صفحه 237 از 270 نخستنخست ... 137187227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,361 تا 2,370 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

دوستان ساکن آلبرتا، برای منظور شدن سابقه رانندگی در ایران، شما فقط ترجمه گواهینامه رو ارایه دادید ( که تو گواهینامه های حدید تاریخ صدور ذکر شده ) یا نه اون برگه شهرک آزمایش رو هم ترجمه کردید و اونم دادید ؟
    بعضی ها عنوان کرده بودند که فقط با ترجمه گواهیینامه تونستن مستقیم برن برا امتجان ادونس (واصلا اون نامه رو ارایه نکردن) اگه اینظوریه من دیگه 50 دلار اضافه برا ترجمه اون نامه هزینه نکنم و فقط همون ترجمه گواهینامه رو بدم.

تجربه شما چی بوده در این زمینه ؟

ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

سلام بچه ها من گواهی نامه ندارم اگر اینجا بگیرم بعدا به دردم میخوره اونجا ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    سلام بچه ها من گواهی نامه ندارم اگر اینجا بگیرم بعدا به دردم میخوره اونجا ؟
    اگر قصد ماندن در کانادا و گرفتن گواهینامه کانادایی است: اگه کلا گواهینامه ندارید و زمانی به آمدن شما نمانده خیر.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    اگر قصد ماندن در کانادا و گرفتن گواهینامه کانادایی است: اگه کلا گواهینامه ندارید و زمانی به آمدن شما نمانده خیر.
    ببخشید من منظورتون رو از قسمت اول متوجه نمیشم اگر قصد ماندن داشته باشیم گواهی نامه به درد میخوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteDream نمایش پست ها
    ببخشید من منظورتون رو از قسمت اول متوجه نمیشم اگر قصد ماندن داشته باشیم گواهی نامه به درد میخوره؟
    شما اگر امروز در ایران گواهینامه بگیرید و فردا به کانادا بیایید هیچ فایده ای ندارد چون بهرحال باید دوره آموزش و انتظار در اینجا را سپری کنید ولی اگر حداقل دوسال در ایران سابقه رانندگی داشته باشید اینجا مورد قبول است و نیازی به انتظار به عنوان Probationary Driver نخواهید داشت.
    ویرایش توسط alikanosala : May 28th, 2017 در ساعت 11:49 PM

Junior Member

منم از دوستان ساكن مونترال سوال دارم، آيا با گواهينامه بين المللي ايران از بدو ورود كه لند اولمون هست و پي آريم، مي تونيم رانندگي كنيم؟
    و اينكه با اين گواهينامه بين شهر ها هم مي تونيم رانندگي كنيم؟

من یک گواهی نامه دارم و یه نامه سابقه.
    با توجه به این که در حال حاضر گواهی نامه های ایران تاریخ صدور داره آیا لازم هست که نامه سابقه رو ترجمه کنم؟ مثلا الان تاریخ صدور من رو گواهی نامه مال 7 سال پیشه! پس قاعدتا از اون دو سال مورد نیاز بیشتره
    هزینه ترجمه مدارک در کانادا چقدر هست؟
    اگر فقط گواهی نامه رو بخوام حدودا چقدره؟
    اگر فقط نامه سابقه رو بخوام چقدره؟
    آیا قیمت مجموعش معادل جمع هر دو هست؟ یا کم و زیاد میشه؟
    آیا مترجم شیر پاک خورده کسی سراغ داره که اهل دبه و بازی در آوردن نباشه؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

من این متن رو دو سال پیش نوشته بودم و امروز یه نفر لایکش کرد و یادم افتاد بد نیست باز بیارمش جلو که بقیه که میان پیداش کنن :. برای کسایی که میخوان امتحان G - full بدن خیلی کمک میتونه باشه...

چون سابقه رانندگی داشتم و گواهینامه ایرانمم نشون میداد که خیلی وقته رانندگی میکنم تصمیم گرفتم یه باره امتحان G رو بدم . ( از G1 به G)

از خیلی ها شنیدم که سعی کنین امتحانتون رو برای جمعه بعد از ظهر بگیرین چون افسره تا صبح جمعه اون تعداد ریجکتی رو که باید تو اون هفته بکنه رو کرده لذا خیلی راحت تر و با اغماض بیشتری از شما امتحان میگیره.
    من این مطلب رو نمیدونستم و خیلی اتفاقی برای جمعه ساعت 1:30 ظهر گرفته بودم ولی فکر میکنم که این فرضیه درست هست و افسره اگه میخواست سختگیر باشه میتونست من رو رد کنه. یه جا حداکثر سرعت 60 بود و من داشتم 67-68 تا میرفتم و یه جا هم سرعت 80 بود و من داشتم 65 تا میرفتم. همین دوتا برای کسی که یه راست میخواد از G1 به G بیاد میتونه کافی باشه تا رد بشه ولی طرف خیلی خونسرد بهم میگفت: فکر نمیکنی سرعت ما یکمی زیاده !!!

