صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: تفاوت بین Automation & control Eng با Mechatronics

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

پیش فرض تفاوت بین Automation & control Eng با Mechatronics

سلام به همه.
    من به مکاترونیک علاقه دارم.

اما جایی که میخوام اپلای کنم، مکاترونیک مستقل نداره.
    یه Mechanical Eng داره که بعد از سال اول گرایش مکاترونیک رو میتونی انتخاب کنی.
    یه Automation and Control Eng داره.

میخوام ببینم این دومی خیلی با مکاترونیک فرق داره، از اونجایی که خوب مکاترونیک یه شاخش برمیگرده به اتوماسیون و اینا...

ممنون میشم جواب رو زودتر بدید.
    جایی برای این سوال در فروم های دیگه پیدا نکردم.

ارادتمند.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : تفاوت بین Automation & control Eng با Mechatronics

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    سلام به همه.

میخوام ببینم این دومی خیلی با مکاترونیک فرق داره، از اونجایی که خوب مکاترونیک یه شاخش برمیگرده به اتوماسیون و اینا...

ارادتمند.
    احتمالا تعریف خودش را دارد و به همان دانشگاه محدود می شود

لیتکش را بگذار تا ببینیم منظورش چیست
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    احتمالا تعریف خودش را دارد و به همان دانشگاه محدود می شود

لیتکش را بگذار تا ببینیم منظورش چیست
    این برای اتومیشن و کنترل

این برای مکانیک

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سلام به همه.

ارادتمند.
    سلام

حالا چه الزامی دارید به اسم مکاترونیک؟ مهم اینه که شما در راستای علاقمندی هاتون تحصیل و تحقیق کنید. بیرون ایران مثل داخل ایران اسم رشته مهم نیست.

توی این دو گزینه، یکی بیشتر نگاهش به سمت مباحث مهندسی برق هست و یکی دیگه با عینک مهندس مکانیک به این مسئله نگاه میکنه.

با هر کدوم که راحت هستید، انتخاب کنید. البته برای اظهارنظر دقیقتر، باید لیست دروس هر دو گرایش مشخص می بود که نیست.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

در لینک هایی که گذاشتید یکی اش کاملا مکانیک است و اگر به آن بروی از مکاترونیک دور می شوی

اگر به مکاترونیک علاقه دارید حتما اتوماسیون را انتخاب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    بیرون ایران مثل داخل ایران اسم رشته مهم نیست.
    تا حالا دنبال کار گشتی؟

تجربه من نشان داده که خیلی از شرکت ها که کامپیوتر ساینس می خواهند به عنوان مدرک خیلی حساس اند.

توی این دو گزینه، یکی بیشتر نگاهش به سمت مباحث مهندسی برق هست و یکی دیگه با عینک مهندس مکانیک به این مسئله نگاه میکنه.

با هر کدوم که راحت هستید، انتخاب کنید. البته برای اظهارنظر دقیقتر، باید لیست دروس هر دو گرایش مشخص می بود که نیست.
    چگونه به این نتیجه رسیدی که اولی نگاهش بیشتر برقی است؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Member
    رشته و دانشگاه

سلام

حالا چه الزامی دارید به اسم مکاترونیک؟ مهم اینه که شما در راستای علاقمندی هاتون تحصیل و تحقیق کنید. بیرون ایران مثل داخل ایران اسم رشته مهم نیست.

اینم لیست دروس:

سال اول مکانیک

سال دوم مکانیک گرایش "مکاترونیک و رباتیک" و

سال اول اوماسیون و کنترل و ادامه در پست بعدی چون سیستم نمیذاره بیشتر از چهار تصویر بذارم

Member
    رشته و دانشگاه

سلام

سال اول اوماسیون و کنترل : همون قبلی و

سال دوم اتوماسیون و کنترل و و

الزامم برای اسم مکاترونیک اینه که نمیخوام فقط بشینم تا آخر عمرم برای ی کارخونه خط تولید طراحی کنم و برنامشو بنویسم.
    میخوام تو فازهای دیگه مکاترونیک هم بتونم وارد بشم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

تا حالا دنبال کار گشتی؟

تجربه من نشان داده که خیلی از شرکت ها که کامپیوتر ساینس می خواهند به عنوان مدرک خیلی حساس اند.
    دنبال کار که بله؛ حتی مدتی هست که کار دنبال من میگرده!

تجربۀ شما محترم؛ اما کامپیوتر ساینس و بازار کارش چه ارتباطی داره به سؤال این دوستمون در مورد انتخاب بین یکی از این دو گرایش؟ به علاوه، اگر فرض بگیریم تجربۀ شما جهان شمول باشه (که خب اثباتش کار ساده ای نیست) کامپیوتر ساینس بین رشته ای نیست و توجه ویژه به عنوان مدرک تحصیلی، بیشتر از رشتۀ مکاترونیک یا حتی رباتیک میتونه توجیه پذیر باشه. اما برای رشته های میان رشته ای مثل مکاترونیک، عنوان مدرک نیست که برای فرد، فرصت شغلی صنعتی یا آکادمیک به همراه میاره.

