صفحه 9 از 59 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 584

موضوع: مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

پیش فرض پاسخ : بلیط هواپیما

دوستانی که هنوز بلیط نگرفتند. اگر از ترکیش بلیط تهیه می کنند. می تونند مبدا رو تبریز انتخاب کنند. قیمتش هم نزدیک 643000 تومنه. (تا به امروز) ولی پرواز های تهران پر شده و اونایی که موجوده قیمتش 1050$ هستش. (ارزونترینش تبریزه. حتی پروازی هم که از مشهد حرکت می کنه نزدیک 760 تومنی آب می خوره)
    موفق باشید
    ویرایش توسط izak : August 2nd, 2010 در ساعت 01:17 PM

Junior Member

دوستان راجب وزن باری که می تونیم ببریم کسی اطلاع داره ؟ پرواز من turkish و نوشته 30k ولی من شنیدم که با turkish تا 40K هم می برند.راسته؟

Junior Member

زنگ زدم ترکیش به شماره 23546. گفتن مجموعا 30 کیلو بار (می تونه تو دو چمدون باشه) و 8 کیلو تو کابین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - آزاد تهران مرکز

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی برای فنلاند.

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaaa نمایش پست ها
    الان زنگ زدم قیمت ترکیش برای 1 سپتامبر 880 تومنه با حساب کنسلی بلیت ها دیگه خیلی برام گرون تموم میشه. کسی پیشنهادی نداره؟ برای کسی همچنین موردی پیش نیومده قبلا که بشه درستش کرد؟
    اين تركيش نامرد كه به من گفته بودند براي كنسلي جريمه نميكنن!

Junior Member fafa1361 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسیرهای هوایی و هزینه های سفر

یعنی فقط یک کوله یا چمدون کوچیک 8 کیلویی توو کابین می تونیم ببریم ؟ نمی شه دوتا کیف که مجموعا 8 کیلو می شه برد؟؟
    ما همان چیزی هستیم که می اندیشیم
    هستی ما با افکارمان شکل میگیرد
    و دنیامان را با اندیشه هامان می سازیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

مهم به نظرم سایزشه و اینکه شانس بیاری و وزن نکنند. سری پیش که یکی از دوستام می رفت فقط ساکش رو وزن کردند
    راستی اضافه بار هم در فرودگاه هر کیلو ۱۱۰۰۰ تومنه (تلفنی پرسیدم)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa1361 نمایش پست ها
    یعنی فقط یک کوله یا چمدون کوچیک 8 کیلویی توو کابین می تونیم ببریم ؟ نمی شه دوتا کیف که مجموعا 8 کیلو می شه برد؟؟
    نه عزیزم
    تا اونجا که من اطلاع دارم شما میتونی یه کوله ، یه کیف لپتاپ، یه راکت، یه چتر و غیره رو با خودت داخل ببری.... بازم هست الان یادم نیست...
    تو اون بلیط اوریجینال ها عکسش رو زدن!!! معمولا هم اون 8 کیلو رو نمیکشن... اما در اینکه ترکیش نامرده شکی نیست...
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    نه عزیزم
    تا اونجا که من اطلاع دارم شما میتونی یه کوله ، یه کیف لپتاپ، یه راکت، یه چتر و غیره رو با خودت داخل ببری.... بازم هست الان یادم نیست...
    تو اون بلیط اوریجینال ها عکسش رو زدن!!! معمولا هم اون 8 کیلو رو نمیکشن... اما در اینکه ترکیش نامرده شکی نیست...

