صفحه 267 از 270 نخستنخست ... 167217257258259260261262263264265266267268269270 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,661 تا 2,670 , از مجموع 2697

موضوع: گواهینامه رانندگي در کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگي در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام

من این نکته رو نمیدونستم. ممنون از توضیحتون. یعنی با وجود اصالت گواهینامه از ایران بلافاصله بعد ازقبولی در نالج تست میشه تنها رانندگی کرد یا بازهم باید شخصی که گواهینامه داره کنارشون باشه؟ برای کنجکاوی خودم می پرسم
    با Knowledge test یا G1 انتاریو نمیشه تنها رانندگی کرد، ولی با داشتن سابقه گواهینامه میتونند بلافاصله Road test بدن و نیازی به صبر کردن دو سال نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    با Knowledge test یا G1 انتاریو نمیشه تنها رانندگی کرد، ولی با داشتن سابقه گواهینامه میتونند بلافاصله Road test بدن و نیازی به صبر کردن دو سال نیست.
    سلام

ممنون از پاسخ شما. سوال در مورد کبک بود و البته شاید من واضح نگفتم. درکبک هم نیاز به ۲ سال صبرکردن نیست و میشه بلافاصله امتحان داد اما اگه کسی بخواد تمرین کنه با داشتن گواهینامه موقت در فاصله دو امتحان تنها میشه در کنار کسی که رانندگی کرد که حداقل ۲ سال باشه که گواهینامه کبکی داره. البته این چیزی بود که به من گفتن که اگه میخوای تمرین کنی تنها نمیتونی بری و این شرط حداقل ۲ سال گواهینامه داشتن برای همراه بود. در صورتیکه دوستانی که طی ۶ ماه اول ورودشون گواهینامه گرفتن با همون ترجمه گواهینامه ایران چند بار مسیر امتحان رو تمرین میکردن و میرفتن امتحان میدادن.

Junior Member omid_008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    سلام

ممنون از پاسخ شما. سوال در مورد کبک بود و البته شاید من واضح نگفتم. درکبک هم نیاز به ۲ سال صبرکردن نیست و میشه بلافاصله امتحان داد اما اگه کسی بخواد تمرین کنه با داشتن گواهینامه موقت در فاصله دو امتحان تنها میشه در کنار کسی که رانندگی کرد که حداقل ۲ سال باشه که گواهینامه کبکی داره. البته این چیزی بود که به من گفتن که اگه میخوای تمرین کنی تنها نمیتونی بری و این شرط حداقل ۲ سال گواهینامه داشتن برای همراه بود. در صورتیکه دوستانی که طی ۶ ماه اول ورودشون گواهینامه گرفتن با همون ترجمه گواهینامه ایران چند بار مسیر امتحان رو تمرین میکردن و میرفتن امتحان میدادن.
    شما وقتی G1 رو گرفتین دیگه گواهینامه بین المللی اعتباری نداره و تمام قوانین G1 برای شما حاکمه. و توی سوالات در مورد محدودیت خوب بخونید که حداقل برای من 6 موردش اومد و فکر کنم می خوان مطمئن بشن بلدید. من بعد دو هفته از اومدنم G1 گرفتم . من به هر کسی که میاد توصیه می کنم که تنهایی اصلا نشینن و تمرین نکنن چون اگر اشتباه هم بکنید متوجه نمی شید . رفتار رانندگی خیلی متفاوته با رفتار رانندگی توی ایران و تصادف هم اینجا شوخی بردار نیست و تبعات ش زیاده . پس بهتره صبوری کنید و عجله نکنید . من اگر برگردم خیلی عجله به خرج نمی دم . منو گذاشتن توی زود پز و اصلا کار خوبی نبود. خدا چند جا به من رحم کرد. باز هم تکرار می کنم رفتار رانندگی فرق می کنه و زمان می خواد
    امروز زندگی را آغاز کن هرچقدر دیر و دور/زندگی شاید همین باشد/فریبی کوچک و زیبا/ آغاز کن ،حرکت کن ، زمین خوردن را بیاموز و دوباره از نو آغاز کن/بگذار دیوانه ای شاد خوانده شوی تا متفکری ملول

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_008 نمایش پست ها
    شما وقتی G1 رو گرفتین دیگه گواهینامه بین المللی اعتباری نداره و تمام قوانین G1 برای شما حاکمه. و توی سوالات در مورد محدودیت خوب بخونید که حداقل برای من 6 موردش اومد و فکر کنم می خوان مطمئن بشن بلدید. من بعد دو هفته از اومدنم G1 گرفتم . من به هر کسی که میاد توصیه می کنم که تنهایی اصلا نشینن و تمرین نکنن چون اگر اشتباه هم بکنید متوجه نمی شید . رفتار رانندگی خیلی متفاوته با رفتار رانندگی توی ایران و تصادف هم اینجا شوخی بردار نیست و تبعات ش زیاده . پس بهتره صبوری کنید و عجله نکنید . من اگر برگردم خیلی عجله به خرج نمی دم . منو گذاشتن توی زود پز و اصلا کار خوبی نبود. خدا چند جا به من رحم کرد. باز هم تکرار می کنم رفتار رانندگی فرق می کنه و زمان می خواد
    سلام
    سوال اصلی رو من نپرسیده بودم و البته کاملا با شما موافق هستم که هر کسی بهتره چند جلسه با معلم تمرین کنه و از اول تنها نشینه. اتفاقا من خیلی دیر و حدود ۱ سال و نیم بعد از اومدنم گواهینامه گرفتم ولی بعدش دوستام بهم گفتن بهتر بود همون اول میگرفتی. هم به دلیل اینکه با گواهینامه ایران میتونستی تمرین کنی و هم اینکه گواهینامه بهترین کارت شناساییه فرد میتونه داشته باشه. هم آدرس داره و هم عکس.

