نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مقایسه مراکز آزمون آیلتس British council و idp استرالیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    food science and technology

پیش فرض مقایسه مراکز آزمون آیلتس British council و idp استرالیا

با سلام به تمام دوستان عزیز
    با توجه به مشاهدات و تجربیات دوستان لازم بنظر میاد که هر کدام از مراکز اصلی BC و idp مقایسه بشن
    با اینکه هر دو یک آزمون رو برگزار میکنن ولی تفاوتهایی هم بینشون دیده میشه
    از لحاظ قیمت.میزان سختی آزمون.ممتحن ها.پذیرش در دانشگاهها.نحوه نمره دهی و غیره.
    لطفا عزیزانی که تجربه شرکت در ایلتس رو دارن شرکت کنن.
    ممنون . موفق باشین

پیش فرض پاسخ : مقایسه مراکز آزمون آیلتس British council و idp استرالیا

سلام. من یه تجربه ی جالب در زمینه ی امتحان آیلتس در این دو مرکز دارم که می خوام براتون تعریف کنم. توصیه ی معلم ها و بعضی از دوستام این بود که نحوه ی نمره دهی مراکز ایران که همه شون زیر نظر IDP هستند با مراکز British Council خیلی فرق داره و برای گرفتن نمره ی بالا بهتره توی مراکز British Council امتحان بدم. منم به حرفشون گوش کردم و توی آزمون 08April در استانبول ثیت نام کردم. معلمم می گفت تا حالا هیچ شاگردی نداشته که تونسته باشه از IDP نمره ی Writing بالای 6.5 گرفته باشه. در ضمن Speakingها رو هم خیلی بد نمره می دن با اینکه ایرانی هستند و... منم با کلی خوشحالی رفتم ترکیه که یه امتحان خوب داشته باشم. از محل پرت برگزاری آزمون (راننده های تاکسی هم نمی دونستن چه جوری باید برن اونجا! و من سه تا تاکسی عوض کردم!) و شلوغی محل و تعداد زیاد داوطلب ها و پزیرایی بد اونجا که بگذریم، متاسفانه یک اتفاق نادر و البته تلخ در اون آزمون افتاد! بدلیل کیفیت بسیار بد صدای پخش شده در سالن بعد از اتمام پارت اول Listening داوطلبها که بیشترشون هم ترک بودند شروع به داد و بیداد و اعتراض کردن! بعد از کلی صحبت و چک و چونه که من هیچی هم نمی فهمیدم چی میگن! آزمون از اول برگزار و اون قسمت Listening دوباره پخش شد! خلاصه امتحانی که قرار بود ساعت 11/40 تموم بشه، ساعت 13/30 تموم شد! اینقدر خسته شده بودم که دوست داشتم فقط آزمون زودتر تموم بشه. حالا تایم Speaking من هم در همون روز ساعت 13/40 بود!! اونم توی یه ساختمون دیگه که با محل آزمون کتبی حدود ده دقیقه با تاکسی فاصله داشت. خلاصه با کلی استرس و عجله به اینترویو هم رسیدم و یه خانم خوش برخورد که فکر کنم British بود باهام مصاحبه کرد. البته من اصلا تمرکز نداشتم و جواب هیچ کدوم از سوالاتش رو نتونستم درست حسابی بدم. بعدا فهمیدم که بعد از آزمون برخی از داوطلب ها ایستاده بودند و با پر کردن فرم های مخصوص به نحوه ی برگزاری آزمون اعتراض کردن! خلاصه اون روز یکی از بدترین روزهای زندگی ام شد! بالاخره گذشت و دو روز بعدش به ایران برگشتم. اما اینقدر از نحوه ی برگزاری آزمون ناراضی بودم که بلافاصله توی آزمون 22April در مرکز پروشات ثبت نام کردم. نتایج آزمون استانبول اومد: L:5.5 / R:6.5 / S:6/ W:6 کلی ناراحت شدم و اعتماد بنفسم رو از دست دادم. بعد از یکسال دوباره همون 6 شده بودم!! بعدش هم با نوشتن یه نامه ی بلند بالا به British Council از مرکز استانبول شکایت کردم. البته متاسفانه جواب اومد که اعتراض بعد از اعلام نتایج قبول نمیشه! بعد با تمام حرفهای که شنیده بودم و توی ذهنم بود، تو آزمون پروشات شرکت کردم. دو روز پیش نتایج اش اومد: L:7 / R:6.5 / W:7 / S:6.5 و نمره ی کلی ام: 7 با اینکه باز هم اعتقاد دارم نمره ی Speaking بهم کم دادن اما خوب از نتیجه ی کلی امتحان راضی ام. از این تجربه ام نتیجه گرفتم که بهتره به جای پرداختن به حاشیه و اینکه کجا نمره بیشتر میدن، به فکر خود آزمون باشم و روی درس خوندن تمرکز کنم. هر مرکزی یه سری اشکالات داره که ممکنه بطور کلی نتایج رو خراب کنه. جالب تر اینکه نمره ی writing ام که همه ی معلم هام می گفتم نمره گرفتن از IDP سخت و غیر ممکنه، یک نمره بیشتر از استانبول شد. درحالیکه قطعا در طول دو هفته سواد من تغییر چندانی نکرد! و فقط می تونم بگم توی آزمون پروشات به دلیل عالی برگزار شدن آزمون، تمرکزم بیشتر بود. انصافا در بیت ایت سه تجربه ای که من از آزمون داشتم، پروشات با اختلاف از همه شون بهتر یود. از نحوه ی ثبت نام بگیر، تا پذیرایی و محل آزمون و کیفیت صدا و تعداد کارمندان و اطلاع رسانی و .... .

پیش فرض پاسخ : مقایسه مراکز آزمون آیلتس British council و idp استرالیا

سلام دوستان. من میخوام برم ترکیه امتحان آیلس آکادمیک بدم که با اون 3تومن هم مسافرت برم هم آزمون بدم. بیریتیش کنسول بهتره یا آی دی پی به نظرتون؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)