صفحه 7 از 59 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 584

موضوع: مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بلیط هواپیما

در مورد خرید بلیط با مستر کارت باید بگم اگه شما بتونید آنلاین بلیط بخرید بعدش میتونید برید نمایندگی اون ایرلاین وبگید براتون بلیط صادر کنه(یعنی پرینت بگیره) و با این حساب فکر نمیکنم بلیط شما از لحاظ اعتبار مشکلی داشته باشه.
    البته من از نمایندگی قطر ایرلاین پرسیدم و ایشون گفتن که با کارت اعتباری از ایران نمیتونیدبلیط هواپیما خرید کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    LUT-Mechanical Enginnering-Energy

سلام من برای 23 AUG با ترکیش بلیط رو خریدم. 642 تومن شد.

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

سلام،

منم برای ۲۱ آگوست از ترکیش بلیت رو خریدم،, ۶۳۹ تومن

ظاهراً بچه‌ها بلیت‌ها رو با توزیع یکنواختی در ماه آگوست انتخاب کردن،
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

Member reza_saw4 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Machine Automaion-TUT

نه کاملا.
    من واسه 13 آگوست با ترکیش گرفتم. شد 639 تومن. البته من از شهرستان گرفتم و تا بلیطو دادن داغون شدم. هر بار به یه بهونه ای میگفتن فردا.
    توصیه من اینه که بچه های شهرستان بلیطو از جایی بگیرن که نمایندگی ترکیش باشه و همون موقع بلیطو بهتون تحویل بدن. نه بگن پرداخت کن ما میفرستیم تهران. صادر که شد ما میاریم اینجا بعد بیا تحویل بگیر!!!
    *خواستن توانستن است*
    کلامی کوچک با مفهومی بزرگ

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

تهران هم اول پول رو میگیرن بعد می فرستن نمایندگی (فکر کنم فقط یک نمایندگی هست)؛ فرداش بلیت حاضر میشه!
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

بلیط های تورکیش همگی E-ticket هستند و احتیاج به مراجعه به جایی نمی باشد و همان لحظه صادر می شوند
    حتما آژانسی که شما مراجعه کردید مجهز به نرم افزار رزرو بلیط نبوده و خودش از طریق آژانس دیگری این کار را انجام می داده

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

جالبتر این تجربه من ...
    چند وقت پیش رفتم یکی ار آژانسها از طریق یکی دوستام و با قیمت مناسبی رزرو کردم تا اینکه چند روز پیش مهلت رزرو تموم شده بود. با تماسی که داشتم گفتن تا جا پر نشه همون رزرو پا برجاست. امروز از جلوی یکی از آژانسهای تهران رد می شم که گفتم یه سری بزنم. اولا عرض کردن که همه جاها پر شده تازه اونی هم که هست اکانامی معمولی 1150000 تومن !!!

الان یه نیم ساعت پیش از طریق خود سایت ترکیش رزرو کردم و کانفیرمش هم برام ایمیل کردن که تا 1 آگوست وقت داری تا اکی کنی.

نکته مهم اینه که ترکیش براش مهمه که کی دست به نقده و رزروی ها اگه ویزاشون حل شد سریعتر اقدام کنن!

حتی اگه کردیت هم ندارید می تونید یا از طریق سایت های کردیت مثل (delbari) و یا از سرافی ها و یا اینکه از شعبه ترکیش اقدام کنید (این مورد آخر رو هنوز پرس و جو نکردم)

به هر حال 617 دلار کجا و 1150000 تومن کجا!!!
    موفق باشید

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    جالبتر این تجربه من ...
    چند وقت پیش رفتم یکی ار آژانسها از طریق یکی دوستام و با قیمت مناسبی رزرو کردم تا اینکه چند روز پیش مهلت رزرو تموم شده بود. با تماسی که داشتم گفتن تا جا پر نشه همون رزرو پا برجاست. امروز از جلوی یکی از آژانسهای تهران رد می شم که گفتم یه سری بزنم. اولا عرض کردن که همه جاها پر شده تازه اونی هم که هست اکانامی معمولی 1150000 تومن !!!

الان یه نیم ساعت پیش از طریق خود سایت ترکیش رزرو کردم و کانفیرمش هم برام ایمیل کردن که تا 1 آگوست وقت داری تا اکی کنی.

نکته مهم اینه که ترکیش براش مهمه که کی دست به نقده و رزروی ها اگه ویزاشون حل شد سریعتر اقدام کنن!

حتی اگه کردیت هم ندارید می تونید یا از طریق سایت های کردیت مثل (delbari) و یا از سرافی ها و یا اینکه از شعبه ترکیش اقدام کنید (این مورد آخر رو هنوز پرس و جو نکردم)

به هر حال 617 دلار کجا و 1150000 تومن کجا!!!
    موفق باشید
    نكته بسيار خوب و مهمي رو گفتيد.

