صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 198

موضوع: حمل و نقل/ راه و ترابری

پیش فرض پاسخ : گرایش مهندسی حمل و نقل ( ترافیک ) در دانشگاه های آمریکا و اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان.می خواستم بدونم کسانی که لیسانس و ارشدشون دانشگاه آزاد بوده واسه دکترا حمل و نقل یا راه و ترابری میتونن بورس بگیرن؟(در صورت داشتن نمره زبان>معدل خوب >و مقاله) در ضمن کدوم دانشگاه ها توی آمریکا دکترای راه و ترابری دارن؟ممنون
    آخه شما یه جایی اومدی سوال پرسیدی که شاید هفته ای یه نفرم نیاد سربزنه. کسی هم که میاد معمولا جواب این سولو نداره. بهتره تو بخش های پربازدید فروم سوالتو بپرسی و بعد یکی دو ساعت معمولا جوابو میدن. دانشگاه مبدا برای کشوری مثل کانادا مهم نیست، بیشتر مقاله، زبان و معدل مهمه. البته آمریکا به دانشگاه توجه میکنه و شانس دانشگاه آزادیا کم میشه. دز ضمن من از 120 تا دانشگاه اول لیست USNEWS فک میکنم صدو ده تاش راه و ترابری داشت!
    ویرایش توسط studentz : February 2nd, 2013 در ساعت 07:00 PM دلیل: نقل قول

دوستانی که در مورد حمل و نقل و اپلای برای آمریکا سوال دارند، برای اینکه زود جواب بگیرند، پیام خصوصی بگذارند چون به ندرت کسی میاد و اینجا رو چک میکنه.

Junior Member

سلام دوستان عزیز، من این سوال رو یه جایی دیگه پرسیدم ولی فکر نکنم دوستان حمل و نقلی و راهی اونجا بیان. ممنون می شم در صورت امکان به من کمک کنید که با داشتن شرایط زیر و حالا یه کم سعی در بهبود اون چیزهایی که می شه بهبود داد، می تونم از جایی پذیرش بگیرم یا نه. ممون از لطفطون
    1- لیسانس (امیرکبیر) و فوق لیسانس (شریف)
    2- معدل لیسانس 14.92 و معدل فوق لیسانس 16.88
    3- لیسانس عمران- فوق لیسانس راه و ترابری با تز ترافیکی
    4- تافل 77
    5- جی ار ای 1070
    6- دو کتاب، دو مقاله ای اس ای، یک مقاله علمی پژوهشی، یک مقاله علمی ترویجی و 5 کنفرانس و دو مقاله سابمیت شده ای اس ای
    7- دانشگاه خوب با فاند؟
    گرایش حمل و نقل (ترافیک- ایمنی)

بازم با تشکر

پیش فرض حمل و نقل/ راه و ترابری

سلام . دوستان من ارشد راه و ترابری از علوم و تحقیقات با معدل 16.60 و لیسانس دولتی با معدل 16.84 دارم من روی روسازی راه بحث تثبیت خاک ها مطالعه می کنم به نظر شما کدام دانشگاه امریکا میتوانم بورس تحقیقاتی و یا مطالعاتی و پذیرش بگیرم زبان متوسط دارم و مقاله هم دارم درمورد تثبیت خاک با مواد شیمیایی.. برای دکتری راه و ترابری و یا حمل و نقل اگر کسی اطلاعاتی دارد راهنمایی کنید
    ویرایش توسط Olympia : July 11th, 2013 در ساعت 09:02 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

پیش فرض پاسخ : حمل و نقل/ راه و ترابری

1- دانشگاه لیسانس = گیلان + رشته تحصیلی = عمران + معدل = 12.99
    2- دانشگاه فوق لیسانس = تفرش + رشته تحصیلی = عمران خاک و پی + معدل =14.3
    3
    - نمره زبان = هنوز سراغش نرفتم شما بگید جه نمره ای باید بگیرم
    4- نمره GRE
    = هنوز سراغش نرفتم شما بگید جه نمره ای باید بگیرم
    5- تعداد مقالات داخلی و خارجی = ندارم
    6- سابقه کار = 2 سال مرتبط (تحقیقاتی نبوده ولی اجرایی در مورد کار عمران گرایش خاک و پی بوده)
    7- دانشگاه های مقصد مد نظر = مهم نیست !

