صفحه 56 از 59 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 584

موضوع: مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

سلام دوستان

یه سؤال داشتم، ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده . من کارت اقامت یکساله دانشجویی گرفتم و همسرم به عنوان همراه من. آیا من و همسرم میتونیم جدا جدا بریم فنلاند؟ (یعنی همسرم 20 روز بعد از من بخواد بیاد فنلاند)

نقل قول نوشته اصلی توسط parhib نمایش پست ها
    سلام دوستان

یه سؤال داشتم، ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده . من کارت اقامت یکساله دانشجویی گرفتم و همسرم به عنوان همراه من. آیا من و همسرم میتونیم جدا جدا بریم فنلاند؟ (یعنی همسرم 20 روز بعد از من بخواد بیاد فنلاند)
    آره هر کدوم میتونید هر وقت که میخواید جداگانه وارد یا خارج فنلاند بشید

Junior Member

با سلام

با توجه به اينكه كارت اقامت فنلاند به تنهايي داده ميشه و هيچ مهري در گذرنامه درج نميشه ، أيا امكان خريد بليط پرواز هايي كه نقطه ترانزيت در كشور شنگن دارن وجود داره؟ مثلا پرواز هاي قطر كه مراتب از تركيش ارزانتر هستند در ألمان يا يك كشور اسكانديناوي ترانزيت دارند كه أين سوْال را مطرح مي كند كه أيا نياز به ويزا هست يا كارت أقامت فنلاند كافي است؟ سفارت فنلاند ميگه اولين ورود بايد فنلاند باشه اما سايت مهاجرت نوشته كارت اقامت مجوز حركت در شنگن تا ٩٠ روز است.

لطفا دوستان راهنمايي بفرمايند
    با تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط matin_sa نمایش پست ها
    با سلام

با توجه به اينكه كارت اقامت فنلاند به تنهايي داده ميشه و هيچ مهري در گذرنامه درج نميشه ، أيا امكان خريد بليط پرواز هايي كه نقطه ترانزيت در كشور شنگن دارن وجود داره؟ مثلا پرواز هاي قطر كه مراتب از تركيش ارزانتر هستند در ألمان يا يك كشور اسكانديناوي ترانزيت دارند كه أين سوْال را مطرح مي كند كه أيا نياز به ويزا هست يا كارت أقامت فنلاند كافي است؟ سفارت فنلاند ميگه اولين ورود بايد فنلاند باشه اما سايت مهاجرت نوشته كارت اقامت مجوز حركت در شنگن تا ٩٠ روز است.

لطفا دوستان راهنمايي بفرمايند
    با تشكر

http://www.migri.fi/services/faq/residence_permits
    این لینک از سایت مهاجرت فنلانده . من از اداره مهاجرت آلمان هم پرسیدم..جواب گرفتم بهت خبر میدم..

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

سلام

دوستان من امروز زنگ زدم هواپیمایی اوکراین گفتن واسه ٢٣ کیلو بار اضافه ٧٥ یورو میگیرن، اینجا یادمه گفتن ٣٥ یا ٣٩ یورو چند مدت پیش. ‌‌قضیه اون ٣٥ یورو چی بود؟

من تجربه ام رو میگم برای دوستان سال بعد چون هزینه ی سفرم خیلی کم در اومد.
    من با airBaltic از تفلیس (گرجستان) پرواز کردم. گرجستان موقعی که میخواستم برم ویزا داشت برای ایرانیها ولی چون کارت اقامت فنلاند رو داشتم سفارتش گفت نیازی نداری ویزا بگیری (فقط در اون هنگام وارد شدن به گرجستان باید ویزای فنلاند valid باشه) و دقیقا رفتم لب مرز و همینطوری بود، کارت اقامت فنلاندم رو نشون دادم و یه دقیقه ای طول کشید طرف بره از بالادستش بپرسه و اینکه اصل بودن کارت رو چک کنند و بعد گفتن بفرما.
    من بلیطم رو 239 یورو خریدم و البته اگر زودتر میخریدم میشد حدودا 180 یورو. دو پروازه بود و در ریگا توقف داشت و بر خلاف شایعات مکرر دوستان که "آقا حتما باید اولین ورودت فنلاند باشه" من هیچ مشکلی در ریگا (لاتویا) برام اصلا پیش نیومد. تقریبا چک پاسپورت و ویزای فنلاندم سر جمع توی ریگا بین 5 تا 10 دقیقه طول کشید. بلیط جفت پروازام رو نگاه کرد (از گرجستان به لاتویا و از لاتویا به فنلاند) و گفت میری فنلاند واسه ی درس؟ منم گفتم آره و بعدشم مهر ورود به لاتویا رو زد و خدانگهدار، سوار هواپیمای دوم شدم و رفتم هلسینکی پیاده شدم. هلسینکی که پیاده شدم از هواپیما از ترمینال T2 سردر آوردم که هیچگونه پاسپورت و security چکی وجود نداشت. (اگر ورودتون از یک کشور شنگن باشه دیگه دوباره پاسپورت چک و اینا ندارید) هیچ مهر ورودی هم فنلاند برام نزد. یکی دیگه از دوستان هم بود که دو پروازه از استکهلم اومده بود و ایشون هم دقیقا شرایطش همین بود و هیچ مشکلی براش پیش نیومد.

اگه دو پروازه میاین و توقفتون در یک کشور شنگن هست میتونید برای اطمینان به وزارت امور خارجه ی اون کشور ایمیل بزنید و بپرسید ببینید با ویزای فنلاند اجازه Transfer دارید در اون کشور یا نه. علاوه بر این به سفارت اون کشور در فنلاند هم ایمیل بزنید.

Junior Member

سلام، برای رفتن به لاپنرانتا چجوری باید رفت از تهران؟
    تا هیلسکی که پرواز داره ، اما از تهران مستقیم به لاپنرانتا پرواز نیست. شما چکار کردید؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط h_makian نمایش پست ها
    سلام، برای رفتن به لاپنرانتا چجوری باید رفت از تهران؟
    تا هیلسکی که پرواز داره ، اما از تهران مستقیم به لاپنرانتا پرواز نیست. شما چکار کردید؟
    فکر نمیکنم پرواز مستقیم داشته باشیم.حتی به هلسینکی هم فکر نکنم مستقیم از تهران داشته باشیم.شما ایتدا باید برید هلسینکی و بعدش با هواپیما،اتوبوس و یا قطار برید لاپنرانتا
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

با سلام خدمت دوستان -مناسبترین مسیر جهت اومدن به اولو برای بار اول که میزان بار بیشتر هست یه چه صورت هست .آیا بهتر هست ابتدا به هلسینکی آمد یا از کشور دیگر به اولو آمد؟ لطفا دوستانی که ازایزان به اولو تزدد دارند در این زمینه راهنمایی کنند .یا تشکر.

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

فکر میکنم ارزونترین راهش این باشه که با هواپیمایی اوکراین بیاید هلسینکی از اونجا هم با هواپیمایی نروژین بیاید اولو. هواپیمایی اوکراین اجازه ٢٣ کیلو بار اضافه میده با ٧٥ یورو اضافه احتمالا و نروژین هم احتمالا ٢٥ یورو میگیرە. البته اگه دنبال مسیر ارزون باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط elsa_kh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان -مناسبترین مسیر جهت اومدن به اولو برای بار اول که میزان بار بیشتر هست یه چه صورت هست .آیا بهتر هست ابتدا به هلسینکی آمد یا از کشور دیگر به اولو آمد؟ لطفا دوستانی که ازایزان به اولو تزدد دارند در این زمینه راهنمایی کنند .یا تشکر.
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)