خود شعبه تركيش‌اير هم رزرو مي‌كنه، هم بليط مي‌ده هم هر كار ديگه‌اي كه بخواهيد. روبروي پارك ملته. خود بليط چيزي به جز پرينت بليط الكترونيكي نيست، چون همه بليط‌ها الكترونيكي شده‌اند خريدن و گرفتنشون اصلا دردسر نداره. قيمت‌ها رو هم مي‌شه از سايتش ديد و چك كرد. البته قيمت بليط براي هر روز مي‌تونه متفاوت باشه، اگر هم جا وجود نداشته باشه كه تو سايت مي‌بينيد. اين آژانس‌هاي كوچيك موچيك اگر مي‌گن جا پر شده الكي مي‌گن، قيمتشون هم به درد خودشون مي‌خوره. اگر هم كسي از اين‌ها بليط داره مي‌تونه توي بليط خودش نگاه كنه و قيمت واقعي‌اش رو ببينه (اگر آژانس بهش پرينت همون بليط الكترونيكي رو داده باشه، شايد شماره رزرو و كانفرميشين نامبر و اطلاعات ديگه رو با فرمت ديگه‌اي به مشتري بدن). به نظر من تنها راهي كه مي‌تونه براي پروازهاي پر شده وجود داشته باشه اينكه آژانس‌ها براي خودشون بليط گرفته باشند و اگر مشتري پيدا كردند كنسل كنند و بلافاصله براي مشتري بگيرند (البته اين فقط يك سناريويه كه به ذهنم مي‌رسه، معلوم نيست اين كار رو بتونند با ابعاد زياد بكنند يا نه).

به هر حال از يك دانشجو انتظار مي‌ره تا حد امكان كارهاش رو دست اين آژانس‌هاي (با عرض معذرت) شارلاتان نسپره. اگر هم خودتون وقت نداريد كه براي بليط اقدام كنيد دست كم بايد بتونيد يك آژانس واقعا معتبر و محترم پيدا كنيد وگرنه بعدا توي كشور غريب مي‌خواهيد چي كار كنيد؟ بايد كارهاي اقامت و تمديدش و بورس و سفر به شهرها و كشورهاي ديگه و بليط اتوبوس و قطار و هواپيما و هزارجور كار ديگه رو خودتون انجام بديد. به نظرم اگر الان روي قيمت بليط سرتون كلاه بگذارند بايد روي رفتنتون تجديد نظر كنيد.

من واقعا از شما جوانان دانشجوي اين مملكت انتظار دارم خودتون همه كارهاتون رو با كيفيت بالا و با دقت انجام بديد و فريب هيچ كسي رو نخوريد D:

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    نكته بسيار خوب و مهمي رو گفتيد.

خود شعبه تركيش‌اير هم رزرو مي‌كنه، هم بليط مي‌ده هم هر كار ديگه‌اي كه بخواهيد. روبروي پارك ملته. خود بليط چيزي به جز پرينت بليط الكترونيكي نيست، چون همه بليط‌ها الكترونيكي شده‌اند خريدن و گرفتنشون اصلا دردسر نداره. قيمت‌ها رو هم مي‌شه از سايتش ديد و چك كرد. البته قيمت بليط براي هر روز مي‌تونه متفاوت باشه، اگر هم جا وجود نداشته باشه كه تو سايت مي‌بينيد. اين آژانس‌هاي كوچيك موچيك اگر مي‌گن جا پر شده الكي مي‌گن، قيمتشون هم به درد خودشون مي‌خوره. اگر هم كسي از اين‌ها بليط داره مي‌تونه توي بليط خودش نگاه كنه و قيمت واقعي‌اش رو ببينه (اگر آژانس بهش پرينت همون بليط الكترونيكي رو داده باشه، شايد شماره رزرو و كانفرميشين نامبر و اطلاعات ديگه رو با فرمت ديگه‌اي به مشتري بدن). به نظر من تنها راهي كه مي‌تونه براي پروازهاي پر شده وجود داشته باشه اينكه آژانس‌ها براي خودشون بليط گرفته باشند و اگر مشتري پيدا كردند كنسل كنند و بلافاصله براي مشتري بگيرند (البته اين فقط يك سناريويه كه به ذهنم مي‌رسه، معلوم نيست اين كار رو بتونند با ابعاد زياد بكنند يا نه).

