صفحه 41 از 57 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 566

موضوع: مقالات ISI

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

نقل قول نوشته اصلی توسط Balayi نمایش پست ها
    سلام دوستان، رشته تحصیلی من مهندسی فناوری اطلاعات هست در مقطع کارشناسی دانشگاه شیراز، می خوام قبل از فارق التحصیل شدنم یکی یا دو تا مقاله (برای اپلای ارشد در آلمان) بنویسیم.
    چند سوال (مبتدی) درباره نوشتن مقاله داشتم.
    1. مقاله ای که می نویسم میخوام در زمینه کامپیوتر مرتبط با رشته تحصیلیم باشه ولی آیا میشه این مقاله ام موضوعش درباره آموزش به کودکان و نوجوانان در زمینه همین کامپیوتر باشه؟
    یا نه مخاطب باید بزرگسال باشه؟
    2. بعد از نوشتن مقاله برای چاپ شدن به صورت الکترونیکی به چه سایت معتبری باید مراجعه کنم؟
    ممنون میشم اگه در این مورد چیزی می دونید من رو راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز.
    من سعی میکنم خیلی ساده جواب بدم.
    1- یقینا شما قبل از اینکه شروع کنید مقاله رو کار کنید و بعد بنویسید باید برید و سرچ دقیقی رو انجام بدید و ببینید که آیا در این موضوعی که میخواید کار کنید قبل کاری انجام شده؟ اگه شده در چه سطحی انجام شده و با چه جزئیاتی. اینطور شما می تونید بفهمید آیا موضوع و ایده ای که دارید چقدر مورد قبول قرار خواهد گرفت.
    2- دوست عزیز، اگه منظور شما این که مقاله رو تو سایت و نه ژورنال چاپ کنید، خب این خیلی اعتبار نخواهد داشت که بشه تو اپلای بهش تکیه کرد. سایت های متعددی هستن که ژورنال ها رو با جزئیاتی قرار دادن. ولی راه ساده تری که بخوام به شما معرفی کنم که ژورنال مناسب رو پیدا کنید این که همونطور که بالا گفتم قبل از شروع مقاله و هنگام نوشتنش یقنا شما از مقاله های زیادی استفاده میکنید که تعدادی مرتبط هستن، با مقایسه سطح کارتون با اون مقاله ها ژورنال مناسب رو دربیارید (یکی از ژورنال هایی که اون مقاله تو اون چاپ شدن). البته یقینا بعد پیدا کردن ژورنال فاکتورهای مثل ایمپکت فاکتور و تعداد مقالاتی که هرسال چاپ میکنه و... رو مد نظر بگیرید.
    موفق باشید.

Junior Member Balayi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من سعی میکنم خیلی ساده جواب بدم.
    1- یقینا شما قبل از اینکه شروع کنید مقاله رو کار کنید و بعد بنویسید باید برید و سرچ دقیقی رو انجام بدید و ببینید که آیا در این موضوعی که میخواید کار کنید قبل کاری انجام شده؟ اگه شده در چه سطحی انجام شده و با چه جزئیاتی. اینطور شما می تونید بفهمید آیا موضوع و ایده ای که دارید چقدر مورد قبول قرار خواهد گرفت.
    2- دوست عزیز، اگه منظور شما این که مقاله رو تو سایت و نه ژورنال چاپ کنید، خب این خیلی اعتبار نخواهد داشت که بشه تو اپلای بهش تکیه کرد. سایت های متعددی هستن که ژورنال ها رو با جزئیاتی قرار دادن. ولی راه ساده تری که بخوام به شما معرفی کنم که ژورنال مناسب رو پیدا کنید این که همونطور که بالا گفتم قبل از شروع مقاله و هنگام نوشتنش یقنا شما از مقاله های زیادی استفاده میکنید که تعدادی مرتبط هستن، با مقایسه سطح کارتون با اون مقاله ها ژورنال مناسب رو دربیارید (یکی از ژورنال هایی که اون مقاله تو اون چاپ شدن). البته یقینا بعد پیدا کردن ژورنال فاکتورهای مثل ایمپکت فاکتور و تعداد مقالاتی که هرسال چاپ میکنه و... رو مد نظر بگیرید.
    موفق باشید.
    1- ممنون از پاسختون
    2- منظورم این هست اگه بخوام مقاله isi داشته باشم به چه سایتی باید مراجعه کنم؟
    اگه منظور شما این که مقاله رو تو سایت و نه ژورنال چاپ کنید، خب این خیلی اعتبار نخواهد داشت که بشه تو اپلای بهش تکیه کرد.
    مگه مقاله با ژورنال فرق میکنه؟ من متوجه نشدم! من در کل میخوام یک مقاله isi داشته باشم از اول باید چی کار کنم؟ بعد از اینکه گفتید سرچ کنم و موضوع رو انتخاب کنم باید چی کار کن؟ چطوری ثبتش کنم؟
    ببخشید من در این مورد نمی دونم، اگه ممکنه راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

