صفحه 5 از 30 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 299

موضوع: فرستادن دعوت نامه

پیش فرض پاسخ : فرستادن دعوت نامه

دوستان من امروز شخصا رفتم اداره خارجی های شهرمون تا این قضیه دعوت نامه رو تکلیفشو مشخص کنم.
    یه سری سوالات از من پرسید مثل اینکه چه قدر حقوق می گیرم؟ چه قدر پول اجاره خونه می دم؟ و چند نفر رو می خوام دعوت کنم.

گفت 3 کار می شه کرد.
    1- به ازای هر نفر که می خواد دعوت کنی 8000 یورو بلاک کنی
    2- یه دعوت نامه غیر ساپورتیو بهت بدیم (در این صورت خانوادت خودشون باید یه سفارت تو ایران ثابن کنند که توانایی مالی کافی دارند، که در این مواقع سفارت خیلی سخت میگیره. گفت نمی گم که ویزا نمی ده اما خوب سخت می گیره)
    3- حقوقت از یه مقداری بیشتر باشه. من که حدود 1500 تا در ماه حقوقمه و 320 تا هم اجاره خونه میدم برام حساب کتاب کرد و گفت 2 نفر رو می تونی دعوت کنی. بعد که شنید ازدواج کردم گفت پس فقط یکی رو می تونی دعوت کنی. گفتم چه ربطی داره؟ خانوم من خودش برای تمدید ویزاش 8000 یوروشو آورده و من اون رو ساپورت نمی کنم. گفت بالاخره تو ازدواج کردی و باید اون رو هم من حساب کنم.در نتیجه تو فقط یک نفر رو می تونی رسمی دعوت کنی.

اما اینم بگم که یکی دیگه از دوستام با همین شرایط من فقط اون مجرده، همین چند روز پیش برا مامان باباش هر 2 تونست دعوت نامه بفرسته.

خلاصه آخرش از خانومه پرسیدم من اگه چه قدر حقوقم بود می تونستم برا 2 نفر دعوت نامه بفرستم ( در همین حالی که متاهلم)؟ گفت حدود 1700-1800 یورو در ماه، اما اگه متاهل نبودی هم با حقوق ماهی 1200-1300 یورو می تونستی برا 2 نفر دعوتنامه بفرستی.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    دوستان من امروز شخصا رفتم اداره خارجی های شهرمون تا این قضیه دعوت نامه رو تکلیفشو مشخص کنم.
    یه سری سوالات از من پرسید مثل اینکه چه قدر حقوق می گیرم؟ چه قدر پول اجاره خونه می دم؟ و چند نفر رو می خوام دعوت کنم.

گفت 3 کار می شه کرد.
    2- یه دعوت نامه غیر ساپورتیو بهت بدیم (در این صورت خانوادت خودشون باید یه سفارت تو ایران ثابن کنند که توانایی مالی کافی دارند، که در این مواقع سفارت خیلی سخت میگیره. گفت نمی گم که ویزا نمی ده اما خوب سخت می گیره)
    3- حقوقت از یه مقداری بیشتر باشه. من که حدود 1500 تا در ماه حقوقمه و 320 تا هم اجاره خونه میدم برام حساب کتاب کرد و گفت 2 نفر رو می تونی دعوت کنی. بعد که شنید ازدواج کردم گفت پس فقط یکی رو می تونی دعوت کنی. گفتم چه ربطی داره؟ خانوم من خودش برای تمدید ویزاش 8000 یوروشو آورده و من اون رو ساپورت نمی کنم. گفت بالاخره تو ازدواج کردی و باید اون رو هم من حساب کنم.در نتیجه تو فقط یک نفر رو می تونی رسمی دعوت کنی.

اما اینم بگم که یکی دیگه از دوستام با همین شرایط من فقط اون مجرده، همین چند روز پیش برا مامان باباش هر 2 تونست دعوت نامه بفرسته.