به هر حال از يك دانشجو انتظار مي‌ره تا حد امكان كارهاش رو دست اين آژانس‌هاي (با عرض معذرت) شارلاتان نسپره. اگر هم خودتون وقت نداريد كه براي بليط اقدام كنيد دست كم بايد بتونيد يك آژانس واقعا معتبر و محترم پيدا كنيد وگرنه بعدا توي كشور غريب مي‌خواهيد چي كار كنيد؟ بايد كارهاي اقامت و تمديدش و بورس و سفر به شهرها و كشورهاي ديگه و بليط اتوبوس و قطار و هواپيما و هزارجور كار ديگه رو خودتون انجام بديد. به نظرم اگر الان روي قيمت بليط سرتون كلاه بگذارند بايد روي رفتنتون تجديد نظر كنيد.

من واقعا از شما جوانان دانشجوي اين مملكت انتظار دارم خودتون همه كارهاتون رو با كيفيت بالا و با دقت انجام بديد و فريب هيچ كسي رو نخوريد D:
    والا منم بلیطم رو همون 639 تومن گرفتم...
    اما آژانسه جلوی من زنگ میزد به یه آژانس دیگه و اون برام بلیط رو گرفت (موقع رزرو هم دقیقا همین کار رو کردن یعنی با تلفن زنگ زردن برام رزرو کردن) که من وقتی رزرو داشتم رفتم یه جا دیگه نشون دادم گفتن درسته قیمتش و بعد برای خرید اقدام کردم....
    دقیقا هم جلوی من زنگ زد گفت برام ایمیل کن، و همون ایمیل رو برام پرینت گرفت که بلیطمه الان!!!
    جالبه که من از اون ایمیله فهمیدم که آژانسی که بلیط رو صادر کرد چی بوده که واقعا فرقی نمیکرد....

اما نکته ی آموزنده!!!!: (کنکوریهاش یادداش کنن) هر آژانسی پارسی کولا نمیشه... یعنی کلاه بردار نمیشه هر سیاهی!!
    نمیخاد برید سرافی بابا بیخیال... اونطوری تبدیل ارز کلی براتون گرون میشه... یه آژانس مطمئن پیدا کنین... چطوری حالا؟
    نمیدونم....
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

با سلام
    دوستان جوری اینجا پستشون رو نوشتند که مشخص است از ticketing اطلاعی ندارند
    ببینید توی هر پرواز بسته به هر ایرلاینز بلیط ها تقسیم بندی می شوند. کلاسیفیکیشن های مختلفی وجود دارد که هر کدام با حروف خاصی مشخص می شوند، مثلاٌ Q L و یا Y
    مثلاً ما بلیط 30 روزه 45 روزه 90 روزه یک ساله انواع بیزینس و یا فرست کلاس داریم. بلیط ها از ارزانترین Rate شروع می شوند تا گرانترین. معمولاً بلیط های ارزان قیمت سریع به فروش می روند و هر چه شما به تاریخ پرواز نزدیکتر می شوید کلاسیفیکیشن های گران قیمت تر باقی می مونند. هر چه بلیط ارزانتر باشد یعنی کلاسیفیکیشن پایینتری داشته باشد، امکاناتش کمتر است یعنی شما مدت کمتری می توانی توی رزرو نگهش داری و یا برای تغییر تاریخ و یا کنسل بلیط باید جریمه ی بیشتری پرداخت کنی. پس خرید بلیط ارزان قیمت همیشه هم به نفع آدم نمی باشد. پروازهای چارتر که ارزانترین Rate را دارند با مراجعه نکردن مسافر به فرودگاه به کلی سوخت می شوند و امکان تغییر تاریخ و یا کنسلی آن وجود ندارد در عوض بلیط فرست کلاس را می توانید بدون پرداخت هیچ نوع جریمه ای تغییر تاریخ دهید و یا اصلاً پای پرواز حاضر نشوید.
    آژانسهای هواپیمایی بلیط ها را از طریق نرم افراز خاص خودشون که به ایرلاینز های مرتبط است رزرو یا خریداری کمی کنند. قیمت کلاسیفیکیشن های بلیط ثابت است یعنی چه شما از آژانس بلیط را بخرید و چه از واحد فروش خود ایرلاینز هیچ تفاوت و اختلافی با هم ندارند. منتها خود ایرلاینز ها در بعضی ار موارد OFFER های و کلاسیفیکیشن های خاصی دارند که در اینترنت و با به صورت مستقیم به فروش می گذارند. البته این همیشگی نیست.
    ما بالای 20 نوع مختلف کلاسیفیکشن های متفاوت فقط در LEVEL اکونومی داریم.
    آژانس در بعضی موارد به این کلاسیفیکیشن ها دسترسی ندارند. این نوع کلاسیفیکیشن ها که دیسکانت دارند باید در همون لحظه خریداری شوند و امکان رزرو کردن آن ها وجود ندارند برای همین قیمت ارزانتری دارند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Travel_class

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)