صفحه 46 از 57 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 566

موضوع: مقالات ISI

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : مقالات ISI

دوستان من یه سوال دارم..... تاپیک مشخصی واسه این سوالم وجود نداره واسه همین اینجا مطرح می کنم. این سوالمو از افراد مختلف پرسیدم جوابای مختلف میدن. واسه همین سردرگم شدم.
    رشتم مهندسی مکانیک هستش. اگر ما در مقاله مون یه شبیه سازی یا مدلسازی نرم افزاری کرده باشیم، در سابمیت اون مقاله ازمون لایسنس نرم افزار رو می خوان؟ چون همه نرم افزار هامون کرک شده هستن.
    وضعیت چن سال قبل با وضعیت کنونی ممکنه فرق داشته باشه واسه همین لطفاً جواب های بروز بدین.

بعضی ها میگن مجله از تو لایسنس نرم افزار می خواد.
    بعضی ها میگن تو میگی از ورژن فلانِ نرم افزار فلان استفاده کردی و مثلاً این نرم افزار رو استادت از فلان کشور خریده یا مثلاً از طرف دانشگاه در اختیارت گذاشته شده. به هیچ کسی هم هیچ ربطی نداره.
    بعضی ها میگن به مجله بستگی داره. اگه به مجله بستگی داره از کجا میشه فهمید مجله ای که قصد داریم مقاله مون رو اونجا سابمیت کنیم ازمون لایسنس نرم افزار رو می خواد یا نمیخواد؟

میشه یه جواب مشخص و معتبر بدین؟ ممنون می شم.

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دارم..... تاپیک مشخصی واسه این سوالم وجود نداره واسه همین اینجا مطرح می کنم. این سوالمو از افراد مختلف پرسیدم جوابای مختلف میدن. واسه همین سردرگم شدم.
    رشتم مهندسی مکانیک هستش. اگر ما در مقاله مون یه شبیه سازی یا مدلسازی نرم افزاری کرده باشیم، در سابمیت اون مقاله ازمون لایسنس نرم افزار رو می خوان؟ چون همه نرم افزار هامون کرک شده هستن.
    وضعیت چن سال قبل با وضعیت کنونی ممکنه فرق داشته باشه واسه همین لطفاً جواب های بروز بدین.

بعضی ها میگن مجله از تو لایسنس نرم افزار می خواد.
    بعضی ها میگن تو میگی از ورژن فلانِ نرم افزار فلان استفاده کردی و مثلاً این نرم افزار رو استادت از فلان کشور خریده یا مثلاً از طرف دانشگاه در اختیارت گذاشته شده. به هیچ کسی هم هیچ ربطی نداره.
    بعضی ها میگن به مجله بستگی داره. اگه به مجله بستگی داره از کجا میشه فهمید مجله ای که قصد داریم مقاله مون رو اونجا سابمیت کنیم ازمون لایسنس نرم افزار رو می خواد یا نمیخواد؟

میشه یه جواب مشخص و معتبر بدین؟ ممنون می شم.
    سلام
    دوست عزیز این سوال رو شما 1 ماه پیش تو همین تاپیک مطرح کردی و بنده هم تو پست 443# جواب دادم، و همونطور هم که خودتون گفتید ممکنه افراد دیگه نظر دیگه ای بدن و اصلا یک جواب واحد برای این سوال وجود نداره ولی بنده نمیدونم شما دقیقا دنبال چی هستید؟! شما یک بار مقاله واسه یک ژورنال بفرستید متوجه میشید این همه حساسیت اصلا لازم نیست چون ادیتور ژورنال و داورها دنبال یک مطلب علمی به روز و جدید هستن که contribution مطلوبی داشته باشه و کاری ندارن شما نرم افزارتونو از کجا تهیه کردید! اصلا این موضوع فقط به ذهن یک ایرانی میرسه که چنین سوالی بپرسه! شما محقق یک دانشگاه هستید و کار علمی انجام دادید که به نرم افزار خاصی نیاز داشته و دانشگاه اون نرم افزار رو در اختیار شما قرار میده به همین سادگی. تو کشور ما کدوم نرم افزار هست که ملت از نسخه اصلیش استفاده میکنن؟! 99% مردم ما از ویندوز و مجموعه آفیس و انتی ویروس گرفته تا حرفه ای ترین نرم افزارها و نرم افزارهای تخصصی رو یا از کرک شده استفاده میکنن یا از راه های فرعی دیگه. اینجوری باشه هیچ کسی تو ایران نمیتونه مقاله چاپ کنه و بگه من با فلان نرم افزار کار کردم چون حتی همون Microsoft word هم توش مقالش رو تایپ کرده کرک شده بوده!!