صرفاً جهت اطلاع: موارد متعددی در امریکا دیدم که فردی با تخصص کامپیوتر ساینس، در دانشکدۀ مکانیک بوده. یا مواردی که دکترای مکانیک داشتند و الان در کامپیوتر ویژن متخصص بودند. فراموش نکنید که بیرون ایران، به هیچ وجه به اندازۀ ایران در بند عنوان مدرک نیستند و نباید تجربۀ محدود فردی، تعمیم داده بشه. برای روشن تر شدن این گزاره، نگاهی به فرصت های شغلی یا تحقیقاتی در مقاطع عالی بیندازید و ببینید که الزامی به داشتن مدرک خاصی نیست و بیشتر به رزومۀ فرد نگاه میکنند. عنوان مدرک تنها باید مرتبط باشه؛ در مراحل بالاتر البته ممکنه رقابت شدید بشه و افراد متخصص تر جذب بشند اما در مراحل اولیه، اسم مدرک نیست که باعث ریجکت یا اکسپت میشه.

چگونه به این نتیجه رسیدی که اولی نگاهش بیشتر برقی است؟
    تجربۀ محدود من باعث شد چنین نتیجه ای بگیرم؛ شما هم میتونید از دیدگاه خودتون به این دو گزینه نگاه کنید و در صورت تمایل، برای کاربر توضیح بدید.

موفق و پایدار باشید.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

سال اول اوماسیون و کنترل : همون قبلی و

سال دوم اتوماسیون و کنترل و و

الزامم برای اسم مکاترونیک اینه که نمیخوام فقط بشینم تا آخر عمرم برای ی کارخونه خط تولید طراحی کنم و برنامشو بنویسم.
    میخوام تو فازهای دیگه مکاترونیک هم بتونم وارد بشم.
    1- دروس درهم برهم داخل لیست ارائه شده، کم نیست؛ در نتیجه، هر رویکردی که از جانب شما انتخاب بشه، باید موقع انتخاب دروسی که قدرت انتخاب دارید، دقت داشته باشید تا در حد امکان، یک خط مشخص در دروس طی بشه و نهایت امر، آچار فرانسۀ فاقد عمق نباشید.

2- رویکرد اول بیشتر شبیه دینامیک-کنترل هست و رویکرد دوم بیشتر به اتوماسیون-کنترل ارتباط داره. در نتیجه، همچنان معتقد هستم که اگر با دید مکانیکی راحت تر هستید، رویکرد اول براتون بهتره و اگر دیدگاه برقی براتون جالبتره، گزینۀ دوم مناسبتر به نظر میاد.

3- شما بعد از مدرک ارشد، طبعاً جذب بازار کار میشید و معمولاً بازار کار رشتۀ مکاترونیک، میتونه گسترده باشه. اگر تا مقطع دکترا بخواید ادامه بدید، طبعاً جای نگرانی نیست و میتونید محیط های متنوعی در لیست انتخابتون داشته باشید.

4- در لیست دروس ذکر شده، یک سری درس ها فقط به زبان ایتالیایی ارائه میشه. به این مهم، دقت کنید.

موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه

دنبال کار که بله؛ حتی مدتی هست که کار دنبال من میگرده!

تجربۀ شما محترم؛ اما کامپیوتر ساینس و بازار کارش چه ارتباطی داره به سؤال این دوستمون در مورد انتخاب بین یکی از این دو گرایش؟ به علاوه، اگر فرض بگیریم تجربۀ شما جهان شمول باشه (که خب اثباتش کار ساده ای نیست) کامپیوتر ساینس بین رشته ای نیست و توجه ویژه به عنوان مدرک تحصیلی، بیشتر از رشتۀ مکاترونیک یا حتی رباتیک میتونه توجیه پذیر باشه. اما برای رشته های میان رشته ای مثل مکاترونیک، عنوان مدرک نیست که برای فرد، فرصت شغلی صنعتی یا آکادمیک به همراه میاره.

صرفاً جهت اطلاع: موارد متعددی در امریکا دیدم که فردی با تخصص کامپیوتر ساینس، در دانشکدۀ مکانیک بوده. یا مواردی که دکترای مکانیک داشتند و الان در کامپیوتر ویژن متخصص بودند. فراموش نکنید که بیرون ایران، به هیچ وجه به اندازۀ ایران در بند عنوان مدرک نیستند و نباید تجربۀ محدود فردی، تعمیم داده بشه. برای روشن تر شدن این گزاره، نگاهی به فرصت های شغلی یا تحقیقاتی در مقاطع عالی بیندازید و ببینید که الزامی به داشتن مدرک خاصی نیست و بیشتر به رزومۀ فرد نگاه میکنند. عنوان مدرک تنها باید مرتبط باشه؛ در مراحل بالاتر البته ممکنه رقابت شدید بشه و افراد متخصص تر جذب بشند اما در مراحل اولیه، اسم مدرک نیست که باعث ریجکت یا اکسپت میشه.

تجربۀ محدود من باعث شد چنین نتیجه ای بگیرم؛ شما هم میتونید از دیدگاه خودتون به این دو گزینه نگاه کنید و در صورت تمایل، برای کاربر توضیح بدید.

موفق و پایدار باشید.

ببخشید بعد از اینکه دروس رو مطالعه کردید جواب این سوال رو هم بدین لطفا.

اگر من برام اتومیشن و کنترل گرفت، برای دکترا تو امریکا میتونم برم مکاترونیک بخونم؟ مشکلی پیش نمیاد با این دروسی که گذاشتم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)