کبک جی ۱ و اینا نداره ولی اگه گواهینامه ایرانت معتبر نباشه بعد از تست باید یک گواهینامه موقت بگیری که اگه میخواستی عکس دار باشه فکر کنم ۸۰ دلار و بدون عکسش ۵۰ دلار بود. برای فاصله کوتاه بین دو امتحان اینم یک هزینه ایه که میشه حذفش کرد.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون از جواب هاتون.با اين سوال و جوابها من هم كلي اطلاعات گرفتم.
    خواستم بپرسم آيا كسي مجموعه سوالات و تست هاي آزمون رو به زبان انگليسي داره كه بتونه براي من ارسال كنه؟
    مثلا اين كه گفتيد "توي سوالات در مورد محدوديت خوب بخونيد" از كجا ميشه بدست آورد در اينترنت؟
    باز هم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط negar24m نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از این پست کامل شما
    من هم امروز رفتم شهرک آزمایش. این پست شما رو قبلا خونده بودم و می دونستم. اما فکر میکردم با وجودی که نامه سوابق رانندگی یا همون "اصالت گواهینامه" دو ماه اعتبار داره، در کانادا 6 ماه اعتبار خواهد داشت (فکر می کنم جایی در همین فروم این رو خواندم) اما خانومی که پشت باجه بودند گفتند نه، در کانادا هم 2 ماه اعتبار داره!

پشت شیشه هم برای راهنمایی مراجعان یک برگه چسبانده بودند و همین نکات را نوشته بودند:
    1- تاییدیه اصالت گواهینامه از تاریخ صدور 2 ماه اعتبار داره و فقط یک بار در سال صادر میشه. در نتیجه حداکثر 1 هفته مانده به تاریخ بلیط پرواز اقدام به گرفتن آن نمایید.
    2- تاییدیه را در کانادا ترجمه کنید. کانادا ترجمه ایران را قبول نمی کند.
    3- برای گرفتن سوابق خلافی خط زرد را دنبال کنید.

خلاصه این 2 ماه اعتبار باعث شد من فعلا دست نگه دارم و در هفته های بعدی که به پروازم نزدیک تره، دوباره مراجعه کنم.
    من خودم ساکن کانادا هستم.اصل گواهینامه دست خودمه.آیا باید حتما اصل گواهینامه باشه تا سابقه رو بدهند!فتوکپی قبول نمیکنن!

Junior Member omid_008 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط negar24m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون از جواب هاتون.با اين سوال و جوابها من هم كلي اطلاعات گرفتم.
    خواستم بپرسم آيا كسي مجموعه سوالات و تست هاي آزمون رو به زبان انگليسي داره كه بتونه براي من ارسال كنه؟
    مثلا اين كه گفتيد "توي سوالات در مورد محدوديت خوب بخونيد" از كجا ميشه بدست آورد در اينترنت؟
    باز هم ممنون
    آزمون هم می تونید به فارسی امتحان بدید. من دفترچه فارسی رو از یه فروشگاه ایرانی خریدم و توی اینترنت پیداش نکردم.

این هم پست پارسال من

من دیروز گواهینامه G1 گرفتم . کلا 40 تا سوال بود که بیست تا قوانین و 20 تا تابلو و هر مرحله 4 تا غلط مجاز هستید بزنید که سرجمع می شه 8 تا . زمان هم مطرح نیست اصلا و سعی کنید اول صبح برید که به شلوغی نخورید که ممکنه به 6 ساعت برسه . توی قوانین حتما شرایط رانندگی با G1 بخونید که 5 تا سوال از همینا برام اومد . امتحان هم به صورت فارسی هم گرفته می شه که کار خیلی راحت می کنه . به این سایت هم برای تست زدن هم یه سری بزنید https://www.apnatoronto.com/ontario-g1-test-farsi/ موفق باشید .
    امروز زندگی را آغاز کن هرچقدر دیر و دور/زندگی شاید همین باشد/فریبی کوچک و زیبا/ آغاز کن ،حرکت کن ، زمین خوردن را بیاموز و دوباره از نو آغاز کن/بگذار دیوانه ای شاد خوانده شوی تا متفکری ملول

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    من خودم ساکن کانادا هستم.اصل گواهینامه دست خودمه.آیا باید حتما اصل گواهینامه باشه تا سابقه رو بدهند!فتوکپی قبول نمیکنن!
    سلام
    تا جايي كه يادم مياد در باجه مورد نظر گواهينامه را تحويل مسئول مي داديم
    براي من اين مورد پيش نيومد كه بدونم در صورت نبود اصل گواهينامه كپي اش رو قبول مي كنند يا نه
    به نظرم براي اينكه مطمئن بشيد، از كسي در ايران بخواهيد باهاشون تماس بگيرند و بپرسند

Junior Member

آزمون هم می تونید به فارسی امتحان بدید. من دفترچه فارسی رو از یه فروشگاه ایرانی خریدم و توی اینترنت پیداش نکردم.

این هم پست پارسال من

ممنون از پست مفيدتون
    فقط من كبك هستم و فكر نكنم اينجا فارسي داشته باشه

Junior Member

سلام به دوستان
    كسي مي دونه دفترچه آيين راهنمايي رانندگي به زبان فارسي براي انتاريو را از كجا مي تونم دانلود كنم؟(من در حال حاضر ايران هستم و دسترسي براي خريد اونو ندارم)
    با تشكر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)