دوستان کسیاگر فرصت کنه سر حوصله یه راهنمایی به بنده بکنه واقعا ممنونش میشم ... راسیتش همونطور که می بینید من اصلا رزومه خوبی ندارم و اصلا هم تو فکر اقدام کردن برای تحصیل در آمریکا نبودم به همین خاطر تصمیم گرفته بودم که دوباره ارشد تو ایران بخونم تا یه رزومه ی خوب و معدل خوب برای خودم فراهم کنم ... سعی کنم دانشگاههای تهران یه بار دیگه ارشد بخونم (تو رشته عمران - حمل ونقل که در آمریکا الان بازار کارش خوبه و دانشگاههاشم خوب فاند میدن !!!) ... و مقاله بدم و ... تا یه رزومه خوب داشته باشم و برای دکتری اقدام به فاند کنم

اینو حتما در نظر داشته باشید که بدون فاند حتی یه لحظه هم نمی تونم تو آمریکا دووم بیارم ...

می خواستم ببینم نظرتون چیه که من این پروسه ای که گفتم رو طی کنم ... و بعد برای اپلای کردن اقدام کنم که خودش 3 - 4 سال طول میکشه ! ...
    یا این که الان دانشگاهی تو آمریکا پیدا میشه (حالا هر رنکی و ... ) که بتونم فاند بگیرم و تو رشته حمل و نقل تحصیل کنم تو مقطع ارشد ... یعنی با مدرک لیسانس ام اقدام کنم ... و برای فوق برم اونجا حمل و نقل بخونم .... (بازم میگم اصلا رنکش مهم نیست فقط می خوام فاند بدن !) ... و بعدش هم اونجا کار پیدا کنم و موندگار شم ... به نظر شما آیا این راه دوم شدنیه ؟ ....

راه سوم هم اقدام برای دکتری عمران خاک و پی هست .... که دیگه اصلا فکر نمی کنم واقعا راهی برای این وجود داشته باشه ؟ ....

این سوال واقعا برام مهمه و سرنوشت چند سال آینده ام به پاسخ این سوال شما دوستان بستگی داره ... خواهش می کنم هر کسی هر نظری داره بگه ... واقعا کمکم می کنه !
    دوستان نظرتون راجع به PHD DIRECT چیه ؟ ... آیا میشه من با این شرایط لیسانسم برای PHD Direct اقدام کنم ؟

با آرزوی شاد کامی برای تمامی عزیزان ...
    موفق باشید.

Junior Member iman2010 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman18968 نمایش پست ها
    3
    4- نمره GRE
    6- سابقه کار = 2 سال مرتبط (تحقیقاتی نبوده ولی اجرایی در مورد کار عمران گرایش خاک و پی بوده)

دوستان کسیاگر فرصت کنه سر حوصله یه راهنمایی به بنده بکنه واقعا ممنونش میشم ... راسیتش همونطور که می بینید من اصلا رزومه خوبی ندارم و اصلا هم تو فکر اقدام کردن برای تحصیل در آمریکا نبودم به همین خاطر تصمیم گرفته بودم که دوباره ارشد تو ایران بخونم تا یه رزومه ی خوب و معدل خوب برای خودم فراهم کنم ... سعی کنم دانشگاههای تهران یه بار دیگه ارشد بخونم (تو رشته عمران - حمل ونقل که در آمریکا الان بازار کارش خوبه و دانشگاههاشم خوب فاند میدن !!!) ... و مقاله بدم و ... تا یه رزومه خوب داشته باشم و برای دکتری اقدام به فاند کنم

اینو حتما در نظر داشته باشید که بدون فاند حتی یه لحظه هم نمی تونم تو آمریکا دووم بیارم ...

