صفحه 17 از 59 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 584

موضوع: مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : مسیرهای هوایی و هزینه های سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    شما بهتر هست بلیطت رو از داخل ایران توسط آشنایانتان تهیه نمایید که از تخفیف ارلاینز آنجا هم ارزانتر تمام میشود.
    این جواب و باید برای نفر قبلی می دادی نه من !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    شما بهتر هست بلیطت رو از داخل ایران توسط آشنایانتان تهیه نمایید که از تخفیف ارلاینز آنجا هم ارزانتر تمام میشود.

ممنون از پاسختون. این ارزون بودن به خاطر قیمت دلار هاست یا علت دیگه داره

نقل قول نوشته اصلی توسط artabel نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. این ارزون بودن به خاطر قیمت دلار هاست یا علت دیگه داره
    ارزون بود به دلیل اختلاف فاحش قیمت دلار دولتی و آزاد هست جوری که اگر یک فنلاند ی این امکان را داشته باشه که مثلا بلیط هلسینکی به لوس آنجلس رو با کریر لوفت هانزا از ایران بخرد حد اقل 30 درصد ارزانتر از خریدش در خود فنلاند می شود.

Junior Member

دوستانی که در شهر Tampere زندگی می کنند چه مسیر و ایرلاینی رو پیشنهاد می کنید؟ من با آژانسی صحبت کردم به من گفتن Tampere فرودگاه پرواز های خارجی نداره و شاید از هلسینکی پرواز داخلی بتونی پیدا کنی اون هم با نرخ 3 میلیون تومان که برای یه مسبر یه طرفه خیلی بالاست.

رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab65 نمایش پست ها
    دوستانی که در شهر Tampere زندگی می کنند چه مسیر و ایرلاینی رو پیشنهاد می کنید؟ من با آژانسی صحبت کردم به من گفتن Tampere فرودگاه پرواز های خارجی نداره و شاید از هلسینکی پرواز داخلی بتونی پیدا کنی اون هم با نرخ 3 میلیون تومان که برای یه مسبر یه طرفه خیلی بالاست.

شما باید بیای هلسینکی و از اونجا با قطار یا اتوبوس بری تامپره ٬ قیمت بلیط قطار و اتوبوس هم از هلسینکی به تامپره برای دانشجوها بین 12 تا 15 یورو هست و برای غیر دانشجوها تقریبا ۲ برابر . طول سفر هم تقریبا 2 ساعت هست. قیمت بلیط هواپیما هم از هلسینکی به تامپره خیلی ارزون تر از اون قیمیتی هست که گفتن. گرون ترین پرواز مال Finnair هست با نرخ 280 یورو اما پرواز های ارزون تری هم هست !

تامپره هم فرودگاه پروازهای خارجی داره اما مقصدشون داخل اروپا هست !

Senior Member Simplex آواتار ها

به نظرم بهترین کار رفتن با قطاره. دو تا مسیر پیشنهاد می کنم:

1. از فرودگاه هلسینکی (که در واقع توی شهر vantaa است) با اتوبوس می ری تا ایستگاه قطار هلسینکی، از اونجا با قطار می ری تامپره. برای اتوبوس، هم می تونی اتوبوس Finnair رو بگیری، هم اتوبوس شماره 615. اتوبوس 615 حدود 4 یا 5 یورو می شه، اتوبوس Finnair کمی گرون تره و یک کم لوکس تره.
    http://media.finnair.com/files/pdf/F..._TIMETABLE.pdf
    http://www.helsinki-vantaa.fi/to-and...d-taxi-service
    سعی کن تاکسی نگیری که حسابی پول خرج می شه، دست کم چهل پنجاه یورو یا بیشتر باید بدی.
    توی اتوبوس می تونی بلیط بخری.

2. از فرودگاه هلسینکی با اتوبوس 61 می ری تا ایستگاه Tikkurila. این ایستگاه آخر مسیر اتوبوس 61 است، پس می شینی توش تا آخر خط. حدود 2 یا 3 یورو می شه و دیگه نیازی نیست بری تا هلسینکی. همون قطارهایی که از هلسینکی راه می افتند می آیند این ایستگاه توقف می کنند. پس یعنی سوار همون قطارها می تونی بشی. سریع تر هم می رسی، چون دیگه تا هلسینکی نمی ری.

خریدن بلیط قطار:
    مسیرها رو از اینجا چک کن http://www.vr.fi/en/index.html. بعضی وقت ها قیمت های خیلی ارزون هم دارند، مثل این http://www.vr.fi/en/index/junaliput/...mayoffers.html

اگر توی ساعت های کاری برسی به هلسینکی یا تیکوریلا، می تونی از دفتر فروش، بلیط بخری. غیر از آن، و به خصوص خارج از ساعت های کاری دستگاه های فروش بلیط هست. شکل شون اینجوریه http://www.cartinafinland.fi/en/pict...t+machine.html. زبان انگلیسی هم دارند. با اسکناس هم می تونی بلیط بخری. با صبر و حوصله دستوراتش رو می خونی و عمل می کنی و بلیطت رو می خری و می ری سوار قطار می شی. همیشه می تونی از آدم هایی که اطراف هستند کمک بگیری، همه انگلیسی بلدند (تقریبا همه). توی ایستگاه قطار هلسینکی که خیلی زیاد ماشین فروش بلیط هست، توی تیکوریلا، یک دستگاه کنار سکوی شماره 1 هست.