1- ممنون از پاسختون
    2- منظورم این هست اگه بخوام مقاله isi داشته باشم به چه سایتی باید مراجعه کنم؟

مگه مقاله با ژورنال فرق میکنه؟ من متوجه نشدم! من در کل میخوام یک مقاله isi داشته باشم از اول باید چی کار کنم؟ بعد از اینکه گفتید سرچ کنم و موضوع رو انتخاب کنم باید چی کار کن؟ چطوری ثبتش کنم؟
    ببخشید من در این مورد نمی دونم، اگه ممکنه راهنمایی کنید.
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    دوست عزیز مقاله تو ژورنال چاپ میشه. ژورنال ها تو هر زمینه ای اسم خاص خودشون رو دارن و مجموعه از مقاله هایی که مورد تایید ادیتور ها و داورهای اون ژورنال باشن به صورت منظم و با فاصله های زمانی مشخص چاپ میکنن.
    برای نوشتن مقاله به نظرم شما باید از مراحل زیر به ترتیب عبور کنید:
    1-پیدا کردن ایده مناسب
    2- اینکه به صورت دقیق تو مقالات قبلی بگردید و ببینید چقدر تو این زمینه کار شده و نقاط قوت و ضعف خودتون رو پیدا کنید.
    3- انجام طرح و پیاده کردن ایده و گرفتن نتایج
    4- نوشتن مقاله
    5- پیدا کردن ژورنال مناسب ( برای اینکه بدونید چه ژرونالی برای مقاله شما مناسب هستش، می تونید از مقاله هایی که تو مراحل قبل خوندید استفاده کنید، در ضمن ISI هر سال لیست ژورنال ها رو با مقداری جزئیات در دسترس قرار میده که می تونید دانلود کنید و ببینید). اگه اطلاعات کامل تری خواستید به من پیام بدید.
    6- مقاله رو طبق فرمت ژورنال در آوردن و سابمیت کردن.
    7- منتظر نظر ادیتور و داورها بشید (ممکنه از تقریبا 2 هفته تا یک سال طول بکشه این فرآیند)
    8-جواب میاد و یا قبول می کنن و یا رد و یا از شما تغییرات جزئی یا کلی میخوان.
    9- انجام تغییرات و فرستادن نمونه تصحیح شده وجواب نهایی.
    دوست عزیز سعی کردم خیلی ساده بگم ولی مراحلی که برای چاپ یک مقاله دارید تقریبا (نه دقیقا) اینا هستن.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار. علوم و تحقیقات

سلام دوستان، رشته تحصیلی من مهندسی فناوری اطلاعات هست در مقطع کارشناسی دانشگاه شیراز، می خوام قبل از فارق التحصیل شدنم یکی یا دو تا مقاله (برای اپلای ارشد در آلمان) بنویسیم.
    چند سوال (مبتدی) درباره نوشتن مقاله داشتم.
    1. مقاله ای که می نویسم میخوام در زمینه کامپیوتر مرتبط با رشته تحصیلیم باشه ولی آیا میشه این مقاله ام موضوعش درباره آموزش به کودکان و نوجوانان در زمینه همین کامپیوتر باشه؟
    یا نه مخاطب باید بزرگسال باشه؟
    2. بعد از نوشتن مقاله برای چاپ شدن به صورت الکترونیکی به چه سایت معتبری باید مراجعه کنم؟
    ممنون میشم اگه در این مورد چیزی می دونید من رو راهنمایی کنید.
    برای نوشتن مقالات ISI باید مقاله تون
    اولا به زبان انگلیسی نوشته شده باشه
    2- از منابع و مقالات معتبر و ISI سه چهار سال اخیر استفاده کرده باشید (رفرنسها تون جدید باشند نه مال 10-15 سال پیش)
    3-شامل ایده جدید باشه . ابتکار یا نو آوری که تا الان وجود نداشته و اولین بار شما اون را مطرح می کنید
    4- ایده تان را با نرم افزار های مدلسازی یا شبیه سازی پیاده سازی کنید
    5- با روشهای قبلی مقایسه کنید
    6- در چکیده مقاله هم به ضرورت تحقیق و اینکه این موضوع چقدر مهم هست و چقدر تازگی داره روشهای قبلی را چقدر بهبود می دهد اشاره کنید.
    7- اگر در همکاران مگارش مقاله دکتر یا کسی باشه که قبلا مقالاتش پذیرش شده ، شانس پذیرش مقاله شما بالاتر خواهد رفت