می خواستم ببینم نظرتون چیه که من این پروسه ای که گفتم رو طی کنم ... و بعد برای اپلای کردن اقدام کنم که خودش 3 - 4 سال طول میکشه ! ...
    یا این که الان دانشگاهی تو آمریکا پیدا میشه (حالا هر رنکی و ... ) که بتونم فاند بگیرم و تو رشته حمل و نقل تحصیل کنم تو مقطع ارشد ... یعنی با مدرک لیسانس ام اقدام کنم ... و برای فوق برم اونجا حمل و نقل بخونم .... (بازم میگم اصلا رنکش مهم نیست فقط می خوام فاند بدن !) ... و بعدش هم اونجا کار پیدا کنم و موندگار شم ... به نظر شما آیا این راه دوم شدنیه ؟ ....

راه سوم هم اقدام برای دکتری عمران خاک و پی هست .... که دیگه اصلا فکر نمی کنم واقعا راهی برای این وجود داشته باشه ؟ ....

این سوال واقعا برام مهمه و سرنوشت چند سال آینده ام به پاسخ این سوال شما دوستان بستگی داره ... خواهش می کنم هر کسی هر نظری داره بگه ... واقعا کمکم می کنه !
    دوستان نظرتون راجع به PHD DIRECT چیه ؟ ... آیا میشه من با این شرایط لیسانسم برای PHD Direct اقدام کنم ؟

موفق باشید.
    سلام دوست عمرانی عزیز.اولا که نمره زبان و جی ار ای شما مشخص نیست.ولی اون چیزی که مسلمه با توجه به معدل شما حتما به یک نمره جی ار ای چشمگیر نمره زبان خوب نیاز دارید.همچنین داشتن مقاله با این وضعیت شما خیلی میتونه به شما کمک کنه.(هر چی بیشتر بهتر).در ارتباط با فاند برای مقطع ارشد به نظر یکم بعید میاد.چون فاند زیادی به مقطع ارشد تعلق نمیگیره و اون مقداری هم که تعلق میگیره رقابت خیلی زیادی برای کسبش وجود داره.در ارتباط با phd direct اطلاعی ندارم.,ولی خوندن این تاپیک ضرر نداره : http://www.applyabroad.org/forum/sho...064-Direct-PhD

تصمیم گیری در ارتباط با این شرایط تا حدود زیادی بستگی به خودتون داره.خود شما هستید که میتونید بهترین تصمیم رو برای خودتون بگیرید.نظر دوستان فقط میتونه به عنوان یک حهت دهی باشه .
    موید باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
    سلام دوست عمرانی عزیز.اولا که نمره زبان و جی ار ای شما مشخص نیست.ولی اون چیزی که مسلمه با توجه به معدل شما حتما به یک نمره جی ار ای چشمگیر نمره زبان خوب نیاز دارید.همچنین داشتن مقاله با این وضعیت شما خیلی میتونه به شما کمک کنه.(هر چی بیشتر بهتر).در ارتباط با فاند برای مقطع ارشد به نظر یکم بعید میاد.چون فاند زیادی به مقطع ارشد تعلق نمیگیره و اون مقداری هم که تعلق میگیره رقابت خیلی زیادی برای کسبش وجود داره.در ارتباط با phd direct اطلاعی ندارم.,ولی خوندن این تاپیک ضرر نداره : http://www.applyabroad.org/forum/sho...064-Direct-PhD

تصمیم گیری در ارتباط با این شرایط تا حدود زیادی بستگی به خودتون داره.خود شما هستید که میتونید بهترین تصمیم رو برای خودتون بگیرید.نظر دوستان فقط میتونه به عنوان یک حهت دهی باشه .
    موید باشید

