صفحه 27 از 30 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 299

موضوع: فرستادن دعوت نامه

پیش فرض پاسخ : فرستادن دعوت نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdigh70 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من دانشجو هستم و میخوام برای پدرو مادرم دعوتنامه بفرستم شهرداری اینجا گفت که برای دعوتنامه رسمی باید نفری 5 هزار تا توی بانک بلوکه کنی. اینه که میخوام یه دعوتنامه غیررسمی بفرستم براشون. کسی نمونه ای داره از نحوه نگارش این مدل دعوتنامه؟ چه چیزایی باید توش نوشته بشه؟
    سلام دوست عزیز،

به طور کلی باید اسم و مشحصات خودتون، اسم و مشخصات شخص دعوت شونده که اینجا پدر و مادرتون هستند (نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و شماره پاسپورت)، دلیل دعوت کردنشون (مثلا بنویسید برای دیدار)، مدت زمانی که قرار هست آلمان اقامت داشته باشند و نخوه پرداخت هزینه ها (مثلا نیتونید بنویسید که هزینه ها رو خود پدر و مادرتون تقبل میکنند).

اگر توی گوگل سرچ کنید هم میتونید نمونه های خوبی رو پیدا کنید (مثلا vorlage einladung ausländischer besucher).

Junior Member

سلام دوستان. من میخواستم برای برادرم و همسرش دعوتنامهع بفرستم. من در المان دانشجو هستم و بورس ازیکی از موسسه های المان هم دارم. ایا با همین دلیل که من بورس هستم، میشه دعوتنامه رسنمی فرستاد.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein021 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخواستم برای برادرم و همسرش دعوتنامهع بفرستم. من در المان دانشجو هستم و بورس ازیکی از موسسه های المان هم دارم. ایا با همین دلیل که من بورس هستم، میشه دعوتنامه رسنمی فرستاد.
    ۳ تا فیش حقوقی اخیر لازم هست. هر شهری فکر می کنم شرایط خودش رو داره. حقوق باید به اندازه افرادی که دعوت می شن باشه. اسم شهرتون رو با Verpflichtungserklärung جستجو کنید و اطلاعاتش رو دقیق بخونید. همینطور می شه پول بلوکه کرد که فکر می کنم ۵ هزار تا هست نفری. در غیر اینصورت هم می شه دعوتنامه غیر رسمی داد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرستادن دعوت نامهp

يكي از بستگان ما براي فردي دعوتنامه داده البته بدؤن بلوكه كردن پول و حالا اين فرد در آلمان هست و تقاضاي پناهندگي كرده
    الان نمي دونه به كجا مراجعه كنه و چه اتفاقي براي خودش ميفته كسي از دوستان تجربه اي داره كه اين بنده خدا چطور از خودش رفع مسيوليت كنه

نقل قول نوشته اصلی توسط zigma نمایش پست ها
    يكي از بستگان ما براي فردي دعوتنامه داده البته بدؤن بلوكه كردن پول و حالا اين فرد در آلمان هست و تقاضاي پناهندگي كرده
    الان نمي دونه به كجا مراجعه كنه و چه اتفاقي براي خودش ميفته كسي از دوستان تجربه اي داره كه اين بنده خدا چطور از خودش رفع مسيوليت كنه
    سلام،
    به نظر من حتما باید هرچه سریعتر با یک وکیل مشورت کنه. دعوتنامه ای که به صورت رسمی فرستاده میشه به این معنی هست که شخص دعوت کننده تمام مسئولیتهای مالی در مورد شخص دعوت شونده رو به عهده میگیره و طبیعتا مسئولیت اینکه شخص دعوت شونده بعد از رسیدن به آلمان ایجاد هزینه برای دولت نکنه (که موضوع پناهندگی هم بخشیش به این قضیه مربوط میشه) به عهده شخص دعوت کننده هست. امکان اینکه هزینه مراحل اداری کارهای پناهندگی این شخص به اضافه هزینه زندگی و مسکن ایشون تا زمانی که به صورت پناهنده در آلمان هستند رو از شخص دعوتکننده بگیرند بسیار زیاد هست. در ضمن تا زمانی که شخص دعوتکننده دارای درآمد و شغل ثابت به همراه اقامت در آلمان هست، احتیاجی به بلوکه کردن پول نیست و دولت میتونه از طریق دادگاه بخشی از حقوق اون شخص رو بلوکه کنه، بنابراین مشورت با وکیل اکیدا توصیه میشه.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zigma نمایش پست ها
    تا جایی که من می دونم و شنیدم تمامی هزینه های ریز و درشت از ایشون دریافت می شه. مواردی که شاید حتی فرد ایده ای نداشته باشه! از پول غذا و اسکان و وکیل و دادگاه و حمل و نقل گرفته تا ترجمه و کارهای اداری و درمان الی آخر ...
    برداشت من این هست که حتی به عمد فرد رو اونقدر اذیت می کنن که پیگیر باشه و از مهمونش بخواد که کشور رو ترک کنه.
    همینطور دیگه نمی تونن هیچ وقت فرد دیگه ای رو دعوت کنن.
    همینطور شنیدم علاوه بر این ها، جریمه ای هم داره ظاهرا و البته مقدارش رو نمی دونم و مطمئن هم نیستم.
    همینطور بر اساس شنیده ها امکان داره تو مراحل اقامت خوب فرد اگر هنوز شهروند نیست مشکل پیش بیاد (این مورد رو هم خیلی مطمئن نیستم. شنیدم ...)

ارسال دعوتنامه و مخصوصا رسمی خیییلی مورد حساس و مهمی هست. تا وقتی فردی نزدیک نبود و اطمینان کامل نداشتید نباید همچین دعوتنامه ای داد. همینطور من بعید می دونم وکیل هم بتونه کار خاصی بکنه اگر همچین قوانینی باشه. این هزینه هارو خواهند گرفت از ایشون ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال: فرستادن دعوت نامه

سلام
    کسی که دعوت نامه میفرسته اگر غریبه باشه مشکلی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sky72 نمایش پست ها
    سلام
    کسی که دعوت نامه میفرسته اگر غریبه باشه مشکلی داره؟
    سلام،
    خیر مشکلی نداره.
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Junior Member

سلام
    ایا برای کسی در المان(ی دوست خارجی)میشه دعوت نامه به ایران فرستاد؟یا اصلا از ایران دعوت نامه نمیشه فرستاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahandfb نمایش پست ها
    سلام،
    خیر مشکلی نداره.
    خب ممکنه به نسبت اینا گیر بدن؟بگن کیه و رو چه حسابی فرستاده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)