1. زبان اصلی فیلم: انگلیسی
2. کشور تولید کننده‎ی فیلم: USA
3. نوع و ژانر فیلم: معماگونه، عاطفی، درام

4. نام اصلی فیلم: Gone Girl
5. نام فارسی فیلم: -
6. نام کارگردان فیلم: David Fincher
7. مدت زمان فیلم: 149 دقیقه
8. توضیحی مختصر درباره فیلم: محصول سال 2014، IMDb:8.1، درست صبح روز پنجمین سالگرد ازدواج نیک (بن افلک) و همسرش امی (روزاموند پایک)، امی ناپدید میشه. پلیسها تحقیقات رو شروع میکنن، هر قدر فیلم جلوتر میره، سر نخ های بیشتری کشف میکنن، هر قدر فیلم جلوتر میره، مردم بیشتر از نیک متنفر میشن چون فکر میکنن همسرشو به قتل رسونده. فیلم یه طوری ساخته شده که یه تیکه از زمان حال رو نشون میده هربار و یه قسمت از لحظه آشنایی نیک و امی تا زمان حال رو. در واقع ماجرا تقریبا از جایی شروع میشه که نیک به دلیل بحران اقتصادی شغلشو از دست میده، و همزمان پدر و مادر امی هم شغلشونو از دست میدن و امی یک میلیون دلار ذخیره مالیش رو در اختیار پدر و مادرش قرار میده. بعد به زادگاه نیک برمیگردن و اونجا موندگار میشن و اختلافاتشون شروع میشه. در نهایت هم نمیشه هیچ کدوم رو مقصر اصلی دونست.

این فیلم به مسائلی همچون خیانت در زندگی زناشویی، رسانه، تأثیر فرایندهای اقتصادی روی زندگی خانوادگی و ظاهرسازی می‌پردازد.

من بعد دیدن فیلم حس کردم این 8.1 حق این فیلم بوده واقعا. یه دیالوگ هم داره آخر فیلم که ترجیح دادم اینجا بذارمش:
.Nick: Yes, I loved you and then all we did was resent each other, try to control each other. We caused each other pain
.Amy Dunne: That's marriage

9. امتیاز شما به فیلم: (من کی باشم که امتیاز بدم، ولی برای اینکه سوال رو پاسخ بدم: 8.5)