صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: انصراف از دکتری در خارج کشور و اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا

پیش فرض انصراف از دکتری در خارج کشور و اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا

سلام به همه

من خارج کشور دارم دکتری میخونم. الان بعد از یکسال، پذیرش یکی از دانشگاههای آمریکا رو گرفتم.

به نظرتون اگه آفیسر ازم بپرسه چرا دارم دکتری اینجا رو انصراف میدم، چه جوابی بدم؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : انصراف از دکتری در خارج کشور و اقدام برای ویزای تحصیلی آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_84 نمایش پست ها
    سلام به همه

من خارج کشور دارم دکتری میخونم. الان بعد از یکسال، پذیرش یکی از دانشگاههای آمریکا رو گرفتم.

به نظرتون اگه آفیسر ازم بپرسه چرا دارم دکتری اینجا رو انصراف میدم، چه جوابی بدم؟
    بستگی دارد کجای خارج و با چه شرایطی در حال تحصیل هستید و موقعیت اقامتی شما در کشور مبدا و کشور ثالث چگونه است که متاسفانه اطلاعات کاملی نداده اید. دانشجوی مهندسی مقطع دکتری دانشگاه تورنتو کانادا برای رفتن به دانشگاه نورث کارولینا استیت امریکا مثلا باید دلیل قانع کننده و متفاوت تری برای این تعویض رنک و کشور همزمان با دانشجوی دکتری همان رشته در مثلا مالزی یو پی ان و رفتن به یو اس سی کالیفرنیا داشته باشد و به همین ترتیب شرایط فرد به لحاظ اقامت در کشور دوم و وضعیت تغییر /عدم تغییر رشته و گرایش، مساله وجود فامیل و خانواده در کشور سوم و... نیز تاثیرگذار است. البته با احترام تمام به پست اخیرتان، جوابی که به آفیسر خواهید داد اگر به همین میزان اطلاعات داده شده در سوال با آیدی مجازی، شخصی و محرمانه فرض شود، تفاوتی در این دیدگاه و نظر، البته نخواهد داشت!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

این سوال من هم هست. مثلا فرض کنین از یک دانشگاه درجه یک تو چین دارین میرین یک دانشگاه درجه دو تو امریکا. با این شرایط که رنک جهانی دانشگاه امریکا از رنک دانشگاه چین بالاتر باشه

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

نقل قول نوشته اصلی توسط s_d نمایش پست ها
    این سوال من هم هست. مثلا فرض کنین از یک دانشگاه درجه یک تو چین دارین میرین یک دانشگاه درجه دو تو امریکا. با این شرایط که رنک جهانی دانشگاه امریکا از رنک دانشگاه چین بالاتر باشه

این سؤالتان کژتابی دارد. مثل این است که بگوییم فرض کنیم دانشگاه پیام نور فلان شهر از دانشگاه آکسفورد در رنکینگ بالاتر است. دانشگاه های جهانی اعتبارشان را فقط مدیون آن رنکینگ نیستند. مدیون حمایت و سابقه پژوهشی هستند. به خوبی به خاطر دارم که زمانی که در دانشگاه فردوسی مشهد دانشجوی ارشد بودم، این دانشگاه در رنکینگ دانشگاه های ایران بعد از دانشگاه های تهران و علوم پزشکی ایران، در رتبه «سوم» قرار گرفت. حتی بالاتر از شریف، امیرکبیر، خواجه نصیر، تربیت مدرس یا صنعتی اصفهان.

دلیل این رنکنیگ فقط علمی نیست. میزان فضای خوابگاه و سرانه محل زیست به ازای هر دانشجو، کیفیت خدماتی نظیر سلف سرویس، اماکن و ابنیه ورزشی و مهم تر از همه تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی، عوامل مؤثری در افزایش رنکینگ هستند. به طوری که فردوسی در یک سال برای هر گرایش در هر رشته ای حدود 8 نفر دانشجوی دکتری پذیرش کرد و به این ترتیب با اختلاف زیادی در «سیدبندی» از دیگران جلو زد، اما زیرساخت لازم پژوهشی و اموزشی هنوز به میزانی است که قبل از این جذب حداکثری بوده است.

این مسئله در مورد فرمایش شما هم صحیح است. دانشگاه های چین در برابر دانشگاه هایی نظیر هاروارد که حداقل از قرن 16 در حال زیرسازی و تربیت دانشمندان و سیاستمداران بزرگ آمریکا و تأثیرگذار جهانی از نیکسون تا اوباما و وندی شرمن و زوکربرگ بوده است، در چه جایگاهی قرار می گیرد؟

مسلما همیشه دلیلی وجود دارد که بگوییم از یک کشور به آمریکایی میرویم که مهد آرزوهای بزرگ و سرزمین فرصت های برابر است.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

