۵ روانشناسی بالینی هستم.ممنون میشم راهنماییم کنین
    ما مست بودیمو نشانی از تاک نبود ...

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

دوستان اعتبار مقالات ISI پولی چه مقدار هست؟

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    دوست من،

اعتبار مجلات ربط مستقیمی به پولی بودن یا نبودن ندارد.
    فقط اطمینان حاصل کنید که مجله ای اس ای است، چون ممکن است بعضی مجلات پولی به دروغ ادعای ای اس ای بودن داشته باشند.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    در تکمیل حرف دوستمون باید بگم تعداد معدودی ژورنالی های Fake open access هستن که هر ساله توسط ISI ***** میشن ولی هنوز تعدادی از اون ها رو میشه دید، در کل دوست عزیز راجب ژورنال های Open acess که تو هند، پاکستان، نیجریه (و بعضی از کشورهای آفریقایی) و برزیل چاپ میشن مراقب باشید. در سایر موارد هیچ تفاوتی بین وجود پول یا نبود پول وجود نداره و پرداخت پول فقط در جهت Open acess policy هستش که بسیار هم امر خوب و نیکی که مقاله به صورت رایگان در اختیار همه دنیا باش.
    موفق باشید.

Junior Member Balayi آواتار ها

سلام دوستان، رشته تحصیلی من مهندسی فناوری اطلاعات هست در مقطع کارشناسی دانشگاه شیراز، می خوام قبل از فارق التحصیل شدنم یکی یا دو تا مقاله (برای اپلای ارشد در آلمان) بنویسیم.
    چند سوال (مبتدی) درباره نوشتن مقاله داشتم.
    1. مقاله ای که می نویسم میخوام در زمینه کامپیوتر مرتبط با رشته تحصیلیم باشه ولی آیا میشه این مقاله ام موضوعش درباره آموزش به کودکان و نوجوانان در زمینه همین کامپیوتر باشه؟
    یا نه مخاطب باید بزرگسال باشه؟
    2. بعد از نوشتن مقاله برای چاپ شدن به صورت الکترونیکی به چه سایت معتبری باید مراجعه کنم؟
    ممنون میشم اگه در این مورد چیزی می دونید من رو راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)