نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: فرق تعداد پوزیشن حرارتی ها و سیالاتی ها؟

Junior Member

پیش فرض فرق تعداد پوزیشن حرارتی ها و سیالاتی ها؟

سلام
    من ارشد مکانیکم رو تو ایران در گرایش تبدیل انرژی میخونم و برای دکترا میخوام اپلای کنم،اما آیا بین تعداد پوزیشن های سیالاتی و حرارتی برای دکترا فرق زیادی هست؟یعنی این طور هست که مثلا اگه من الان تو ارشد حرارتی بشم بعدا برای اپلای در دکترا پوزیشن های بیشتری برام موجود باشه؟
    کلا الان بحث داغ و آینده دار تر برای کار research بحث های سیالاتی هست یا حرارتی؟
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرق تعداد پوزیشن حرارتی ها و سیالاتی ها؟

واسه سیالاتی ها واقعا زیاده.

خیلی فرقی نمی کنه راستش. حرارت و سیالات خیلی به هم مرتبتند و اکثر گروه های تحقیقاتی توی دانشگاههای آمریکا این دو تا رو از هم جدا نمیکنن.
    اگه بحث های احتراقی رو هم جز حرارت در نظر بگیری اینو میتونم بگم که فاند توی این زمینه زیاده.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

خیلی فرقی ندارند. استادی میگفت که زمانی که اونجا بوده (20 سال پیش) کاره حرارتی بسیار مورد توجه بود و اشاره میکرد که سیالات آنقدر به اندازه حرارت خواهان نداشت اگرچه که نسبت به سایر گرایش ها بسیار مورد توجه بوده. البته زمینه کاریه خودش radiation بود. الان با اومدن زمینه هایی مثل نانو و محاسبات موازی در توربولنس و جدای اونها بخصوص بایو (خیلی مهم شده واقعا، روز به روز هم بیشتر)، وضع کلا با بیست سال پیش هم فرق کرده و سیالات هم بسیار عوض شده. عملا ایندوتا رو از هم جدا نکنیم بهتره. ولی چون بحث حرارت تقریبا شامل اکثر مباحث سیالات و CFD و ... هم میشه مسلما پروژه های حرارتی که تو research دانشگاه ها دیدم استادای بیشتری رو جذب کرده. کلا حرارت بحث گرم و داغیه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)