خلاصه آخرش از خانومه پرسیدم من اگه چه قدر حقوقم بود می تونستم برا 2 نفر دعوت نامه بفرستم ( در همین حالی که متاهلم)؟ گفت حدود 1700-1800 یورو در ماه، اما اگه متاهل نبودی هم با حقوق ماهی 1200-1300 یورو می تونستی برا 2 نفر دعوتنامه بفرستی.
    ممنون از اینکه این اطلاعات رو اینجا گذاشتین!
    ایا این قانون همه جا مصداق داره مثلا توی اتریش هم همینجوره یا قانونش فرق میکنه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    ممنون از اینکه این اطلاعات رو اینجا گذاشتین!
    ایا این قانون همه جا مصداق داره مثلا توی اتریش هم همینجوره یا قانونش فرق میکنه؟
    ممنون
    نمی دونم. اینجا ایالت با ایالت ، شهر با شهر حتی فرق داره. پس احتمالا اتریش هم باید یه سری فرق هایی داشته باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها

گفت 3 کار می شه کرد.

بسیار ممنون از اطلاعاتتون.
    ایا امکان فرستادن دو حالت دعوت نامه با هم هست؟ مثلا دو نفر با حقوق و یکی با ساپورت شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط shasa نمایش پست ها
    بسیار ممنون از اطلاعاتتون.
    ایا امکان فرستادن دو حالت دعوت نامه با هم هست؟ مثلا دو نفر با حقوق و یکی با ساپورت شخصی
    نمی دونم. اینو دیگه خودتون باید از اداره اقامت شهرتون بپرسین.

Junior Member

گرفتن دعوتنامه برای شخص دعوت کننده هزینه داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aban30 نمایش پست ها
    گرفتن دعوتنامه برای شخص دعوت کننده هزینه داره؟
    برای هر دعوت نامه 25 یورو

ممنون از اطلاعات دوستان

فقط یک نکته بگم که به تجربه بهم ثابت شده:
    کارمند اداره اتباع خارجی خیلی دستش بازه که با شرایط خیلی ناقص حتی براتون دعوت نامه صادر کنه. این قانون پول بلوکه کردن یا فیش حقوقی خیلی سلیقه ای هست. من خودم دو سه بار رفتم اونجا و گفتم که حقوقم پایینه و اونقدر هم پول ندارم که بلوکه کنم. آخرش خانمه گفت اشکال نداره فقط یک پرینت از حسابت بگیر (از اینترنت) برای یک نفر اونهم فقط یک بار برات صادر می کنیم...
    به همین راحتی...
    فقط کافیه یکم دم یارو رو ببینین ...

من تا گرفتن دعوتنامه رفتم ولی یک مشکلی برام پیش اومد که مجبور شدم برگردم ایران وگرنه کارمند اونجا قبول کرد که با همون مدارک برام دعوتنامه صادر کنه!

Junior Member

اگه آدرسی که من مسافر (با ویزای شنگن) می خوام در طول مدت اقامت در آلمان اونجا باشم با آدرسی که شخص دعوت کننده توی دعوتنامه می زنه متفاوت باشه (دو شهر مختلف باشن)، این موضوع باید توی دعوتنامه قید بشه؟
    اگه نشه ایجاد مشکل می کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aban30 نمایش پست ها
    اگه آدرسی که من مسافر (با ویزای شنگن) می خوام در طول مدت اقامت در آلمان اونجا باشم با آدرسی که شخص دعوت کننده توی دعوتنامه می زنه متفاوت باشه (دو شهر مختلف باشن)، این موضوع باید توی دعوتنامه قید بشه؟
    اگه نشه ایجاد مشکل می کنه؟
    نه مشکلی ایجاد نمی کنه. شما وارد آلمان که بشی کسی نمی گه که کجا داری میری ... می تونین تو فرم ویزا آدرس اون شخص رو بدید و بعد که ویزا اومد و وارد آلمان شدید هرجا دوست داشتین برین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)