چند تا نکته: موقع خریدن بلیط خیلی عجله نکن تا اشتباه نکنی و بلیط رو درست بخری. چند دقیقه قبل از رسیدن قطار روی سکوی مورد نظر باش که دیرت نشه. زیاد نگران دزدی چمدان هات نباش، می شه گفت که صدردصد امن است. مردم معمولا خودشون برای کمک بهت پیش قدم نمی شوند، باید ازشون بخواهی که کمکت کنند، ازشون کمک بخواه، برای جابجایی چمدان ها و کارهای دیگه. مردهای فنلاندی خجالتی اند و برای کمک جلو نمی آیند، انتظار نداشته باش که مثل ایران کسی خودش پیشنهاد کمک بده، مخصوصا از مردها و پسرها کمک بخواه، به راحتی کمکت می کنند. به تابلوها نگاه کن که سوار قطار اشتباهی نشی، گاهی جای سکوها رو عوض می کنند و روی تابلوها می نویسند. هوا سرده، لباس گرم دم دستت باید باشه.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    ... با اسکناس هم می تونی بلیط بخری. ...
    البته الان مطمئن نیستم می شه با اسکناس خرید کرد یا نه. با کارت که می شه، اما اسکناس رو نمی تونم به یقین بگم. ولی در بدترین حالت اینه که توی خود قطار از فروشنده بلیطی که توی راهروها دور می زنه بلیط می خری که البته چهار پنج یورو گرون تر می شه.

برای چک کردن ویزا هم تا یک یا دو ساعت زمان در نظر بگیر. اگر صف شلوغ باشه، که معمولا هست، و اگر آفیسرها کند کار کنند، که معمولا می کنند، شاید همین قدر طول بکشه.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

معمولاً ارزون ترین پرواز برای اومدن به فنلاند (خصوصاً در ماه آگوست) پرواز ترکیش ایر هستش... البته در مواقعی از سال پرواز KLM هم با قیمت مناسب می تونید پیدا کنید... در صورتی که به فرودگاه هلسینکی بیاید راحت ترین راه (البته بعد از پرواز از هلسینکی به تامپره) استفاده از اتوبوس هستش... به دو دلیل: 1. اینکه دقیقاً جلوی در خروجی ترمینال 1 فرودگاه هلسینکی میتونید اتوبوسهای تامپره رو سوار شید و 2 ساعت و نیم بعد تامپره پیاده شید 2. اینکه با توجه به این موضوع که شما هنوز کارت دانشجویی ندارید احتمالش زیاده که برای خرید بلیط قطار بهتون بلیط نصف قیمت ندن ولی با راننده اتوبوس میتونید صحبت کنید و با همون نامه ی پذیرش راضیش کنید که بلیط نصف قیمت بهتون بده (حدوداً میشه 13 یورو و خورده ای) ...
    در صورتی که با قطار بخواهید بیایید اول باید با اتوبوس برید به ایستگاه قطار که خودش حداقل 5 یورو هزینه اش هست... اونجا هم اگر شانس بیارید و ازتون قبول کنن که دانشجو هستین در بهترین حالت (تقریباً غیرممکن!) میتونید با 12 یورو یه بلیط تهیه کنید برای تامپره... طول مسیر هم حدود دو ساعت هست با قطار از هلسینکی به تامپره
    بلیط هواپیما، یک طرفه، در اون فصل سال چیزی حدود 300 یورو هستش... تازه اگر از الان رزرو کنید... و علاوه بر اون وقتی که به فرودگاه رسیدید باید با تاکسی یا اتوبوس به محل زندگیتون برسید که با اتوبوس حداقل یک ساعت (به هر کدوم از دانشگاهها) طول میکشه و حدود 10 یورو هزینه تون میشه، با تاکسی هم حداقل 20 دقیقه طول میکشه و حداقل 35 یورو هزینه تون خواهد شد.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، جدای از اینکه دوستانی که میخوان به تامپره بیان علاقه مند به هزینه بیهود باشن یا نه، من اتوبوس رو به شدت توصیه میکنم، چون علاوه بر اینکه هزینه مناسب تری داره، دسترسی راحتری هم داره و همچنین این امکان رو به شما میده که مسیر هلسینکی تا تامپره که اتفاقاً در تابستون زیبا هم هست رو ببینید.
    Winners are simply willing to do what losers won't

Member
    رشته و دانشگاه
    Tabriz

پیش فرض پاسخ : مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

سلام دوستان

با توجه به اینکه ویزایی که به ما میدن ویزای شینگن هست پس می میتونیم قبل از ورود به فنلاند بریم یه کشور دیگه؟ من می خوام قبل از شروع کلاسها تو فنلاند 10 روز برم سوئد!(از طریق فرودگاه کپنهاک)
    اما دیروز ترکیش ایرلانیز تهران به دوستم گفته که بار اول باید به کشوری برید که ویزا براتون صادر کرده! و نمی تونید برید یه کشور دیگه و پلیس بین الملل تو فرودگاه گیر میده و از این حرفا!!

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

نقل قول نوشته اصلی توسط samadica نمایش پست ها
    سلام دوستان

با توجه به اینکه ویزایی که به ما میدن ویزای شینگن هست پس می میتونیم قبل از ورود به فنلاند بریم یه کشور دیگه؟ من می خوام قبل از شروع کلاسها تو فنلاند 10 روز برم سوئد!(از طریق فرودگاه کپنهاک)
    اما دیروز ترکیش ایرلانیز تهران به دوستم گفته که بار اول باید به کشوری برید که ویزا براتون صادر کرده! و نمی تونید برید یه کشور دیگه و پلیس بین الملل تو فرودگاه گیر میده و از این حرفا!!
    هیچ مشکلی نداره ٬ می تونی دفعه اول وارد هر کدوم از کشورهای شنگن بشی ٬ من خودم هم دفعه اول یک کشور دیگه رفتم تو اروپا بعد از اونجا اومدم فنلاند !

خواستی می تونی از سفارت بپرسی که مطمئن شی !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)