سلام
    برای رشته اقتصاد ژورنال isi که زود جواب بده معرفی می کنید؟؟؟
    ممنون

Junior Member

سلام خسته نباشید
    ژورنالایی با ضریب تاثیر یک و نیم ، ژورنالایی محسوب میشن که مقاله باید کیفیت بالایی داشته باشه یا ژورنالایه عادی محسوب میشن ؟
    کلا چه تحلیلی میکنید ژورنالایی با این ضریب رو ؟
    ممنون از شما

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط luuuus نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    ژورنالایی با ضریب تاثیر یک و نیم ، ژورنالایی محسوب میشن که مقاله باید کیفیت بالایی داشته باشه یا ژورنالایه عادی محسوب میشن ؟
    کلا چه تحلیلی میکنید ژورنالایی با این ضریب رو ؟
    ممنون از شما
    کاملا بستگی به زمینه ی ژورنال دارد.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    کاملا بستگی به زمینه ی ژورنال دارد.
    ممنون
    علوم رفتاری هست
    کلا 40 تا ژورنال بیشتر موجود نیست که همه ضریباشون از دو و نیم و سه بالاتره ( اینم از شانس ماست )
    کم ترین ضریبش یک و نیمه .
    چطور ارزیابی میکنید این شرایطو ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanparvar نمایش پست ها
    سلام
    برای رشته اقتصاد ژورنال isi که زود جواب بده معرفی می کنید؟؟؟
    ممنون
    کسی نیست کمک کنه؟
    به نظرتون تو ژورنالهایی که isi نیستند یعنی تو سایت تامسون نیستن، مقاله بفرستم ارزش داره؟
    آخه اونا زود جواب میدن/ اصلا این جور ژورنالها میتونن رزومه محسوب بشن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sasanparvar نمایش پست ها
    کسی نیست کمک کنه؟
    به نظرتون تو ژورنالهایی که isi نیستند یعنی تو سایت تامسون نیستن، مقاله بفرستم ارزش داره؟
    آخه اونا زود جواب میدن/ اصلا این جور ژورنالها میتونن رزومه محسوب بشن؟
    سلام

رشته بنده با شما یکی نیست بنابراین در انتخاب ژورنال ورود نمی کنم، اما در رابطه با سوال دومتون، اکثر مقالات علمی-پژوهشی داخلی isi نیستند، آیا این به این معناست که ارزشی برای گزارش در رزومه ندارند؟
    به عقیده بنده، ارزش مقالات، به isi بودنش نیست بلکه به کیفیت ژورنال، هیئت تحریریه و سابقه آن ژورنال است. دوست گرامی دقت کنید که isi بودن شرط کافی است نه لازم! بدین معنی که تمامی مقالات isi الزاما مناسب مقاله دادن نیستند اما اگر شما مقاله ای را با سابقه درخشان در فاکتور هایی که بنده عرض نمودم، یافتید و در عین حال، آن ژورنال isi هم بود، پس چه بهتر که در این مجله، مقاله ای را بفرستید. همچنین برای سرعت در پاسخگویی، تحقیق خود را به دست مقالات isi هندی و ... نسپارید، بهتر آن است که به دنبال ژورنالی (چه داخلی و یا خارجی) بگردید که مدت داوری کوتاهتری (از دید شما) داشته باشد.

بهترین آرزوها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)