صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 198

موضوع: حمل و نقل/ راه و ترابری

Member Pahlavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Highway-UPM

پیش فرض پاسخ : گرایش مهندسی حمل و نقل ( ترافیک ) در دانشگاه های آمریکا و اروپا

سلام دوستان,من مستر گرایش transportation پذیرش گرفتم و تا 9 سپتامبر باید ثبت نام کنم, به گرایش آب هم علاقه دارم,میخواستم راهنمایی کنید کدوم یکی بازار کار بهتر(مسلما جهت مهاجرت!) داره یا مقطع دکترا راحت تر فاند میدند بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگه که همه میدونیم,سپاسگزارم.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Pahlavi نمایش پست ها
    سلام دوستان,من مستر گرایش transportation پذیرش گرفتم و تا 9 سپتامبر باید ثبت نام کنم, به گرایش آب هم علاقه دارم,میخواستم راهنمایی کنید کدوم یکی بازار کار بهتر(مسلما جهت مهاجرت!) داره یا مقطع دکترا راحت تر فاند میدند بدون در نظر گرفتن فاکتورهای دیگه که همه میدونیم,سپاسگزارم.
    Wherever you can do a better theisi is better

In US I think transportation is better but it depends on your school and your adviser
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

سلام دوستان
    من حمل و نقل دانشگاه بین المللی قزوین قبول شدم و حدفم اینه که از ایران برم.
    1.این رشته برای رفتن و apply گرفتن خوبه؟
    2. با خوندن در دانشگاه قزوین میتونم برم یا اینکه دوباره بخونم برای کنکور؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط m6889 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حمل و نقل دانشگاه بین المللی قزوین قبول شدم و حدفم اینه که از ایران برم.
    1.این رشته برای رفتن و apply گرفتن خوبه؟
    2. با خوندن در دانشگاه قزوین میتونم برم یا اینکه دوباره بخونم برای کنکور؟
    High GPA and good thesis topic along with publications help you a lot
    Try to focus on your study and find a good research topic
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