من امتحان رو تو سنتر Downsview دادم.
    خیلی امتحان G تو این سنتر قابل پیش بینی و مشخص هست.
    1. از محوطه امتحان و اون سایت خارج میشین و وارد خیابان شپرد میشین. (تا اینجا باید مراقب باشین که حداکثر سرعت 30 هست و 3-4 تا Stop sign سر راه هست که باید برای همه اشون 3 ثانیه صبر کنین.) همین. ولی باور کنین که خیلی ها تو همون سایت رد میشن چون به جای 30 کیلومتر 40-45 تا میرن و یارو هم اصلا اغماض نمیکنه و یه راست ریجکت میکنه.
    2. وارد شپرد که میشین سرعت میشه 60 کیلومتر و باید به سرعت به این عدد برسین وگرنه طرف تذکر میده بهتون.
    3. بعد وارد Allen Road میشین که تیکه اول خیابون حداکثر سرعت 70 هست و تیکه دومش 80 هست ، لذا باید وقتی وارد تیکه دوم میشین سرعت رو بالا ببرین و ازتون ممکنه بپرسه که اینجا سرعت چقدره.
    4. وارد اتوبان 401 میشین که سرعت 100 هست و یکی دو بار ازتون میخواد که لاین عوض کنین که حتما باید به شکل اغراق آمیزی هی آینه و Blind spot رو چک کنین.
    5. از اتوبان خارج میشین و وارد خیابون Keele میشین که سرعت باز 60 هست.
    6. وسط های Keele یه خیابون هست به اسم Calvington که حتما ازتون میخواد وارد اون بشین. این یه منطقه مسکونی هست و هی سرعت مجاز توش تغییر میکنه لذا باید حواستون باشه. خود کالوینگتون حداکثر سرعتش 50 هست ولی کوچه هاش 40 هست. اینجا ازتون دور دو فرمون و پارک دوبل و Stop Sign و غیره رو امتحان میگیره و مطمئن میشه که اینا رو بلدین
    7. ازتون میخواد باز وارد Keele بشین و از انتهای Keele میگه که برین تو شپرد و برگردین محل امتحان.

کل نکته های امتحان:
    1. قبل امتحان سرعت مجاز ها رو حفظ کنین که لازم نباشه دنبال تابلو باشین.
    2. امتحان خیلی ساده اس ، به نقشه نگاه کنین ، شما در اصل یه مربع رو دور میزنین لذا خیلی مرتب و مشخصه میشه به راحتی مطمئن شد که کجاها میبردتون.
    3. برای تمرین ، همین 7 مرحله بالا رو برین و تمرین کنین ، معمولا ماشین های تعلیم رانندگی این جا برای تمرین نمیرن و میگن که جریمه اشون میکنن ، لذا شما میتونین با یه دوست برین و تمرین کنین. یا حداقل یه سر برین و تابلو ها و کوچه پس کوچه ها رو ببینین و آشنا بشین. ببینین Stop sign ها کجا ها هستن و غیره.
    4. یه 3-4 جلسه یک ساعته برای تمرین معلم بگیرین یا حداقل 4-5 ساعت پشت فرمون بشینین یا یه نفر و یکمی رانندگی کنین.
    5. ترتیب رفت و آمد تو چهار راه ها رو دقت کنین که سوتی ندین.
    6. یه نکته ساده هم یادتون نره که هر وقت وارد یه خیابون شدین که دو بانده بود و شما تو باند چپ هستین باید در اولین فرصت به سمت راست بیاین لذا حواستون باشه که خودتون رو به لاین چپ منگنه نکنین که ممکنه ردتون کنه.
    7. اون مربع بالا رو که توضیح دادم ممکنه طرف برعکس ببرتتون ، یعنی به جای اینکه از شپرد برین تو Allen Road از شپرد برین تو Keele و همین راه رو برگردین. هر دو شبیه هم هستن.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام مجدد
    دارم میخونم دیدم نوشتن که اگر کلاس رانندگی بریم اینجا خرجش 350 400 تا 600 هست و سرتیفیکت رو بگیریم هزینه بیمه کمتر میشه.چقدر کمتر میشه حدودی؟ میصرفه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    من این متن رو دو سال پیش نوشته بودم و امروز یه نفر لایکش کرد و یادم افتاد بد نیست باز بیارمش جلو که بقیه که میان پیداش کنن :. برای کسایی که میخوان امتحان G - full بدن خیلی کمک میتونه باشه...