هیچ ژورنالی موقع سابمیت مقاله از شما لایسنس نمیخواد. اصلا یعنی چی لایسنس بخواد؟! لایسنس متعلق به یک فرد هست و فرض اینکه شما لایسنس یک نرم افزار رو از شرکتی خریداری کردید و بعد فرض محال ژورنال به شما بگه لایسنس رو باید برای ما بفرستید(!) باز هم شما نباید این کارو کنی چون اشتراک گذاری لایسنس یک نرم افزار خودش خلاف قانونه! پس هیچ وقت یک ژورنال حرفه ای کار خلاف قانون از نویسنده نمیخواد. تمام ژورنال ها یک guide برای نویسنده دارن که نوشته برای ارسال مقاله چی لازم دارن و میتونی اونجا دقیق نیازمندیشون رو ببینی. شاید در پروسه داوری مقاله یک داور از نرم افزار شما سوالاتی بکنه ولی بازم بعیده بگه لایسنس نرم افزار رو بده ببینم مگه پلیس اینتر.پل هستش؟! نهایتش یه داور خیلی شکاک باشه از شما کدنویسی رو بخواد تا ببینه چطور انجام دادید و یا اصلا کدنویسی انجام دادید یا نه(!) ولی حتی این مورد رو هم خیلی از داورا اصلا لازم ندارن.

اگر کسی به شما گفته ژورنالی وجود داره که برای سابمیت مقاله نیاز داره که لایسنس نرم افزار رو هم براشون ارسال کنیم لطفا حتما حتما از اون فرد بپرسید اسم اون ژورنال دقیقا چیه و به ما هم بگید. شاید بنده اطلاع ندارم، برام خیلی جالبه که چنین ژورنالی رو ببینم،البته اگر وجود داشته باشه!

موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط vatashan نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون اما برادر ایا دانشگاه بخاطر کم اعتباریش قبول می کنه و نمره ای براش لحاظ می کنه ممنونم
    سلام ایا ژورنال Open Journal of Ecology
    ISSN Print: 2162-1985

ISSN Online:2162-1993

از نظر اعتبار ایا مورد تائید وزارت علوم و دانشگاه ازاد هست ممونم

سلام دوست عزیز
    به نظرم این ژورنال مناسب نیست و اگر مقاله شما سطحش متوسط هم هست واسه اینجا نفرستید.
    این ژورنال impact factor رسمی نداره. ضمن اینکه تو scopus هم ایندکس نشده، و در SJR هم اسم این ژورنال نیست.
    اینکه از نظر وزارت علوم و دانشگاه آزاد مورد تایید هست یا نه رو مطمئن نیستم ولی اسم این ژورنال تو آخرین لیست نشریات نامعتبر وزارت علوم نبود. ولی اگر این مقاله رو برای داخل کشور لازم دارید و اصرار دارید واسه همین ژورنال بفرسیتد برای اطمینان بیشتر از امور پژوهشی دانشگاه خودتون در موردش بپرسید. ولی کلا نظر شخصی بنده اینه که این ژورنال رو فراموش کنید و به دنبال ژورنال معتبر و بهتری باشید.
    موفق باشید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

با سلام. دوستان وزارت علوم تو سال 93 یه لیست سیاه داده که مجلات نا معتبر رو نوشته بود. ولی خیلی از اطلاعاتش تو سال 92 و 91 تصویب شده بودن.
    1. کسی لینکی یا فایلی داره که لیست بروز تری باشه؟ تو اینترنت پیدا نشد.
    2. این لیست سیاه وزارت علوم خودش تا چه حدی قابل اعتماده و سابمیت مقاله تو اونها واسه ما چه عواقبی می تونه داشته باشه؟ تو اپلای یا پذیرش و اینجور چیزا؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    با سلام. دوستان وزارت علوم تو سال 93 یه لیست سیاه داده که مجلات نا معتبر رو نوشته بود. ولی خیلی از اطلاعاتش تو سال 92 و 91 تصویب شده بودن.
    1. کسی لینکی یا فایلی داره که لیست بروز تری باشه؟ تو اینترنت پیدا نشد.
    2. این لیست سیاه وزارت علوم خودش تا چه حدی قابل اعتماده و سابمیت مقاله تو اونها واسه ما چه عواقبی می تونه داشته باشه؟ تو اپلای یا پذیرش و اینجور چیزا؟
    سلام
    1. آخرین فهرست نشریات نامعتبر که وزارت علوم منتشر کرده واسه شهریور 94 هست که در این پست ضمیمه کردم.
    2. طبیعتا اگر تو مجلات این لیست شما مقاله چاپ کنی حداقل تو کشور ما اون مقالات برات اثر مثبتی نخواهد داشت. برای مثال شما مقاله داری چاپ میکنی فردا روزی واسه مصاحبه دکتری رفتی بگی این مقاله رو چاپ کردم ولی وقتی مجله اسمش تو لیست سیاه هست اون مقاله نادیده گرفته میشه و انگار شما اصلا مقاله چاپ نکردی! برای اپلای بعضی از مجلات این لیست ممکنه مشکلی نداشته باشن. در کل چه کاریه، این همه ژورنال خوب وجود داره الا باید بریم از این لیست انتخاب کنیم! این لیست کلا توش 200 تا ژورنال اومده که اگه برحسب رشته تفکیک کنیم شاید تو یک رشته خاص 10 تا ژورنالم نشه!
    موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام
    من در دوره ارشد بر روی موضوعی کار می کردم و حاصل آن یک ISI بود. حال که فارغ التحصیل شده ام با داده هایی که دارم (مستخرج از پایان نامه نیست)، در حال کار با بقیه استادها هستم تا تعدادی دیگر برای اپلای دکترا مقاله آماده کنم. آیا چاپ تعداد زیاد مقاله ISI (در تمامی انها اسم اول خودم هستم، اما اساتید بسته به موضوع مقاله تغییر می کنند) با این رویکرد اثر منفی دارد و یا مثبت؟
    متشکرم