پیش فرض پاسخ : چه زمانی برای فرستادن رزومه و میل زدن به استاد مناسبه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad9 نمایش پست ها
    من در مورد دانشگاه های استرالیا در زمینه ی حمل و نقل اطلاعاتی ندارم ولی یه مقدار در مورد آمریکا و به خصوص کانادا در حمل و نقل اطلاعاتی دارم که امیدوارم کمکتون کنه.
    من در مورد گرایش شما اطلاعی ندارم.نمی دونم که در زمینه ی آسفالت و pavement کار می کنید یا حمل و نقل ریلی و یا مباحث مربوط به برنامه ریزی حمل و نقل و ITS و کنترل ترافیک.ولی سعی می کنم یه اطلاعات کلی بهتون بدم.
    اول از بحث انتخاب کشور شروع می کنم:
    به طور کلی حجم سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل در کشور آمریکا به مراتب بیشتر از کاناداست و در نتیجه حجم و کیفیت تحقیقات و تعداد اعضای هیئت علمی هم به مراتب بیشتره.توصیه می کنم که اولویت اولتون آمریکا باشه.اینجوری به علت تعداد اساتید بیشتر،شانس پذیرشتون افزایش خواهد یافت.طبق بررسی های من در ترم فال 2012، تنها حدود 10 دانشگاه گرایش Transportation رو در کانادا ارائه می کردند.این دانشگاه ها به همراه تعداد اساتید حمل و نقلیشون،عبارتند از :
    U of Toronto(5),U of Waterloo(6),U of Calgary(6), U of McGill(3),U of Alberta(3),UBC(2),U of Carleton(3+3),U of Concordia(2),U of Saskatchewan(2),U of Ryerson(2),U of Dalhousie(2)
    در ذیل همین پست هم اسامی اساتید حمل و نقلی و ایمیلشون رو بر حسب دانشگاهشون در یه فایل pdf گذاشتم.
    ذکر این نکته لازمه که من اساتیدی رو در نظر گرفتم که در زمینه های Transportation Planning,Intelligent Transportation System(ITS)& Traffic Engineering کار می کنند و اساتیدی که آسفالت و Pavement کار می کنند رو در نظر نگرفتم.
    به موارد بالا یک تک استاد در دانشگاه مکمستر رو هم اضافه کنید که البته برای Fall 2012 این دانشگاه دانشجو نمی گرفت.برای من جالب بود که دانشگاه های Queens,Western Ontario,Ottawa,Simon Fraser,Victoria,Guelph,York & Windsor حتی یک استاد حمل و نقلی هم نداشتند و طبعا رشته ی Transportation Engineering هم نداشتند!!
    در نتیجه با یه تخمین مناسب چیزی حدود 40 استاد حمل و نقلی در دانشگاه های خوب کانادا مشغول تحقیق و پژوهشند که این تعداد در برابر انبوه اساتید حمل و نقلی آمریکا واقعا کمه.بنابراین شانس پذیرش در این رشته در کانادا پایین تر از آمریکاست.
    بحث دوم،بحث انتخاب دانشگاهه:
    رنکینگ به خصوصی برای رشته ی حمل و نقل در کشور کانادا وجود نداره.ولی با توجه به کیفیت اساتید و سرمایه گذاری های انجام شده و همچنین نظرات دوستانم که در تورنتو و کلگری تحصیل کردند،پنج دانشگاه اول در این زمینه عبارتند از:
    1-U of Toronto
    دانشگاه تورتنو یکی از قویترین رشته ها رو در حمل و نقل ارائه میده.حضور اساتید قوی و مطرحی همچون Professor Baher Abdulhai،Professor Amer Shalaby و Professor Eric Miller سطح این دانشگاه رو در حمل و نقل بالا برده.از طرفی تعدادی از اساتید مطرح حمل و نقلی دانشگاه های دیگه،از این دانشگاه فارغ اتحصیل شدند.
    2-U of Waterloo
    3-U of Calgary
    دانشگاه کلگری طی سال های اخیر سرمایه گذاری خوبی رو در رشته ی حمل و نقل انجام داده.حمایت های موسسه ی Institute for Sustainable Energy, Environment and Economy (ISEEE و اساتید حمل و نقلی دانشگاه و همچنین همکاری نزدیک مسئولان شهر کلگری با دانشگاه برای توسعه ی حمل و نقل شهری باعث شده تا این دانشگاه از کیفیت مناسبی در زمینه ی مهندسی حمل و نقل برخوردار باشه.
    4-U of McGill
    5-U of Alberta
    دانشگاه آلبرتا به تازگی تلاش کرده تا بتونه در مهندسی حمل و نقل حرفی برای گفتن داشته باشه.اساتید این دانشگاه عموما جوانند.
    نکته ی جالب این که دانشگاه کارلتون هم در مهندسی حمل و نقل اساتید خیلی خوبی داره و با اضافه کردن سه استاد Adjunct به سه استاد اصلی خود سعی کرده که سطحش رو بالاتر بیاره و از این نظر بهتر از دانشگاه آلبرتا هست ولی متاسفانه به دلایل مالی دانشجوهای زیادی نمی گیرن و معمولا هم جواب ایمیل نمی دن!
    برای ارتباط با اساتید می تونید از لیست زیر کمک بگیرید و بهشون ایمیل بزنید.

سلام
    اول از همه تشکر خیلی مخصوص میکنم از دوست خوبم mohammad9 با اطلاعات عالی که در مورد این رشته دادن در کانادا و اون فایل pdf (جون میدونم که خیلی برای خودشون کار برده تا اینا رو پیدا کردن)
    بازم ممنون محمد جون.
    منم یه سری اطلاعات کلی در مورد این رشته در امریکا بدم.
    این رشته در امریکا به شدت قوی تر و دانشگا های بیشتری داره و فاند های بیشتری هم نسبت به کانادا داره. طوری که من در fall2011 حتی برای master پذیرش با فاند از ۲ تا دانشگاه هم گرفتم ۰(البته اساتیدشون قولو بم دادند) ولی خوب به دلیل عدم انطباق تاریخ سربازی ام با پذیرشم نتونستم برم .
    بنابراین دوستانی که تو این زشته میان بیشتر به سمت امریکا کشیده میشوند همانطور که اقای محمد۹ گفتند.
    (من 1000 دانشکاه اول دنیا رو بررسی که کردم امریکا حدود 200 تا دانشگاه تو 1000تای اول داره که دیپارتمان transportation داره ولی حیف مثل اقای محمد۹ فایل pdfی ازش ندارم لپ تاپم پوکید !)