ممنونم از پاسخگوییتون
    مثلا جی آر ای چند احتیاج دارم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arsamfathi نمایش پست ها
    سلام . دوستان من ارشد راه و ترابری از علوم و تحقیقات با معدل 16.60 و لیسانس دولتی با معدل 16.84 دارم من روی روسازی راه بحث تثبیت خاک ها مطالعه می کنم به نظر شما کدام دانشگاه امریکا میتوانم بورس تحقیقاتی و یا مطالعاتی و پذیرش بگیرم زبان متوسط دارم و مقاله هم دارم درمورد تثبیت خاک با مواد شیمیایی.. برای دکتری راه و ترابری و یا حمل و نقل اگر کسی اطلاعاتی دارد راهنمایی کنید
    سلام .ببینید تا زمانی که نمرات زبان و جی ار ای و رزومه شما مثل تعداد مقالات مشخص نباشد کسی نمیتونه رنک خاصی رو بهتون پیشنهاد بده.همچنین شما یا توجه به زمینه کاری مورد علاقتون باید به جستجو در سایت دانشگاه های امریکا و بررسی research interest های اساتید دپارتمان راه یا حمل و نقل بپردازید و اساتیدی که زمینه کاریشون به شما نزدیکه رو انتخاب کنید.
    موید باشید

ممنونم از پاسخگوییتون
    مثلا جی آر ای چند احتیاج دارم ؟
    معمولا هر دانشگاه یا هر دپارتمان minimum requirement های خودش رو اعلام میکنه.ولی شما باید خیلی بهتر از این ها نمره بگیرید.

3
    4- نمره GRE

موفق باشید.
    سلام
    ببینید دوست عزیز پروسه اپلای و پذیرش گرفتن از آمریکا یا کانادا بسیار پیچیده تر از کشورهای دیگه هست, که فاکتورهای بیشتر و ظریفتری در این بحث دخیل هست. این باور به نظر من درست نیست که کسی که معدل بالا داره حتما پذیرش میگیره ولی کسی که معدل پایین یا مقاله نداره نمی تونه, بطور قطع معدل بالا و داشتن مقاله تاثیر زیادی خواهد داشت اما تضمین کننده پذیرش گرفتن نیست. به نظر من مهمتر از موارد ذکر شده , انگیزه و پشتکار هر کسه که می تونه بیشترین تاثیر رو داشته باشه, و اینکه باید با توجه به توانایی ها و شرایط فردی هر نفر تصمیم گیری بشه. مثلا یک نفر با معدل و نمره تافل و جی آر ای پایین و در کل رزومه ضعیف نباید دنبال دانشگاههای تاپ بره , چون مطمینآ شکست می خوره.
    شما اگه نتونستین در داشتن فاکتورهای اولیه خیلی موفق باشین دلیل بر این نیست که شانستون برای پذیرش از آمریکارو به کل از دست دادین, بلکه باید واسه رسیدن به هدفتون تلاش بیشتر کنین. با توجه به معدل و نداشتن مقاله, خب شانستون نسبت به رقبا کمتره ولی صفر نیست. شما به جای اینکه بخواین دوباره ارشد بخونین یا راه رفترو دوباره طی کنین می تونین این انرژی و وقتو حوصله رو روی آوردن نمره تافل و جی آر ای خیلی خوب بذارین و در کنارش بتونین حداقل یه مقاله در ژورنال معتبر داشته باشین تا راه براتون هموار تر بشه, به نظر من بگردین دنبال دانشگاههایی که شرط معدل ندارن و اطلاعات کلی راجع به شرایط دانشگاهها رو بررسی کنین و بدونید که هیچ کاری امکان ناپذیر نیست , مخصوصا در بحث پذیرش چون شرایط هرفرد در نتیجه گیری و موفقیت نسبت به دیگران بسیار متفاوت هست. مکاتبه با اساتید مرتبط با زمینه کاریتون و همچنین تاثیرگذاری در باور استاد می تونه بسیار مثمر ثمر بشه, پس با درگیر کردن فاکتورهای دیگه می تونین نواقص رزومتون رو پوشش بدین.
    موفق باشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)