صفحه 41 از 42 نخستنخست ... 313233343536373839404142 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 416

موضوع: آيا كسي بدون مقاله تونسته FUND بگيره؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آيا كسي بدون مقاله تونسته FUND بگيره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ya30_a نمایش پست ها
    بچه ها سلام.یه سوالی داشتم.من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه اصفهان با معدل 14 و الان دانشجوی مجازی رشته مدیریت اجرایی دانشگاه اصفهان با معدل فعلی 16 هستم.میخوام بخونم آیلتس نمره عالی بگیرم.اما مقاله ای ندارم.ولی زبانم خوبه خیلی.می خواستم ببینم شانسی برای گرفتن پذیرش برای phd با فاند دارم بدون مقاله و با فرض اینکه ایلتس نمره عالی بگیرم؟لطفا کمکم کنید.

دوست عزیز
    من خیلی خیلی محکم و مطمپن بهتون میگم که شانس دارید!!!
    کسایی رفتن و جاهایی رفتن که اگه بشنوید از تعجب شاخ در میارید
    پس ختما و حتما شانس داریییید!
    ولی این شانستون کم و زیاد شدنش بسته به اون پروژه دکترا و رزومه شما و نیاز استاد و به مقدار کافی بخت و اقبال بالا و پایین میشه
    مطمپنا توی رقابت با کسایی که رزومه بهتری دارن خب شانس شما پایین تره و در این شکی نیست
    پس حتما دنیال این باشید که رزومه تون رو تا جایی که ممکنه بهتر و بهتر کنید (البته نمیدونم مقاله توی رشته شما چه معنی داره. چون توی رشته هایی مثل شما فکر کنم خیلی بازار مقاله دادن داغ نیست و خب این شرایط رو براتون بهترم میکنه)

خلاصه کنم:
    دوستی رو از نزدیک میشناسم که با یه کنفرانس فارسی الان دکترای دلف هلند هستند!!!!! و دوستی رو میشناسم که از پبام نور ارشد خوندن (با احترام به دوستان پیام نوری) الان آمریکا هستند با فاند کامل دکترا!!!!!!
    و دوستی که با ۲۱ تا ای اس ای هنوز ایرانه و همین تعداد زیادیه مقاله به گفته خودش بلای جونش شده چون استادا فکر میکنن حتما ریگی به کفششه و .... خالا کاری با ماجرای ایشون ندارم فقط مثال زدم
    نمونه هایی ازین دست زیاده....ولی دلیل نمیشه که شما در راستادی تقویت رزومه تون تلاش نکنید
    هرچی رزومه تون قوی تر باشه شانستون بالا و بالاتر میره
    ولی برای هیچ کسی درصد شانس همونجوری که از اسمش معلومه ؛شانس؛ صفر نیست

موفق باشید

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من کارمند یکی از ارگان ها هستم همچنین در دانشگاه نیز تدریس می کنم. کارشناسی ارشد شیمی دارم. مدرک ارشدم را چند سال پیش گرفتم که دادن مقاله مثل الان مد نبود. استاد راهنمای پایان نامه دانشجویان هم بودم ولی به دلیل مشغله خیلی زیاد اصلا نشده که مقاله بدم. خیلی برام جالبه که بعضی از دانشجویان خود من با وجودی که از استعداد چندانی نداشتند و چندین بار هم از دروس من می افتادند بواسطه این موسساتی که پول می گیرند و مقاله چاپ می کنند مقاله دادند و الانم فول فاند از دانشگاه های معتبری گرفتند که واقعا برای خود من دور از ذهنه. به نظر شما اگه من برا دکتری اونور اقدام کنم می تونم شانس پذیرش داشته باشم.
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط analytical نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من کارمند یکی از ارگان ها هستم همچنین در دانشگاه نیز تدریس می کنم. کارشناسی ارشد شیمی دارم. مدرک ارشدم را چند سال پیش گرفتم که دادن مقاله مثل الان مد نبود. استاد راهنمای پایان نامه دانشجویان هم بودم ولی به دلیل مشغله خیلی زیاد اصلا نشده که مقاله بدم. خیلی برام جالبه که بعضی از دانشجویان خود من با وجودی که از استعداد چندانی نداشتند و چندین بار هم از دروس من می افتادند بواسطه این موسساتی که پول می گیرند و مقاله چاپ می کنند مقاله دادند و الانم فول فاند از دانشگاه های معتبری گرفتند که واقعا برای خود من دور از ذهنه. به نظر شما اگه من برا دکتری اونور اقدام کنم می تونم شانس پذیرش داشته باشم.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز

مقاله میتونه شانس فاند رو بالا ببره ولی لزوما به این معنا نیست که بدون مقاله نمیشه فاند گرفت.
    در گرفتن فاند عواملی مثل معدل، نمره زبان و نمره جی آر ای بسیار موثر هست.
    در کنار این موارد، داشتن استادی که بتونه از طریق روابطی که با اساتید خارجی داره شما رو به صورت ویژه به اونها معرفی کنه بسیار کارسازه!

