صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: باید و نباید ها در ورود به محیط جدید دانشگاهی و زندگی

ApplyAbroad Hero

پیش فرض باید و نباید ها در ورود به محیط جدید دانشگاهی و زندگی

سلام به همه دوستان

من نیاز به راهنمایی داشتم که امیدوارم اونایی که الان در دانشگاههای خارج تحصیل می کنند بتونند راهنمایی کنند:

ورود به محیط جدید همواره نیاز به دونستن خیلی از موراد رو داره که برخی مواقع ندونستنشون مشکلات زیادی رو - بعضا حاد - ایجاد می کنه و برخی مواقع باعث فرصت سوزی هایی هم می شه! می خواستم دوستانی که الان مشغول تحصیل هستند نکات و نصایحی رو که می تونه کمک کنه اینجا مطرح کنند ( شاید خودشون تجربه داشتند.) که می تونه مواردی مثل تجربیات کلاسی، برخورد با دوستان جدید و نحوه استفاده از منابع دانشگاهی و .... باشه!
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : باید و نباید ها در ورود به محیط جدید دانشگاهی و زندگی

این بخشی از خاطرات آقای لطیفی دانشجوی دکتری در کاناداست:

"یکی دیگر از سختیهایی که کاملا حس کردم استفاده از زبان جدید برای برقراری ارتباط است. جلسه اول که سر کلاس یکی از درسها حاضر شدم شاید به جرات بگویم هیچی نفهمیدم از بس که استاد درس سریع و با لهجه شدید صحبت می کرد. سیستم آموزشی جدید و کلا مشکلات درسی بسیار زیاد است. اصلا دانشجوی دکترا بودن خودش یک چالش بزرگ در زندگی است حالا چه برسد به اینکه در یک کشور دیگر و با زبان دیگری باشد."
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew

"یکی دیگر از سختیهایی که کاملا حس کردم استفاده از زبان جدید برای برقراری ارتباط است. جلسه اول که سر کلاس یکی از درسها حاضر شدم شاید به جرات بگویم هیچی نفهمیدم از بس که استاد درس سریع و با لهجه شدید صحبت می کرد. سیستم آموزشی جدید و کلا مشکلات درسی بسیار زیاد است. اصلا دانشجوی دکترا بودن خودش یک چالش بزرگ در زندگی است حالا چه برسد به اینکه در یک کشور دیگر و با زبان دیگری باشد."
    سلام
    این مسئله اصلا عجیب نیست.... حتی ممکن است بیش از یک جلسه مطلب خاصی سر کلاس متوجه نشید... ولی نا امید نشید با گذر زمان و اینکه گوش شما با گویش و لهجه های مختلف عادت می کند آنگاه به راحتی می توانید تمام سخنان اساتید را متوجه شوید... باید سعی کنید خوب گوش دهید.... هر استاد ممکن است اهل کشوری باشد که او نیز زبان انگلیسی زبان دوم اوست پس برخورد با این مسائل طبیعی است... من خودم همچین تجربه را دارم... حتی استادی بود که همه حتی غیر از ایرانی ها متفق القول می گفتن : "اگر صورت استاد به سمت تخته باشه ما هیچی نمی فهمیم! ;D " یکبار هم این مسئله را به استاد گفتن و بنده خدا دیگه راه نمی رفت و فقط رو در رو دانشجویان کلاس صحبت می کرد ;D
    یعنی اینکه گاها رو در رو بودن هم مهمه... تازه این مسائل اولیه است... این قصه سر دراز دارد... سیستم امتحانات... سیستم حل مسائل .... ولی ان شا الله همه به راحتی این مراحل را پشت سر می ذارن... با آرزوی موفقیت
    Life salutes you when you make others happy

Senior Member pouya4 آواتار ها

در مورد لهجه، من خودم آدم اسپانیایی دیدم تا یه 10 دقیقه فکر می کردم داره اسپانیولی حرف می زنه، بعد فهمیدم انگلیسی بوده کلا مردم هر کشوری یه لهجه ای دارن که بعد از سه چهار روز لهجه شون دستت میاد و ناخودآگاه لهجه خودتون هم به اون سمت میره!
    دوست عزیز Attanew هم خیالت تخت، اسپانیا بهترین کشور دنیاست، برو جای ما رو خالی کن سلام من رو به گواردیولا هم برسون
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009