توي كابين خيلي مهم نيست كه چه چيزي مي‌بريد فقط نبايد خيلي حجيم يا خيلي زياد باشه. يعني اگر باري كه با خودتون مي‌بريد توي هواپيما نامتعارف نباشه مهم نيست. البته به هواپيمايي هم بستگي داره. لوفتانزا معمولا اگر بيشتر از دو تا بار دستتون باشه، شايد نگذارند كه با خودتون ببريد. مثلا خانمي رو ديدم كه يه كيف لپ‌تاپ داشت، يه چمدون كوچيك (از اين پنج كيلويي‌ها) و كيف دستيش. مجبور شد قبل از سوار شدن كيف دستيش‌ رو بگذاره توي چمدون كه بيشتر از دو تا بار نداشته باشه. اما تركيش اير نه، خيلي راحت‌تر برخورد مي‌كنند. البته اگر حجم باري كه مي‌بريد داخل هواپيما زياد باشه معمولا خود خدمه اوني كه حجيم يا سنگين به نظر مي‌رسه رو ازتون مي‌گيرند و بهتون يه فيش يا كارت مي‌دهند تا موقع پياده شدن ازشون پس بگيريد.
    موقع تحويل بار به كانتر هم معمولا يكي دو كيلو اضافه بار رو چشم پوشي مي‌كنند. بستگي داره كه مسافرهاي قبلي چقدر بار داشته باشند. اگر مسئول كانتر ببينه كه مسافرهاي قبلي بار كمي داشته‌اند ممكنه تا چند كيلو اضافه بار شما رو ناديده بگيره و پول اضافه‌بار نگيره. البته هر چمدون از يك حدي بيشتر نمي‌تونه باشه. مثلا براي تركيش اير فكر كنم بيشتر از 35 كيلو توي هر چمدون رو قبول نمي‌كنند حتي اگر پول اضافه بار هم بديد. البته باز هيچ چيزي قطعي نيست. به مسئول كانتر و خدمه بستگي داره. يك بار توي تركيش اير، چمدون من 36.5 كيلو بود (30 كيلو بار رايگان داشت) كه مسئول كانتر هم اضافه بار نگرفت هم چمدون بيشتر از 35 كيلو رو چشم پوشي كرد. توي دستم هم 4 تا بار بود (لپ‌تاپ، چمدون كوچيك، 2 تا ساك، فكر كنم خود اون بارهاي 30 كيلو بود!) اما خدمه هم هيچي نگفتند. كلا تركيش اير توي بار بردن خيلي خوب برخورد كرده‌اند.

به نظرم زياد نگران بار نباشيد. فقط سعي كنيد غير متعارف (خيلي سنگين يا خيلي حجيم يا خيلي متعدد) نباشه.
    سفر به خير!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    توي كابين خيلي مهم نيست كه چه چيزي مي‌بريد فقط نبايد خيلي حجيم يا خيلي زياد باشه. يعني اگر باري كه با خودتون مي‌بريد توي هواپيما نامتعارف نباشه مهم نيست. البته به هواپيمايي هم بستگي داره. لوفتانزا معمولا اگر بيشتر از دو تا بار دستتون باشه، شايد نگذارند كه با خودتون ببريد. مثلا خانمي رو ديدم كه يه كيف لپ‌تاپ داشت، يه چمدون كوچيك (از اين پنج كيلويي‌ها) و كيف دستيش. مجبور شد قبل از سوار شدن كيف دستيش‌ رو بگذاره توي چمدون كه بيشتر از دو تا بار نداشته باشه. اما تركيش اير نه، خيلي راحت‌تر برخورد مي‌كنند. البته اگر حجم باري كه مي‌بريد داخل هواپيما زياد باشه معمولا خود خدمه اوني كه حجيم يا سنگين به نظر مي‌رسه رو ازتون مي‌گيرند و بهتون يه فيش يا كارت مي‌دهند تا موقع پياده شدن ازشون پس بگيريد.
    موقع تحويل بار به كانتر هم معمولا يكي دو كيلو اضافه بار رو چشم پوشي مي‌كنند. بستگي داره كه مسافرهاي قبلي چقدر بار داشته باشند. اگر مسئول كانتر ببينه كه مسافرهاي قبلي بار كمي داشته‌اند ممكنه تا چند كيلو اضافه بار شما رو ناديده بگيره و پول اضافه‌بار نگيره. البته هر چمدون از يك حدي بيشتر نمي‌تونه باشه. مثلا براي تركيش اير فكر كنم بيشتر از 35 كيلو توي هر چمدون رو قبول نمي‌كنند حتي اگر پول اضافه بار هم بديد. البته باز هيچ چيزي قطعي نيست. به مسئول كانتر و خدمه بستگي داره. يك بار توي تركيش اير، چمدون من 36.5 كيلو بود (30 كيلو بار رايگان داشت) كه مسئول كانتر هم اضافه بار نگرفت هم چمدون بيشتر از 35 كيلو رو چشم پوشي كرد. توي دستم هم 4 تا بار بود (لپ‌تاپ، چمدون كوچيك، 2 تا ساك، فكر كنم خود اون بارهاي 30 كيلو بود!) اما خدمه هم هيچي نگفتند. كلا تركيش اير توي بار بردن خيلي خوب برخورد كرده‌اند.