بنا به تجربه خودم و ۴ تا دیگه از دوستام ...الان کسانی که دارن این رشته را ایران درس میخونند (لیسانس) یه گزینه خوب که جلو راهشون هست اینه که PhD direct برای امریکا اقدام کنند خیلی راحت ترند و خیلی ار دردسر هایی که ما داریم میکشیمو کشیدیمو نخواهند داشت چون تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر با استادتون هماهنگ کنید میتونید پذیرش با فاند برای phd direct بگیرید.
    البته ۲ سال پیش وزارت علوم یه ایراد هایی به این نوع phd ها میگرفت که اونو حتما بررسی کنید. الانشو اطلاع ندارم.

من پروژم روی اسفالت , pavement هست تو این فروم کسی این field و میخونه که بتونیم تبادل اطلاعات کنیم؟

ممنون از همگی
    ویرایش توسط ali_m4057 : September 29th, 2012 در ساعت 11:57 AM
    روزی پس از انکه بر نیروی بادها ، امواج،جزر و مد یا جاذبه مسلط شدیم ، نیروی عشق را متوجه خداوند خواهیم کرد. آنگاه برای دومین بار در تاریخ جهان ، انسان آتش را کشف خواهد کرد. تیلارد دوشاردن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه تشکر خیلی مخصوص میکنم از دوست خوبم mohammad9 با اطلاعات عالی که در مورد این رشته دادن در کانادا و اون فایل pdf (جون میدونم که خیلی برای خودشون کار برده تا اینا رو پیدا کردن)
    بازم ممنون محمد جون.
    منم یه سری اطلاعات کلی در مورد این رشته در امریکا بدم.
    این رشته در امریکا به شدت قوی تر و دانشگا های بیشتری داره و فاند های بیشتری هم نسبت به کانادا داره. طوری که من در fall2011 حتی برای master پذیرش با فاند از ۲ تا دانشگاه هم گرفتم ۰(البته اساتیدشون قولو بم دادند) ولی خوب به دلیل عدم انطباق تاریخ سربازی ام با پذیرشم نتونستم برم .
    بنابراین دوستانی که تو این زشته میان بیشتر به سمت امریکا کشیده میشوند همانطور که اقای محمد۹ گفتند.
    (من 1000 دانشکاه اول دنیا رو بررسی که کردم امریکا حدود 200 تا دانشگاه تو 1000تای اول داره که دیپارتمان transportation داره ولی حیف مثل اقای محمد۹ فایل pdfی ازش ندارم لپ تاپم پوکید !)

بنا به تجربه خودم و ۴ تا دیگه از دوستام ...الان کسانی که دارن این رشته را ایران درس میخونند (لیسانس) یه گزینه خوب که جلو راهشون هست اینه که PhD direct برای امریکا اقدام کنند خیلی راحت ترند و خیلی ار دردسر هایی که ما داریم میکشیمو کشیدیمو نخواهند داشت چون تا اونجایی که من اطلاع دارم اگر با استادتون هماهنگ کنید میتونید پذیرش با فاند برای phd direct بگیرید.
    البته ۲ سال پیش وزارت علوم یه ایراد هایی به این نوع phd ها میگرفت که اونو حتما بررسی کنید. الانشو اطلاع ندارم.

من پروژم روی اسفالت , pavement هست تو این فروم کسی این field و میخونه که بتونیم تبادل اطلاعات کنیم؟

ممنون از همگی

سلام دوست عزیز.من ارشد راه و ترابری شریف میخونم..

شما که سرچ زیاد کردین وضعیت استاد ها در زمینه pavment چطوریه؟ ایا بازار روسازی هم به اندازه حمل و نقل داغه؟!نسبت به مباحث ترافیکی وضعیت اساتید در pavment چطوره؟

من خودم علاقه مند به روسازی و مباحث مرتبط به اون هستم ولی میترسم شاید دیگه امریکا توی این زمینه به تهش رسیده باشه...برا همین قصد داشتم زمینه کاری و تحقیقاتیمو به سمت transportation شیفت بدم...

