صفحه 7 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 198

موضوع: حمل و نقل/ راه و ترابری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرایش مهندسی حمل و نقل ( ترافیک ) در دانشگاه های آمریکا و اروپا

سلام . من مهندسی راه اهن دانشگاه اصفهان میخونم . معدلم 15.9 ، تافل 105 ،gre ندادم اما فک کنم بتونم بالای 1000 بشم یه مقاله isi هم دارم . میخوام بدونم با این وضعیت دانشگاهی تو امریکا یا انگلیس هست که بتونم ازش اپلای بگیرم ؟ فول فاند هم میخوام باشه ؟
    ممنون میشم کمکم کنید

Junior Member

سلام من می خواستم راجع به رشته سیستمهای ترافیک هوشمند(intelligent transport systems)بدونم این کورس مربوط به چیست و از چه درسهایی تشکیل شده و درسهای رشته برق هم زیاد داره؟

سلام رشته transportation چطور رشته اي هستش؟ البته من مي خوام واسه دكترا اپلاي كنم و رشته فوقم مديريت صنعتي هست. در ايران آيا كاربرد دارد؟ در بلژيك مي خوام اپلاي كنم نظرنون چيه؟

پیش فرض پاسخ : راه سازی , حمل و نقل یا ترافیک--> دانشگاه؟!

سلام آقا میعاد
    من میخوام برا مستر transportation engineering اقدام کنم.به استادا میل میزنم و بعضیا جوابهای 2 پهلو میدن و واقعا نمیدونم دیگه چیکار کنم...میخواستم ببینم نظر شما چیه
    اگر میلتونو داشته باشم متن جواب استادا رو براتون میل میکنم
    درج ایمیل خلاف قوانین سایت است.
    منتظرتون هستم
    ویرایش توسط studentz : May 8th, 2012 در ساعت 08:31 PM دلیل: حذف ایمیل

سلام دوستان
    من در مرحله انتخاب رشته كارشناسي ارشد عمران هستم
    با توجه به تحقيقاتي كه من كردم متوجه شدم گرايش "راه و ترابري" دانشگاه علم و صنعت از ساير دانشگاه ها يعني تهران و شريف در همين گرايش قوي تر ميباشد
    حال براي ادامه تحصيل احتمالي در مقطع دكتري در خارج از كشور ميخواستم بدانم آيا در مقطع كارشناسي ارشد، دانشگاه علم و صنعت را انتخاب كنم كه در ايران بهتر است يا دانشگاه هاي "تهران" يا "شريف" را انتخاب كنم كه بيشتر مورد توجه دانشگاه هاي خارج از كشور است (البته فكر كنم) و آيا دانشگاه هاي خارج از كشور دانشگاه "علم وصنعت" را در گرايش "راه و ترابري" و يا "حمل و نقل" بيشتر قبول ندارند؟
    با تشكر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - شریف

سلام دوستان...من رشته راه و ترابری ارشد میخونم..میخاستم بپرسم برای ادامه تحصیل در مثلا امریکا برای دکترا چه گرایشی رو باید ادامه بدم؟

مثلا transportation engineering...pavment enginering...highway enginering...trafic engineering

راه ترابری که در ایران تدریس میشه به کدومش نزدیک تره؟ایا میشه هرکدم که دلمون خواست بریم؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط oo0jj0oo نمایش پست ها
    سلام دوستان...من رشته راه و ترابری ارشد میخونم..میخاستم بپرسم برای ادامه تحصیل در مثلا امریکا برای دکترا چه گرایشی رو باید ادامه بدم؟

مثلا transportation engineering...pavment enginering...highway enginering...trafic engineering

راه ترابری که در ایران تدریس میشه به کدومش نزدیک تره؟ایا میشه هرکدم که دلمون خواست بریم؟
    It depends on your dissertation but generally it means Transportation
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

سلام دوستان
    ل
    من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم و برای دوسال تحصیلم بیشتر 35میلیون ندارم.
    معدل کل:14.12 ولی معدل دروس تخصصیم بالای 15 هست و تا 4ماه دیگه ایلتس در حدود 6.5 میگیرم .بدون مقاله
    به نظرتون این 2 دانشگاه منطقیه واسه درخواست دادن؟(حمل و نقل)
    1)NTNU نروژ
    2)Helsinki فنلاند
    اگه در مورد دانشگاه های آلمان منو راهنمایی کنید بازم ممنون میشم