ApplyAbroad Guru

چیزی که من میتونم اضافه کنم اینکه عموما اگر برای همان رشته و مقطع اقدام شود صرف نظر از مساله رنکینگ توجیه دلایل منطقی چنین اقدامی به لحاظ شانس دریافت ویزا مشکلتر است. عموما چنین تغییراتی اگر با تغییر Minor یا major زمینه تحقیقاتی حداقل همراه باشد، میتواند از زمینه مناسبتری به لحاظ توجیه این امر برخوردار باشد. مساله از دید سفارت بیشتر شکل و ماهیت این تغییر و وجود دلایل مبتنی بر پلان فرد در خصوص چنین اقدامی است. مساله دیگر زمان و شرایط پیشرفت شما در دوره قبلی است به نحوی که مثلا برای دوره های محدود فرصت مطالعاتی صرفا در اواخر و انتهای دوه و برای ترانسفر در ابتدای دوره شانس چنین اقدامی به مراتب از انصراف و شروع مجدد بیشتر خواهد بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

من الان ترم سوم دکتری هستم. هنوز دارم اینحا واحد پاس میکنم. رشته ای که اونجا پذیزش دارم دقیقا همین رشته ای هست که تو چین دارم میخونم ولی زمینه ی تحقیفاتم فرق میکنه. تو دانشگاه امریکا زمینه تحقیفاتم به مقالات و تز ارشدم مشابه تره. ولی واقعا هیچ ایده ای ندارم که اگه افیر پرسید چزا چین رو میخوای انصراف بدی بتونم قانعش کنم!!! به شدت نیازمند همفکری و راهنمایی شما هستم
    نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    چیزی که من میتونم اضافه کنم اینکه عموما اگر برای همان رشته و مقطع اقدام شود صرف نظر از مساله رنکینگ توجیه دلایل منطقی چنین اقدامی به لحاظ شانس دریافت ویزا مشکلتر است. عموما چنین تغییراتی اگر با تغییر Minor یا major زمینه تحقیقاتی حداقل همراه باشد، میتواند از زمینه مناسبتری به لحاظ توجیه این امر برخوردار باشد. مساله از دید سفارت بیشتر شکل و ماهیت این تغییر و وجود دلایل مبتنی بر پلان فرد در خصوص چنین اقدامی است. مساله دیگر زمان و شرایط پیشرفت شما در دوره قبلی است به نحوی که مثلا برای دوره های محدود فرصت مطالعاتی صرفا در اواخر و انتهای دوه و برای ترانسفر در ابتدای دوره شانس چنین اقدامی به مراتب از انصراف و شروع مجدد بیشتر خواهد بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    من الان ترم سوم دکتری هستم. هنوز دارم اینحا واحد پاس میکنم. رشته ای که اونجا پذیزش دارم دقیقا همین رشته ای هست که تو چین دارم میخونم ولی زمینه ی تحقیفاتم فرق میکنه. تو دانشگاه امریکا زمینه تحقیفاتم به مقالات و تز ارشدم مشابه تره. ولی واقعا هیچ ایده ای ندارم که اگه افیر پرسید چزا چین رو میخوای انصراف بدی بتونم قانعش کنم!!! به شدت نیازمند همفکری و راهنمایی شما هستم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering-azad & tehran

سلام
    من زیاد وارد نیستم. ولی اگر بهانه های دیگه ای بیارید مثلا این که در این کشور از نظر غذایی تحت فشار هستم یا این که فکر نمی کردی اختلاف فرهنگی بین ایران و چین در این حد عمیق بوده باشه یا با این که به ظاهر دانشگاه رنک بالایی داره ولی از نظر علمی ضعیف هستند و فکر نمی کنم با این وضعیت سطح انتظاراتم ارضا بشه. بعد روی همین بهونه ها مانور بدید و ....چون اون ها نمیاند با ذره بین چک کنند که شما دقیقا داری راست می گی یا نه.

ApplyAbroad Guru

برای قبل از امتحان جامع و زمانی که واحدها را طی میکنید تغییر دانشگاه منطقی تر از زمانی است که در مرحله تحقیق و ترمهای گذرانده بالاتری باشید. کلا اگر پذیرش شما از دانشگاه معتبر( و نه خیلی پایین حداقل به مقیاس رنکینگ دانشگاههای امریکایی) باشد و دلایل منطقی نظیر علاقه به زمینه تحقیقاتی جدید، استاد باتجربه مستقیم و دانشگاه معتبر و نظایر آنرا توجیه کنید، نباید چندان نگران باشید هرچند مساله ویزا در شرایط ترانسفر عموما در هرشکل بهتر از انصراف می تواند مطرح گردد که البته در خصوص برخی دانشگاهها و کشورها ممکن است چنین امکانی فراهم نباشد. قطعا چنین سوالی در ارزیابی شانس ویزای شما از سوی آفیسر سفارت تعیین کننده است و بهتر است از قبل پاسخ مناسبی بدون ایجاد حساسیت یا تمرکز بیش از اندازه البته فراهم نمایید. در فروم ویزای دانشجویی امریکا و تجربیات مصاحبه اطلاعات مفیدتری خواهید یافت. حتما مرور فرمایید.
    موفق باشید

Junior Member

دوستان به مشارکت و همفکری بیشتری نیاز داریم. اگه لطف کنید پاسخ های بیشتری بدید. مثلا اگه من بگم دانشگاه چین رو دوست ندارم و الان میخوام برم دانشگاه امریکا، میپرسه که اگه دوست نداری چرا اومدی! در این مواقع چی بگم. دنبال یه دلیل قانع کننده هستم که چرا دارم اینجا رو انصراف میدم و میرم امریکا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)