حالا نظر شما چیه؟ تغییر بدم..ندم؟!

خیلی خوشحال میشم اگر یک view کلی در این زمینه به من بدین...

مرسی

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط oo0jj0oo نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.من ارشد راه و ترابری شریف میخونم..

شما که سرچ زیاد کردین وضعیت استاد ها در زمینه pavment چطوریه؟ ایا بازار روسازی هم به اندازه حمل و نقل داغه؟!نسبت به مباحث ترافیکی وضعیت اساتید در pavment چطوره؟

من خودم علاقه مند به روسازی و مباحث مرتبط به اون هستم ولی میترسم شاید دیگه امریکا توی این زمینه به تهش رسیده باشه...برا همین قصد داشتم زمینه کاری و تحقیقاتیمو به سمت transportation شیفت بدم...

حالا نظر شما چیه؟ تغییر بدم..ندم؟!

خیلی خوشحال میشم اگر یک view کلی در این زمینه به من بدین...

مرسی
    سلام
    سوال شما که خیلی کلیه . وضعیت استادا که دانشگاه به دانشگاه فرق داره و خیلی به رنکینگشون ربط نداره (البته کسی بدش نمیاد رنکینگ بالاتر بره.) ولی خوب قوی ترین استادا ی pavement تو امریکا هستند top 10 که کلا مقالات مرجع که ریفرنس بالا هم مال اونهاست.
    من که بر حسب علاقه ام این گرایشو انتخواب کردم ولی در کل بازار رشته حمل و نقل تو امریکا خوبه و دانشگاه های زیادی هم دارنش این رشته و و تمامی گرایش هاش به نسبت بفیه کشور ها
    اونم به این دلیله که امریکا بزرگترین سیستم حمل و نقلی دنیا را داره و ساخت و نگهداریش و ... همه ایجاب میکنه که اینقدر بهش بها بدن.

Pavement من که عاشقشم و کلا از اینکه میخوام این گرایشو بخونم هیچ شکی توش ندارم. هر گرایشی برای خودش سختی ها و راختی هاشو داره و در کل میشه گفت pavement مفاهیمش راهت تر و قابل فهمتره یعنی عملی تره ولی کار ازمایشگاهی داره که مثلا گرایش های traffic , transportation، safety .... نداره.
    ... transportation هم خوبه ببین چی دوست داری زمینه کاری هم برای هر دوش هست.

بنظر من بیشتر تحقیق کن تا مطمن تر بتونی تصمیم بگیری چون کلا فازاشون با هم خیلی فرق داره !!
    good luck
    روزی پس از انکه بر نیروی بادها ، امواج،جزر و مد یا جاذبه مسلط شدیم ، نیروی عشق را متوجه خداوند خواهیم کرد. آنگاه برای دومین بار در تاریخ جهان ، انسان آتش را کشف خواهد کرد. تیلارد دوشاردن

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

اینطوری نیست که pavement به تهش رسیده باشه، خیلی نوآوری تو pavement داره انجام میشه و خیلی از دانشگاه های آکریکا دارن رو این زمینه کار میکنن! اتفاقا من فکر میکنم متقاضی pavement کمه ولی پوزیشن ها مناسبه، در کل فکر میکنم pavement نسبت به traffic رقابت کمتره و شانس پذیرش بیشتر!

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

با سلام.
    به نظر می رسه که رشته مهندسی راه یا ترافیک در مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیا کم باشه.
    از دوستان کسی هست که تجربیاتی از دانشگاه های استرالیا در زمینه این گرایش داشته باشه و اینکه کدام دانشگاه ها ای گرایش رو در مقطع دکتری دارند؟
    بک کار جالبی که دوستمون جناب mohammad9 کرده بود تهیه یک لیست از دانشگاه های کانادا به همراه اساتیدش بود.
    با سپاس

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
    من قصد دارم در رشته مهندسی راه و ترابری و یا مهندسی روسازی پذیرش بگیرم.کسی از دوستان در دانشگاه مونیخ مشغول به تحصیل هست؟شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه چطور هست؟مثل معدل و ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)