نقل قول نوشته اصلی توسط ahashemi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

مقاله میتونه شانس فاند رو بالا ببره ولی لزوما به این معنا نیست که بدون مقاله نمیشه فاند گرفت.
    در گرفتن فاند عواملی مثل معدل، نمره زبان و نمره جی آر ای بسیار موثر هست.
    در کنار این موارد، داشتن استادی که بتونه از طریق روابطی که با اساتید خارجی داره شما رو به صورت ویژه به اونها معرفی کنه بسیار کارسازه!
    در تایید حرف دوستمون یه بنده خدایی رو میشناختم که الان ایشون کانادا هستن برای دکترا فول فاند (مکان. ایشون هیچ گونه مقاله ای نداشتن ولی به واسطه اشناییتی که استاد راهنماش با استاد کانادایی داشت پذیرش و فاند گرفتند. بنابراین صرف نداشتن مقاله نمی تونه باعث عدم موفقیت باشه.

پیروز باشید

سلام. من با لیسانس مکانیک از دانشگاه ازاد و معدل 16 بدون هیچ سابقه پژوهشی و .... اگر نمرات زبان متوسطی بیارم شانس دارم فاند بگیرم حالا یا از امریکا یا از کانادا ؟ برای مقطع مستر. با تشکر.

دوستان من اینجا خوندم که یکی از دوستان گفته بود که یه بنده خدایی کلی مقاله تحت عنوان سابمیت شده توی رزومه ش ردیف کرده بود و تونسته بود از یه دانشگاه خوب هم پذیرش بگیره!!!

به نظرتون واقعا ممکنه این حالت؟؟
    مگه اون استادی که ما باهاش مکاتبه میکنیم نمیگه مثلا دوتا از اون مقاله های سابمیت شده ت رو به من نگاه کنم ؟؟

حالا با یک مقاله چاپ شده توی یه مجله خوب و دو تا سابمیت شده میشه پذیدش با فاند گرفت از امریکا؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran1992 نمایش پست ها
    دوستان من اینجا خوندم که یکی از دوستان گفته بود که یه بنده خدایی کلی مقاله تحت عنوان سابمیت شده توی رزومه ش ردیف کرده بود و تونسته بود از یه دانشگاه خوب هم پذیرش بگیره!!!

به نظرتون واقعا ممکنه این حالت؟؟
    مگه اون استادی که ما باهاش مکاتبه میکنیم نمیگه مثلا دوتا از اون مقاله های سابمیت شده ت رو به من نگاه کنم ؟؟

حالا با یک مقاله چاپ شده توی یه مجله خوب و دو تا سابمیت شده میشه پذیدش با فاند گرفت از امریکا؟

ممنون

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

این حرف یه حرفیه که اصلا حالت کلی نداره (ولی احتمالش حتما خیلی خیلی خیلی پایینه ولی ممکنه صفر نباشه) و به نظر شخصی من فاتحه ی اون استادی که دانشجویی رو اینجوری گرفته باید خوند
    همونطور که خودتون گفتین استاد ها معمولا ممکنه بعضی از مقاله ها رو بخوان. نه برای مچ گیری.....واسه اینی که مقاله رو بخونن و ببینن زمینه کاری دقیقا چیه و توی مقاله چه چیزهایی ارائه شده
    هرچند خیلی از افراد اکادمیک ممکنه وقتی یه چیزی چاپ نشده و هنوز در مرحله سابمیت هست درخواستی برای داشتنش هم نکنند (از جهت احترام و شاید حقوق کپی رایت و ....) ولی بازم دلیلی نمیشه فقط با زدن چند تا تایتل توی رزومه فاندی یا پوزیشن خوبی رو گرفت

حالا یه وقت هست ممکنه زمینه کاری شما خیلی به استاد نزدیکه...ریکام های خیلی خوبی دارید (که همون دروغ نوشتن چیزی توی رزومه یه نوعی خیانت به افرادی است که قبول کردن ما رو ریکام کنند و حتی ممکنه بار حقوقی هم بیاره درآینده) معدل خوب و زبان خوبی دارید و همه اینا باعث میشه استادی متقاعد بشه که شما نوعی برای اون پوزیشن مناسب هستید و شاید واقعی بودن تایتل های اون مقاله ها براش خیلی مهم و حساس نباشه ....
    ولی فقط با زدن چند تا تایتل توی مقاله استادی بعیده که کسی رو بگیره و قاعدتا نباید این کار رو بکنه !