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadpe نمایش پست ها
    سلام
    من در دوره ارشد بر روی موضوعی کار می کردم و حاصل آن یک ISI بود. حال که فارغ التحصیل شده ام با داده هایی که دارم (مستخرج از پایان نامه نیست)، در حال کار با بقیه استادها هستم تا تعدادی دیگر برای اپلای دکترا مقاله آماده کنم. آیا چاپ تعداد زیاد مقاله ISI (در تمامی انها اسم اول خودم هستم، اما اساتید بسته به موضوع مقاله تغییر می کنند) با این رویکرد اثر منفی دارد و یا مثبت؟
    متشکرم
    سلام دوست عزیز
    چرا رویکرد منفی داشته باشه؟! شما یک موضوع تحقیقاتی رو در دوران ارشد کار کردید و از تز ارشدتون یک مقاله ISI استخراج کردید، حالا بعد از اتمام ارشد تحقیقاتتون رو پیگیری کردید و دارید این موضوع رو بیشتر روش کار میکنید و گسترشش میدید که این نکته مثبتی هست و نشون میده دانشجو پیگیری بودید و به نظرم نه تنها منفی نیست بلکه دید مثبتی هم در موردتون ایجاد میکنه چون نشون میده همواره دنبال research تو حوزه خودتون بودید. حالا میخواد با استاد همون دانشگاه قبلیتون باشه یا با هر محقق معتبر دیگه ای از هر دانشگاهی، قرار نیست چون تز ارشدتون با یک استادی بوده تا آخر عمر با همون نفر تو اون حوزه کار تحقیقاتی انجام بدید که!
    موفق باشید

Junior Member

سلام , من رشتهم مهندسی مکانیکه رو ی ویلچیر کار کردم الان میخوام ی مقاله ازش استخراج کنم ک بیشر پردازش سیگنال و سیستمای مکانیکی توش مطرحه برای کدوم مجله اقدام کنم بهتره؟ مجله ای داریم ک تو فیلد هم مهندسی پزشکی هم مکانیک باشه؟ دنبال ی مجله خوب و مناسب میگردم ک هم رتبه بالایی داشته باشه همم زیاد سخت نباشه ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
    دوستان یه سوال داشتم ولی مطمئن نیستم اینجا باید بپرسم یا نه
    اگر یه مقاله ISI و انگلیسی باشه تاثیرش بیشتر از یه مقاله فارسی ه توی رزومه؟
    اصلا به جز مقالات انگلیسی میشه مقالات فارسی رو هم اورد تو رزومه/

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوال داشتم ولی مطمئن نیستم اینجا باید بپرسم یا نه
    اگر یه مقاله ISI و انگلیسی باشه تاثیرش بیشتر از یه مقاله فارسی ه توی رزومه؟
    اصلا به جز مقالات انگلیسی میشه مقالات فارسی رو هم اورد تو رزومه/

ممنون
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    مطمینا اولویت با مقاله های انگلیسی و ای اس ایه. مهم کیفیت مقاله و کار انجام شده و کیفیت ژورنالیه که مقاله رو چاپ میکنه
    مقاله های فارسی رو میتونید توی رزومه تون بیارید ولی خب باید تایتل رو به انگلیسی ترجمه کنید و جلوش بنویسید که مقاله به قارسی ارایه شده
    ولی بهتره که وقتتون رو روی مقاله های انگلیسی بذارید و سعی کنید کار با کیفیتی رو انجام بدید
    بعد از اون کنفرانس های اینترنشنال
    ولی دلیلی نمیشه که کارهای داخلی خوب نباشند یا ارزشمند نباشند. ولی در کل برای پروسه اپلای وقتتون رو روی موارد اول بذارید بهتره

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)