یعنی اینکه گاها رو در رو بودن هم مهمه... تازه این مسائل اولیه است... این قصه سر دراز دارد... سیستم امتحانات... سیستم حل مسائل .... ولی ان شا الله همه به راحتی این مراحل را پشت سر می ذارن... با آرزوی موفقیت
    سلام مرسی
    می خواستم اگه لطفی کنید در مورد سیستم امتحانی بگید، می خواستم بدونم چندتا باید بیافتیم ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pouyardiola
    در مورد لهجه، من خودم آدم اسپانیایی دیدم تا یه 10 دقیقه فکر می کردم داره اسپانیولی حرف می زنه، بعد فهمیدم انگلیسی بوده کلا مردم هر کشوری یه لهجه ای دارن که بعد از سه چهار روز لهجه شون دستت میاد و ناخودآگاه لهجه خودتون هم به اون سمت میره!
    دوست عزیز Attanew هم خیالت تخت، اسپانیا بهترین کشور دنیاست، برو جای ما رو خالی کن سلام من رو به گواردیولا هم برسون
    مرسی اگه بتونیم ارتباط برقرار کنیم حتما می گم یعنی من لهجه اسپانیای حرف خواهم زد؟ این هم یه لهجه ای خواهد بود ...

ApplyAbroad Champion

همون طور که تا حد زیادی همه می‌دونند زبان و به خصوص listening خودتون رو تا اونجا که می‌تونید خوب کنید. گوش کردن به اخبار انگلیسی (رادیو یا تلویزیون)، دیدن فیلم و ... می‌تونه کمک موثری باشه. سیستم امتحانات و غیره به نظر من فرق خیلی عمده‌ای نداره و کم و بیش مشابهه.
    یکی دو تا نکته‌ای که در روزهای اول ورود بچه‌ها بیشتر به چشم می‌خوره اختلافات فرهنگیه که البته چیز عجیبی هم نیست و طبیعیه. من دیدم بعضا بچه‌ها با لباس خیلی رسمی یا حتی کت و شلوار میان دانشگاه. در دانشگاه‌های آمریکا کسی در قید و بند لباس نیست و هر کسی هر چی دوست داره می‌پوشه. در جنوب کالیفورنیا که هوا گرم‌تره، اغلب اوقات دانشجوها و حتی استادها رو با شلوار کوتاه و دمپایی می‌بینید. خلاصه این که اصلا نیازی به پوشیدن لباس رسمی نیست.
    مساله دیگه تعارف کردن و تشکره. تعارف در فرهنگ‌های غربی به اون شکل وجود نداره. اگر از استاد، دپارتمان یا هر کس دیگه چیزی می‌خواهید یا اون‌ها از شما می‌پرسند که مثلا فلان چیز رو می‌خواهید، تعارف نکنید و اگر احتیاج دارید حتما بگید. تشکر کردن هم با یک Thank you یا Thank you very much انجام می‌شه و نیازی نیست که چندین بار تکرار بشه.
    مساله دیگه که باز به زبان مربوط می‌شه اینه که از حرف زدن نترسید و خجالت نکشید که انگلیسی حرف بزنید. این که شما در حرف زدن غلط داشته باشید یا لهجه ایرانی داشته باشید کاملا طبیعیه. خودتون خواهید دید که در آمریکا چینی‌هایی که استاد دانشگاه هم شده‌اند بعضا اون قدر بد حرف می‌زنند که به سختی می‌شه فهمید چی می‌گن. وضع ما ایرانی‌ها در کل بد نیست و خوشبختانه آواهای فارسی به انگلیسی نزدیک‌تره تا آواهای چینی.
    اگر به دانشگاه‌هایی می‌رید که تعداد ایرانی‌ها توش خیلی زیاده، حتما سعی کنید که دوستان انگلیسی زبان هم داشته باشید و گاهی هم با اون‌ها بیرون برید و با اون‌ها باشید. هر چقدر با دوستان انگلیسی زبان بیشتر باشید زبان‌تون سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنه و هر چقدر بیشتر با دوستان ایرانی باشید کندتر.
    اگر استادتون ایرانیه ممکنه خودش بهتون بگه که دانشگاه با هم انگلیسی صحبت کنید. اگر نگفت هیچ اشکالی نداره که خودتون بهش چنین پیشنهادی بدهید. خلاصه این که از هر فرصتی برای انگلیسی صحبت کردن و انگلیسی یادگرفتن استفاده کنید.

