صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: تحصیل در گرایش باغبانی و علوم خاک و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Soil Science

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای ادامه تحصیل رشته کشاورزی _باغبانی و علوم خاک در اروپای مرکزی

با سلام

از دوستان آگاه به مسائل سوالی داشتم . ساختار مقطع دکترا در رشته خاکشناسی چه جوری هست؟؟؟؟ یعنی چند واحد تئوری دارند؟ آخه در بعضی از فرم ها خوندم که دیگه کلاس درسی وجود نداره ... و باید از قبل پورپزال آماده باشه .... اطلاعات ناقصی دارم ... ممنون میشم راهنمایی کنید

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای ادامه تحصیل رشته کشاورزی _باغبانی و علوم خاک در اروپای مرکزی

با سلام، من دانشجوی ارشد علوم و تحقیقات در رشته باغبانی هستم که تا 1 ماه دیگه دفاع می کنم ، لیسانسم رو از دانشگاه شیراز گرفتم ، در هر دو مقطع دانشجوی ممتاز بودم. می خواستم در مقطع دکتری در دانشگاه آمریکای لاتین یا جنوبی و یا اسپانیا اقدام کنم ، اگر کسی اطلاعاتی داره میشه کمکم کنه . با تشکر

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

واو....باغبانی ها! بسی خشنود شدم جمیعا سلام بچه ها امیدوارم که همتون موفق باشین. راجب گیاهان دارویی نازنین که اصولا خیلی کم پوزیشن داره تو کل دنیا باید بگم ایتالیا خوبه، مجارستانم خوبه منتها خب بالاخره اروپای شرقیه....ولی کلا همه دانشگاه های معتبر رو زیرو رو کنید تا اساتید و دانشگاه های فعال در این زمینه رو پیدا کنید...باید برین سراغ تک تک دانشگاه ها. ضمنا در اروپا پذیرش دانشجو بیستر بر اساس open position هست و باید مدام سایت دانشگاه هایی که مورد نظرتون هستن رو چک کنید. البته سایت های دیگه ای هم هستن که این پوزیشن هارو از دانشگاه های مختلف قرارمیدن .

کلا برای اینکه بتونید اطلاعاتتون رو راجب رشته تون زیاد کنید و بدونید چی به چیه تشریف ببرید سایت دانشگاه ها و دپارتمان (احتمالا به نام plant science) و رزومه اساتید رو چک کنید. پوزیشن هارو چک کنید. یه سری هم به office of admission (شاید به اسم دیگه ای باشه) بزنید راجب اطلاعاتی مثل ددلاین ها و شروع ترم و requirement ها.
    موفق باشین دوستان
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در گرایش باغبانی و علوم خاک و مسائل مرتبط

این یک لینک خوبی هست که دانشگاه های امریکا که رشته باغبانی رو ارائه میدن با آدرس دپارتمان هاشون لیست کرده...البته لزوما همه PhD نمی گیرن ولی این رشته رو در پایه های مختلف ارائه میدن...این میتونه کار کسانی که دنبال دانشگاه های ارائه دهنده این رشته هستن خیلی راحت کنه...
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه یزد

سلام همسر من دارای لیسانس کشاورزی گرایش گل و گیاهان زینتی از دانشگاه علمی کاربردی است با 10 سال سابقه کار در زمینه گلخانه و پرورش خیار، میخواد برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، ترجیحا کانادا اقدام کنه، با معدل 18، بدون مدرک زبان و بدون مقاله. لطفا کمک کنید اولین قدم چیه؟ ایا شانس گرفتن فاند داره؟

سلام
    من دانشجوی ترم اخر کارشناسی باغبانی گرایش گل و گیاه زینتی هستم معدل کل من هم تا حالا شده17.82 در اخرین مراحل پایانی اولین مقاله خودم هستم قراره یه مجله زیتون و sidارسالش کنم زبان انگلیسیم هم زیاد خوب نیست میخوام برا ارشد باغبانی گرایش فیزیولوژی و اصلاح درختان میوه در یکی از این سه مکان اماده بشم برای ادامه تحصیل روسیه استرالیا و اروپا از دوستان میخوام در این زمینه که تجربه دارند راهنماییمان کنند که هزینه تحصیل اقامت و ... چطوری است ایا میتوان بورس گرفت؟ و البته کدام یک از مکان های انتخابی از لحاظ سطح علمی بالاتر است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته مهندسی كشاورزي و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    من ارشد باغبانی-گیاهان دارویی ازاد شیراز هستم. (کاردانی و کارشناسیم هم گیاهان دارویی بودم-علمی کاربردی)
    میخواستم بدونم شما در مورد پذیرش این رشته حالا چ تو مقطع دوباره ارشد یا دکتری تو کشور خاصی اطلاعی دارین ک راهنمایی کنید منو؟
    ممنون

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)