در مورد اون یه مقاله چاپ شده و دو تا سابمیتی که فرمودید:
    کیفیت مقاله ها همیشه از تعدادشون به طور کلی مهم تره (حداقل برای جلب نظر یه استاد این مورد باید مهم تر باشه)
    دوستان زیادی هستند که فقط با یه مقاله خوب تونستند نظر استادی رو جلب کنند
    مقاله ای رو فرض کنید که مثلا تعداد بالایی سایتیشن داره....خب این خیلی خیلی بهتر از دو یا چندتا مقاله ست که هیچ استفاده ای ازون نشده و سایتیشنی نخوردن و .....
    بحث فاند البته ممکنه متفاوت باشه...اونجا ممکنه تعداد مقاله ها امتیاز بندی خاصی داشته باشه و بتونه مهم باشه

یه نکته دیگه هم اینکه من همیشه عرض کردم الانم میگم اگه واقعا مقاله ای کسی داره و سابمیتش کرده حتما باید تو یرزومه ش بهش اشاره کنه چون خیلی مهمه
    یه مقاله سابمیت شده (توی دنیای اکادمیک) خیلی مهمه و خیلی معنا داره. یعنی حداقل نویسنده اون مقاله کارش رو در حدی دیده که نوشته بشه و برای یه ژورنال فرستاده بشه و این خیلی خیلی خوبه و مرحله خیلی خوبیه..توی دنیای اکادمیک هم اصل بر صداقته مگه اینکه خلافش ثابت شه...بنابراین مقاله سابمیت شده یعنی فقط یه قدم تا چاپ شدن و جهانی شدن فاصله داره...

من خیلی کلی عرض میکنم:
    شما اصلا ذهنتون رو درگیر این حرف ها نکنید. نمره زبان بالایی بگیرید و بدونید که این نمره زبان بالا و حالا جی ار ای میتونه خیلی خیلی به رزومه تون وزن بده و شما رو برای رسیدن به هدفتون و فاند مناسب کمک میکنه
    رزومه تون رو از جهت مقاله هم تقویت کنید و سعی کنی مقاله های خوب و با کیفیتی رو کار کنید و تمام سعیتون رو بکنید که کارتون رو (همون یه دونه مقاله مثلا) خیلی کامل و با کیفیت بالا به سرانجام برسونید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام. من با لیسانس مکانیک از دانشگاه ازاد و معدل 16 بدون هیچ سابقه پژوهشی و .... اگر نمرات زبان متوسطی بیارم شانس دارم فاند بگیرم حالا یا از امریکا یا از کانادا ؟ برای مقطع مستر. با تشکر.

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

فاند ها معمولا رقابتی هستند و شما برای اینکه توی یه رقابت بتونید موفق باشید باید از متوسط ها بالاتر باشید
    معدلتون معدل بدی نیست برای مقطع لیسانس
    معمولا از دانشجوی لیسانس هم انتظار مقاله ای نمیره اما داتشن یه کار پژوهشی یا کنفرانس بین المللی و ترجیحا کار انگلیسی خب خیلی خیلی میتونه بهتون کمک کنه
    نمره زبان هم خیلی میتونه به رزومه تون وزن بده و بهتون کمک کنه. نمره زبان بالا خیلی شانستون رو بالاتر میبره که بتونید نظر استادی رو جلب کنید

حالا به نظرم همیشه به این سوال جواب بدید که چرا این دانشگاه باید فاند خودشو به من نوعی بده؟
    چه چیز خاصی توی رزومه من هست که باید این فاند و این موقعیت به اون داده بشه؟؟

جواب این سوال ها میتونه خیلی در پیش بینی اینده بهتون کمک کنه
    چون فقط بودن و بودن در حد متوسط ها شانسی در همون حد رو هم براتون به ارمغان میاره (ولی عرض نکردم که این شانس صفره !)

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    آیا این درسته که برای گرفتن فاند و یا حالا داشتن رزومه خوب فقط مقالات isi معتبر اند؟ یعنی حتی isi هند و کشورهای غیر آمریکایی مورد قبول نیست؟ ویا مجالات دیگر؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme66 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا این درسته که برای گرفتن فاند و یا حالا داشتن رزومه خوب فقط مقالات isi معتبر اند؟ یعنی حتی isi هند و کشورهای غیر آمریکایی مورد قبول نیست؟ ویا مجالات دیگر؟

دوست عزیز

مهم اینه شما مقاله هاتون و کارهای علمیتون رو توی ژورنال های با کیفیتی چاپ کنید
    ای اس ای بودن به نوعی یه استاندارد علمی حساب میشه میتونید برای توضیح بیشتر تعریفش رو اینجا بخونید

کشوری که ژورنالتون رو اراپه میکنه مهم نیست ! حالا هند باشه یا امریکا ! مهم اینه که کیفیت ژورنال بالا باشه
    سایتیشن بالایی داشته باشه
    ایمپکت فاکتور Impact factorبالایی داشته باشه

و ژورنال با کیفیی باشه از لحاظ علمی

مقاله های غیر ای اس ای هم حتما توی رزومه تون موثره
    کنفرانس های علیمی هم همینطور حتی کنفرانس های داخلی
    ولی چیزی که مهمه اینه که شما چقدر وقت میذارید و اون کار نهایی چقدر میتونه به رزومه تون وزن بده و آیا وقت به اون میزان وزن دادن به رزومه میارزه یا نه
    به همین دلیل همیشه ترجیح با مقاله های انگلیسی و ای اس ای و یا مثلا اگه قراره کنفرانسی باشه ترجیح با کنفرانس های معتبر بین الملییه
    ولی این دلیلی نمیشه که باقی موارد کمکی بهتون نکنند
    فقط بهتره وقتتون رو برای چیزی بذارید که میدونید بیشتر بهتون کمک میکنه و وزن بهتر و بیشتری به رزومه تون میده

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)