سپاس گذارم

Junior Member

پیش فرض حمل و نقل

سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد عمران هستم گرایش حمل و نقل از دانشگاه علم وصنعت. به تازگی تصمیم گرفتم که برای دکترا برم امریکا یا کانادا و یا استرالیا!
    1- دوستانی دارم که هر کدوم در یک جا هستند و من واقعا گیج شدم که کجا برم؟!
    2- برای ارتباط با اساتید باید به تک تک سایت دانشگاهها سر زد و مثلا از لیست اساتید کسانی رو که رزومه در مورد موضوع تحقیقاتی ما دارند انتخاب کردید و بعد براشون ایمیل فرستاد؟
    3- کسی هست که این پروسه که من میگم رو طی کرده باشه و الان در امریکا یا استرالیا و کانادا در گرایش حمل و نقل در مقطع دکترا مشغول به تحصیل باشه؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : چه زمانی برای فرستادن رزومه و میل زدن به استاد مناسبه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gholnaz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد عمران هستم گرایش حمل و نقل از دانشگاه علم وصنعت. به تازگی تصمیم گرفتم که برای دکترا برم امریکا یا کانادا و یا استرالیا!
    1- دوستانی دارم که هر کدوم در یک جا هستند و من واقعا گیج شدم که کجا برم؟!
    2- برای ارتباط با اساتید باید به تک تک سایت دانشگاهها سر زد و مثلا از لیست اساتید کسانی رو که رزومه در مورد موضوع تحقیقاتی ما دارند انتخاب کردید و بعد براشون ایمیل فرستاد؟
    3- کسی هست که این پروسه که من میگم رو طی کرده باشه و الان در امریکا یا استرالیا و کانادا در گرایش حمل و نقل در مقطع دکترا مشغول به تحصیل باشه؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    من در مورد دانشگاه های استرالیا در زمینه ی حمل و نقل اطلاعاتی ندارم ولی یه مقدار در مورد آمریکا و به خصوص کانادا در حمل و نقل اطلاعاتی دارم که امیدوارم کمکتون کنه.
    من در مورد گرایش شما اطلاعی ندارم.نمی دونم که در زمینه ی آسفالت و pavement کار می کنید یا حمل و نقل ریلی و یا مباحث مربوط به برنامه ریزی حمل و نقل و ITS و کنترل ترافیک.ولی سعی می کنم یه اطلاعات کلی بهتون بدم.
    اول از بحث انتخاب کشور شروع می کنم:
    به طور کلی حجم سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل در کشور آمریکا به مراتب بیشتر از کاناداست و در نتیجه حجم و کیفیت تحقیقات و تعداد اعضای هیئت علمی هم به مراتب بیشتره.توصیه می کنم که اولویت اولتون آمریکا باشه.اینجوری به علت تعداد اساتید بیشتر،شانس پذیرشتون افزایش خواهد یافت.طبق بررسی های من در ترم فال 2012، تنها حدود 10 دانشگاه گرایش Transportation رو در کانادا ارائه می کردند.این دانشگاه ها به همراه تعداد اساتید حمل و نقلیشون،عبارتند از :
    U of Toronto(5),U of Waterloo(6),U of Calgary(6), U of McGill(3),U of Alberta(3),UBC(2),U of Carleton(3+3),U of Concordia(2),U of Saskatchewan(2),U of Ryerson(2),U of Dalhousie(2)
    در ذیل همین پست هم اسامی اساتید حمل و نقلی و ایمیلشون رو بر حسب دانشگاهشون در یه فایل pdf گذاشتم.
    ذکر این نکته لازمه که من اساتیدی رو در نظر گرفتم که در زمینه های Transportation Planning,Intelligent Transportation System(ITS)& Traffic Engineering کار می کنند و اساتیدی که آسفالت و Pavement کار می کنند رو در نظر نگرفتم.
    به موارد بالا یک تک استاد در دانشگاه مکمستر رو هم اضافه کنید که البته برای Fall 2012 این دانشگاه دانشجو نمی گرفت.برای من جالب بود که دانشگاه های Queens,Western Ontario,Ottawa,Simon Fraser,Victoria,Guelph,York & Windsor حتی یک استاد حمل و نقلی هم نداشتند و طبعا رشته ی Transportation Engineering هم نداشتند!!
    در نتیجه با یه تخمین مناسب چیزی حدود 40 استاد حمل و نقلی در دانشگاه های خوب کانادا مشغول تحقیق و پژوهشند که این تعداد در برابر انبوه اساتید حمل و نقلی آمریکا واقعا کمه.بنابراین شانس پذیرش در این رشته در کانادا پایین تر از آمریکاست.
    بحث دوم،بحث انتخاب دانشگاهه:
    رنکینگ به خصوصی برای رشته ی حمل و نقل در کشور کانادا وجود نداره.ولی با توجه به کیفیت اساتید و سرمایه گذاری های انجام شده و همچنین نظرات دوستانم که در تورنتو و کلگری تحصیل کردند،پنج دانشگاه اول در این زمینه عبارتند از:
    1-U of Toronto
    دانشگاه تورتنو یکی از قویترین رشته ها رو در حمل و نقل ارائه میده.حضور اساتید قوی و مطرحی همچون Professor Baher Abdulhai،Professor Amer Shalaby و Professor Eric Miller سطح این دانشگاه رو در حمل و نقل بالا برده.از طرفی تعدادی از اساتید مطرح حمل و نقلی دانشگاه های دیگه،از این دانشگاه فارغ اتحصیل شدند.
    2-U of Waterloo
    3-U of Calgary
    دانشگاه کلگری طی سال های اخیر سرمایه گذاری خوبی رو در رشته ی حمل و نقل انجام داده.حمایت های موسسه ی Institute for Sustainable Energy, Environment and Economy (ISEEE و اساتید حمل و نقلی دانشگاه و همچنین همکاری نزدیک مسئولان شهر کلگری با دانشگاه برای توسعه ی حمل و نقل شهری باعث شده تا این دانشگاه از کیفیت مناسبی در زمینه ی مهندسی حمل و نقل برخوردار باشه.
    4-U of McGill
    5-U of Alberta
    دانشگاه آلبرتا به تازگی تلاش کرده تا بتونه در مهندسی حمل و نقل حرفی برای گفتن داشته باشه.اساتید این دانشگاه عموما جوانند.
    نکته ی جالب این که دانشگاه کارلتون هم در مهندسی حمل و نقل اساتید خیلی خوبی داره و با اضافه کردن سه استاد Adjunct به سه استاد اصلی خود سعی کرده که سطحش رو بالاتر بیاره و از این نظر بهتر از دانشگاه آلبرتا هست ولی متاسفانه به دلایل مالی دانشجوهای زیادی نمی گیرن و معمولا هم جواب ایمیل نمی دن!
    برای ارتباط با اساتید می تونید از لیست زیر کمک بگیرید و بهشون ایمیل بزنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط mohammad9 : August 21st, 2012 در ساعت 08:14 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)