صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 92

موضوع: بهترین گرایش مهندسی عمران-محیط زیست جهت پذیرش

Junior Member

Lightbulb بهترین گرایش مهندسی عمران-محیط زیست جهت پذیرش

سلام دوستان

من دارم ارشد محیط زیست - عمران می خونم.همانطور که می دونید در سه قسمت آب ، هوا و مواد جامد می تونم موضوع پایان نامه بردارم

از لحاظ علاقه هم من به هر سه علاقه مندم

می خواستم ببینم که کانادا بیشتر کدامیک از این سه گرایش را ساپورت می کند و اساتید ubc , McGill بیشتر به کدام زمینه علاقه مندند.

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

پیش فرض پاسخ : بهترین گرایش مهندسی عمران-محیط زیست جهت پذیرش

با سلام. با توجه به اینکه این گرایش مخصوصا برای عمرانی ها جا نیافتاده لطفا:
    دوستانی که گرایش عمران محیط زیست دارند در مورد کارشان توضیح بدهند آیا در ضمینه کاری خود کار می کنند؟ و اگر جواب مثیت هست درگیر چه کاری هستند؟
    <بیشتر برای آشنایی در ضمینه کاری>

Junior Member

یادش بخیر من قبلا این پست رو زده بودم.

اگر منظور آشناییه که محیط زیست توی سه رشته ی آب و خاک و هوا کاربرد داره.(روشون نشده آتیش رو هم بذارن که بشه همون عناصر چهارگانه)))

ولی خب انقدر هم که به نظر میاد چرت نیست.اتفاقا برعکس.نکته اش اینجاست که محیط زیست بر عکس تصور همه بسیار بسیار سخته.و از اونجایی که اکثر دانشجوهایی که این رشته رو می زنن زیاد دنبال کار سخت نیستن می رن کار چرت و پرت می کنن.محاسبات محیط زیست کاملا مربوط به ریاضی مهندسی، سیمولیت کردن،برنامه نویسی، تحلیل دینامیکی و مکانیک سیالات پیشرفته است که هر کدومشون فوق العاده فوق العاده سخته.

واضحه که دانشگاه های خارجی که اینقدر عاشق محیط زیستند بیخودی برای یه رشته ی آسون اینقدر سر و دست نمی شکونن.بلکه اون ها دنبال این کار هان و فقط به کسانی که کارهای درست و حسابی اینجوری انجام بدن پذیرش می دن.

مدلسازی هوا و آب جدا سخته.مدل های پخش آلودگی در محیط های آبی و هوا، برخورد دو سیال و مدلسازی این ها.تهیه ی فیلم های این مدلسازی ها و ... که نیازمند دانش بسیار بالا(اینکه می گم بسیار بالا یعنی بسیار بالاها.خودتون می دونید مکانیک سیالات چه درس مزخرفیه.حالا تصور کنین اون موقع فقط با آب سر و کار داشتین.ولی الان با دو سه تا سیال و یه آلودگی سر و کار دارین.).در عوض شرایط پذیرش در این موضوع ها یعنی مدلسازی ترکیب دو سیال و یا پخش آلودگی بسیار بالاست.تقریبا 100 درصد برای دکترا با بورس کامل بهتون پذیرش می دن.مخصوصا وقتی که کار تحلیلیتون را با یک کرس آزمایشگاهی ولیدیت هم کرده باشید و یک فرمول جدید برای پخش آلودگی اختراع کرده باشید

دومین گرایش خوب محیط زیست بحث آزمایشگاهی سیستم های تصفیفه ی فاضلاب است.مخصوصا تصفیه ی بیولوژیکی آب.که اینم باید تو آزمایشگاه کلی آزمایش کنید و نتیجه در بیارید.در این مورد دانشگاه باید هم امکاناتش رو داشته باشه هم هزینه های آزمایش رو متقبل بشه.اینم خیلی توی خارج طرفدار داره مخصوصا کانادا

سومین گرایش خوبش می ره توی بحث GIS و سنجش از راه دور.این یکی خیلی تخصصیه و اصلا یه مبحث جداست.فقط همین قدر می تونم توضیح بدم که وقتی GIS کار می کنید جدا حس می کنید دارید یک کار مهندسی خفن انجام می دید.هم باکلاسه.هم هیچ کی بلد نیست.هم خیلی شرایط پذیرش خوبی داره.می تونید از GIS توی سیستم داینامیک و یا هر فیلدی که به ذهنتون برسه استفاده کنید.چند تا نرم افزار داره مثل Arc Map که قیمتش 23 هزار دلاره.البته قفل شکسته اش هست.منظورم اینه که فکر کنید شما به دانشگاه های خارج می گید که بلدید با یه نرم افزار 23000 دلاری کار کنید.خب طبیعیه که رو هوا می زننتون

امیدوارم توانسته باشم کمکی بکنم
    شاد باشید

سلام.من دانشجوی ارشد مهندسی محیط زیست گرایش هوا هستم و لیسانسم هم عمران بوده arix عزیز شما پایان نامتون رو در نهایت با چه موضوعی انتخاب کردید؟چون من تصمیم دارم که برای دکترا برم می خوام یک موضوع خوب انتخاب کنم که مقاله بشه.و ترجیج می دم که با استادای اون ور تماس داشته باشم و ازشون راهنمایی بخوام تو زمینه ی کاریشون.منتها نمی دونم چه جوری این کار رو شروع کنم.کسی اگه اینجا هست که چیزی می دونه یا تجربه ی مشابهی داره بگه بهم لطفن.تنکیو

