صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 198

موضوع: حمل و نقل/ راه و ترابری

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گرایش مهندسی حمل و نقل ( ترافیک ) در دانشگاه های آمریکا و اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط azizzadeh_1363 نمایش پست ها
    سلام
    من فوق زلزله امیرکبیر دارم. تو structure اپلای کردم دو سال و از دانشگاه های خیلی خوبی هم پذیرش گرفتم و فکر کنم رزومه و زبانم خوبه. ولی پذیرش بی فاند چون وضع structure خرابه!
    حالا میخواستم ببینم منم میتونم بیام تو حمل ونقل دکترا بخونم؟ احتمال پذیرش پذیرش دادن چقده وقتی هیچ واحد مرتبطی تو فوق نخوندیم؟ اصلا اجازه میدن؟ یا باید تعداد واحد پاس کرده داشته باشیم؟ چجوری باید وارد شد؟ با استادا مطرح کرد؟ کجاها احتمالش هست اصلا؟ مرسی.
    سلام.
    شما می تونی برای حمل و نقل اپلای کنی منتهی کارت نسبت به اونایی که با مدرک حمل و نقل اپلای می کنن نسبتاً سخت تر هست. در واقع قانع کردن استاد کمی دشوار هست. ضمن این که در SOP خودت باید توضیح بدی که دقیقاً چی شد که از زلزله میخوای بیای حمل و نقل. البته اگه معدلت خوب باشه (به ویژه معدل لیسانس) و نمره GRE قوی داشته باشی برای پذیرش با فاند کم شانس نخواهی بود. ضمن این که ارتباط ایمیلی موثر با استاد، ارائه یه SOP قوی و تاثیرگذار و داشتن توصیه نامه از اساتید سرشناس هم می تونه بهت کمک کنه. در مورد واحد هم خیلی نگران نباش، چون نهایتاً یه سری از واحدهای پیش نیاز رو پاس می کنی و مشکل حل میشه. اونجا خیلی ها با مدرک لیسانس از دیسیپلینهای مختلف واسه پی اچ دی یه رشته خاص مثل حمل و نقل اپلای می کنن و همه هم یه سری واحد مشترک رو باید پاس بکنن، پس فکر نکن خیلی از بقیه عقب تری. ولی تو فکر این هم باش اگه بتونی واسه یه گرایشی نزدیکتر به گرایش خودت اپلای کنی.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ممنون از پاسختون. البته من خودم که مشکلی با گذروندن پیش نیاز ندارم. ولی بعضی جاها شنیده بودم حتما باید یه تعداد واحد مرتبط گذرونده باشیم تا اصلا قبول کنن و بررسی کنن. روی همین حساب میخواستم ببینم واقعا قانون عمومی هست یا نه. پس به نظر شما هم ریسکش بالاست. در واقع مشکلی که فکر میکنم من و بیشتر بچه ها دارن اینه که با توجه به اینکه هزینه ها خیلی بالاست انتخاب های ممکن خیلی محدود میشه. واسه همین ناچاریم از روی شانس پذیرشی که حدس میزنیم حاهای مورد نظرمونو انتخاب کنیم.
    با تجربه ای که من روی structure دارم میدونم اگر از استاد جواب فاند نگرفته باشم فقط میتونم یه پذیرش بی فاند بگیرم. یعنی اگر جوابی از استاد نداشته باشم و اپلای کنم شانس فاندم درحد صفره. برای همین میخواستم یه دیدی به دست بیارم که آیا در مورد حمل و نقل هم اینطوره یا اینکه چون شرایط مالی بهتره تو این گرایش کسایی بودن که بدون جواب مکاتبه ای از استاد و تنها با توجه به رزومشون فاند بدست بیارن. یا احیانا کسی از دوستان تجربه مشابه اپلای با یک گرایش دیگه و گرفتن فاند رو داشته یا نه که اگر بوده چه دانشگاه هایی امکانش بیشتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Transportation-modares

از دوستانی که پاسخ سوالمو دادن واقعا ممنونم
    یه سوال دیگه داشتم میخواستم بدونم در حال حاضر چه قدری باید پول داشته باشم یا خرج کنم واسه رفتن؟(چون تازه واردم نمیدونم این تاپیک جای این سوال هست یا نه،ببخشید)

Junior Member

درود
    دوستان سپاسگذار می شم راهنماییم کنید کدوم دانشگاههای امریکا واسه دکترای فول فاند بهتر می تونم پذیرش بگیرم
    من 10 سال پیش از دانشگاه بین المللی قزوین ارشد حمل و نقل با معدل 16.23 گرفتم
    تو این مدت سابقه تدریس دانشگاهی و مشاوره ترافیکی و ترابری دارم
    چند تا مقاله کنفرانس داخلی دارم
    تو ازمون gre اکتبر امسال 160 کوانت و 145 وربال گرفتم

سلام.
    دوستان در مورد این گرایش برای مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا اطلاعاتی دارید؟
    مثلا چه دانشگاه هایی تا دکتری این گرایش را دارند؟ در مقایسه با دانشگاه های اروپا و کانادا چطور است و ...؟

Junior Member iman2010 آواتار ها

سلام دوستان.می خواستم بدونم کسانی که لیسانس و ارشدشون دانشگاه آزاد بوده واسه دکترا حمل و نقل یا راه و ترابری میتونن بورس بگیرن؟(در صورت داشتن نمره زبان>معدل خوب >و مقاله) در ضمن کدوم دانشگاه ها توی آمریکا دکترای راه و ترابری دارن؟ممنون

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان اونقدری که حمل و نقل فاندش خوبه راه و ترابری هم هست؟
    من پایان ناممو روسازی کار کردم ولی نمره های درس روسازیم تو لیسانس و فوق 10 و 12 هست، البته معدلام خیلی بد نیست(15 و 17.2). 2 تا ISI هم تو Elsevier و ASCE دارم از پایان نامه....
    حالا به نظرتون خیلی خیطیه این نمرات ما؟...شانس ما تو این درس کلا خوردیم به استادای داغون....
    کلا این دوتا نمره خیلی روحیمو خراب کرده.... نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    دوستان اونقدری که حمل و نقل فاندش خوبه راه و ترابری هم هست؟
    من پایان ناممو روسازی کار کردم ولی نمره های درس روسازیم تو لیسانس و فوق 10 و 12 هست، البته معدلام خیلی بد نیست(15 و 17.2). 2 تا ISI هم تو Elsevier و ASCE دارم از پایان نامه....
    حالا به نظرتون خیلی خیطیه این نمرات ما؟...شانس ما تو این درس کلا خوردیم به استادای داغون....
    کلا این دوتا نمره خیلی روحیمو خراب کرده.... نظرتون چیه؟
    به اون خوبی نیست ولی شما که دیگه 2 تا آی اس آی داری چی دیگه میخوای؟ معدلهام که خوبه. به درس که نگاه نمیکنن معدل کل واسشون مهمه.

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    به اون خوبی نیست ولی شما که دیگه 2 تا آی اس آی داری چی دیگه میخوای؟ معدلهام که خوبه. به درس که نگاه نمیکنن معدل کل واسشون مهمه.
    ممنون از بابت امیدواری که دادی.... پس این ریزنمره لعنتی رو واسه چی می خوان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    ممنون از بابت امیدواری که دادی.... پس این ریزنمره لعنتی رو واسه چی می خوان؟
    واسه محاسبه کردن GPA. چون برای محاسبه GPA، نمره تک تک درسها و تعداد واحدشون لازمه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)