چون سابقه رانندگی داشتم و گواهینامه ایرانمم نشون میداد که خیلی وقته رانندگی میکنم تصمیم گرفتم یه باره امتحان G رو بدم . ( از G1 به G)

از خیلی ها شنیدم که سعی کنین امتحانتون رو برای جمعه بعد از ظهر بگیرین چون افسره تا صبح جمعه اون تعداد ریجکتی رو که باید تو اون هفته بکنه رو کرده لذا خیلی راحت تر و با اغماض بیشتری از شما امتحان میگیره.
    من این مطلب رو نمیدونستم و خیلی اتفاقی برای جمعه ساعت 1:30 ظهر گرفته بودم ولی فکر میکنم که این فرضیه درست هست و افسره اگه میخواست سختگیر باشه میتونست من رو رد کنه. یه جا حداکثر سرعت 60 بود و من داشتم 67-68 تا میرفتم و یه جا هم سرعت 80 بود و من داشتم 65 تا میرفتم. همین دوتا برای کسی که یه راست میخواد از G1 به G بیاد میتونه کافی باشه تا رد بشه ولی طرف خیلی خونسرد بهم میگفت: فکر نمیکنی سرعت ما یکمی زیاده !!!

من امتحان رو تو سنتر Downsview دادم.
    خیلی امتحان G تو این سنتر قابل پیش بینی و مشخص هست.
    1. از محوطه امتحان و اون سایت خارج میشین و وارد خیابان شپرد میشین. (تا اینجا باید مراقب باشین که حداکثر سرعت 30 هست و 3-4 تا Stop sign سر راه هست که باید برای همه اشون 3 ثانیه صبر کنین.) همین. ولی باور کنین که خیلی ها تو همون سایت رد میشن چون به جای 30 کیلومتر 40-45 تا میرن و یارو هم اصلا اغماض نمیکنه و یه راست ریجکت میکنه.
    2. وارد شپرد که میشین سرعت میشه 60 کیلومتر و باید به سرعت به این عدد برسین وگرنه طرف تذکر میده بهتون.
    3. بعد وارد Allen Road میشین که تیکه اول خیابون حداکثر سرعت 70 هست و تیکه دومش 80 هست ، لذا باید وقتی وارد تیکه دوم میشین سرعت رو بالا ببرین و ازتون ممکنه بپرسه که اینجا سرعت چقدره.
    4. وارد اتوبان 401 میشین که سرعت 100 هست و یکی دو بار ازتون میخواد که لاین عوض کنین که حتما باید به شکل اغراق آمیزی هی آینه و Blind spot رو چک کنین.
    5. از اتوبان خارج میشین و وارد خیابون Keele میشین که سرعت باز 60 هست.
    6. وسط های Keele یه خیابون هست به اسم Calvington که حتما ازتون میخواد وارد اون بشین. این یه منطقه مسکونی هست و هی سرعت مجاز توش تغییر میکنه لذا باید حواستون باشه. خود کالوینگتون حداکثر سرعتش 50 هست ولی کوچه هاش 40 هست. اینجا ازتون دور دو فرمون و پارک دوبل و Stop Sign و غیره رو امتحان میگیره و مطمئن میشه که اینا رو بلدین
    7. ازتون میخواد باز وارد Keele بشین و از انتهای Keele میگه که برین تو شپرد و برگردین محل امتحان.

کل نکته های امتحان:
    1. قبل امتحان سرعت مجاز ها رو حفظ کنین که لازم نباشه دنبال تابلو باشین.
    2. امتحان خیلی ساده اس ، به نقشه نگاه کنین ، شما در اصل یه مربع رو دور میزنین لذا خیلی مرتب و مشخصه میشه به راحتی مطمئن شد که کجاها میبردتون.
    3. برای تمرین ، همین 7 مرحله بالا رو برین و تمرین کنین ، معمولا ماشین های تعلیم رانندگی این جا برای تمرین نمیرن و میگن که جریمه اشون میکنن ، لذا شما میتونین با یه دوست برین و تمرین کنین. یا حداقل یه سر برین و تابلو ها و کوچه پس کوچه ها رو ببینین و آشنا بشین. ببینین Stop sign ها کجا ها هستن و غیره.
    4. یه 3-4 جلسه یک ساعته برای تمرین معلم بگیرین یا حداقل 4-5 ساعت پشت فرمون بشینین یا یه نفر و یکمی رانندگی کنین.
    5. ترتیب رفت و آمد تو چهار راه ها رو دقت کنین که سوتی ندین.
    6. یه نکته ساده هم یادتون نره که هر وقت وارد یه خیابون شدین که دو بانده بود و شما تو باند چپ هستین باید در اولین فرصت به سمت راست بیاین لذا حواستون باشه که خودتون رو به لاین چپ منگنه نکنین که ممکنه ردتون کنه.
    7. اون مربع بالا رو که توضیح دادم ممکنه طرف برعکس ببرتتون ، یعنی به جای اینکه از شپرد برین تو Allen Road از شپرد برین تو Keele و همین راه رو برگردین. هر دو شبیه هم هستن.
    سلام.
    من چند روز پیش تو یک شهر دیگه امتحان دادم. رو حساب اینکه همون بار اول تو ایران قبول شدم و هر روز رانندگی میکردم، فقط یک ساعت معلم گرفتم و تمرین کردم و با اجازه تون رد شدم. فقط خواستم بگم که سرسری نگیرین و تمام این مواردی که دوستمون گفتن درسته. همینا رو کامل رعایت کنین راحت میشه پاس شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)