Junior Member wednesdaynight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام به همگی
    من لیسانس مهندسی نفت- بهره برداری از دانشگاه آزاد با معدل 15.72 و ارشد مهندسی نفت از دانشگاه تهران با معدل 17.3 دارم.
    9 ماه سابقه کار در پزوهشگاه صنعت نفت. 1 مقاله چاپ شده و 4 -5 تا هم هنوز وضعیتشون مشخص نشده دارم. یک کتاب ترجمه کرم که مربوط میشه به هیدرات گازی. استاندارد API برای سیمان حفاری رو هم کاملاً ترجمه کردم و تسلط دارم. موضوع پایان نامه لیسانس و ارشدم هر دو مربوط به سیمان میشه و میشه گفت که بیشتر عمرانیه تا نفت. در ضمن یک شغل در سازمان محیط زیست هم جدیدا پیدا کردم که ایشاالله به زودی مشغول میشم (در بخش تغییرات آب و هوا). حالا موضوع اینه که به طور جدی قصد کردم که در رشته محیط زیست ادامه تحصیل بدم. در ضمن GRE 1140 دارم و فقط و فقط میخوام برم آمریکا. و همچنین فقط و فقط میخوام مدرک ارشد رو بگیرم دوباره و اصطلاحاً Double Masters بشم. خواهشم از دوستان اینه که با توجه به شرایطی که گفتم وضعیت من رو بررسی کنن و نظر بدن.
    پیشاپیش ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    با سلام. با توجه به اینکه این گرایش مخصوصا برای عمرانی ها جا نیافتاده لطفا:
    دوستانی که گرایش عمران محیط زیست دارند در مورد کارشان توضیح بدهند آیا در ضمینه کاری خود کار می کنند؟ و اگر جواب مثیت هست درگیر چه کاری هستند؟
    <بیشتر برای آشنایی در ضمینه کاری>
    سلام! من لیسانس معماری دارم از دانشگاه تهران جنوب و می‌خواستم کسی‌ ک تجربه رشته محیط زیست رو داره منو راهنمایی کنه ک آیا من از ۱ رشته نامربوط می‌تونم تو مستر محیط زیست موفق باشم یا نه و شرایط فاند برای این رشته!چون تو رشته معماری فاند نمیدان و کانادا رشته‌های معماری وسیعی نداره بر خلاف امریکا (احتمالا چون مجبوریم ک همیلتون زندگی‌ کنیم دانشگاه مکمستر)

Junior Member

سلام! من لیسانس معماری دارم از دانشگاه تهران جنوب و می‌خواستم کسی‌ ک تجربه رشته محیط زیست رو داره منو راهنمایی کنه ک آیا من از ۱ رشته نامربوط می‌تونم تو مستر محیط زیست موفق باشم یا نه و شرایط فاند برای این رشته!چون تو رشته معماری فاند نمیدان و کانادا رشته‌های معماری وسیعی نداره بر خلاف امریکا (احتمالا چون مجبوریم ک همیلتون زندگی‌ کنیم دانشگاه مکمستر)

سلام
    من چند تا پروژه درس میکروبیولوژی و تصفیه آب و آلودگی خاک دارم. می خواستم بپرسم شما از جدیدترین تاپیکها و موضوعات در دنیا در این زمینه ها یا کلا در زمینه محیط زیست اطلاعاتی دارید؟ تا کلا ببینم کدوم زمینه برای ادامه و کار روی پروژه و مقاله بهتره؟
    راستش پیش زمینه زیادی در این مورد ندارم و رشته قبلیم هم بیشتر تو میه های مهندسی آب بوده اگه اطلاعی در این زمینه ها دارید ممنون می شم راهنماییم کنید!
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental engineering-ITU

سلام دوستان
    من لیسانس عمران خاک هستم. ولی به طور جدی تصمیم دارم برای ارشدم در رشته محیط زیست برای خارج اقدام کنم. سرم هم درد میکنه برای فعالیت علمی و تحقیقی. اگر ازدوستان کسی راضی و حاضر باشه دوست دارم هم کمک حالش باشم هم در کنارش یک دیدی از این رشته کسب کنم. تا عید بیشتر وقت ندارم. ولی خوبیش اینه که همه وقتم آزاده.ممنون از لطفتون پیشاپیش

Junior Member wednesdaynight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام به همگی
    من لیسانس مهندسی نفت- بهره برداری از دانشگاه آزاد با معدل 15.72 و ارشد مهندسی نفت از دانشگاه تهران با معدل 17.3 دارم.
    9 ماه سابقه کار در پزوهشگاه صنعت نفت. 1 مقاله چاپ شده و 4 -5 تا هم هنوز وضعیتشون مشخص نشده دارم. یک کتاب ترجمه کرم که مربوط میشه به هیدرات گازی. استاندارد API برای سیمان حفاری رو هم کاملاً ترجمه کردم و تسلط دارم. موضوع پایان نامه لیسانس و ارشدم هر دو مربوط به سیمان میشه و میشه گفت که بیشتر عمرانیه تا نفت. در ضمن یک شغل در سازمان محیط زیست هم جدیدا پیدا کردم که ایشاالله به زودی مشغول میشم (در بخش تغییرات آب و هوا). حالا موضوع اینه که به طور جدی قصد کردم که در رشته محیط زیست ادامه تحصیل بدم. در ضمن GRE 1140 دارم و فقط و فقط میخوام برم آمریکا. و همچنین فقط و فقط میخوام مدرک ارشد رو بگیرم دوباره و اصطلاحاً Double Masters بشم. خواهشم از دوستان اینه که با توجه به شرایطی که گفتم وضعیت من رو بررسی کنن و نظر بدن.
    پیشاپیش ممنون

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)