سلام مرسی
    می خواستم اگه لطفی کنید در مورد سیستم امتحانی بگید، می خواستم بدونم چندتا باید بیافتیم ؟
    سلام
    والا تا اونجا که می دونم سیستم ها اکثرا با هم فرق دارند... شما وقتی وارد دانشگاهی می شید باید از دانشجویان سال بالاتر پرس و جو کنید.... ولی در کل سیستم آموزشی کشورهایی که مستعمره انگلیس بودن یا هستند خیلی سخت گیرانه تر از بقیه است... در کل مثل ایران نیست که مختصر مفید جواب سوال ها را بدید، باید تا می تونید بنویسید... شاید به تعداد تمام صفحاتی که تا حالا در امتحانات گذشته نوشتید ;D در کل باید از پیشکسوتان پرسید و همون روش را ادامه داد که نتیجه می ده... ان شالله که هیچ درسی را نمی افتید ولی اگر افتادید هم نا امید نشید، دوباره می خونید و امتحان می دید ولی در کل قوانین افتادن دانشگاه را بدونید و تعداد مجاز اقتادن.... تمرین و تکالیف کلاسی را انجام بدین تا کمکی به نمرات میان ترم باشه.... موفق باشید.
    Life salutes you when you make others happy

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط 2009
    سلام
    والا تا اونجا که می دونم سیستم ها اکثرا با هم فرق دارند... شما وقتی وارد دانشگاهی می شید باید از دانشجویان سال بالاتر پرس و جو کنید.... ولی در کل سیستم آموزشی کشورهایی که مستعمره انگلیس بودن یا هستند خیلی سخت گیرانه تر از بقیه است... در کل مثل ایران نیست که مختصر مفید جواب سوال ها را بدید، باید تا می تونید بنویسید... شاید به تعداد تمام صفحاتی که تا حالا در امتحانات گذشته نوشتید ;D در کل باید از پیشکسوتان پرسید و همون روش را ادامه داد که نتیجه می ده... ان شالله که هیچ درسی را نمی افتید ولی اگر افتادید هم نا امید نشید، دوباره می خونید و امتحان می دید ولی در کل قوانین افتادن دانشگاه را بدونید و تعداد مجاز اقتادن.... تمرین و تکالیف کلاسی را انجام بدین تا کمکی به نمرات میان ترم باشه.... موفق باشید.
    مرسی ار جوابتون

یه سوال دیگه ! امتحانات open book وجود داره؟

قانون کپی رایت تا چه حدی در مرود منابع دانشگاهی رعایت می شه ( کتاب، مقاله و...) ؟

Junior Member

سلام
    من دارم می رم بلژیک.دوره به انگلیسیه اما من خیلی استرس دارم نکنه استاده با خود دانشجوهای اون جا فرانسه حرف بزنه.ما نفهمیم.هیچ کسی هست اینجا رو بخونه و بلژیک باشه؟

Junior Member

من هم یه مدت در یه کشور اروپایی درس می خوندم. باید بهتون بگم که باید خودتون را آماده کنید که استادتون و هم لبی ها با هم به زبون خودشون حرف برنند و فقط وقتی روی سخنشون با شماست و یا جلسه گروه دارید انگلیسی حرف بزنند. این هم یکی از معایب تحصیل در اروپاست در کنار مزیت هایی که هممون می دونیم. اما عوضس این فرصت را به شما می ده که یه زبان جدید که احتمالا شیرینتر از انگلیسی هم هست را یاد بگیرید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)