نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تحصیل در حوزه های علمیه عراق

Junior Member golar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    political science university of tehran

پیش فرض تحصیل در حوزه های علمیه عراق

سلام.رفقا اگر اطلاعاتی در مورد اینکه چه طور میشه در حوزه های علمیه عراق مثل حوزه نجف پذیرش گرفت دارند بفرمایند استفاده کنیم.

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

پیش فرض پاسخ : تحصیل در حوزه های علمیه عراق

اگر خیلی دنبال رنکینگ هستید، برای دانشگاه الازهر مصر ثبت نام کنید که در مطالعات اسلامی سرآمد دنیاست.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

سلام بر همگی

چه قدر تاپیک عالی هست.ممنون از ایجادش.
    سوالی که دارم این هستش که آیا باید به زبان عربی مسلط بود برای تحصیل در حوزه های عراق؟ یا به زبان فارسی یا مثلا انگلیسی هم می شود خواند؟

** Don't Surrender, because you can win...I did **

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aimcatcher نمایش پست ها
    سلام بر شما

کاربر گرامی، عرب بودن چه ربطی به مسلمان بودن دارد مثلا؟ منشا اسلام عرب نیست منشا اسلام حضرت حق هست ! و نکته ی دیگر این که اسلام به زبان عربی که اکمل زبان های دیگر است بر عرب وارد شد صرفا همین ! هیچ لزومی هم نداره که کسی که مسلمان هست یا به قول شما داعیه ی مسلمانی دارد، زبان عربی را تماما بلد باشد. (لازم و ملزومی وجود ندارد)

در مورد دوستی که الازهر مصر رو پیشنهاد دادند، عرض کنم که به نظر میرسد که برای شیعیان همان حوزه های تحت مدیریت تشیع مثل عراق بهترین مکان باشد. چون در الازهر مسلما تا جایی که بنده اطلاع دارم اهل تسنن دروس مخصوصه ی خود را تدریس می کنند که مسایلی مطرح می شود که مناسب خود اهل سنت هست و بعید می دانم که پسند مای نوعی واقع بشود.

موفق باشید
    تحصیل در الازهر اتفاقا اگر کسی از قبل تحصیلات یا مطالعات عمیق شیعی داشته باشه و همچنین آزاد اندیش باشه میتونه برکات زیادی داشته باشه از جنبه کار کردن روی زمینه های مشترک که سبب اتحاد و تقریب بین دو فرقه میشه،ضمن اینکه مصر یکی از قدرت های عربی محسوب میشه که متاسفانه با ایران روابط عمیقی نداره و لازمه از طریق همین تبادل دانشجو و شرکت در همایش و کارهای توریستی و مسایل اینچنینی یخ روابطشون آب بشه

رشته و دانشگاه

سلام بر همگی

چه قدر تاپیک عالی هست.ممنون از ایجادش.
    سوالی که دارم این هستش که آیا باید به زبان عربی مسلط بود برای تحصیل در حوزه های عراق؟ یا به زبان فارسی یا مثلا انگلیسی هم می شود خواند؟

اطلاع یقینی ندارم ولی اگر کسی باشه اونجا که فارسی بلد باشه شاید بتونید دروستون را با فارسی زبانها بخونید یا مباحثه کنید،البته گویا بخشی از نظام آموزشی حوزه نجف با حوزه های مرسوم ایران تفاوت داره،اینجا اطلاعات خوبی هست:
    http://www.parsine.com/fa/news/17398...A7%D8%B3%D8%AA