به نظرم زياد نگران بار نباشيد. فقط سعي كنيد غير متعارف (خيلي سنگين يا خيلي حجيم يا خيلي متعدد) نباشه.
    سفر به خير!

به به
    مرسی از پاسخ عالیت جناب سیمپلکس ....
    ببین من یه مشکل دارم: یه وسیله ی خیلی نا متعارف دارم به نام تار!!!!!
    نمیدونمچقد تو خطش هستین اما یه کیسی داره تار که ما احل موسیقی سنتی بهش میگیم کیس موشکی!!! (نترسین موشک نیست) که خیلی محکمه و خیلی خوب حفاظت میکنه ساز رو... اما متاسفانه خیلی بزرگه و یوقور (نمیدونم املای یوقور درسته یا یوغور درسته )
    مطمئنا نمیشه اون رو به قسمت بار فرستاد چون پرت میکنن ساز بدبخت رو... من از دوستام پرسیدم گفتن با خودت که میبری تو اون بالای صندلی جا نمیشه اما میدی به مهمان دار ها و میگی که خودشون یه جا بزارن و آخر پرواز پست میدن...
    نظر شما چیه؟
    مرسی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط spt نمایش پست ها
    به به
    مرسی از پاسخ عالیت جناب سیمپلکس ....
    ببین من یه مشکل دارم: یه وسیله ی خیلی نا متعارف دارم به نام تار!!!!!
    نمیدونمچقد تو خطش هستین اما یه کیسی داره تار که ما احل موسیقی سنتی بهش میگیم کیس موشکی!!! (نترسین موشک نیست) که خیلی محکمه و خیلی خوب حفاظت میکنه ساز رو... اما متاسفانه خیلی بزرگه و یوقور (نمیدونم املای یوقور درسته یا یوغور درسته )
    مطمئنا نمیشه اون رو به قسمت بار فرستاد چون پرت میکنن ساز بدبخت رو... من از دوستام پرسیدم گفتن با خودت که میبری تو اون بالای صندلی جا نمیشه اما میدی به مهمان دار ها و میگی که خودشون یه جا بزارن و آخر پرواز پست میدن...
    نظر شما چیه؟
    مرسی
    تار اصلا نامتعارف نيست. من بعيد مي‌دونم كسي ساز رو به بار تحويل بده، مگر گروه‌هاي موسيقي كه كلي ساز و وسيله دارند كه فكر كنم براي اون‌ها هم سرويس‌هاي خاص دارند.
    در ضمن تار در برابر بعضي از اين سازهاي اروپايي‌ها اصلا حجمي نداره، حتي در برابر گيتار هم باز ابعادي نداره. خلاصه، مشكلي براي ساز بردن نيست. فكر كنم تار شما توي قسمت بار بالاي سر جا بشه، اما چون از ايران كه مي‌ريد همه كلي بار با خودشون دارند شايد جاي بار پر بشه و جاي خوبي براي سازتون پيدا نكنيد. مي‌تونيد همون اول كه وارد كابين مي‌شيد سازتون رو بديد به خدمه يا ازشون بپرسيد كه كجا مي‌تونيد ساز رو بگذاريد كه آسيب نبينه، يا خودشون ساز رو مي‌گيرن و موقع خروج ازشون مي‌گيريد يا كمكتون مي‌كنند كه جاي مناسبي بگذاريدش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)