سلام بر شما

به نکات جالبی اشاره کردید. مخصوصا در خصوص موضوع تقریب مذاهب...
    راستش چون تجربه ی خودم خوشایند نبوده برایم برای همین در خصوص الازهر نظرم رو بیان کرد. بنده این جا خارج از ایران در برخی جلسات که هسته ی تقریب مذاهب و هم چنین گروه مطالعات سنی و شیعه برگزار میکند شرکت می کنم منتها مطالبی که عنوان می شود گاهی به شدت غیر قابل قبول می نماید برای بنده که خودم را شیعه ی علی و اهل بیت میدانم. اصلا از باب دیگری بررسی می کنند موضوعات را که گاهی حتی به تهمت و نارواگویی هم کشیده شده است! ...البته به قول شما برای کسی مناسب هست که مطالعات عمیق شیعی داشته باشد یا با نگرش بازتری به مسایل نگاه کند که هیچ یک شامل حال بنده نیست در حال حاضر

با این حال ممنون از روشن گری شما
    موفق و آرام دل باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط golar نمایش پست ها
    تحصیل در الازهر اتفاقا اگر کسی از قبل تحصیلات یا مطالعات عمیق شیعی داشته باشه و همچنین آزاد اندیش باشه میتونه برکات زیادی داشته باشه از جنبه کار کردن روی زمینه های مشترک که سبب اتحاد و تقریب بین دو فرقه میشه،ضمن اینکه مصر یکی از قدرت های عربی محسوب میشه که متاسفانه با ایران روابط عمیقی نداره و لازمه از طریق همین تبادل دانشجو و شرکت در همایش و کارهای توریستی و مسایل اینچنینی یخ روابطشون آب بشه
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

رشته و دانشگاه

سلام بر شما

به نکات جالبی اشاره کردید. مخصوصا در خصوص موضوع تقریب مذاهب...
    راستش چون تجربه ی خودم خوشایند نبوده برایم برای همین در خصوص الازهر نظرم رو بیان کرد. بنده این جا خارج از ایران در برخی جلسات که هسته ی تقریب مذاهب و هم چنین گروه مطالعات سنی و شیعه برگزار میکند شرکت می کنم منتها مطالبی که عنوان می شود گاهی به شدت غیر قابل قبول می نماید برای بنده که خودم را شیعه ی علی و اهل بیت میدانم. اصلا از باب دیگری بررسی می کنند موضوعات را که گاهی حتی به تهمت و نارواگویی هم کشیده شده است! ...البته به قول شما برای کسی مناسب هست که مطالعات عمیق شیعی داشته باشد یا با نگرش بازتری به مسایل نگاه کند که هیچ یک شامل حال بنده نیست در حال حاضر

با این حال ممنون از روشن گری شما
    موفق و آرام دل باشید
    به نظرم این فرصت رو از دست ندید به دلیل نداشتن اطلاعات یا نداشتن سعه صدر،به هرحال با همین ارتباطهای عینی و نه صرفا ذهنی و از پس اخبار و کتابها و ... میشه بدبینیها و کدورتهایی که بین دو فرقه از دل قرنها ایجاد شده کم کرد.برای اینکه باب ورود به بحثهای تقریبی رو برای خودتون باز کنید و با خلاءمعرفتی که باعث کسالت و زدگی از حضور در جمعهای اینچنینی میشه مقابله کنید پیشنهادم اینه با گروههایی که در این زمینه فعالیت میکنند مرتبط بشید.از بهترینهاش در داخل ایران که در قم و تهران دفتر دارند گروه بین المللی امت واحده هستش که خیلی به روز و فعال هستند،در جمعشون هم فعالان دانشگاهی هستند و هم فعالان حوزوی،یک سری جزوه آموزشی دارند که لینکشون رو براتون میزارم.دیگری هم سایت اخوت هست که سایت مفیدیه.
    http://unified-ummah.com/
    http://unified-ummah.com/fa/content/...B2%D9%88%D9%87
    http://okhowah.com/

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربران گرامی

با سلام و احترام

این تاپیک تا اطلاع ثانوی و رسیدگی به ارسال های نامرتبط بسته شد.ارسال های سیاسی مضر برای سایت همگی حذف شدند. ممنون از شکیبایی شما.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)